PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2008 o 16:19, rafekx 12 napisał:

Witam mam pytanie:niektórym mozę wydać sie banalne no ale:czy ktos wie gdzie jest napisane
ile mam [W] w zasilaczu?Dodam że w Everest''cie nie pisze...


Zwykle masz napisane na boku zasilacza... Wystarczy odkręcić boczny panel obudowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 18:35, TetraGramaton napisał:

...ale ja sobie nie życzę aby oni wiedzieli z kim piszę.


to poszukaj w programie pocztowym opcji szyfrowania transmisji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 15:48, mrosi napisał:

Po pierwsze spróbuj wyciągnąć na 5 sekund bateryjkę z płyty głównej aby zresetować BIOS.
Jeśli uruchomisz komputer to ściągnij nowy BIOS i przeprowadź jego aktualizację /.../


Niestety, nie udało się zaktualizować BIOS, ponieważ reset nie poskutkował (użyłam jumpera clear cmos, wyciągałam baterie - nic). Sytuacja wygląda tak samo: wszystkie wiatraki się kręcą, dysk miele, kontrolka na płycie się świeci, a na ekranie ciemność.
BTW po wyciągnięciu RAM-u i zastartowaniu kompa w takim stanie płyta wyje, więc niby ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 21:49, Treant napisał:

Nie ma żadnych pisków (poza pojedynczym, który jest normą) wydawanych przez głośniczek,
gdy pamięć jest włożona?

Nie ma nawet tego pojedynczego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jest duże prawdopodobieństwo, że to płyta główna. Spróbuj jeszcze zamontować inną grafikę. Jeśli będzie się tak samo zachowywać - walnięta płyta główna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 19:38, sig. napisał:

to poszukaj w programie pocztowym opcji szyfrowania transmisji

Instrukcja obsługi ? plis,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić jaką mam kartę graficzną (bez rozkręcania kompa)? Bo chcę zainstalować nowe sterowniki do karty a w każdym programie (np everest) pisze tylko ATI 4800 series, a sterowniki są tylko albo dla 4850 albo 4870 i teraz ni wiem, które z nich zainstalować..

BTW Ciągle nie wiem co zrobić żeby problem ze ścinkami zniknął. Może nowe sterowniki to naprawią - nie wiem, ale najpierw muszę zainstalowac prawidłowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 12:19, Dincooo napisał:

Jak sprawdzić jaką mam kartę graficzną (bez rozkręcania kompa)? Bo chcę zainstalować
nowe sterowniki do karty a w każdym programie (np everest) pisze tylko ATI 4800 series,
a sterowniki są tylko albo dla 4850 albo 4870 i teraz ni wiem, które z nich zainstalować..


Do Radeonów serii 4800 są takie same sterowniki - Catalisty 8.9 z tej strony:
http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 12:19, Dincooo napisał:

Jak sprawdzić jaką mam kartę graficzną (bez rozkręcania kompa)? Bo chcę zainstalować
nowe sterowniki do karty a w każdym programie (np everest) pisze tylko ATI 4800 series,
a sterowniki są tylko albo dla 4850 albo 4870 i teraz ni wiem, które z nich zainstalować..

BTW Ciągle nie wiem co zrobić żeby problem ze ścinkami zniknął. Może nowe sterowniki
to naprawią - nie wiem, ale najpierw muszę zainstalowac prawidłowe..

Po 1 te strowniki sa identyczne, jak sciągniesz dla 4870 to i w środku sa 4850, sprawdz np w gpu-z jak nie wyświetli ci nazwy tylko nadal 4800 series to zobacz jakie są na karcie pamięci GDDR3 - 4850 GDDR5-4870.
A twój problem ze ścinkami na czym polega? Jeżeli chwile po uruchomieniu gry pojawia ci się czarny ekran to masz na 99% 4850 a problemu tego jest wiele rozwiązan w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 10:00, TetraGramaton napisał:

> to poszukaj w programie pocztowym opcji szyfrowania transmisji
Instrukcja obsługi ? plis,


tak w zasadzie to w komunikatorze (chyba mi się katar na głowę rzucił że z programem pocztowym wyskoczyłem;) wpisz jego nazwę i szyfrowanie transmisji w googlach. ew poszukaj czy da się w nim skrorzystać z proxy, i http://www.torproject.org/index.html.pl (w tym przypadku nie będzie nawet wiedział że z kimś gadałeś przez komunikator).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 12:27, Solstheim napisał:

Po 1 te strowniki sa identyczne, jak sciągniesz dla 4870 to i w środku sa 4850, sprawdz
np w gpu-z jak nie wyświetli ci nazwy tylko nadal 4800 series to zobacz jakie są na karcie
pamięci GDDR3 - 4850 GDDR5-4870.
A twój problem ze ścinkami na czym polega? Jeżeli chwile po uruchomieniu gry pojawia
ci się czarny ekran to masz na 99% 4850 a problemu tego jest wiele rozwiązan w necie.


Więc 4850. Problem polega na tym, że dana gra (Gothic 3, TDU, Wormsy:WP, Sims 2) działa generalnie idealnie, jednak dość regularnie (co powiedzmy 15 sekund) się ścina (przez około 5 sekund gra działa w około 5-10 klatek na sekundę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2008 o 12:36, TetraGramaton napisał:

Za mało. Mam na myśli takie rozmowy jak z tobą.

na forum znaczy się? w takim razie nie ma sposobu, ale szczerze wątpię żeby ktoś marnował moc obliczeniową na wyławianie z całego ruchu akurat twoich odpowiedzi na konkretnym forum (ze względu na różnice w skryptach trzeba by do każdego forum osobno "szukajkę" konfigurować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...ahaa czyli oni tak od razu nie mogą polukać sobie w mojej historii jak ja na swoim pececie ?
Zaraziłeś mnie: Powiedz mi czemu oni muszą marnować tą moc obliczeniową. Czyżby moje informacje były zaszyfrowane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie, ale przecież to nie tylko twoje informacje i nie tylko z przeglądarki (także ftp, akutalizacje systemu, poczta, multiplayer itp) trzeba by po prostu sprawdzać cały ruch sieciowy przechodzący przez serwer, i szukać w nim akurat twoich postów wysłanych na konkretną stronę..
edit: jeśli adres strony zaczyna się od https to transmisja jest szyfrowana, więc co najwyżej stwierdzą na jakiej stronie byłeś (ale co tam robiłeś już nie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się