PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 24.10.2008 o 07:17, Crew 900 napisał:

Ale w Xp to ja nic nie robiłem z netem , cały czas działał

A ja pytam, czy zmieniałeś tylko system, czy cały komputer. Jak to drugie, to zmiana adresu MAC będzie niezbędna.
A na starym PC-cie działał, bo pewnie jak zakładałeś u siebie internet, to przyszedł dostawca, spisał jakieś numerki i dopiero wtedy założył. Te numerki to właśnie MAC, unikatowy numer karty sieciowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z komputerem mianowicie od kilku dni kiedy przegrywam płyty albo instaluje coś nieważne czy to gra czy program lub kopiuje coś z płyty na dysk komputer zaczyna bardzo zwalniać tz. myszka przy poruszaniu się trochę zacina, i np. kiedy włączę muzykę podczas jednej z tych operacji dźwięk się bardzo przeciąga.Wcześniej tak się nie działo.

Windows XP
Intel Pentium Dual CPU E2180 @ 2.00Ghz 2.01Ghz
1GB RAM
Nvidia GeForce 7300 GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tam jak też biorę diagnozuj i napraw to wywala że mógł wystąpić z nazwą domeny (DNS)
i jak coś tam czytam to w tym pisze company.com a chyba powinno u mnie być mój dostawca a nie to
Gdzie to zmienić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy nagrywarka pracuje w trybie DMA. W menedżerze urządzeń zajrzyj do kontrolerów IDE/ATAPI -> podstawowy i pomocniczy kanał IDE. W ustawieniach zaawansowanych powinno być włączone Tryb transferu: DMA jeżeli dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie wiem o co chodzi , raz działa raz nie działa , zresetowałem routera (bo od niego łączę się) i się zobaczy jak będzie
Teraz jak do xp był program SmartXP to jest może takie coś do Visty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 13:24, Treant napisał:

Sprawdź, czy nagrywarka pracuje w trybie DMA. W menedżerze urządzeń zajrzyj do kontrolerów
IDE/ATAPI -> podstawowy i pomocniczy kanał IDE. W ustawieniach zaawansowanych powinno
być włączone Tryb transferu: DMA jeżeli dostępne.

Jest włączone. Może trochę nie dokładnie napisałem to zwalnianie jest także gdy np. instaluje program ściągnięty z internetu który jest na dysku. Po zakończeniu instalacji albo przegraniu płyty(teraz dvd przegrywa się kolo 2h a kilka dni wcześniej przegrywały się normalnie czyli niecałe 30min) komputer znowu chodzi normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 14:09, lukin1906 napisał:

Jest włączone. Może trochę nie dokładnie napisałem to zwalnianie jest także gdy np. instaluje
program ściągnięty z internetu który jest na dysku. Po zakończeniu instalacji albo przegraniu
płyty(teraz dvd przegrywa się kolo 2h a kilka dni wcześniej przegrywały się normalnie
czyli niecałe 30min) komputer znowu chodzi normalnie


Widzę kilka możliwości:
- zawirusowany system (proponuję sprawdzić antywirusem Kaspersky)
- zainstalowany firewall od Kerio (jego usunięcie rozwiąże problem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 14:51, ziptofaf napisał:

> Jest włączone. Może trochę nie dokładnie napisałem to zwalnianie jest także gdy
np. instaluje
> program ściągnięty z internetu który jest na dysku. Po zakończeniu instalacji albo
przegraniu
> płyty(teraz dvd przegrywa się kolo 2h a kilka dni wcześniej przegrywały się normalnie

> czyli niecałe 30min) komputer znowu chodzi normalnie

Widzę kilka możliwości:
- zawirusowany system (proponuję sprawdzić antywirusem Kaspersky)
- zainstalowany firewall od Kerio (jego usunięcie rozwiąże problem).


Antywirus mam NIS09 i żadnych wirusów niema a co do tej zapory to chyba od kerio nie mam zadnej tylko od nortona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 15:05, arti95 napisał:

W przypadku gdy gry mi nie chcą działać przez sterowniki to jak mogę sprawdzić które
lub które najpierw ściągać?

>

napisz o jakie sterowniki Ci chodzi, jeśli o kartę grafiki to czy jest to GeForce czy Radeon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 15:14, Cierpik14 napisał:

> W przypadku gdy gry mi nie chcą działać przez sterowniki to jak mogę sprawdzić które

> lub które najpierw ściągać?
>

napisz o jakie sterowniki Ci chodzi, jeśli o kartę grafiki to czy jest to GeForce czy
Radeon.



GeForce i chodzi mi to że (w temacie o Wiedzminie pisalem problem z uruchomieniem i powiedzieli ze to pewnie wina starych sterownikow) gdy probuje wlaczyc gre wyswietla sie komunikat z jakims bledem lub w momencie wlaczenia gry wywala do pulpitu... Albo sie wogole nie wlacza,.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe . Mam bardzo starom płytę głuwną viarama u8668 pro . Zrobiłem przeinstalowanie i nie mam teraz dźwienku kompie szukam już tych sterowników od 2 tygodni ale nic wie ktoś morze skąd je ściągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 17:50, Winter wind napisał:

Mam prośbe . Mam bardzo starom płytę głuwną viarama u8668 pro . Zrobiłem przeinstalowanie
i nie mam teraz dźwienku kompie szukam już tych sterowników od 2 tygodni ale nic wie
ktoś morze skąd je ściągnąć


Zobacz co to jest:

http://www.drivers-software-download.org/tag/viarama-u8668-pro

I tu jeszcze cos masz:

http://www.biostar.com.tw/app/en-us/mb/driver.php?S_ID=337

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2008 o 18:16, Winter wind napisał:

ten post nie pasuje do żadnej z znanych mi tematów jak zmienić tagi na gramsajtcie

1) Korzystasz z wyszukiwarki: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16845&u=13046
2) Wchodzisz na swój GS, zakładka "wygląd i układ" (po prawej stronie, na górze), zakładka ustawienia (prawa strona, góra) i masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się