PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Płytka źle została nagrana. Dla pewności sprawdź na innym komputerze. Jak będzie to samo, to przykro mi... ;/

Ewentualnie w przypadku gorszego scenariusza to możesz skorzystać z usług firmy która odzyskuje dane z nośników danych, jednakże, to drogie niesamowicie i się opłaca to jeśli to było naprawdę coś WAŻNEGO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 15:34, Meykan napisał:

Mam problem.

Przed formatem zgrałem moje ważne rzeczy na płytę DVD-RW. Po formacie chcę wszystko skopiować
z powrotem ale wyskakuje błąd danych CRC.
Jak robię obraz płyty Alkoholem 120% to wyskakuje błąd.
Jak robię Nero to też wyskakuję błąd.
Niezależnie jakim programem to robię to wyskakuje błąd a płyta jest nowiutka nie uszkodzona.

Ma ktoś jakieś pomysły? A może to wina komputera?


Źle nagrana płyta. Możesz spróbować użyć programów typu CD Check, czy Bad Copy, ale raczej nic to nie da...Chociaż spróbować zawsze można.
PS Na przyszłość nagrywając ważne dane, nagrywaj z niską prędkością (np. x4) i użyj opcji weryfikacji - dzięki temu będziesz wiedział tuż po nagraniu płyty, czy wszystko nagrało się poprawnie i przy okazji zmniejszysz ryzyko uszkodzenia danych.
Poza tym do tego rodzaju celów używa się markowych płyt (Verbatim, Emtec, TDK), najlepiej jeszcze z dodatkową warstwą złota (~10 zł za sztukę, ale warto...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem :(

od pewnego czasu dzieje sie coś dziwnego. mam dysk i na nim xp i viste gdy wybieram xp (czasami) widze ekranik ładowania xp po czym przez 0,5 sekundy widze niebieski ekran i komp sie resetuje... biore znowu xp i to samo biore viste wszystko ok... skanuje skandiskiem partycje z Xp .. reset biore xp i wszystko działa.. aha
mam jeszcze komunikat ze poprzednio komp nie był poprawnie zamkniety a to jest nieprawda bo zawsze go zamykam przez start zamyka sie.... system i wył komp... i odłączam wszystko od prądu wiec nie ma mowy ze coś zle robie... o co chodzi ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeskanowałem Spybotem i jest ok. Od wczorajszej godziny 15.00 nic nieciekawego się nie pojawiło. Spybot wykrył - o ile dobrze pamętam - cookies związane z IE. Tak w ogóle to co jest cookies? Na polski to chyba ciasteczka, ale nadal nic mi to nie mówi.
Dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 21:35, Zbyszlaw napisał:

Przeskanowałem Spybotem i jest ok. Od wczorajszej godziny 15.00 nic nieciekawego się
nie pojawiło. Spybot wykrył - o ile dobrze pamętam - cookies związane z IE. Tak w ogóle
to co jest cookies? Na polski to chyba ciasteczka, ale nadal nic mi to nie mówi.
Dzięki za pomoc :)

cookies to plik tekstowy w którym serwer może zapisywać informacje (np login i hasło żebyś po wejściu na stronę nie musiał się logować). Jak schować do tego binarnego wirusa nie mam pojęcia, ale że chodzi o "prawie jak przeglądarkę" microsoftu nic mnie nie zdziwi ;). Na twoim miejscu zmienił bym ją na dowolną alternatywną, np firefoksa albo operę.
edit: zapomniałem dopisać że takie "ciasteczko" może odczytać tylko serwer który je zapisał, więc kradzież loginu/hasła z niego wchodzi w grę tylko w przypadku baaaaaardzo poważnego buga w przeglądarce (o ile wiem nawet ie aż takich nie miewa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 21:40, kingfox napisał:

też myslałem że to ciasteczka, ale w cookies zapisywana jest historia ( tam gdzie wchodziłeś
na necie ). pzdr

to tzw tracking coocie, czyli specjalne serwery do których strony mogą się odwoływać jak na nie wejdziesz. Na ich podstawie serwer może stworzyć historię odwiedzanych przez ciebie stron (zapisując je w wspomnianym przeze mnie post wcześniej pliku), ale tylko tych które przekazują mu prawa do zapisania u ciebie coocisa. Tak więc prawdopodobieństwo że będa tam wszystkie odwiedzone przez ciebie strony jest znikome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem . Próbuję siostrze zainstalować sterowniki do laptopa , ale wywala coś takiego :

Karta w laptopie to X200 M Series i stery ściągnąłem do tej i nic .
Proszę o pomoc

20080705215924

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 21:59, Crew 900 napisał:

Mam pewien problem . Próbuję siostrze zainstalować sterowniki do laptopa , ale wywala
coś takiego :

Karta w laptopie to X200 M Series i stery ściągnąłem do tej i nic .
Proszę o pomoc

jesteś pewien że:
1) to właściwe stery (bo coś obsługiwanej karty znaleźć nie mogą)?
2) masz sterowniki do czipsetu?
Najlepiej będzie ściągnąć wszystkie sterowniki ze strony producenta laptopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za dubla ale już nie mogę zmodyfikować , pomyliłem się , ma na laptopie Xpress 200 M Series i takie ściągnąłem i nie chcą się zainstalować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to dla niektórych głupie pytanie, ale powie mi ktoś jak sie instaluje rainmeter? Bo ściągnąłem jeden taki notatnik z rozszeżeniem .ini i nie wiem co z nim zrobić. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2008 o 21:59, Crew 900 napisał:

Mam pewien problem . Próbuję siostrze zainstalować sterowniki do laptopa , ale wywala
coś takiego :

Karta w laptopie to X200 M Series i stery ściągnąłem do tej i nic .
Proszę o pomoc

tak sobie znam angielski ale doczytalem sie ze driver nie jest komptabilny z urządzeniem lub systemem operacyjnym
EDIT: aha juz znalazles...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pisałem www.ati.com , potem wybrałem do jakiej karty i kierowało mnie na tą stronę .... Ale to nie były te co ty podałeś tego linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To nic dziwnego. W laptopie jest karta "mobilna", więc na stronie ATI w drugim oknie powinieneś wybrać Integrated/Motherboard. Potem, w ostatnim oknie wybierasz X200.

[EDIT]
Wybierz X200M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się