PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 03.07.2008 o 19:17, Crew 900 napisał:

Ja mam pytanie , Czy wszystkie procesory Core2Duo i wyższe są tylko 64 bitowe ?


Tak ale spelniaja funkcje 32-bitowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 19:23, Crew 900 napisał:

Wiem , wiem , bo zastanawiam się czy czasem nie kupić sobie Windows Visty 64 bitowej


To juz twoja decyzja ale ja jakos nie widze potrzeby przesiadania sie na nia. Caly czas jade na XP SP2 prof 32bit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O widzę że ktoś ma 9800 GTX , chciałbym się ciebie spytać jak ona sobie radziła ? Grałeś może w Crysis na Dx 10 na full detalach ? ile gdzieś tak miałeś fps ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 19:28, Crew 900 napisał:

O widzę że ktoś ma 9800 GTX , chciałbym się ciebie spytać jak ona sobie radziła ? Grałeś
może w Crysis na Dx 10 na full detalach ? ile gdzieś tak miałeś fps ?


Nie gralem na niej pod VISTA tylko na xp z detalami VH. Sprawuje sie bardzo dobrze tyle ze ja gram w 1680x1050 wiec AAx4 reszta max i bez Vsync idealnie plynnie. W grze okolo 31 fps wiec jest bardzo dobrze. Bo pamietaj w Crysis 30fps to jak 60 w innej grze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam póki co starego twardziela i tylko 9 gb na dysku C:/(wiem,żenada^^),więc chcę zmienić folder docelowy na jaki są instalowane pliki tak żebym nie musiał zaznaczać że chcę aby np.gra ma być instalowana na dysk D:/,da się coś takiego zrobić(mam system Windows Viesta,jak cuś)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 19:52, Bingolo napisał:

Mam póki co starego twardziela i tylko 9 gb na dysku C:/(wiem,żenada^^),więc chcę zmienić
folder docelowy na jaki są instalowane pliki tak żebym nie musiał zaznaczać że chcę aby
np.gra ma być instalowana na dysk D:/,da się coś takiego zrobić(mam system Windows Viesta,jak
cuś)?


Uruchom Edytor rejestru (Start>Uruchom>regedit).
Znajdz klucz ProgramFilesDir znajdujący się w HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ i zmień ścieżkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z grą "the guild 2" kiedy gram to po roznym czasie gra sie wylacza. nie pokazuje zadnego komunikatu ani nic. co zrobic zeby dzialalo normalnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 20:53, Bingolo napisał:

A instalator będzie potem wymagał miejsca na dysku C:\?


Jak zmienisz z C:\Program Files na na przykład D:\Program Files to chyba nie. Chyba, że jakieś pliki tymczasowe, cache... ale te po instalacji są usuwane, więc jak przestawisz na inny dysk to wszystko będzie do niego kopiowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym przeszukać komputer, żeby nie wyświetlały się półnagie Paris i jej podobne? Czasem nie włącza się przez 10 godzin, a czasami co godzinę dwie. ;/ Jeśli to ma znaczenie, zawsze wyświetla się w IE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 23:45, Zbyszlaw napisał:

Czym przeszukać komputer, żeby nie wyświetlały się półnagie Paris i jej podobne? Czasem
nie włącza się przez 10 godzin, a czasami co godzinę dwie. ;/ Jeśli to ma znaczenie,
zawsze wyświetla się w IE.


To, co cię wkurza nazywa się dialer. A więc jeżeli chcesz się pozbyć problemu to wpisz w google antydialer.
Znajdziesz go np. tu: http://www.instalki.pl/programy/download/antydialer/
PS Niektóre antywirusy też wykrywają dialery np. Panda, czy Norton Internet Security.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mogę o to spytać tutaj, ale wiem, że temat jest popularny i nie zabardzo wiem, gdzie indziej napisać. Mam zamiar kupić myszkę Logitech G9, tyle, że w zaufanym sklepie, czyli komputronik.pl kosztuje ona 300 zł. Przez ceneo.pl znalazłem tą samą myszkę o 60 zł tańszą w tym oto sklepie internetowym- www.camino.pl. Czy sklep jest godny zaufania i nie mogę się obawiać żadnego oszustwa? Piszę, bo pierwsze o nim słyszę i widzę ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 10:15, Full Wypas napisał:

Nie wiem czy mogę o to spytać tutaj, ale wiem, że temat jest popularny i nie zabardzo
wiem, gdzie indziej napisać. Mam zamiar kupić myszkę Logitech G9, tyle, że w zaufanym
sklepie, czyli komputronik.pl kosztuje ona 300 zł. Przez ceneo.pl znalazłem tą samą myszkę
o 60 zł tańszą w tym oto sklepie internetowym- www.camino.pl. Czy sklep jest godny zaufania
i nie mogę się obawiać żadnego oszustwa? Piszę, bo pierwsze o nim słyszę i widzę ;p

Dla mnie porównywarki cen to trochę naciąganie ludzi i prawdziwe ceny zaczynają się od "połowy stawki"(sam się o tym przekonałem) więc myślę że cena 270zł około będzie prawdziwa. Sam kupuje na www.pcmagnum.pl i przy tej kwocie zamówienia wysyłają kurierem za darmo warunkiem jest wpłata na konto ale nie miałem jeszcze z nimi problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 23:45, Zbyszlaw napisał:

Czym przeszukać komputer, żeby nie wyświetlały się półnagie Paris i jej podobne? Czasem
nie włącza się przez 10 godzin, a czasami co godzinę dwie. ;/ Jeśli to ma znaczenie,
zawsze wyświetla się w IE.


Start>Uruchom>msconfig>Uruchamianie - tutaj masz listę plików w autostarcie. Możliwe, że zauważysz jakiś podejrzany plik. Nie jest to jednak w pełni skuteczne.

Czasami szkodnik tworzy kopie na innych partycjach i nawet po usunięciu "odradza się". Dlatego lepiej byłoby skorzystać ze specjalnie stworzonych do tego programów...

Na twoim miejscu zacząłbym od Spybot Search & Destroy. Prosty program, który skanuje dysk w poszukiwaniu programów typu malware/spyware. Przeskanuj komputer i usuń niebezpieczne pliki (jeżeli zostaną one znalezione). Sprawdz potem czy podziałało. Jeżeli wciąż będziesz miał problem to spróbuj HijackThis.

HijackThis - program do ręcznego usuwania wszelakiego rodzaju wirusów i trojanów . Program tworzy raport w którym wypisuje wszystkie uruchomione procesy, pliki załadowane w autostarcie itp. Doświadczony użytkownik jest w stanie zauważyć wpisy związane z wirusem i je usunąć. Jest to jednak zadanie TYLKO dla osoby doswiadczonej, ponieważ błędna decyzja może być niekorzystna dla systemu (łatwo usunąć plik jakiegoś sterownika itp.). Jak nie czujesz się na siłach to zostaw to innym (wklej raport na forum poświęconym analizowaniu takich rzeczy).

Czy korzystasz na co dzień z IE? Jeśli tak to przejdź na Operę lub Firefoxa. Nie chcę nic sugerować, ale najczęściej takie popupy wyskakują jeżeli wcześniej chodziłeś po stronach o tematyce xxx/warez/... ;)
Na przyszłość zabezpiecz się lepiej (włączony antywirus, zapora przeciwogniowa - firewall, regularne skanowanie Spybotem, korzystanie z przeglądarki bezpieczniejszej od IE, najnowsze aktualizacje w Windowsie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze stacja dyskietek kiedy wkladam do niej dyskietke, wchodze w moj komputer i naciskam na ikone Stacja dyskietek 3,5 to stacja dyskietek cos tam mieli ale po chwili pisze ze niczego w stacji nie wykryto. prosze o pomoc,czemu ta stacja nie wykrywa dyskietek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Spróbuj czy z innymi dyskietkami jest taka sama sytuacja. Możliwe, że po prostu dyskietka padła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 11:37, mrosi napisał:

/.../

Spróbuj czy z innymi dyskietkami jest taka sama sytuacja. Możliwe, że po prostu dyskietka
padła.

ze wszystkimi to samo, pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2008 o 11:19, mikus97 napisał:

Mam problem ze stacja dyskietek kiedy wkladam do niej dyskietke, wchodze w moj komputer
i naciskam na ikone Stacja dyskietek 3,5 to stacja dyskietek cos tam mieli ale po chwili
pisze ze niczego w stacji nie wykryto. prosze o pomoc,czemu ta stacja nie wykrywa dyskietek?


moze jest uszkodzona??? albo otworz bude odepnij tasme i zasilanie i podlacz jeszcze raz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się