PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

A wczesneij Ci je normalnie czytalo?? Jaka to nagrywarka (jakiej firmy) byc moze jej czas nadszedl juz i trzeba wymienic ja tak mialem kiedys z jedna nagrywarka ze przestala czytac plyty DVD wiec poiwedzialem jej aloha :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 13:59, MLODY2K6 napisał:

A wczesneij Ci je normalnie czytalo?? Jaka to nagrywarka (jakiej firmy) byc moze jej
czas nadszedl juz i trzeba wymienic ja tak mialem kiedys z jedna nagrywarka ze przestala
czytac plyty DVD wiec poiwedzialem jej aloha :P


normalnie czytało, niedawno się tak stało... Pewnie ma taką chorobę nowotworową i już niedługo kopnie w kalendarz... Czyta tylko płyty CD xD
Najgorsze to było jak tata kupił grę za 90 zł i próbował ją zainstalować. Problem taki, że gdy ją włożyłem do stacji to nagrywarka nic nie robiła i płyty nie widziała... Awantura oczywiście na mnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 problemy:

1 - zauważyłem że tacka od mojej nagrywarki Asusa (2 letnia) wsuwa/wysuwa się dużo wolniej, czasami strasznie zwalnia - to może być wina zasilacza/braku styku?

2 - mimo formatowania, czyszczenia, defragmentacji, po włączeniu Photoshopa Elementsa 4 program strasznie zwalnia, nagle zaczyna podstawowe filtry przeliczać czego wcześniej nigdy nie było - czyżby dysk padł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecam jakis darmowy antivirusik do przeskanowania, no i oczywiscie Anty SPyware,obojętnie jakiego typu,takie "zmulenia" wystepuja po zainfkowaniu spyware,gdy wejdziemy np. na jakąś stronkę.Moze cos trzeba w ustawieniach Photoshopa ustwaic,ale to nie do mnie bo nigdy nie mialem photoshopa ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No kurde , kupiłem sobie ASUS XONAR DX/XD bo myślałem że już nie będę miał w grach tego odgłosu śnieżenia , niestety nadal jest , więc kupiłem sobie nowe głośniki Logitech X 230 i nadal jest to cholerne śnieżenie , wie ktoś może o co tu chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzis dostałem tego Scyteha Ninja.I co...i nic,,,kurde.Nie wiem co jest nie tak ale mam na procu pomad 50 C na starym mialem tyle samo.Niemam pojecia co jest nie tak,czy on gdzies tam nie dolega czy cos.Zal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 17:04, FerraEnzo napisał:

Dzis dostałem tego Scyteha Ninja.I co...i nic,,,kurde.Nie wiem co jest nie tak ale mam
na procu pomad 50 C na starym mialem tyle samo.Niemam pojecia co jest nie tak,czy on
gdzies tam nie dolega czy cos.Zal.


Sprawdź w grach...Bo to, że w spoczynku zbliżona temperatura do zwykłego to się nie dziw.
Poza tym, nawet Scythe do porządnych efektów wymaga dobrej pasty termoprzewodzącej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 17:04, FerraEnzo napisał:

Dzis dostałem tego Scyteha Ninja.I co...i nic,,,kurde.Nie wiem co jest nie tak ale mam
na procu pomad 50 C na starym mialem tyle samo.Niemam pojecia co jest nie tak,czy on
gdzies tam nie dolega czy cos.Zal.


Może źle dociska do procesora? Sprawdź, dobra pasta też jest potrzebna do tego wentyla. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje sie że dociska idealnie.Paste użyłem ta z zestawu.Tylko ze nie starłem starej(tzn sprzed 2 dni kiedy poprawiałem stare chłodzenie zaaplikowałem paste),może to dlatego.A jak dalej tak będzie to jutro oddaje kompa do serwisu.Czytałem na tym forum,ze kolesie chłodzą pasywnie Quady,a ja z włączonym wiatrakiem mam ok 50 stopni w grach (call of duty 4).Za taka kase liczyłem na ok 40 stopni max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc już sprawdziłem wszystko grając w Crysisa i sytuacja wygląda tak, że na High wszystko działa ładnie, tylko, kiedy coś się dzieje (jest dużo przeciwników, pełno wybuchów itp) to gra troszkę zwalnia, ale nie tak, że przeszkadza w grze... Sprawdziłem także 50 : 50 medium i high i jest trochę lepiej w tych momentach, a wszystko na medium też jest lepiej :) Wszystko w 1024 : 768... Tak mniej więcej powinno to wyglądać? :) Zaznaczę tylko, że kiedy misja zaczynała się w nocy i nic się takiego nie działo to chodziło świetnie... tylko w tych momentach właśnie było TROSZKĘ gorzej (podkreślam to troszke ;) ) A czy to możliwe, że za to wszystko odpowiada procesor, który tłumi grafikę? ;> Bo ktoś na jakimś forum mi tak napisał, że procesor jest słaby... A wiesz doskonale, że specjalnie poradziłem się ciebie, żeby wybrać właściwy do karty graficznej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 18:57, bartheez napisał:

No więc już sprawdziłem wszystko grając w Crysisa i sytuacja wygląda tak, że na High
wszystko działa ładnie, tylko, kiedy coś się dzieje (jest dużo przeciwników, pełno wybuchów
itp) to gra troszkę zwalnia, ale nie tak, że przeszkadza w grze... Sprawdziłem także
50 : 50 medium i high i jest trochę lepiej w tych momentach, a wszystko na medium też
jest lepiej :) Wszystko w 1024 : 768... Tak mniej więcej powinno to wyglądać? :) Zaznaczę
tylko, że kiedy misja zaczynała się w nocy i nic się takiego nie działo to chodziło świetnie...
tylko w tych momentach właśnie było TROSZKĘ gorzej (podkreślam to troszke ;) ) A czy
to możliwe, że za to wszystko odpowiada procesor, który tłumi grafikę? ;> Bo ktoś
na jakimś forum mi tak napisał, że procesor jest słaby... A wiesz doskonale, że specjalnie
poradziłem się ciebie, żeby wybrać właściwy do karty graficznej :)


Prawdą jest, że jest odrobinę za słaby. Wyciągnięcie blisko 100% mocy z HD4850 wymaga mniej więcej 3 GHz Athlona X2 (model 6000+). Tyle, że znam tylko jedną grę, która potrafi zwolnić na HD4850 + Athlon X2 5200+ - Crysis. Assassin''s Creed, Mass Effect i wszystkie inne gry działają bezproblemowo w najwyższych dostępnych detalach.
Ale, jeżeli zależy ci na pełnej płynności w Crysisie, to zawsze możesz podkręcić procek o te 250-350 MHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie zależy mi na płynności w Crusisie, bo w niego nie gram, tylko ściągnąłem demo, żeby pomęczyć trochę kartę ;) Ale znam też inną grę, która się męczy z tym sprzętem - DIRTa, kiedy jest dużo samochodów na ekranie :P A co do podkręcania, to za rok wymienię Scythe Mine na coś nowego i wtedy ewentualnie zainteresuję się jak podkręcić procek w BIOSie :) Póki co to zamierzam kupić tylko GRIDa i GTA IV i w to od czasu do czasu grać, jak będzie trochę czasu, bo od października semestr startuje :P Kurde, wszyscy tak wariują z tymi wymaganiami GTA IV i przez to mnie też się to udziela... I tak jak pewnie gra spokojnie chodziłaby na starym sprzęcie, to teraz zaczynam martwić się o to, czy pójdzie na full na tym najnowszym :D I do tego jeszcze był te problemy z DIRTem, Crysis na szczęście bez większych problemów...
Za rok pomyślę jeszcze o podkręceniu karty, bo z tym Thermaltakem chyba będę mógł troszkę podkręcić :)

A tak BTW, to sprzedałęm już wszystkie części :) Zasilacz za 60, procesor za 70 i kartę graficzną za 70...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze tak. A najlepsze jest w tym to ze ciagnie o wiele wiecej pradu. Mialem kiedys takiego i nacieszylem sie nim 2 tygodnie potem szybko sie wyzbylem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się