PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 02.09.2008 o 16:27, Vanmati napisał:

to właśnie mu napisalem(post wyżej) :P


Nie ty mu napisałeś żeby przeczyścił :P a ja dałem link, i ty dałes mu w poście żeby skasował do dźwiękowej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 16:36, Widek napisał:

Wybaczcie za ponowny post, ale czy ktos jest w stanie pomóc ? :) Bo jak na gwałt potrzebuje
drugiego komputera z internetem :P

A jak te kompy są połączone? bo jeśli bezpośrednio, to musi być specjalny (tzw krosowany) kabel ponieważ są osobne żyły do nadawania i odbioru, (więc jeśli nie ma "po drodze" routera/switcha to trzeba je na jednym końcu zamienić miejscami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 17:42, sig. napisał:

> Wybaczcie za ponowny post, ale czy ktos jest w stanie pomóc ? :) Bo jak na gwałt
potrzebuje
> drugiego komputera z internetem :P
A jak te kompy są połączone? bo jeśli bezpośrednio, to musi być specjalny (tzw krosowany)
kabel ponieważ są osobne żyły do nadawania i odbioru, (więc jeśli nie ma "po drodze"
routera/switcha to trzeba je na jednym końcu zamienić miejscami)


Komputery są połączone zwykłym kablem sieciowym... Na poprzedniej plycie ECS Nforce3A bez problemu wszystko działało, a tutaj przy probie utworzenia polaczenia sieciowego pisze ze NVIDIA nForce Networking Controller jest rozłączony.. Oczywiscie jest opcja Ignoruj rozłączony sprzęt sieciowy i tworze połączenie, jednak po zakonczeniu operacji i tak nic nie widac :) Poza tym to nie jest dziwne ze kabel podpiety pod zintegrowaną sieciowke sie nie swieci ? (Natomiast w komputerze nr 2 tak )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

karta sieciowa 1394 to kontroler firewire, konkurencja dla USB niestety zniszczona przez marketing Intela, który skutecznie wmówił konsumentom że nadaje się tylko do zastosowań AV. Co jest naturalnie kłamstwem ponieważ ma większe możliwości niż usb (choćby tworzenie sieci komputerowej bez specjalnego kabla) oraz wyższy transfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moglbys zobaczyc screena ? :) Tam znalazlem troche o moim problemie, ogolnie nie znam sie na kablach sieciowych, wiec rozumiem ze nie mam tzw "crosa" tak ? :)

hmm a jednak mam cross over :)

20080902182907

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 19:45, azur65 napisał:

Mam problem z podłączeniem karty sieciowej do PCI, nie mogę jej wcisnąć do końca, brakuje
koło 3mm, macie jakieś rady?


Po pierwsze, upewnij się, że wkładasz ją do portu PCI, a nie PCI Express. Po drugie, sprawdź czy nie wsadzasz do góry nogami. Po trzecie, żeby ją wsadzić należy po prostu całą "wsunąć" do portu (wymaga nieco siły), a nie wsadzać najpierw jeden bok, a potem drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 20:00, Mangekou napisał:

Co to za karta, i ile ma mb? SiS M741 (Mirage 330 GPU)


Sis M741 to nie karta, a chipset płyty głównej :)
A Mirage to zintegrowana karta graficzna, wbudowana w niektóre płyty z tym chipsetem. Ma niesamowite 32MB pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pewien problem z moim stacjonarnym komputerem. Mianowicie. Zamykam peceta standardowo (start -> wyłącz komputer), wszysto pięknie ładnie, niebieski ektan z napisem "zamykanie systemu" lecz nagle monitor robi się czarny (ale słychać że sprzęt nie przestał działać) i komputer uruchamia się od początku. Jedynym sposobem na skuteczne wyłączenie jest przycisk power...

Gdyby ktos wiedział o co chodzi i raczył mi wytłumaczyć byłbym bardzo wdzięczny. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 18:29, Widek napisał:

Moglbys zobaczyc screena ? :) Tam znalazlem troche o moim problemie, ogolnie nie znam
sie na kablach sieciowych, wiec rozumiem ze nie mam tzw "crosa" tak ? :)

hmm a jednak mam cross over :)

najlepiej porównaj obie końcówki, żyły są kolorowe wiec bez problemu sprawdzisz czy jest krosowany czy nie, jak to powinno wyglądać przy krosowanym masz np tu http://images33.fotosik.pl/51/4d1d78c8a6557f94.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sie dzieje z grafika w grach, wiem ze to nie wina ani sterownikow ani karty. Nie moge tego problemu rozwiazac. Moze monitor siada ale raczej nie. Pomozcie plz..


Umieszczam zdjecia z gier.!

20080902214610

20080902214641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2008 o 21:46, Kamil.sk napisał:

Coś mi sie dzieje z grafika w grach, wiem ze to nie wina ani sterownikow ani karty. Nie
moge tego problemu rozwiazac. Moze monitor siada ale raczej nie. Pomozcie plz..


Umieszczam zdjecia z gier.!


No to tak - to nie jest wina monitora (bo on tylko wyświetla obraz przekazany przez kartę, screeny z gier wyglądałyby wtedy dobrze na innych kompach, a tak nie jest).
Na 90% winna jest przegrzewająca się karta graficzna (podaj jaką masz i sprawdź jej temperatury np. za pomocą Ati Tool''a).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie kiedy sterowniki mi siadały, ew. na coś z grą (czasem bywają takie przekłamania, niestety nie wiem z czego). Co do temp. to raczej mi na to nie wygląda, ale warto sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam internet osiedlową kablówkę 1mb ostatnio dostałem używanego laptopa tak na oko 3 letni. Chciałbym, aby w laptopie był internet, ale musiałbym kupić router by rozdzielić sygnał i do kompa i do lapa, do lapa musiałbym połączyć się przez kabel a ja chciałbym aby laptop łapał internet bezprzewodowo i mam pytanie czy istnieje taka możliwość? By jakiś odbiornik wsadzić do lapa a sygnał brałby z routera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam poważny problem... Gdy próbuję wejść do Menedżera Urządzeń w XP dostaję informację, że Program MMC nie może odtworzyć pliku C:/Windows/system32/devmgmt.msc. Skutkuję to tym, że między innymi nie czyta mi w ogóle żadnej płyty. Macie jakieś porady co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się