PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

>> Da się jakoś zrobić, żeby programy które mam w autostarcie uruchamiały się w tle?

Dnia 26.07.2008 o 13:23, Chester001 napisał:

one sie uruchamiają przy starcie windowsa... wiec .. jak ich nie chcesz wyrzuć je z
autostartu i juz... i uruchamiaj jak są potrzebne....

heh... jak bym ich nie chciał to bym wywalił ;)
Podam przykład.
Thunderbird. Jest w autostarcie, bo go tam umieściłem. Chodzi o to, żeby nie pojawiało mi się okno, tylko żeby od razu schodził do tray''a
To samo chcę zrobić z programem last.fm

Dnia 26.07.2008 o 13:23, Chester001 napisał:

ps
mam tez pytanie... mam creativy 5.1 i gdy wł winampa i słucham muzyki grają tylko przednie... a tylne nie..
byłem w panelu sterowania i tam jest zaznaczone ze mam 5.1 skonfigurowałem... i nadal nic.. zrobiłem test i
niby wszystkie głośniki mi "odpowioadają" ale mimo to gry oglądam film to dupa... :/


Ja suię nie znam za bardzo, ale wiem jak jest z kinem domowym - tylne głośniki tylko w niektórych momentach filmu wydobywają z siebie dźwięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje zrobić under clocking procka. Wie ktoś jaki program pozwala na to z poziomu windy? I czy odkręcenie 0.5 GHz nie sprawi problemów typu błędy, uszkodzenie sprzętu itd.? Procek się grzeje gorzej niż piec. :/ Athlon 64 X2 3800+ jakby co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 17:09, kaganiec napisał:

Potrzebuje zrobić under clocking procka. Wie ktoś jaki program pozwala na to z poziomu
windy? I czy odkręcenie 0.5 GHz nie sprawi problemów typu błędy, uszkodzenie sprzętu
itd.? Procek się grzeje gorzej niż piec. :/ Athlon 64 X2 3800+ jakby co...

undercocking czyli zmniejszenie takowania? to trzeha z poziomu biosu, a nie systemu, i praktycznie niczym nie grozi (o ile się nie "rąbniesz" i nie ustawisz zbyt wysokiego napięcia, ale przy takowym raczej grzebał nie będziesz). Co innego overlocking (zwiększenie taktowania czyli przyśpieszenie kompa), tutaj pewnie nawet by ci się po dołożeniu 0,5 ghz nie uruchomił. edit: przed uszkodzeniem sprzętu powinny cię w teorii zabezpieczyć zabezpieczenia przed przegrzaniem, ale żadnych gwarancji ci nie dają, robisz na własne ryzyko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ściągnij z netu sterownik procesora (ze strony AMD), włącz w BIOSie funkcję Cool&Quiet oraz ustaw profil zasilania (W Windows -> ustawienia ekranu, zakładka "Ustawienia zasilania" na"Oszczędzanie energii". Wówczas system operacyjny sam będzie obniżał taktowanie procka o 40% a podnosił tylko w razie potrzeby (do nominalnego taktowania procesora rzecz jasna).
Na Twoim miejscu jednak zastanowiłbym się nad wymianą coolera na procesorze. Doraźnie sprawdź, czy nie jest zakurzony. Jeśli tak to przeczyść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że trochę offtopuję (chociaż w sumie to to jest też pewnego rodzaju problem), ale nie chcę zakładać nowego tematu, a tutaj na pewno ktoś mi odpowie ;) Chcę nagrać płytę DVD z plikami mp3 oraz filmikami w formacie avi i wmv. Mam program Nero, nie wiem jaką kategorię wybrać, bo chcę żeby ta płyta odtwarzała się od razu po włożeniu do napędu. Którą kategorię wybrać? (są m. in. audio CD, dysk z danymi itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 22:07, exlibris napisał:

Sorry, że trochę offtopuję (chociaż w sumie to to jest też pewnego rodzaju problem),
ale nie chcę zakładać nowego tematu, a tutaj na pewno ktoś mi odpowie ;) Chcę nagrać
płytę DVD z plikami mp3 oraz filmikami w formacie avi i wmv. Mam program Nero, nie wiem
jaką kategorię wybrać, bo chcę żeby ta płyta odtwarzała się od razu po włożeniu do napędu.
Którą kategorię wybrać? (są m. in. audio CD, dysk z danymi itd.)

odtwarzać jak? jeśli to ma być nadal płyta z takim plikami, to musisz zrobić plik autorun.inf i umieścić go w głównym katalogu płyty (wtedy dajesz dysk z danymi). jeśli zaś chodzi ci o video-dvd (taką płytę do stacjonarnego odtwarzacza) to będzie trzeba jeszcze te pliki przekodować na stosowny format (tu wybierasz naturalnie video).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadne pytanie nie jest głupie, jeżeli zadaję się je w celu zdobycia wiedzy. Bowiem jest nakazane przez Kościół Chrystusowy, by nieumiejętnych nauczać. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to offtop lecz pomyślałem że o to zapytam właśnie w tym temacie . Możecie mi powiedzieć co to jest pamięć wirtualna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 22:45, heaton 1992 bdg napisał:

nie wiem czy to offtop lecz pomyślałem że o to zapytam właśnie w tym temacie . Możecie
mi powiedzieć co to jest pamięć wirtualna ?

W skrócie - dodatkowa pamięć RAM umieszczona na dysku twardym. Używana wtedy, gdy zwykłego RAM-u zabraknie. Jej użycie to ostateczność, bo jest ponad 100x wolniejsza od prawdziwego RAM-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Pamięc wirtualna czyli inaczej plik wymiany to obszar dysku twardego służący systemowi jako pamięć operacyjna. Jeśli w komputerze brakuje odpowiedniej ilości pamięci to dobiera sobie potrzebną ilość z tej zarezerwowanej części dysku twardego. Ilość pamięci wirtualnej może być dobierana przez system lub ustawiana przez użytkownika.
Jako, że jest to pamięć tak naprawdę fizyczna, nie operacyjna, więc jest wolniejsza, mniej wydajna. System niestety chętniej używa tej właśnie pamięci. Jeśli więc posiadasz w komputerze dużo pamięci operacyjnej (np. 2GB lub więcej) zalecane jest całkowite wyłączenie pamięci wirtualnej. System będzie podczas tej operacji "oponował", że nie że ten plik jest wymagany, ale jego zlikwidowanie wpłynie tylko z korzyścią na wydajność komputera.

[EDIT]
Literówka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 22:55, mrosi napisał:

/.../

Pamięc wirtualna czyli inaczej plik wymiany to obszar dysku twardego służący systemowi
jako pamięć operacyjna. Jeśli w komputerze brakuje odpowiedniej ilości pamięci to dobiera
sobie potrzebną ilość z tej zarezerwowanej części dysku twardego. Ilość pamięci wirtualnej
może być dobierana przez system lub ustawiana przez użytkownika.
Jako, że jest to pamięć tak naprawdę fizyczna, nie operacyjna, więc jest wolniejsza,
mniej wydajna. System niestety chętniej używa tej właśnie pamięci. Jeśli więc posiadasz
w komputerze dużo pamięci operacyjnej (np. 2GB lub więcej) zalecane jest całkowite wyłączenie
pamięci wirtualnej. System będzie podczas tej operacji "oponował", że nie że ten plik
jest wymagany, ale jego zlikwidowanie wpłynie tylko z korzyścią na wydajność komputera.

[EDIT]
Literówka...

Dzięki za pomoc , przyda mi się , a jak się to miewa w przypadku kiedy ma się 512 Mb Ram ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 22:55, mrosi napisał:

Jako, że jest to pamięć tak naprawdę fizyczna, nie operacyjna, więc jest wolniejsza,
mniej wydajna. System niestety chętniej używa tej właśnie pamięci. Jeśli więc posiadasz
w komputerze dużo pamięci operacyjnej (np. 2GB lub więcej) zalecane jest całkowite wyłączenie
pamięci wirtualnej. System będzie podczas tej operacji "oponował", że nie że ten plik
jest wymagany, ale jego zlikwidowanie wpłynie tylko z korzyścią na wydajność komputera.


Pewien jesteś, ze mając 2GB RAM-u można to wyłączyć? Sam tyle mam i obawiam się, że chyba mi to nie starczy do np. Gothica 3. No, ale jeżeli to może przyspieszyć PC-ta, to chyba się zainteresuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 23:03, heaton 1992 bdg napisał:

Dzięki za pomoc , przyda mi się , a jak się to miewa w przypadku kiedy ma się 512 Mb Ram ?


Ta ilość pozwala systemowi Windows XP działać. W tym przypadku zostawiłbym plik wymiany bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 23:05, ziptofaf napisał:

Pewien jesteś, ze mając 2GB RAM-u można to wyłączyć? Sam tyle mam i obawiam się, że chyba
mi to nie starczy do np. Gothica 3. No, ale jeżeli to może przyspieszyć PC-ta, to chyba się zainteresuję.


W Gothica nie grałem bo nie interesują mnie tego typu gry. Musisz spróbować. Jeśli nie pójdzie to włączysz plik wymiany ponownie (ustawisz opcję "sterowane przez system") i tyle. To nic nie kosztuje ani nic nie boli... ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 23:11, mrosi napisał:

W Gothica nie grałem bo nie interesują mnie tego typu gry. Musisz spróbować. Jeśli nie
pójdzie to włączysz plik wymiany ponownie (ustawisz opcję "sterowane przez system") i
tyle. To nic nie kosztuje ani nic nie boli... ;-P

Kiepski pomysł, wtedy system będzie co chwilę zmieniał jego wielkość co odbije się na wydajności. Jak już pamięć wirtualną to trzeba ustawić min i max na tą samą wartość.
ps z 2 gb ramu faktycznie powinno wszystko ładnie chodzić bez wirutalnej, więcej i tak nie da się jednemu programowi "przydzielić"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 22:02, mrosi napisał:

Ściągnij z netu sterownik procesora (ze strony AMD), włącz w BIOSie funkcję Cool&Quiet
oraz ustaw profil zasilania (W Windows -> ustawienia ekranu, zakładka "Ustawienia
zasilania" na"Oszczędzanie energii". Wówczas system operacyjny sam będzie obniżał taktowanie
procka o 40% a podnosił tylko w razie potrzeby (do nominalnego taktowania procesora rzecz
jasna).
Na Twoim miejscu jednak zastanowiłbym się nad wymianą coolera na procesorze. Doraźnie
sprawdź, czy nie jest zakurzony. Jeśli tak to przeczyść.


Hmm dawno już pobrałem AMD Dual Core Optimizer - znaczy to chyba nie to. Wczoraj udało mi się znaleść program CoreGen zmieniający taktowania z przedziału 1 - 6 GHz, ale to obniżało temperaturę zbyt mało. I uwaga programem NVIDIA MonitorView obok napięcia CPU jest czerwony kolor (nic poza tym nie jest na czerwono), a samo napięcie to 1.5500 V. Nie ruszałem, ale pewnie jakoś uległy zmianie (wnioskuję, że takie nie jest standardowe). BTW wczoraj też wróciłem do boxowego coolera i to samo.

Czyli jeśli to napięcie, to w biosie czego szukać? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 11:07, kaganiec napisał:

Czyli jeśli to napięcie, to w biosie czego szukać? ;D

obstawiam vcore albo cpu voltage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 11:07, kaganiec napisał:

Czyli jeśli to napięcie, to w biosie czego szukać? ;D


Jak napisał sig. to VCore lub VCore Voltage. Jak na moje to napięcie jest zbyt wysokie. Z tego co pamiętam to powinieneś mieś 1,25V a nie 1,55V. Może dlatego procek się tak grzeje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się