PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

> Tyle tylko, że wydajność praktycznie identyczna a cena o ~200PLN niższa.

Akurat w tym przypadku top dla mnie nie gra roli ta różnica ponieważ:

Intel Core 2 Duo E8500 3,16 GHz 6MB cache s. 775 Box - 555,00 zł http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=CORE2DUO+E8500+3.16G
Intel Core 2 Duo E8400 3,00 GHz 6MB cache s. 775 Box - 489,00 zł http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=CORE2DUO+E8400+3.00G
Czyli różnica niecałych 100PLN w zasadzie żadna.

Co do grafy,
> w idle (2D, czyli tak jak będziesz w większości użytkował komputer) HD4870 jest nieznacznie
> bardziej prądożerna. Jeśli nie zależy Ci na mocnym GPU to zmień tylko procka. 8500 jest
> nieopłacalny.

Co do grafiki.
ASUS HD4850 TOP 512MB 256bit PCI-E cena - 555,00 zł http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=ASUS+HD4850+512+TOP

ASUS HD4870 512MB 256bit PCI-E HTDI cena 759,00 zł http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=ASUS+HD4870+512

Różnica 200PLN a dla różnią się w zasadzie tylko MHz-etami. Za mało bym dopłacał specjalnie do grafiki dla gier które użytkuje i które przewiduje pogrywac. Zwłaszcza że ten konfig będzie mi starczył minimum na 2~3-y lata. (przewiduję tylko ewentualne zmiany w grafice)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi wskazać palcem skąd pobrać DirectX 10.1,
bo ja ni huhu nie moge tego znaleźć... Poki co dxdiag
wskazuje mi DirectX 9.0c.

Tak tak, jestem ignorantem w sprawach software''u. Ale
mimo to skąd wziąć DX10.1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 20:35, lordrafalf napisał:

Czy ktoś może mi wskazać palcem skąd pobrać DirectX 10.1,
bo ja ni huhu nie moge tego znaleźć... Poki co dxdiag
wskazuje mi DirectX 9.0c.

Tak tak, jestem ignorantem w sprawach software''u. Ale
mimo to skąd wziąć DX10.1?

Może to dziwne ale jest on w biblotekach nazwanych 9.0c :) Tutaj masz link do małego pliczku który pierw wyszukuje bibloteki do zaktualizowania i je pobiera
masz link: http://www.gamesforwindows.com/en-US/aboutgfw/Pages/directx10-a.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 15:34, loli80 napisał:

Czy klawiatura bezprzewodowa będzie działać przez ścianę (tzn. z pokoju obok)??

zależy od siły sygnału i ścian, tzw "stare budownictwo" może okazać się przeszkodą nie do przebycia, natomiast nowomodne ścianki gipsowe raczej nie zrobią na nim wrażenia. Pamiętam np przypadek gdzie 2 sąsiadów sterowało nawzajem swoimi komputerami, bo sobie identyczne klawiatury kupili (przypadkiem ustawił się ten sam kanał transmisji, więc sygnały odbiorniki nie były w stanie odróżnić która to klawiatura i przyjmowały polecenia z tej która miała akurat mocniejszą baterię (a więc i sygnał).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2008 o 21:07, Sareth14 napisał:

Mam problem chce formatować kompa ale nie mogę bo dysk do formatu jest D a ja mam wszystko
na C.Czy jest jakiś program który mi wszystko przeniesie na D albo coś?

Jakoś nie rozumiem. Mówisz że dysk do formatu jest D, ty masz wszystko na C to po co przenosic to na D? Napisz jaśniej o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostarczono mi odtwarzacz mp3 (sansa clip 1gb). Podłączyłem go kablem usb do komputera, ale pisze, że urządzenie nie zostało zainstalowane poprawnie i może nie prawidłowo działać (w mój komputer powinna pokazać się ikona odtwarzacza, ale jej nie ma...). Sprawdzałem u kolegi i u niego wyszukuje normalnie. Jak mam sobie z tym poradzić? Podejrzewam, że trzeba by odinstalować go i spróbować instalacji jeszcze raz, ale w dodaj usuń programy nic nie ma......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorka za dwa posty pod rząd, ale.. znalazłem na innych forach takie oto inf.:

"w ustawieniach Clipa masz bodajze 3 sposoby wykrywania po podlaczeniu do kompa, sprobuj na kazdym z nich "

"Jeżeli macie problem że komputer nie wykrywa sansy wystarczy zmienić ustawienia wykrywania bo jest coś takiego jak multi drive sigle drive dawno go nie miałem w rękach więc wam dokładnie nie powiem ale jeżeli zmienicie na normalne nieszyfrowane połączenie to go wykryje"

Gdzie mam to zmienić? Znaczy się te ustawienia wykrywania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem.
Otóż kiedy podkręcę procesor AMD 5600+ 65nm do 3200MHz (referencyjne 2900MHz mnożnik 14.5) to po ponownym restarcie systemu bios ustawia taktowanie szyny spowrotem na normalną, czyli z 220 na 200, słychać podczas tego taki wydłużony pisk. Nie jest to wina ani napięcia na procesorze, ani ramów i częstotliwości HT
Płyta główna to Gigabyte MA790X-DS4 (z zainstalowanym najnowszym biosem), zasilacz Chiftec 560W.
Podczas pracy w windowsie XP w czasie testów wszystko jest ok, temperatury tez sa w porządku ok 45 - 50 w stresie.
Nie jest tak że muszę konieczne podkręcić, ale chciałbym wiedzieć jaki mam zapas do manewrowania gdyby mocy w przyszłości nie starczało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jest to błąd BIOSu - czasem tak płyty mają, że mimo stabilnego OC lubią budzić się w bezpiecznym trybie. Jeśli masz możliwość to zapisz ustawienia w odpowiedniej zakładce/trybie (czy jak to się tam zowie), ew. a raczej koniecznie zrób update firmware''u płyty, czyli wgraj nowy BIOS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 16:52, DJ Danielus napisał:

Wydaje mi się, że jest to błąd BIOSu - czasem tak płyty mają, że mimo stabilnego OC lubią
budzić się w bezpiecznym trybie. Jeśli masz możliwość to zapisz ustawienia w odpowiedniej
zakładce/trybie (czy jak to się tam zowie), ew. a raczej koniecznie zrób update firmware''u
płyty, czyli wgraj nowy BIOS.


Nowy bios jest wgrany już od paru dni.
Zapomniałem wymienić że mam dwa biosy, pierwszy z którego korzystam i drugi do którego nie mam dostępu (nie można go nawet zaktualizować) tzn. w razie uszkodzenia pierwszego włącza się drugi.
pozostało mi jeszcze zwiększenie napięcia na mostku północnym i południowym, ale wątpię by to coś dało ( i było bezpieczne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój problem polega na tym, że po zainstalowaniu sterów do graficznej, komputer przestał wykrywać moja kartę sieciową . Może ktoś pomóc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 07:25, skubsa napisał:

Witam, mój problem polega na tym, że po zainstalowaniu sterów do graficznej, komputer
przestał wykrywać moja kartę sieciową . Może ktoś pomóc ?


Czy może posiadasz płytę opartą na nForce i kartę grafiki od NVidii?
Ściągnij nowy BIOS do Twojej płyty - wrzuć go na pendrive, dyskietkę lub płytę (oczywiście po rozpakowaniu - musisz uzyskać plik o rozszerzeniu .rom).
Odinstaluj wszystkie sterowniki (grafy, muzy, chipsetu, sieciowe, myszki tudzież inne klawiatury - wszystkie) - najlepiej używając Driver Cleaner PRO 1.5.
Zrestartuj kompa do trybu awaryjnego (wciskaj kilka razy klawisz F5 w trakcie uruchamiania komputera). Jeszcze raz przejedź wszystkie stery Driver Cleaner-em.
Przy ponownym uruchamianiu zrób flash BIOSu.
Po ponownym uruchomieniu do trybu normalnego przeczyść rejestr (np. programem CCLeaner).
Zainstaluj na nowo stery w kolejności: chipset, muzyka, sieć, grafika, reszta.
Potem napisz co się udało zdziałać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym powrócić do kwestii, którą już poruszałem.
Nie moge sobiue z tym poradzić od czerwca, a sam proces jest strasznie irytujący.

Często, bez widocznych przyczyn komputer zwiesza się i dostaje niebieski ekran.
Czasami jest to podczas uruchamiania systemu, czasami podczas przeglądania stron, czasami podczas grania, czasami podczas pisania, czasami jak nic się nie robi, a komputer jest jedynie włączony....
Za każdym razem są różne komunikaty o błedach.
Kilka przykładowych:

0x00000074
0x000001e
0xc0000225
0x0000007e
0x0000000A
0x00000 0D1
i inne...

Wertując różne fora znalazłem mase "rozwiązań" ale żadne nie działa...
Raz piszą o RAMie, raz o dysku, raz o zasilaczu, wymieniając chyba wszystkie
mozliwe podzespoły oraz oprogramowanie...
Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu?

Poniżej zamieszczam zdjęcie jednego z takich przypadków.

Mój system to VISTA Ultimate 64.
PC: C2D E6300, GeForce 9600 GT Gigabyte TF Silent Pipe, Płyta Gigabyte EP35C-DS3R, 4GB RAM Kingmax 800.

20081003103144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Spróbuj zamieszać z pamięciami. To głównie one powodują bluescreeny. Pozamieniaj kości na slotach, popróbuj wyciągać poszczególne kości.
Tak przy okazji - u mnie przyczyną okazała się zbyt wysoka temperatura pamięci (ponad 70*C).

[EDIT]
Spróbuj też zrobić flash BIOSu. Jeśli masz najnowszy dostępny to zrób flash nawet tej samej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest tzw Niebieski ekran BSOD Blue Screen of Death (BSOD - z ang. niebieski ekran śmierci)

Stop 0x000000D1 lub DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Jest to jeden z najczęstszych błędów Stop. Zazwyczaj błąd ten pojawia się, kiedy sterownik próbuje uzyskać dostęp do niewłaściwego adresu pamięci.

Rozwiązanie: Poszukaj nie podpisanych sterowników i bądź szczególnie podejrzliwy wobec ostatnio instalowanych lub aktualizowanych programów antywirusowych, narzędzi do wypalania płyt CD, narzędzi dyskowych oraz programów do tworzenia kopii zapasowych, które mogły zainstalować wadliwy sterownik filtra systemu plików.

Zrób też tak tak radzi mrosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 10:42, mrosi napisał:

/.../

Spróbuj zamieszać z pamięciami. To głównie one powodują bluescreeny. Pozamieniaj kości
na slotach, popróbuj wyciągać poszczególne kości.
Tak przy okazji - u mnie przyczyną okazała się zbyt wysoka temperatura pamięci (ponad
70*C).

[EDIT]
Spróbuj też zrobić flash BIOSu. Jeśli masz najnowszy dostępny to zrób flash nawet tej
samej wersji.


Bios mam najnowszy. Sterowniki do wszystkich urządzeń najnowsze ze stron producentów...
Kombinowałem z pamięciami kilka razy i nie pomogło...
Natomiast mam jeszcze pytanie laika, jak się robi flash biosu?
Co w przypadku innych kodów błędów? Z tego co gdzieś tam wyczytałem to powyższe kody odnoszą się do różnych podzespołów...

Aha i jeszcze jedno, problemy zaczęły się pojawiać odkąd w czerwcu przesiadłem się na Viste z XP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się