PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 04.09.2008 o 19:22, Kamil.sk napisał:

Ma pytanie czy te napięcia wskazują na to ze zasilacz nie wyrabia?? Jak tak to prosiłbym
o rade na jaki wymienic.

na ten dołączony do pyty głównej, tylko on jest wiarygodny

Dnia 04.09.2008 o 19:22, Kamil.sk napisał:

-12V: 3.44V
VBAT: 0,51V

Te 2 są dużo za niskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś może rozeznanie w kwestii bezpłatnych antywirów? Co wybrać? Avirę, Avasta czy AVG? A może jeszcze coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 20:22, mrosi napisał:

Czy ma ktoś może rozeznanie w kwestii bezpłatnych antywirów? Co wybrać? Avirę, Avasta
czy AVG? A może jeszcze coś innego?

avast ma tendencję do psucia exeków, i na dodatek nie da się go do końca wyłączyć. Nie słychać za to narzekań na avg, czyli pewnie ludziom działa jak trzeba (sam używam i problemów nie stwierdziłem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A jak ze skutecznością Aviry? Kurczę, na necie wujek Google wynajduje mi artykuły z 2006 r i starsze, więc nie wiem jak się to ma do teraźniejszości.

[EDIT]
Zapomniał... Dobrze byłoby gdyby program dobrze się sprawował w systemie 64-bitowym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 20:27, mrosi napisał:

/.../

A jak ze skutecznością Aviry? Kurczę, na necie wujek Google wynajduje mi artykuły z 2006
r i starsze, więc nie wiem jak się to ma do teraźniejszości.


od paru lat używam Avira AntiVir i jest dobrze na słabszych i mocniejszych komputerach. Wirusy jakieś ewentualne wywala a mksem czasem skanuje online i nic nie ma

PS Nie zauważyłem konfliktów w systemach 64bitowych :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Avira,najlepszy antyk jakiego widzialem,avast zazwyczaj psuł mi kompa,ze na drugi dzien juz go nie moglem uruchomic :/ AVG nalezy raczej do srednich,wez avirę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 20:31, Vanmati napisał:

Avira,najlepszy antyk jakiego widzialem


antyk nie antyk ważne że działa :D:D

PS update'y są regularnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to podaje mój komputer zasilacz jakiś za 70 -80 zł 350W. Radeon HD PowerColor HD 3850(512MB) 2x1GB GOODRAM (667) Płyta Asroc 4coredual-sata2, Proc. DualCOre Intel Core 2 duo E4400, 2000MHz (10x200) Dysk: ST3160827AS (160GB, 7200RMP, SATA)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem

http://img148.imageshack.us/img148/8707/87953676ah8.jpg

Pojawia się komunikat o braku "jakiejś tam" pamięci i że coś zamknie np. explorera żeby było więcej pamięci oO

jak to zmienić?? i jak to jest możliwe?! przy takiej ilości rodzajów tych pamięci

http://img216.imageshack.us/img216/5412/36592704vq8.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm widać brakuje miejsca na dysku z pamięcią wirtualną, spróbuj przenieść ją na inną partycje. ewentualnie zamiast tego można też powiększyć pamięć fizyczną, ale takową trzeba by dokupić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 21:44, sig. napisał:

hm widać brakuje miejsca na dysku z pamięcią wirtualną, spróbuj przenieść ją na inną


hmm mam 27GB wolnego na systemowej.... a ze screenu chyba widać że plik wymiany ma nie całe 13Gb

Dnia 04.09.2008 o 21:44, sig. napisał:

partycje. ewentualnie zamiast tego można też powiększyć pamięć fizyczną, ale takową trzeba
by dokupić....


yyyy chodzi Ci o RAM? bo mam nadzieje że nie, mam 4GB jeszcze mam dokupić? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma pytanie czy te napięcia wskazują na to ze zasilacz nie wyrabia?? Jak tak to prosiłbym o rade na jaki wymienic.

VCORE: 1,30V
+3.3V: 3,30V
+5v: 5,03V
+12V: 11.13V
-12V: 3.44V
-5V: 5.11V
+5VSB: 5,48V
VBAT: 0,51V

zasilacz jakiś za 70 -80 zł 350W. Radeon HD PowerColor HD 3850(512MB) 2x1GB GOODRAM (667) Płyta Asroc 4coredual-sata2, Proc. DualCOre Intel Core 2 duo E4400, 2000MHz (10x200) Dysk: ST3160827AS (160GB, 7200RMP, SATA)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 21:44, sig. napisał:

hm widać brakuje miejsca na dysku z pamięcią wirtualną, spróbuj przenieść ją na inną
partycje. ewentualnie zamiast tego można też powiększyć pamięć fizyczną, ale takową trzeba
by dokupić....


Przepraszam za 2 post ale zapomniałem coś dodać - zobaczcie na screenie 1 nie brakuje ramu bo zajętego nawet nie jest 60% natomiast Windows w jakiś przedziwny sposób zapchał Pamięć wirtualną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 21:58, Konrad162 napisał:

Przepraszam za 2 post ale zapomniałem coś dodać - zobaczcie na screenie 1 nie brakuje
ramu bo zajętego nawet nie jest 60% natomiast Windows w jakiś przedziwny sposób zapchał
Pamięć wirtualną...

hm a co uruchamiałeś? i czy nie używasz jakiś "uwalniaczy" ramu? przydało by się też sprawdzić pamięć np memtestem
edit: a jeszcze co do tych 4 gb....... ile masz pamięci na karcie graficznej? bo maksimum obsługiwane przez systemy 32 bitowe to 4gb minus pamięc kart(y) graficznej(ych) (mimo że system może pokazywać więcej, ale i tak "nadwyżka" się marnuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 22:11, sig. napisał:

...


Karty graficznej 512MB i mam też Viste 64bitową :D a jeśli chodzi o to co uruchamiałem to z tego co wiem to chyba było Sims 2....

BTW najbardziej pamięciożerna gra jaką widziałem :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 22:19, Konrad162 napisał:

> ...

Karty graficznej 512MB i mam też Viste 64bitową :D a jeśli chodzi o to co uruchamiałem
to z tego co wiem to chyba było Sims 2....

może wszystkie dodatki w ramie trzyma ;) a swoją drogą to ta gra nie powinna mieć aż takich wymagań, coś jest z twoim systemem ostro nie tak (no chyba że to sam system tyle zużywa, taki np mass effect ma w wymaganiach minimalnych 1 gb dla xp i 2 gb ramu dla visty).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>...

wiem że jak uruchomię Viste i nawet tak trochę postoi to zajmuje mi max 900MB ram... jak jeszcze raz zgłoś mi się ten komunikat że brak pamięci itd... a zobaczę że RAM jest nie wykorzystany "leży odłogiem" to w ogóle wyłączę plik wymiany niech se radzi :D


PS jaka jest teraz najbardziej wymagająca gra? co może demo by ściągnąć albo kupić oryginał i zobaczyć jak to chodzi i jak sie system zachowuje.

PSS idę spać jutro sie tym zajmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2008 o 22:26, Konrad162 napisał:

PS jaka jest teraz najbardziej wymagająca gra? co może demo by ściągnąć albo kupić oryginał
i zobaczyć jak to chodzi i jak sie system zachowuje.

już ją masz, nazywa się windows vista ;) a jak chcesz totalnie zmulić kompa, to są do tego specjalne programy (np 3dmark). Cywilizacja 4 też zużywa koszmarne ilości pamięci na dużych mapach, ale to dopiero po wynalezieniu satelity (znika mgła wojny i widzisz całą mapkę) potem starczy przehandlować tą technologię innym nacjom, i nie ma siły żeby ci ramu starczyło na największej mapie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się