PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 26.07.2008 o 23:09, mrosi napisał:

> Dzięki za pomoc , przyda mi się , a jak się to miewa w przypadku kiedy ma się 512
Mb Ram ?

Ta ilość pozwala systemowi Windows XP działać. W tym przypadku zostawiłbym plik wymiany
bez zmian.

Bardzo dziękuje za pomoc , choć czasem komputer mi przymula , może dlatego że włączam za dużo programów jak na te 512 mb pamięci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 12:38, heaton 1992 bdg napisał:

Bardzo dziękuje za pomoc , choć czasem komputer mi przymula , może dlatego że włączam
za dużo programów jak na te 512 mb pamięci .


Ściągnij CodeStuff Starter - to program do zarządzania programi starującymi z systemem. Program jest po polsku i za darmo więc wywalisz to co niepotrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, gdzie zadać to pytanie, więc napiszę tutaj:
Czy aplikacje 32 bitowe będą działać na systemie na 64? Bo wiem, że w drugą stronę się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 12:52, MKRaven napisał:

Nie wiem, gdzie zadać to pytanie, więc napiszę tutaj:
Czy aplikacje 32 bitowe będą działać na systemie na 64? Bo wiem, że w drugą stronę się
nie da.

Tak będą działać, z nielicznymi głęboko ingerującymi w system wyjątkami (np antywirusy). W 64 bitowych windowsach jest nawet specialny "demon" (niewiem jak to się tam w Microsofcie nazywa) udający na ich potrzeby 32 bitowe biblioteki systemowe (w pewnym uproszczeniu "tłumaczy" z 64 bitego api na 32 i odwrotnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę co do konwersji ,(nie ten temat raczej ale na temacie o konwersji nie bylo nikogo od 2007 roku).Zna ktoś dobry i darmowy program który w całości a nie w 50%ach przekonwertuje mi plik mpg do avi ? szukam na googlach i juz tyle tego naściągałem ze głowa mała ,a większość tylko 50% konwertuje.Nigdzie jakiegoś bezpłatnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 12:33, mrosi napisał:

Jak napisał sig. to VCore lub VCore Voltage. Jak na moje to napięcie jest zbyt wysokie.
Z tego co pamiętam to powinieneś mieś 1,25V a nie 1,55V. Może dlatego procek się tak
grzeje...


Dziękóweczka. Tobie też sig.

PS. tektury więc nie będą potrzebne ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 14:30, Logan10 napisał:

Mam prośbę co do konwersji ,(nie ten temat raczej ale na temacie o konwersji nie bylo
nikogo od 2007 roku).Zna ktoś dobry i darmowy program który w całości a nie w 50%ach
przekonwertuje mi plik mpg do avi ? szukam na googlach i juz tyle tego naściągałem
ze głowa mała ,a większość tylko 50% konwertuje.Nigdzie jakiegoś bezpłatnego.


Może Media Coder? To program open-source''owy, więc na pewno darmowy. Ja go używam, żeby zamieniać pliki .rmvb, .flv i .avi na .mp4 dla mojego PSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 22:00, Logan10 napisał:

A zrobi ona z mpg avi/rmvb lub flv ?

Chyba tak. Ale pewności nie daję, bo jak pisałem, ja go używam w celu przenoszenia filmów na PSP. Na avi jednak na 100% może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 22:07, ziptofaf napisał:

> A zrobi ona z mpg avi/rmvb lub flv ?
Chyba tak. Ale pewności nie daję, bo jak pisałem, ja go używam w celu przenoszenia filmów
na PSP. Na avi jednak na 100% może.


Nie no juz nie trzeba ,udało mi się Movie Makerem ,nawet nie wiedizalem że to możliwe tym programem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mam problem z kartą graficzną. Kiedy gram sobie dłużej w jakąś bardziej wymagającą grę to zaczynają pojawiać mi się różne dziwne tekstury na ekranie, tak jakby karta graficzna nie wyrabiała (przykład na załączonym screenie). I teraz pytanko - czy kiedy grafa nie wyrabia to powinien pojawiać się właśnie taki syf, czy raczej zmniejszona do minimum liczba fps-ów.
Karta graficzna to leadtek gf 7600Gt
Z góry dzięki za odpowiedź

20080727230709

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna może być wręcz uszkodzona jak się pojawiają takie rzeczy. Sprawdź temperaturę, bo może być jeszcze gorzej. Spróbuj też przeczyścić komputer(takie rzeczy się dzieją przez przegrzanie).

Przy takim syfie, to grafa po prostu ma błędy, bo gdyby nie wyrabiała(była za słaba) tak to by nie wyglądało(na 7600GT tym bardziej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 23:19, Gol Galad napisał:

Sprawdź temperaturę,
bo może być jeszcze gorzej. Spróbuj też przeczyścić komputer(takie rzeczy się dzieją
przez przegrzanie).


Obudowa była czyszczona, temperatura gpu 56-57*C (wg informacji na panelu od sterownika)
Dzięki za pierwsze info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zrobić zdjęcia print screenem jak gram w Prince of persia dusza wojownika. Gdy naciskam przycisk to gra się w tym momencie lekko tnie. Jak robię print screen w innych grach to wszystko wychodzi, a gra wcale się nie zacina w tym momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 23:52, Dominik000 napisał:

Nie mogę zrobić zdjęcia print screenem jak gram w Prince of persia dusza wojownika. Gdy
naciskam przycisk to gra się w tym momencie lekko tnie. Jak robię print screen w innych
grach to wszystko wychodzi, a gra wcale się nie zacina w tym momencie.


Sciagnij i zainstaluj frapsa.
Nim mozesz robic fotki i filmy z gry.

http://www.instalki.pl/programy/download/testowanie_i_diagnostyka/Fraps.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 23:07, dj_universe napisał:

Witam, Mam problem z kartą graficzną. Kiedy gram sobie dłużej w jakąś bardziej wymagającą
grę to zaczynają pojawiać mi się różne dziwne tekstury na ekranie, tak jakby karta graficzna
nie wyrabiała (przykład na załączonym screenie). I teraz pytanko - czy kiedy grafa nie
wyrabia to powinien pojawiać się właśnie taki syf, czy raczej zmniejszona do minimum
liczba fps-ów.
Karta graficzna to leadtek gf 7600Gt
Z góry dzięki za odpowiedź


To moze byc zbyt wysoka temperatura karty. Zwieksz obroty wentylatorka na karcie lub zamontuj na bocznej sciance obudowy dodatkowe chlodzenie oczywiscie, gdy jest taka mnozliwosc.
Dla proby zmien sterowniki do tego 7600.

http://www.nvidia.pl/object/winxp_175.19_whql_pl.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 11:19, Dominik000 napisał:

Wiesz, naciskam F10 bo na to robi się screena. I co dalej w paicnei go nie mogę wkleić.

sprawdź w konfiguracji programu, najprawdopodobniej zapisuje je jako pliki graficzne na dysku (wklejanie do painta to chyba tylko w microsoftowym "prawie jak programie do zrzutów ekranu" jest praktykowane, bo tak się da tylko jednego screena przechować, a bezpośrednio do plików możesz ile chcesz bez wyłączania gry).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie , może głupie , znacie jakieś programy do sprawdzenia temperatury procesora i karty graficznej , może to jest w panelu sterowania ale znaleźć nie mogę ... Bym zapomniał jeszcze jedno pytanko w Cs 1.6 np. na mapie Dust 2 jak idę na B to w zaciemnionych miejscach mam takie plamy różowp-czarne , czemu tak się dzieje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się