PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 17.08.2008 o 16:28, DJ Danielus napisał:

> Nie... Chodzi mi o caly system.
Z tego co wiem to nie da się zmienić wersji językowej systemu. (chociaż ktoś tutaj przebąkiwał
o najwyższej wersji Visty - Ultimate).


Zgadza się. Wersje językowe systemu można zmieniać w Viscie Ultimate. Trzeba tylko je pobrać z Windows Update. Zmiana języka wymaga przelogowania się (nie restartu systemu) :). w załączeniu screen z Language Packami do wyboru.

edit: jedynie wersja Ultimate Visty ma taką opcję i jeszcze podobno Windows XP MCE (Media Center)

20080817173742

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 15:30, mrosi napisał:

Chieftec robi dobre zasiłki ale głośne. Wolałbym ModeCom-a


Czyli np. ten:
http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obudow/Modecom/Feel_III__standard_z_PFC_RoHs/Zasilacz_do_obudowy_Modecom_Feel_III_500ATX_12cm_FAN_PFC_bulk/pelny,id,40737/

Jedno mnie tylko zastanawia... Co on taki tani, ogólnie co takie tanie te ModeComy? 500 W Modecom za 100 złotych, a Chieftec 450 W za 160 złotych... Czy to aby napewno dobry produkt?

P.S.
Jak to się czyta - Chieftec? :P "Czif-tek"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 18:06, Vaxinar napisał:

Jedno mnie tylko zastanawia... Co on taki tani, ogólnie co takie tanie te ModeComy? 500
W Modecom za 100 złotych, a Chieftec 450 W za 160 złotych... Czy to aby napewno dobry
produkt?

Bo jest to feel,a więc shit. Lepiej troszkę dorzucić do serii MC.

Dnia 17.08.2008 o 18:06, Vaxinar napisał:

P.S.
Jak to się czyta - Chieftec? :P "Czif-tek"?

Różnie to ludzie mówią, ale tak jest chyba dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 18:06, Vaxinar napisał:

Czyli np. ten:
http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obudow/Modecom/Feel_III__standard_z_PFC_RoHs/ Zasilacz_do_obudowy_Modecom_Feel_III_500ATX_12cm_FAN_PFC_bulk/pelny,id,40737/

Ten nie. Modecom MC jeśli już...Feel to chłam.

Dnia 17.08.2008 o 18:06, Vaxinar napisał:

Jedno mnie tylko zastanawia... Co on taki tani, ogólnie co takie tanie te ModeComy? 500
W Modecom za 100 złotych, a Chieftec 450 W za 160 złotych... Czy to aby napewno dobry
produkt?

P.S.
Jak to się czyta - Chieftec? :P "Czif-tek"?

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 18:06, Vaxinar napisał:

Czyli np. ten:
http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obudow/Modecom/Feel_III__standard_z_PFC_RoHs/ Zasilacz_do_obudowy_Modecom_Feel_III_500ATX_12cm_FAN_PFC_bulk/pelny,id,40737/


Powiem tak: wszyscy narzekają na modele Feel III, choć zdecydowana większość nie miała jednak z tymi zasiłkami do czynienia. Osobiście złożyłem kilkanaście zestawów na MC Feel III. Żaden się nie zepsuł, nie spalił. Najdłużej póki co działa MC u mojej siostry (4,5 roku) bezawaryjnie. Nie mogę naprawdę nic zarzucić tym zasilaczom. Tym bardziej, że nie każdego stać na wydanie 500PLN na zasilacz.

Dnia 17.08.2008 o 18:06, Vaxinar napisał:

Jedno mnie tylko zastanawia... Co on taki tani, ogólnie co takie tanie te ModeComy? 500
W Modecom za 100 złotych, a Chieftec 450 W za 160 złotych... Czy to aby napewno dobry
produkt?


To bardzo dobra niska półka. Średnia to Chieftec, Pentagram, Corsair. Wysoka to Tagan, Enermax, Antec, Be-Quiet. Ale i ceny są bez porównania inne.
Na pewno nie proponowałbym zasiłek Tracer, Akyga i innych wyrobów zasilaczopodobnych.

Dnia 17.08.2008 o 18:06, Vaxinar napisał:

P.S.
Jak to się czyta - Chieftec? :P "Czif-tek"?


Cziftek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 18:32, mrosi napisał:

A co, może wysoka?

No nie wiem - jak składałem tutaj zestaw (chciałem zasilacz be Quiet lub Seasonic) to powiedziano mi, że Corsair robiony jest właśnie na częściach Seasonica i porównywalny jest z BQ to raz.
Dwa to to, że widziałem testy na benchmark.pl (i nie tylko), by utwierdzić się w pewności i wg. testów "dobrze mu szło".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 18:41, mrosi napisał:

Wysoka to Tagan, Enermax, Antec, Be-Quiet, etc...

Rozumiem, że Seasonic to w takim razie poziom Corsaira, a więc średnia półka? (pytanie retorycznie)
Hmm... A Enermax zawsze trzymał poziom, czy miał spadek? Też o niego pytałem i zdecydowanie mi odradzano (było to ok. rok temu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 18:47, DJ Danielus napisał:

Rozumiem, że Seasonic to w takim razie poziom Corsaira, a więc średnia półka? (pytanie
retorycznie)


.....

Dnia 17.08.2008 o 18:47, DJ Danielus napisał:

Hmm... A Enermax zawsze trzymał poziom, czy miał spadek? Też o niego pytałem i zdecydowanie
mi odradzano (było to ok. rok temu).


Nie wiem jak było rok temu. Przyznaję bez bicia, że wówczas mało co słyszałem o tej marce. Teraz mam sam go w budzie i chwalę go bardziej od Tagana. Zasilacze Enermax mają jeden minus - cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A''propo mojego problemu jeszcze co do resetu kompa.

Nieraz też jest tak, że po normalnym uruchomieniu wyskakuje mi ten cały "powiadamiacz błędów" systemu Windows, że powrócił system do działania po poważnym błędzie, powiadomienie wysłać czy nie itd... Mimo iż żadnego błędu nie było.
Trzeba chyba wyłączyć opcję automatycznego restartu kompa i poczytać raport jak komp się zawiesi... Chociaż to jest gdzieś może zapisywane, da się to jakoś odtworzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Możesz sprawdzić w raportach systemu co było przyczyną "awarii". To może być nawet wadliwy kodek. Sprawdź: Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Podgląd zdarzeń -> rozwiń "Dzienniki systemu Windows". Interesują Cię dwie pozycje - Aplikacja i system. Sprawdź czy w czasie , kiedy wyświetlał Ci błąd są zanotowane jakieś zdarzenia zaznaczone na żółto lub czerwono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyglądałoby na to, że tak...

W System, mam parę na czerwono... Znaczy, że jest coś z systemem, z plikami?
Źródło to albo system error, albo service control manager.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyjżałem się temu i to wygląda tak.
99 % błędów w "System" to:
Nie można uruchomić usługi Extra Driver z powodu następującego błędu:
Nie można odnaleźć określonego pliku.

Nie można uruchomić usługi RAM Driver z powodu następującego błędu:
Nie można odnaleźć określonego pliku.

Extra driver pojawił się, gdy chciałem skanować dysk. Ale jest też coś takiego:
Kod błędu 10000050, parametr 1 ff62c527, parametr 2 00000000, parametr 3 b9e4fdeb, parametr 4 00000000.

Co do błędów z "Aplikacji" to:
Aplikacja zawieszająca nero.exe, wersja 7.0.1.2, moduł zawieszenia hungapp, wersja 0.0.0.0, adres zawieszenia 0x00000000.

Z tego co rozumiem z tego błędu o skanowaniu to brakuje plików, więc chyba format byłby wskazany? W każdym razie nie ma to chyba nic - na szczęscie - wspolnego np z grafiką, czy plyta glowna...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z kompem

config:

amd athlon 1,25 GHz
msi kt6 delta
1,5 Gb RAM
Geforce 7300 GT 128 Mb galaxy
HDD 160 Gb Samsung

problem:

system przestał działać (przedtem działał wolniej i wolniej - być może dlatego że został zainfekowany sirwnmi.exe) zacinał się na czarnym ekranie po ,,obrazku" okien z latającym paskiem.
początkowe założenie było proste - przeinstalować usuwając tylko C: (mam 3 partycje c, d, e)
ale instalator po dłuuugim badaniu dysku (przy pierwszym podejściu po zaznaczeniu C wyskoczył błąd że nie może zainstalować systemu - opis dotyczy podejść następnych) wyświetlił napis ,,instalator nie może uzyskać dostępu do tego dysku" w tym momencie do wyboru są trzy możliwości, które i tak prowadzą do BSOD który siedzi na ekranie do resetu ręcznego. I teraz moje pytanie co zrobić żeby choć trochę danych ocalało?

fixmbr - nie przejdzie bo z mojego instalatora nie ma dostępu do konsoli odzyskiwania (instalator pomija ten krok)
programy samsunga ,,hutil", ,,shdiag" - nie działają - brak pliku ntldr (czy jakoś tak)
magic participer - na klawiaturze nie działa może na zwykłej myszy pójdzie (mam na USB)

ktoś podsunął mi pomysł wykorzystania jakichś systemów, które nie wymagają instalacji - działają przez usb (ja nic o tym nie słyszałem, może ktoś mi powie)

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jak dla mnie do w Twoim systemie padła jakaś aplikacja odpowiadająca za ładowanie driverów. Na początek proponowałbym odinstalować Nero. Wyczyścić rejestr i pozostałości po tym programie. Spróbuj potem czy będą podobne objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Spróbuj podłączyć dysk poprzez adapter do innego komputera. Najlepiej poprzez adapter podłączany do USB. Zobacz czy da się odzyskać w ten sposób dane.
W rzeczy typu szyfrowanie danych się ni bawiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się