PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Zgadza się, aczkolwiek by uzupełnić brakujące kodeki, to za większą część trzeba zapłacić. Bodajże one oscylują w granicach od 1 wzwyż, ale do ilu to dokładnie nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 16:48, Sareth14 napisał:

Czesz nie wiem czy to odpowiedni temat ale czy jak robię format dysku to czy mogę wybrać
co zostawić a co sformatować?

albo formatujesz cały dysk [partycję], albo nie formatujesz w ogóle. czyli jak np masz w komputerze [fizycznie] jeden dysk twardy, ale twój komputer widzi go jako dyski C i D [partycje] to możesz sformatować albo C albo D. albo oba razem. bardziej rozdzielić się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 16:48, Sareth14 napisał:

Czesz nie wiem czy to odpowiedni temat ale czy jak robię format dysku to czy mogę wybrać
co zostawić a co sformatować?


możesz wybrać na przykład przenosząc te dane gdzieś :] (patrz inny dysk albo inna partycja (różna od tej formatowanej))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trojan na dysku - format.
Ale czy na pendrajwie, jak mam Trojana, format pomoże, i będzie w zupełności bezpiecznie? Vir się zalągł w G/[i tu nazwa jakiegoś niewidzialnego pliku. Na Pendraku mam same foldery].

Już nigdy nie pożyczę go kumplowi, miał skopiować to co tam mam [freeware], a ten walnął tam jakieś badziewne teledyski hip-hopowców >.> Aż tu nagle... AVG Warning :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 20:31, Piciambeer napisał:

Ale czy na pendrajwie, jak mam Trojana, format pomoże, i będzie w zupełności bezpiecznie?

Pewnie, że pomoże. Wystarczy nawet pozwolić antywirusowi skasować podejrzane pliki. W gruncie rzeczy są one niegroźne, dopóki nie zostaną uruchomione (do czego nie dopuszcza antywirus).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Tego też próbowałem i mi nie przypasował.

Sig->po aktualizacji WMP resetował mi się kompa,gdy próbowałem cokolwiek oglądać w AllPlayerze :/ (!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu podczas instalacji różnych gier/programów z CD komp wywala mi błędy w stylu "błąd CRC (...)Instalator może być uszkodzony". Zastanawiam się czy to zależy tylko od płytki z jakiej instaluję program/grę? Może po prostu mój napęd wziął się i zbiesił?? Co o tym myślicie? ^^

PS Miałem taki problem (CRC) z Wieśmakiem i ludziska napisali "wymień na gwarancji" to wysłałem i odebrałem nowiuśkie z pudełka... wkładam płytkę i heja! Błąd CRC, dlatego moje przypuszczenia o napędzie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 21:47, Winterkiss napisał:

Od pewnego czasu podczas instalacji różnych gier/programów z CD komp wywala mi błędy
w stylu "błąd CRC (...)Instalator może być uszkodzony". Zastanawiam się czy to zależy
tylko od płytki z jakiej instaluję program/grę? Może po prostu mój napęd wziął się i
zbiesił?? Co o tym myślicie? ^^

PS Miałem taki problem (CRC) z Wieśmakiem i ludziska napisali "wymień na gwarancji" to
wysłałem i odebrałem nowiuśkie z pudełka... wkładam płytkę i heja! Błąd CRC, dlatego
moje przypuszczenia o napędzie. :)



Moim skromnym zdaniem napęd :) sprawdź u kogoś czy też będą takie błędy (myślę, że nie). Może mieć problemy z odczytywaniem płyt tłoczonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj skopiować zawartość płyty na dysk jeśli się zdarzy w więcej niż 1 przypadku, że nie zadziała to duża szansa, że to napęd, a jak się skopiuje to mogą być 2 rzeczy porysowana/ brudna płyta lub napęd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MAm problem z monitorem. Wczoraj gdy sobie spokojnie grałem obraz zaczął nagle skakać i powstawały...hmmm takie białe paski. Na kompie nie dało się pracować więc go zostawiłem, a teraz obraz jest bardzo jasny. Poza tym znajdują się na nim...jakby to opisać. Jak są Pokemony 3D to po zdarci jest taka osłonka. I Właśnie takie coś mam na tym monitorzye tyle że nie jest szorstkie :). Rok temu miałem to samo tyle że samo przeszszło.Poza tym napewno nie jest to problem z kompem bo podłączałem monitor do innego i było to samo.

p.s. Błędy wybaczcie piszę praktycznie na ślepo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ciągle ja ^^

Więc co zrobiłem:
a) przestawienie napędu w tryb pio - bez rezultatu,
b) kopiowanie z płytki danych (również odczyt zdjęć, wideo) - bez problemu,
c) spróbowałem zainstalować "mniejsze gry" tzn. gry nie zawierające katalogów i bibliotek, a sam setup - Bez najmniejszego problemu,
d) te same płytki wrzuciłem do innego kompa - zainstalowało się Wszystko bez najmniejszego zająknięcia,
e) przełożyłem inny napęd to mojego kompa - bez rezultatu.

Zaraz sprawdzę jeszcze mój napęd w innym kompie, jeśli będzie działał, to nie mam pojęcia co jeszcze można by zrobić :/

jakieś pomysły??

Dzięki za każdą pomoc :)

PS czy to może być wina sterowników od napędu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 19:02, Winterkiss napisał:

jakieś pomysły??

- wymiana kabla transmisyjnego
- podłączenie napędu do innego kanału/złącza na płycie głównej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I kolejna aktualizacja:

a) przełożyłem napęd do innego kompa - śmiga bez zarzutu,
b) włożyłem do niego te pechowe płytki - śmiga bez zarzutu,
c) wrzuciłem go do mojego kompa - bez powodzenia
d) sprawdziłem kabel transmisyjny inne złącze - bez rezultatu,
e) pozamieniałem pozycję (master, slave i wybierany przez kabel) - bez rezultatu,

Brak mi już pomysłów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Napęd na SATA, czy ATA? Jeżeli to pierwsze, to problem jest z płytą główną. Wiele starszych modeli sobie z takimi napędami nie radzi (napęd na SATA to tak naprawdę ATA z konwerterem sygnału na SATA, a płyta główna sobie z taką konwersją nie radzi). I pomaga tylko zmiana płyty głównej na nowszą...
Ewentualnie pozostaje kupienie napędu pod zwykłe ATA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mnie szlag trafi.
W końcu po pięciu latach kupiłem kompa + WinV HP 64 i co?
Nie mogę zainstalować systemu. System nie odczytuje czytnika DVD. A przed tym komunikatem jeszcze mówi, że nie widzi twardego dysku! Co jest? Uruchamia się na końcu wiersz poleceń i na tym koniec.

Kompa mam z GRALa. Co ciekawe, plomby gwarancyjne były zerwane. Hm.

Ale ja chcę nowego kompa!! Jak zainstalować to cuś? Mam ustawione, że by najpierw czytało DVD, później SATA. SATA1 - dysk, SATA2 - DVD.

O co do diabła chodzi?! Ratunku! 2800 zł poszło się kochać? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie trzeba czasem zainstalować sterowników do twojego kontrolera dysku/napędu? bo to typowe objawy braku takowych. Niewiem jak tam z viśta-prrrrr ale w xp-ku musiały być one na dyskietce.
edit: jeśli kupiłeś gotowego kompa to przepłaciłeś, "składak" z identycznych elementów wyszedł by taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się