PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 01.07.2008 o 11:40, GrooG napisał:

Mam taki dziwny problem...
Kiedy wejdę PPMnaPulpit->właściwości (narazie wszystko działa), ale gdy włączę zakładkę
''Pulpit'' (np żeby zmienić tapetę) to okienko znika.
Da się coś z tym zrobić? Czy tylko tradycyjny: format i reinstall? (skanowałem na virusy
Avastem i http://mks.com.pl/ ''em nic nie znaleźli...


Tak masz TYLKO z zakładką Pulpit? Może spróbuj zmienić tapetę na inną (np. uruchom jakiś plik w Paincie i w menu Plik wybierz Ustaw jako tło). Potem sprawdz czy wciąż znika okienko. Nie wiem czy to może coś pomóc, ale wygląda to na problem z wczytaniem tapet (w końcu tylko taka opcja znajduje się w tej zakładce...). Nie instalowałeś może jakiejś aplikacji związanej z tapetami (np. zmieniającej automatycznie tapetę, dodającą kalendarz na pulpicie itp.)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No miałem program Asus coś takiego ale cały czas jak uruchamiałem go to wywalało błąd
> i nie mierzyło temperatury , zresztą program cholernie mulił

Tjjja, Sped Fan... Według tego programu powinienem mieć kotłownie w pokoju... No ale naszczęście nie mam. Dam foto co on mi tam pomierzył. Wszystko niby ok, ale patrzę napięcia - DAMN IT! (+5V - +3.79V!)Szybko wgrywam Everesta, aby zobaczyć, czy to prawda. Tylko, że w Evereście te statystyki są bardzo okrojone i pomiaru linni +5V wogóle tam nie mam... A może tego czujnika nie mam i znowu Speed coś przekłamał... Aha ktoś mi może wytłumaczyć za co odpowiadają te temp, core itp. w Speed Fanie bo nie zabardzo się orientuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 12:49, macned napisał:

Tak masz TYLKO z zakładką Pulpit?

Tak, ale problem jest też w ''kompozycje'', jak spróbuję zmienić (ok/zastosuj) to też się wyłącza, a na innym koncie (nowym) od razu się wyłącza tak jak ''pulpit''

Dnia 01.07.2008 o 12:49, macned napisał:

Może spróbuj zmienić tapetę na inną

Próbowałem, nic nie dało

Dnia 01.07.2008 o 12:49, macned napisał:

Nie instalowałeś może jakiejś aplikacji związanej z tapetami (np. zmieniającej automatycznie tapetę, dodającą
kalendarz na pulpicie itp.)?

Raczej nie, miałem kiedyś trial WindowsBlinds czy czegoś, ale już usunięty, i próbowałem tego czegoś co pozwala włączyć user-made kompozycje (a nie tylko te windowsowe) to miało podmienić jakiegoś .dll''a w plikach, ale wyskakiwał błąd, że mój OS (XP sp2 wtedy, teraz sp3) jest z tym niekompatybilny i nic się nie działo... (problem mam już od jakiegoś czasu, i nie jestem pewien czy to się zaczęło przed tym, czy po tym)

edit: ten dll to był 'uxtheme.dll' (programik to 'UXtheme multi-patcher')

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 13:12, edsonpele napisał:

Jak się robi format dysku systemowego C? Tak żeby sformatował się do początkowych ustawień
tylko dysk C, a inne partycje zostały nienaruszone? Typ plików to FAT32.


Obecnie masz FAT32 czy chcesz, żeby po formatowaniu mieć FAT32? Jeśli to pierwsze to wystarczy uruchomić komputer z płyty instalacyjnej Windows XP (zakładam, że taką posiadasz) i spróbować zainstalować system. Pojawi się komunikat, że wykryto system, bla bla bla... Będziesz mógł naprawić system lub zainstalować. Wybierz drugą opcję.
I teraz...
a)jeśli dotychczas miałes FAT32 to będziesz miał 4 opcje: NTFS, NTFS(szybkie formatowanie), FAT32, FAT32(szybkie formatowanie)
b)jesli miałeś NTFS, a chcesz FAT32 to instalator ujawni tylko 2 opcje: NTFS i NTFS (szybkie formatowanie). Instalator wymusza wybór NTFS, ponieważ WinXP teoretycznie jest dostosowany lepiej do niego (przy starszych Windowsach i Linuksie możesz mieć problemy z NTFSem - system mógłby tej partycji nie widzieć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Płytę posiadam, ale czy nie będzie problemów, bo komputer zaatakował wirus i po uruchomieniu systemu pokazuje się pulpit i komputer automatycznie się zacina. Nie da się wtedy wykonać żadnej operacji.
A po formatowaniu może zostać FAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 13:11, GrooG napisał:

Raczej nie, miałem kiedyś trial WindowsBlinds czy czegoś, ale już usunięty, i próbowałem
tego czegoś co pozwala włączyć user-made kompozycje (a nie tylko te windowsowe) to miało
podmienić jakiegoś .dll''a w plikach, ale wyskakiwał błąd, że mój OS (XP sp2 wtedy, teraz
sp3) jest z tym niekompatybilny i nic się nie działo... (problem mam już od jakiegoś
czasu, i nie jestem pewien czy to się zaczęło przed tym, czy po tym)

edit: ten dll to był ''uxtheme.dll'' (programik to ''UXtheme multi-patcher'')


Może WindowsBlinds coś popsuł. Spróbuj wejść w START>Uruchom>gpedit.msc>Konfiguracja użytkownika>Szablony admin.>Panel sterowania>Ekran, następnie włącz Ukryj kartę Pulpit, a następnie sprawdz czy okno znika (możesz wcześniej uruchomić ponownie system na wszelki wypadek). Jak będzie OK to spróbuj wyłączyć Ukryj kartę Pulpit (czyli powrócić do poprzedniego stanu). Może takie "zresetowanie" pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 13:34, edsonpele napisał:

/.../
Płytę posiadam, ale czy nie będzie problemów, bo komputer zaatakował wirus i po uruchomieniu
systemu pokazuje się pulpit i komputer automatycznie się zacina. Nie da się wtedy wykonać
żadnej operacji.
A po formatowaniu może zostać FAT


Instalator musisz uruchomić nie z poziomu systemu (jak już windows się załaduje), tylko wcześniej. Tak, żeby nastąpiło "bootowanie" z płyty. Jeśli po włożeniu CD do napędu system uruchamia się normalnie z dysku to znaczy, że musisz w BIOSie przestawić opcje (napęd przed dyskiem). Jak masz nowszy komputer to powinieneś mieć opcję QUICK BOOT (lub podobna nazwa). Nie pamiętam dokładnie, ale u mnie jest to pod F11. Natomiast F3 to ustawienia BIOSa. Sprawdz u siebie. Jak włączasz komputer patrz na pierwszy ekran (ten, na którym następuje rozruch i rozpoznawanie sprzętu (pc podaje ilość RAMu, dysk, napędy itp.). Na samym dole powinien być napis opisujący skrót klawiszowy do ustawień.
Jak wejdziesz w Quick Boot to będziesz miał listę napędów do wyboru (HDD, CD/DVD, czytniki kart, USB...). Wybierz napęd. Pamiętaj, żeby mieć płytę w tym napędzie. Po chwili powinien uruchomić się instalator (możesz mieć komunikat w stylu "Dowolny klawisz spowoduje rozruch z płyty" wtedy naciśnij klawisz).
Wtedy instalator uruchamia się z płyty z pominięciem systemu (a właściwie dysku twardego). O wirusy nie ma co się bać (chyba, że na innych partycjach również się znajdują). Sformatuj dysk postępując zgodnie z instrukcjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 13:38, macned napisał:

Może takie "zresetowanie" pomoże.


Nic nie pomogło :/
(nie szkodzi że wszystko w tych ''Zasady grupy'' ma stan ''Nie skonfigurowano'' ?)

Spróbowałem też wgrać oryginalny uxtheme.dll (z innego kompa), ale też nic nie dało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 14:05, GrooG napisał:

Nic nie pomogło :/
(nie szkodzi że wszystko w tych ''Zasady grupy'' ma stan ''Nie skonfigurowano'' ?)

Raczej nie, bo też mam taki stan u siebie.

Dnia 01.07.2008 o 14:05, GrooG napisał:

Spróbowałem też wgrać oryginalny uxtheme.dll (z innego kompa), ale też nic nie dało

A próbowałeś uruchamiać system w trybie awaryjnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 14:08, macned napisał:

A próbowałeś uruchamiać system w trybie awaryjnym?

nie, a co miałbym tam zrobić? (jeśli chodzi o tego uxtheme to skopiowałem przez linuxa)

i właśnie odkryłem, że kiedy tapetą jest plik .bmp to mogę wejść w ten ''pulpit'' to 'kolor', 'położenie' i 'dostosuj' działają, ale jak wybiorę inna tapetę z listy (kliknę coś poza tym co jest teraz lub ''brak'') albo kliknę w 'przeglądaj' to znowu znika :(
a ''kompozycje'' działają dalej tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 14:28, GrooG napisał:

> A próbowałeś uruchamiać system w trybie awaryjnym?
nie, a co miałbym tam zrobić? (jeśli chodzi o tego uxtheme to skopiowałem przez linuxa)


Chodzi o to, czy w trybie awaryjnym również ten problem występuje. Bo możliwe, że jakiś program zakłóca działanie ustawień tapety, a w trybie awaryjnym ładowane są tylko pliki systemowe, standardowe sterowniki itp.

Dnia 01.07.2008 o 14:28, GrooG napisał:

i właśnie odkryłem, że kiedy tapetą jest plik .bmp to mogę wejść w ten ''pulpit'' to
''kolor'', ''położenie'' i ''dostosuj'' działają, ale jak wybiorę inna tapetę z listy (kliknę
coś poza tym co jest teraz lub ''brak'') albo kliknę w ''przeglądaj'' to znowu znika :(
a ''kompozycje'' działają dalej tak samo


A przeglądaj znika nawet na tej tapecie bmp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 14:53, macned napisał:

> > A próbowałeś uruchamiać system w trybie awaryjnym?


Spróbowałem, ale nie wyszło :/ Ładuje się (tryb awaryjny) i nagle wyskakuje (krótki) BSOD z txtem żebym sprawdził czy dysk nie jest uszkodzony o_o
W ogóle trudno było do niego dojść ;d Pierw wybieram Linux/Windows (GRUB, czy jakoś tak, od linuxa) potem ''Windows Vista'' lub ''Ostatni działający'' (nie dosłownie :P) ofc wybieram ten 2gi, bo Visty nie mam, i w tym momencie wcisnąłem F8 i wybrałem Tryb Awaryjny -> Windows XP

Dnia 01.07.2008 o 14:53, macned napisał:

A przeglądaj znika nawet na tej tapecie bmp?

Kiedy nie ma bmp''ka to znika od razu, jak jest to po wybraniu (teraz, usunałem kilka jpgow z listy) obrazka z listy, który NIE JEST bmp, albo naciśnięciu ''przeglądaj''

Chyba po prostu to zostawię, i niedługo reinstall zrobię (bo cały komp mam pogmatwany xD), tapetę mogę w końcu ustawić ręcznie a w tych Zasadach Grupy schowam kompozycje i pulpit, więc nie będzie się psuło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 13:34, edsonpele napisał:

/.../
Płytę posiadam, ale czy nie będzie problemów, bo komputer zaatakował wirus i po uruchomieniu
systemu pokazuje się pulpit i komputer automatycznie się zacina. Nie da się wtedy wykonać
żadnej operacji.
A po formatowaniu może zostać FAT

Uszkodzenie HDD a nie wirus. To jest jeden z objawów awarii dysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 18:50, Virus 500 napisał:

Mogę bezpiecznie usunąć te foldery ?

To są deinstalatory poprawek ściąganych przez Automatyczną aktualizację. Jak nie będziesz chciał ich odinstalowywać (bo po co?), to usunięcie powinno być bezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytam się , bo jak kiedyś to zrobiłem to coś się popieprzyło i nieraz zamiast pisać litery y to było z a zamiast z było y i tam jeszcze różne błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 19:43, Virus 500 napisał:

Pytam się , bo jak kiedyś to zrobiłem to coś się popieprzyło i nieraz zamiast pisać litery
y to było z a zamiast z było y i tam jeszcze różne błędy


To co napisaleś to po prostu zmiana języka domyślnego w windzie ,i to się zmienia w panelu sterowania (chyba ze czegoś nie zrozumiałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 19:43, Virus 500 napisał:

Pytam się , bo jak kiedyś to zrobiłem to coś się popieprzyło i nieraz zamiast pisać litery
y to było z a zamiast z było y i tam jeszcze różne błędy


Ja czasami też tak miałem, ale po ponownym uruchomieniu komputera problemu nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się