PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 01.07.2008 o 19:43, Virus 500 napisał:

Pytam się , bo jak kiedyś to zrobiłem to coś się popieprzyło i nieraz zamiast pisać litery
y to było z a zamiast z było y i tam jeszcze różne błędy


Prawdopodobnie zmienił się wtedy układ klawiatury.

Na przyszłość:
Panel Sterowania>Opcje regionalne i językowe>Języki>Usługi tekstowe i języki>Szczegóły
Wybierasz Polski (Programisty), pozostałe możesz usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z napędem optycznym ponieważ prubowałaem dopiac drugi ale nie działał mi ten drugi więc go odpiałem i ten pierwszy też mi nie odczytuje płyt. Proszę o pomoc bo nie wiem co robic. tzreba podpiać dwa elementy prawda ? Tą dłuą taśme i trapezowate wejście do naedu z tyłu czy coś jeszcze no i czy ma znaczenie ze to jest np blizej czy dalej od żrodła np. zasilasza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 19:53, Virus 500 napisał:

No ta ale nie będę co chwilę uruchamiał komputera :/

z jakiego powodu? jak tych klawiszy, to starczy zostawić tylko polski (programisty) i będzie po problemie. Sam tak ustawiam natychmiast po instalacji windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 19:53, Tieru napisał:

Witam. Mam problem z napędem optycznym ponieważ prubowałaem dopiac drugi ale nie działał
mi ten drugi więc go odpiałem i ten pierwszy też mi nie odczytuje płyt. Proszę o pomoc
bo nie wiem co robic. tzreba podpiać dwa elementy prawda ? Tą dłuą taśme i trapezowate
wejście do naedu z tyłu czy coś jeszcze no i czy ma znaczenie ze to jest np blizej czy
dalej od żrodła np. zasilasza?

problemem u ciebie jest pewnie ustawienie zworek w napędach, ustaw tak : w napędzie na końcowym złączu taśmy ustaw master, w napędzie na środkowym złączu taśmy ustaw SLAVE. zwoerki znajdziesz obok gniazda taśmy w napędzie a opisy na gorze obudowy napędu(wytłoczone na obudowie bądź wydrukowane na naklejce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem , kiedyś jak oglądałem filmy w formacie ogm na allplayerze to działały , teraz też działają ale nie działa mi wybieranie języka audio w filmie , są angielski i oryginalny japoński , ale nie wiem jak wybrać kiedyś to klikałem na ikonkę tą co zaznaczyłem prawym przyciskiem i otwierało się menu a teraz nic :/
Wie ktoś jak inaczej zmienić ??

20080701213126

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z InstallShieldem. Po kliknięciu jakiejkolwiek instalki z tego kreatora setup sie nie uruchamia i w ogóle nic się nie dzieje. Na początku myślałem że to tylko konkretny program sie pieprzy i gdzieś mi poradzono żebym zamknął wszystko niepotrzebne na pasku. Nie pomogło a potem problem olałem ale teraz się okazało że żadna instalka nie rusza. Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać bez formatu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 21:47, maniek515 napisał:

Mam problem z InstallShieldem. Po kliknięciu jakiejkolwiek instalki z tego kreatora setup
sie nie uruchamia i w ogóle nic się nie dzieje. Na początku myślałem że to tylko konkretny
program sie pieprzy i gdzieś mi poradzono żebym zamknął wszystko niepotrzebne na pasku.
Nie pomogło a potem problem olałem ale teraz się okazało że żadna instalka nie rusza.
Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać bez formatu??

uruchom instalator jeszcze raz a potem sprawdź log systemowy (alerty, problemy) odczytujesz kod błędu i sprawdzasz na stronie MS co go powoduje ....i proponowane rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 21:31, Virus 500 napisał:

Mam problem , kiedyś jak oglądałem filmy w formacie ogm na allplayerze to działały ,
teraz też działają ale nie działa mi wybieranie języka audio w filmie , są angielski
i oryginalny japoński , ale nie wiem jak wybrać kiedyś to klikałem na ikonkę tą co zaznaczyłem
prawym przyciskiem i otwierało się menu a teraz nic :/
Wie ktoś jak inaczej zmienić ??


Chyba jest coś tam jak wirtualny pilot albo z innym programem mi sie miesza ale na twoim miejscu spróbowałbym z programem Power DVD. Dobry ponać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 20:54, sig. napisał:

> No ta ale nie będę co chwilę uruchamiał komputera :/
z jakiego powodu? jak tych klawiszy, to starczy zostawić tylko polski (programisty) i
będzie po problemie. Sam tak ustawiam natychmiast po instalacji windowsa.


Może kiedyś ten drugi sie przyda ^^. Wcisnąć Crtl+shift to chyba proste ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest taka - komp w podpisie.
Od dłuższego czasu (tzn. od kiedy wychodzą wymagające graficznie gry) nie mogę grać w żaden tytuł dłużej, niż 2 godziny, bo po prostu wyrzuca na pulpit (zacina się dźwięk i zapętla kilkanaście razy po czym wywala). Zauważyłem, że tak jest wtedy, gdy temperatura karty osiąga ponad 80 stopni.
Dawno nie grałem (eee.... od stycznia?) i odpalam dziś GRIDa. Patrzę - paskudne artefakty, jakieś dziwne tekstury i linie po całym obrazie. Temperatura od razu 80 stopni. Patrzę ProStreeta - to samo.
I więc teraz co robić - lepiej oddać na gwarancję kartę (obejmuje to?), nanieść od nowa pastę pod radiator czy raczej dupa zbita?
Dodam, że na karcie jest bardzo dobre chłodzenie Zalmana i nikt z tą kartą nie ma problemów. Znając pewnie jednak życie to nie wina karty (może też) ale pewnie procka, pamięci i szlag wie czego tam.
Więc nie wiem, może ktoś się z tym spotkał. A komp dobrze wentylowany tylko ten Zalman zawsze powyżej 2 godzin grania wywala każdy tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
80 stopni to jeszcze nic. Gdybyś miał 100, to rzeczywiście mogłaby to być wina temperatury. Ale może być tak, że ta karta kiepsko znosi OC. Spróbuj na jakiś czas przywrócić w pełni standardowe ustawienia. Nawet, jeżeli masz kartę firmowo podkręconą. Jeżeli i w takim wypadku będą problemy, to znaczy, że to nie karta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 02:08, ziptofaf napisał:

/.../

Karta faktycznie firmowo jest OC ale nigdy nie przebija temperatury 80 stopni (według Speed Fana). Wcześniej nawet nie miałem chłodzenia dodatkowego (O_o) i wywalało gry po 2 godzinach. Procesor nigdy nie podskakiwał wyżej niż 45 i wiatrak na nim był spokojny. Potem kupiłem wiatraczek i temperatury spadły o około 20% na wszystkich podzespołach ale dziś patrzyłem, że znów jest istny hardcore pomimo, że wiatrak działa. Z Assasins Creed wywaliło mnie już po 45 minutach. A artefakty w np. Portalu miałem dopiero po 90 minutach gry (i gdy wychodziłem na pulpit po czym po kilku minutach wracałem do gry artefakty znikały na kilkanaście minut).
Bez wiatraka miałem dosłownie kaloryfer z boku obudowy, bo kupnie wiatraka obudowa jest zimna, ale gry dalej wywala i normalnie nie da rady grać jak sobie myślę, że ten Zalman się roztapia :P
Spróbuję przełożyć wtyczki wiatraczków - procka podłączę do sys fana a sys fana do procka. Ale już mnie szlag trafia na myśl o grzebania przy kompie, bo np. problem z jakimś softem to od razu nerwy aż mi się ręce telepią ;) Nie cierpię takich przygód ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 01:33, Piwomaniak napisał:

Może kiedyś ten drugi sie przyda ^^. Wcisnąć Crtl+shift to chyba proste ;)

W zasadzie przydaje się głównie tłumaczom, bo kilka układów klawiatury jest potrzebnych tylko ludziom którzy potrzebują znaków narodowych z różnych języków.
ps sądząc po objawach (zamienione z oraz y) włączyła mu się klawiatura maszynistki, niewiem jak ty ale ja widziałem takie "cudo" tylko na zdjęciu w gazecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 21:13, czaja24 napisał:

problemem u ciebie jest pewnie ustawienie zworek w napędach, ustaw tak : w napędzie na
końcowym złączu taśmy ustaw master, w napędzie na środkowym złączu taśmy ustaw SLAVE.
zwoerki znajdziesz obok gniazda taśmy w napędzie a opisy na gorze obudowy napędu(wytłoczone
na obudowie bądź wydrukowane na naklejce)

Eeee nie znam się na tym więc mógłbyś mi to jakoś bardziej wytłumaczyć (trzebato jakos podpiąc czy chodzi ci o ustawienia w BIOSIe? albo podać link gdzie to jest pokazane ? Bedę wdzięczny, bo brat mi tu wrzeszczy a ja jestem zielony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2008 o 10:37, Tieru napisał:

Eeee nie znam się na tym więc mógłbyś mi to jakoś bardziej wytłumaczyć (trzebato jakos
podpiąc czy chodzi ci o ustawienia w BIOSIe? albo podać link gdzie to jest pokazane ?
Bedę wdzięczny, bo brat mi tu wrzeszczy a ja jestem zielony.


Na zdjęciu masz pokazane przykładowe ułożenie zworki.
CS-Cable Select
SL-Slave
MA-Master
Oczywiście możesz mieć trochę inny układ, ale wszystko sprowadza się do wyboru między CS,SL i MA.

20080702104156

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby tu zacząć...No więc, mój nowiutki, pachnący świeżością komputer sprawia mi problemy. A konkretnie: czasem, kiedy w coś gram komputer się zawiesza. Niby nic dziwnego, ale po pierwsze: dość często to się dzieje, a po drugie: w dość nietypowy sposób (a właściwie sposoby). Co ciekawe, raz dzieje się tak prawie-że-od-razu po uruchomieniu gry, raz po 3 godzinach gry, a czasami i po 6 nie ma żadnych problemów. Nie ma żadnych artefaktów ani innych tego typu błędów. Teraz opiszę wam "typy" zawieszeń. Dla ułatwienia orientacji, ponumerowałem je.


(1)Czasami zawieszenie wygląda w sposób typowy dla Windowsa, czyli zwykłe wywalenie do Windy + okienko z przyciskami "Wyślij", "Nie wysyłaj" i tekstem "Wystąpił problem z aplikacją i zostanie ona zamknięta bla bla bla..."
(2)Innym razem jest to samo co wcześniej tylko z "bonusem" w postaci wcześniejszego zapętlenia się dźwięków w grze (tj. w kółko jest odtwarzany ten sam dźwięk lub fragment dźwięku, na pewno każdy wie o co biega).
(3)Czasami komputer po prostu, bezczelnie:), bez ostrzeżenia się restartuje (lub nawet czasami wyłącza!).
(4)Innym razem zwis jest "permanentny", komputer zapętla dźwięki, gra się zatrzymuje, na nic się zdają Alt+F4, Ctrl+Alt+Delete, ani żadne inne czary mary:) Pozostaje reset.
(5)Najdziwniej jest wtedy kiedy gra się zacina na sekundkę , potem teoretycznie działa (a przynajmniej dźwięki słychać), ale monitor zaczyna wyświetlać napis "No signal". Taki napis wyświetla przecież wtedy kiedy komp jest wyłączony!


To chyba wszystkie "rodzaje" zwisów na moim kompie. Teraz wymieniam gry w których one występują. Dodaję też "numer zwisu":) który w danej grze występuje, dla porządku.
Bioshock (demo) - 1,5
Assassin''s Creed - 1,3,4,
Crysis - 1,2,5
Race Driver GRID (demo) - 1,2,3,5 (rekordzista:))
Stranglehold (demo) - 1,2

Dodam jeszcze że w niektórych grach (np. Frontlines: Fuel of War, Unreal Tournament III demo, Lost Planet) nie ma absolutnie żadnych problemów.


No, teraz rzecz chyba najważniesza, czyli części w moim nowym kompie:

Procesor: Intel Pentium Dual Core E2180 2.0 Ghz @ 3.0 Ghz

Płyta główna: Gigabyte GA-EP35-DS3R

Pamięć RAM: Patriot 2x1GB DDR2 800 Mhz LLK (PDC22G6400LLK) 800mhz @ 1200 Mhz

Dysk twardy: Seagate Barracuda 250GB 7200rpm, 16MB cache, SATAII

Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD4850 512MB GDDR3, Core: 625 Mhz Memory: 993 Mhz (efektywne 1986), sterowniki w wersji 8.6

Nagrywarka DVD: Pioneer DVR-215D SATA

Zasilacz: Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W

Aha, od razu mówię że to czy proc jest podkręcony czy nie nie ma żadnego wpływu na te całe zawieszanie się. Te problemy zaczęły się jeszcze wtedy kiedy zupełnie nic nie podkręcałem.... Temperatury wszystkich części też myślę że w normie. Trochę mnie niepokoi karta graficzna (podczas grania nagrzewa się nawet do 80 stopni), ale skoro nie ma żadnych artefaktów, to znaczy że chyba nie jest jej za gorąco... Procesor bez podkręcenia nie dochodzi nawet podczas grania do 35 stopni, po podkręceniu nie przekracza (podczas grania) 45 stopni. Swoją drogą, miałem tego posta nie pisać. Od dłuższego czasu wszystko było OK, ale że teraz problem powraca... Ja już za cholerę nie wiem o co tu chodzi.

No cóż, mam nadzieję że ktoś znajdzie rozwiązanie tego problemu. W przeciwnym wypadku, chyba wyrzucę tego kompa przez okno;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się