PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Pytanie dla kogoś obeznanego.
Czy w przypadku formatu dysku, i instalacji nowego systemu (np. posiadanie Windowsa -> format -> instalacja Linuxa) wszystkie dane na dysku są nadpisywane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 14:07, heaton 1992 bdg napisał:

mam pytanie , może głupie , znacie jakieś programy do sprawdzenia temperatury procesora
i karty graficznej , może to jest w panelu sterowania ale znaleźć nie mogę ... Bym zapomniał
jeszcze jedno pytanko w Cs 1.6 np. na mapie Dust 2 jak idę na B to w zaciemnionych miejscach
mam takie plamy różowp-czarne , czemu tak się dzieje ??


To sa bledy w grze. W grze fear tez tak sie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 11:19, Dominik000 napisał:


> Sciagnij i zainstaluj frapsa.
> Nim mozesz robic fotki i filmy z gry.
>
> http://www.instalki.pl/programy/download/testowanie_i_diagnostyka/Fraps.php
Wiesz, naciskam F10 bo na to robi się screena. I co dalej w paicnei go nie mogę wkleić.


Tak jak napisal Sig. Zrzuty ekranu znajdziesz w katalogu okreslonym przez program fraps lub tam gdzie Ty go okreslisz. Wejdz w ustwienia frapsa i przydziel katalog do magazynowania zrzutow ekranowych. Nie bedziesz musial ich pozniej szukac.
Pliki zrzutu beda w formacie bitmap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 14:26, Misquamaqus napisał:

> mam pytanie , może głupie , znacie jakieś programy do sprawdzenia temperatury procesora

> i karty graficznej , może to jest w panelu sterowania ale znaleźć nie mogę ... Bym
zapomniał
> jeszcze jedno pytanko w Cs 1.6 np. na mapie Dust 2 jak idę na B to w zaciemnionych
miejscach
> mam takie plamy różowp-czarne , czemu tak się dzieje ??

To sa bledy w grze. W grze fear tez tak sie dzieje.

Mój kumpel tak nie ma . Ja mam to cały czas , robiłem już wszystko z tą grą co mogłem , może to wina karty graficznej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chce coś pobrać z rapidshare i takie coś mam :
Your IP address ******** is already downloading a file. Please wait until the download is completed.

Premium members can download any number of files simultaneously. Become a Premium member now. The download will be available shortly.

Tam gdzie te gwiazdki to jak co moje ip było ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 15:46, heaton 1992 bdg napisał:

Tam gdzie te gwiazdki to jak co moje ip było ...


pewnie masz wewnętrzny adres IP - np. sieć osiedlowa, która jest widziana przez "świat" jako jeden komputer i ktoś właśnie ściaga z tej sieci pliki z rapidshare.. stąd takie info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 17:27, kaganiec napisał:

Dziękóweczka. Tobie też sig.

PS. tektury więc nie będą potrzebne ;D


Troszku żem przesadził - najwyższe pokazywane w biosie było 1.2, a jak wziałem, to temperatura była o 30* wyższa - czyli niebezpieczne 85 - a w nvidia monitor nic z napieciem sie nie zmieniło. Zmieniłem więc napięcie na 1.0 i było tak jak wcześniej - tzn. 45-55 w idle. Kolejnie 0.8 i to by było na tyle niebieski ekran i zgasł. Teraz chwilę podziała i klapa. Nawet monitor się nie włącza. A odłączenie od prądu nic nie przywróci. :/ Pomóżcie wrócić choćby do poprzedniego stanu ;D - jeśli da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 14:22, kowboj3 napisał:

Pytanie dla kogoś obeznanego.
Czy w przypadku formatu dysku, i instalacji nowego systemu (np. posiadanie Windowsa ->
format -> instalacja Linuxa) wszystkie dane na dysku są nadpisywane?

Hmm pytanie dziwne. Tzn. istnieje specjalne oprogramowanie pozwalające odzyskać dane po wykasowaniu ich z dysku, ale raczej nie jest dostępne dla zwykłych śmiertelników. Bo o ile się orientuję to nawet przy formacie dane nie są tak naprawdę kasowane, a jedynie zamazywane. Ale że nie widzi ich komp, a więc nie widzisz ich też ty to możemy uznać, że po formacie dostajesz czyściutki dysk jak (no prawie) prosto ze sklepu, a wszystkie dane będące na nim przed formatem zostają utracone.

Tyle, że nie wiem czy przy przejściu na Linuxa nie trzeba sformatować dysku w innym formacie bo nie orientuję się, czy Linux z NTFS też korzysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 18:02, heaton 1992 bdg napisał:

co to jest plik dl ??

Chodzi Ci pewnie o nie dl, a dll - to jest biblioteka directx o ile się orientuję, nie na 100% directa ale na pewno związana z komunikacją kompa z kartą graficzną i muzyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 18:04, MKRaven napisał:

> co to jest plik dl ??
Chodzi Ci pewnie o nie dl, a dll - to jest biblioteka directx o ile się orientuję, nie
na 100% directa ale na pewno związana z komunikacją kompa z kartą graficzną i muzyczną.

ok dzięki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 18:50, heaton 1992 bdg napisał:

Mam jeszcze taki jeden problem , program diagnostyczny takie coś mi pokazał ( kółeczkiem
zaznaczone ) :D


W kazdym everescie tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co tutaj zaprezętuję to jest mój konfig. I czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy procek jest optymalny do karty?
Bo procek jest ciut starszy (dwa lata?) a karta jest u mnie od dzisiaj... więc się pytam czy nie może wyniknąć coś takiego że procek będzie zawalony a karta będzie siedziała bezczynnie (bo procek nie nadąża?).
Niedługo planuję upgrade procka (na jakiegoś athlona dual core chyba) ale chcęsięzapytać czy obecna konfiguracja może sprawiać problemy.
Od razu dzięki za wszystkie pomocne posty :).


------------------
System Information
------------------

Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Dodatek Service Pack 2
Language: Polish (Regional Setting: Polish)
System Manufacturer: NVIDIA
System Model: AWRDACPI
BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG
Processor: AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+, MMX, 3DNow, ~2.0GHz
Memory: 1536MB RAM
Page File: 271MB used, 3160MB available
Windows Dir: C:\WINDOWS
DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)
DxDiag Version: 5.03.2600.2180 32bit Unicode


---------------
Display Devices
---------------
Card name: NVIDIA GeForce 9600 GT
Manufacturer: NVIDIA
Chip type: GeForce 9600 GT
DAC type: Integrated RAMDAC
Device Key: Enum\PCI\VEN_10DE&DEV_0622&SUBSYS_34821458&REV_A1
Display Memory: 512.0 MB
Current Mode: 1024 x 768 (32 bit) (85Hz)
Monitor: Monitor Plug and Play
Monitor Max Res: 1600,1200
Driver Name: nv4_disp.dll
Driver Version: 6.14.0011.7474 (English)
DDI Version: 9 (or higher)
Driver Attributes: Final Retail
Driver Date/Size: 3/24/2008 13:52:00, 5974528 bytes
WHQL Logo''d: Yes
WHQL Date Stamp: n/a
VDD: n/d
Mini VDD: nv4_mini.sys
Mini VDD Date: 3/24/2008 13:52:00, 6547872 bytes
Device Identifier: {D7B71E3E-4562-11CF-DA6A-891400C2CB35}
Vendor ID: 0x10DE
Device ID: 0x0622
SubSys ID: 0x34821458
Revision ID: 0x00A1
Revision ID: 0x00A1


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki procesor, ale ogólnie myślę że jest niebezpieczna.
Na Turionach od AMD można zrobić tzw. undervoltage, czyli obniżyć napięcie na procesorze.
U siebie udało mi się obniżyć na Turionie TL-58 z domyślnyego napięcia 1,125 V na 0,95 v przy pełnym obciążeniu i 0,75 v przy 800 MHz (oczywiście przy zachowaniu pełnej stabilności). Osiągnięte wyniki zależą od konkretenej sztuki procesora. Wszelkie problemy z temperaturą znikły :).
Bez problemu można to zrobić programem RigktMark CPU Clock Utility.
Próbowałem zrobić to samo na Bartonie (Athlon XP na Maxdacie 1000 brata i efekt był mierny czyli prawie od razu BSOD ;( )
W razie gdyby był ktoś zainteresowany mogę napisać instrukcję jak to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor bedzie ograniczal grafike jednak nic sie zlego nie stanie poza mniejsza wydajnoscia.
Dla przykladu moge napisac, ze mialem amd 3500 i 8800 gts 320.
W lost planet srednia wychodzila jakies 50 fps. Po zmianie na amd 6000 wynik podskoczyl dwukrotnie.

Przy kupowaniu mocniejszego procesora warto poddac dyskusji czy obecna plyta glowna podola.
Znam takiego mistrza, ktory zalozyl phenoma na gigabyta nie pamietam modelu mobo i sie zdziwil jak poszedl dymek z sekcji zasilania procesora :))).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ten laptop to złom jest , Celeron 1.60 Ghz, 448 MB Ram , Radeon Xpress 200m i 60 gb .
I nie wiem czemu cholernie muli .
Aha , laptop nie mój , mojej siostry jakby co xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż z tego co czytałem metoda podana powyżej przeze mnie (undervolting) przy Celeronach nie działa także pozostają "standardowe" metody czyli przeczyścić wentylatory i ew. zmienić pastę termoprzewodzącą. Mulić może właśnie przez temperaturę. Niektóre procesory/płyty główne przy wysokich temperaturach obniżają taktowanie i/lub napięcie procesora. Czy tak jest w w/w wypadku nie wiem. Tak czy inaczej przeczyszczenie chłodzenia (np. sprężonym powietrzem) powinno pomóc. Najlepiej byłoby go rozkręcić i wyciągnąć z niego kurz. :)
Zrobienie czegos takiego przez osoby nie znające się na rzeczy może doprowadzić do uszkodzenia sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się