PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 14.06.2008 o 17:10, Seqiu napisał:

Mój kumpel ma problem, posiada internet z vectry. Zrobił sobie formata i jak utworzył
nowe połączenie sieciowe, to nie działa mu internet. Obok tego połączenia jest czerwony
znak "x"...


Czerwony znak "x" ? przed chwilą na prubę odłączyłęm swój kabel sieciowy i pojawiło się to samo :D może więc... wiesz źle podłączony kabel ,albo u dostawcy internetu sa jakieś problemy.A pobieranie adresu ip oraz dns jest automatyczne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromny problem...
Przedwczoraj podczas rozmowy na Skype z kumplami zawiesił mi się komputer. Zrobiłem to, co powinienem w takiej sytuacji zrobić (czyt. zrestartowałem maszynę) i gdy komputer się włączył, zaczął... mulić. Cholernie. Jedyne, co pomogło w przywróceniu sprawności urządzenia, to wyłączenie Skype''a. Teraz przy każdym włączeniu sprzętu muszę wciskać (odpowiednio) ctrl+alt+delete, by szybko wyłączyć niechciany program... Dodam, że ten komunikator podczas pracy (sprawdzone w Menedżerze zadań Windows) zużywa około 50000 KB pamięci, przy czym Gadu-Gadu eksplatuje jej ~10000 KB... Jak to naprawić? Wspomnę, że Skype jest mi bardzo potrzebny, a boję się, że po jego reinstalacji stracę wszystkie swoje kontakty. ;/ Czy ktoś pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2008 o 22:31, xbit71 napisał:

KB pamięci, przy czym Gadu-Gadu eksplatuje jej ~10000 KB... Jak to naprawić? Wspomnę,
że Skype jest mi bardzo potrzebny, a boję się, że po jego reinstalacji stracę wszystkie
swoje kontakty. ;/ Czy ktoś pomoże?

przeskanuj kompa antyvirem, ad-aware, spybotem - możliwe że ci sie jakieś cholerstwo do bibliotek skype przyczepiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 17:10, Seqiu napisał:

Mój kumpel ma problem, posiada internet z vectry. Zrobił sobie formata i jak utworzył
nowe połączenie sieciowe, to nie działa mu internet. Obok tego połączenia jest czerwony
znak "x"...


Niech spróbuje przeinstalować system, ale niech wybierze system plików NTFS, bo na FAT32 są błędy i może dlatego nie działa mu internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam rowniez utworzenie "ramdisku" i zamieszczenie tam tymczasowych plikow internetowych.
W ten sposob wszystkie smieci i ewentualne zagrozenia sa tylko w tym katalogu a jak sama nazwa wskazuje (ramdisk) jest to wydzielona przestrzen w pamieci ram.
Caly szajs internetowy jest pakowany do ramu a nie na hdd.
Wystarczy utworzyc 64 mb takiej partycji/sterownika i bedzie wszystko pracowalo jak nalezy.

http://www.searchengines.pl/index.php?s=3677f86dcf517b38f3a6ea623e1849c5& showtopic=5989&st=15&p=54481&#entry54481

http://www.zoom.idg.pl/artykuly/50818_2. html

Z tych linkow wszystkiego mozna sie dowiedziec.

Osobiscie z tego kozystam i wszystko dziala jak nalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wciąz jeden i ten sam problem:
Oglądam film/ słucham muzy, a gdy wyskakuje jakieś okienko(gg, avast, etc.) komp się zawiesza, a temu toważyszy niezwykle nieprzyjemny dźwięk... jakby wiatrak się pierniczył. Nie wiem co zrobić/ wymienić, ale od czasu do czasu jak się tak zawiesi wyświetla się jakiś głupi komunikat windowsowy o tym, że stary mogą być źle zainstalowane/ złe stary/ nowe użądzenie... ale to jest nie prawda, wszystko zainstalowane/przeinstalowane etc... Format nic nie pomaga... proszę więc o solucję diagnozę etc. wymiana kilku podzespołów mi sie nie uśmiecha... bardzo się nie uśmiecha... jutro przeszukam obudowe, bo widze, że serwis(totalnie beznadziejny, który jest pośmiewiskiem w moim mieście) wstawił mi nową grafe(nie wiem jaką, ale chyba takiej samej generacji GeForce5500fx... widze, że nowa bo ma wejście DVI, a wcześniejsza nie miała... a i jeszcze jedno: jak grałem w TOCE3, to jak się filmik włączały, odgrywały od razu niemal reset kompa sie wpalał i tak se ta ToCa czeka i czeka na sprawny komp. Ja myślę grafa/ zasiłka. Ale nie jestem pewien i nie mam jak sprawdzić... przeczyszcze jutro kompa wyjmę grafe i zobacze jaką sygnaturkę to badziewie ma... może w ogóle złe stery ciągle wpakowywałem o_O... No nie wiem, proszę o rzeczową pomoc krok po kroku... Dzięki!

EDIT:
Jeja ile błędów ;D nie chce mi się poprawiać, bo widzę, że da się czytać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 22:31, xbit71 napisał:

[..] Skype jest mi bardzo potrzebny, a boję się, że po jego reinstalacji stracę wszystkie
swoje kontakty. ;/ Czy ktoś pomoże?

Kontakty, które posiadasz w Skype są umieszczone na serwerze: po zalogowaniu się na własne konto są dostępne z dowolnego komputera. Miałem tak po przesiadce ze starego komputera na nowy - nie dopisywałem żadnych kontaktów, bo wszystkie dotychczasowe już były. Sprawdź to na innym komputerze dla pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam małe pytanko odnośnie chłodzenia. Chciałbym zrobić obieg powietrza jak na poniższym obrazku i dlatego się pytam was jakie wentylatorki trzeba zakupić i jakie polecacie ?

20080615150537

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 15:07, Mysza z PC TS napisał:

Witam, mam małe pytanko odnośnie chłodzenia. Chciałbym zrobić obieg powietrza jak na
poniższym obrazku i dlatego się pytam was jakie wentylatorki trzeba zakupić i jakie polecacie
?


Jesli chcesz tak samo jak na tym obrazku biorac pod uwage tych wentylatorow, to na przod potrzebujesz 90mm i na tyl 120mm. Ewentualnie mozesz sobie kupic obudowe ktora jzu posiada te wentylatory i np jeszcze dodatkowo wentylator wywiewajacy powietrze w gore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak w Twojej budzie jest miejsce na 12 centymetrowe coolerki to wlasnie takie kup. Jeden z przodu obudowy jako nawiew zimnego powietrza a drugi z tylu za procem jako wywiew cieplego powietrza.
Takie rozwiazanie wymusza obieg powietrza a zastosowanie 12 cm coolerkow zapewnia wzgledna cisze i dobra wydajnosc.
Wystarczy podlaczyc te coolerki pod 5 volt z molexa lub podpiac je do mobo i ustawic w biosie obroty na "silent".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 15:13, MLODY2K6 napisał:

Jesli chcesz tak samo jak na tym obrazku biorac pod uwage tych wentylatorow, to na przod
potrzebujesz 90mm i na tyl 120mm. Ewentualnie mozesz sobie kupic obudowe ktora jzu posiada
te wentylatory i np jeszcze dodatkowo wentylator wywiewajacy powietrze w gore


Obudowy nie planuje na razie kupić, potrzebuje jedynie wentylatory to mojej obudowy bo zamierzam kupić GF9600GT z pasywnym grzaniem który podobno osiąga niezłe temperatury.......
Mam nadzieje ze cena tych dwóch wentylatorów nie przekroczy 100 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 15:16, Misquamaqus napisał:

Wystarczy podlaczyc te coolerki pod 5 volt z molexa lub podpiac je do mobo i ustawic
w biosie obroty na "silent".


Wiesz ja taki obeznany w tych terminach co powyzej napisales nie jestem, a jasli możesz bardziej to rozjaśnić to wielkie dzięki a jeśli nie to poszukam sobie na google co to znaczy mobo czy molex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 15:19, Mysza z PC TS napisał:

Wiesz ja taki obeznany w tych terminach co powyzej napisales nie jestem, a jasli możesz
bardziej to rozjaśnić to wielkie dzięki a jeśli nie to poszukam sobie na google co to
znaczy mobo czy molex

Molex to wtyczka zasilania, są 2 rodzaje : 5v dla wentylatorów i 12v dla dysków. Zaś mobo to MainBoard czyli płyta główna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego problemu z urządzeniem Bluetooth. Niby działa poprawnie, komórka go widzi, ale powiązać się nie da. Komp wyświetla, że coś jest nie tak, jak próbuję uruchomić chociażby "moje miejsca interfejsu Bluetooth."
Obecnie wyskoczył błąd: "zasobniki BT. Nie można uruchomić usługi stosu interfejsu Bluetooth." Czy ktoś może mi powiedzieć, co z tym zrobić? Proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 15:24, sig. napisał:

Molex to wtyczka zasilania, są 2 rodzaje : 5v dla wentylatorów i 12v dla dysków. Zaś
mobo to MainBoard czyli płyta główna.


Hehehehe ja to chciałem podpiąć właśnie do płyty głównej czy do mobo - wtopa jak nic że tego określenia nie znałem.
Dzięki wielkie za wyjaśnienie..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 16:08, Misquamaqus napisał:

Pytanie tylko czy Twoja mobo a wlasciwie jej bios ma funkcje regulacji coolerkow ?.


Hmmmmm bardzo dobre pytanie, a jeśli nie będzie miał to nie mogę zainstalować takiego wentylatorka ???
Ja mam płytę główną Gigabyte GA-K8NF-9 ze 3 lata albo i 4 mi już służy........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemu nie bedzie z uruchomieniem coolerkow tylko z ich obrotami.
Jak je podepniesz do gniazdek na mobasie a tam nie bedzie mozliwosci regulacji obrotow to te coolerki beda pomykac na maxymalnych obrotach a to jest glosne. Jak kupisz sobie przejsciowke molex/wentylator co by wykorzystac 5 volt to te coolerki beda pracowaly wolniej, ale cichutko i wedlug mnie wystarczajaco wydajnie.
Najwazniejsze jest wymuszenie obiegu powietrza w obudowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się