PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2008 o 22:24, Misquamaqus napisał:

Xp widzi nie wiecej niz 3.50 gb pamieci...normalna rzecz.

To nie zależy od systemu tylko od tego ile ma bitów..... 64 bitowy xp (istnieje takowy chociaż są problemy np z dostępnością sterowników) jak najbardziej obsłuży pełną ilość ramu, w przeciwieństwie od 32 bitowej visty. Granica dla systemów 32 bitowych to 4 gb - pamięć na karcie graficznej ( która przecież też jest dostępna dla systemu).
ps istnieje łatka dla xp pozwalająca mu pokazać prawdziwą pojemność pamięci, ale i tak obsłuży tylko tyle na ile mu pamięć karty graficznej pozwoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam taki mianowicie problem: swiezo po formacie robilem sobie (z plyty dolaczonej do plyty glownej) update BIOSu. No i oczywiwscie po restarcie kompa mam czarny ekran i nie moge nic zrobic. Wyciagalem juz bateryjke ale nie pomaga. Jezeli moge to naprawic na chacie to wolalbym uniknac posuwania do serwisu. Jesli ktos wie co i jak zrobic , prosze o jakis step-by-step (jak dla debila)

z gory dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 12:34, Astmatyk napisał:

Siema, mam taki mianowicie problem: swiezo po formacie robilem sobie (z plyty dolaczonej
do plyty glownej) update BIOSu. No i oczywiwscie po restarcie kompa mam czarny ekran
i nie moge nic zrobic. Wyciagalem juz bateryjke ale nie pomaga. Jezeli moge to naprawic
na chacie to wolalbym uniknac posuwania do serwisu. Jesli ktos wie co i jak zrobic ,
prosze o jakis step-by-step (jak dla debila)

z gory dzieki!


O ile nie masz przypadkiem Dual BIOS-u (większość nowych płyt Gigabyte''a ma), to pozostaje TYLKO pójście do serwisu (i zapłacenie nie mniej niż 50 zł). No, chyba, że masz znajomego z programatorem EPROM. Po prostu skopałeś sprawę, próbując update''ować BIOS pod Windowsem. Jest to po prostu ryzykowne, o czym sam się już przekonałeś. Takie rzeczy należy robić albo pod DOS-em, albo np. z pendrive''a (Asus EZ Flash, czy jakoś tak, a przynajmniej tak nazywa się funkcja update''owania BIOS-u spod pendrive''a u mnie).

Oczywiście, że wyciągnięcie bateryjki nie pomoże, bo to tylko przywraca standardowe ustawienia wewnątrz BIOS-u. Nie naprawia samego BIOS-u, który najwyraźniej uszkodziłeś aktualizując pod Windowsem, który to jest po prostu awaryjny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z Assassin''s creed,zaraz na samym starcie i nie wiem co jest przyczyną bo kilka tygodni wczeniej grałem w to bardzo dużo...no więc,gdy uruchamiam grę obraz miga mi z białego na czarny kolor i nic się nie dzieje,stery od grafy przeinstalowane nie wiem co zrobic pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z Firefoxem. Otóz niektóre strony jak np. onet.pl czy youtube.com wyświetla mi tak jak na screenie. Sprawdzałem z internetem explorerem ( wszystko ładnie działa ), Opera (też OK) a w FF nie. Zainstalowałem od nowa Javę, Flash Playera i samego FF i nic. Co mogę z tym zrobic ?

20081101202917

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Xp widzi nie wiecej niz 3.50 gb pamieci...normalna rzecz.
> To nie zależy od systemu tylko od tego ile ma bitów..... 64 bitowy xp (istnieje takowy
> chociaż są problemy np z dostępnością sterowników) jak najbardziej obsłuży pełną ilość
> ramu, w przeciwieństwie od 32 bitowej visty. Granica dla systemów 32 bitowych to 4 gb
> - pamięć na karcie graficznej ( która przecież też jest dostępna dla systemu).
> ps istnieje łatka dla xp pozwalająca mu pokazać prawdziwą pojemność pamięci, ale i tak
> obsłuży tylko tyle na ile mu pamięć karty graficznej pozwoli.
>

Tak...ilosc pamieci kerty graficzej jak by nie bylo w testach pokazuje nam, ze wlasnie tak jest rezerwowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc czyszczę sonie komputer ze zbędnego śmiecia, bo już trochę się go na dysku nagromadziło. I natrafiłem w C:\Program Files na InstallShield Installation Information i nie wiem, czy mogę go bezpiecznie usunąć (zajmuje ponad 500MB, a mi to do niczego niepotrzebne). I pytanko - wolno, czy nie wolno tego usuwać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 09:57, ziptofaf napisał:

No więc czyszczę sonie komputer ze zbędnego śmiecia, bo już trochę się go na dysku nagromadziło.
I natrafiłem w C:\Program Files na InstallShield Installation Information i nie wiem,
czy mogę go bezpiecznie usunąć (zajmuje ponad 500MB, a mi to do niczego niepotrzebne).
I pytanko - wolno, czy nie wolno tego usuwać?


Tak se mysle, ze jak usuniesz i cos sie pokielbasi to mozesz zrobic przywracanie systemu...
Co o takim rozwiazaniu myslisz ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pogoogluj trochę, a jak niepotrzebne to zrób kopię (przywracanie systemu lub sam plik) i usuń.


"Jest to folder instalatora "InstallShield" ja go usuwałem lecz miałem problem z późniejszym odinstalowaniem aplikacji"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 20:53, pendejo napisał:

> Płyta gł. ECS KT600A, procek Athlon XP 2400, pamięć DDR 1GB - te elementy zostały
wymienione,
> natomiast zasilacz 350 W, nie pamiętam jakiej marki, ale raczej żaden porsche ani
ferrari,
> jakiś zwykły.

jeśli na starym procku, bądź pamięciach w biosie miałeś "na sztywno" ustawione jakieś
parametry to pewnie dlatego teraz się nie włącza, masz dwa wyjścia albo wsadzić stary
sprzęt i ustawić na auto w biosie odpowiednie opcje, albo zresetować ustawienia biosu,
poprzez przestawienie odpowiedniej zworki bądź wyjęcie na 15 sekund baterii


Bez efektu :( Nadal głównymi podejrzanymi są płyta główna (a konkretnie AGP) i zasilacz. No nic, jutro idę do kumpla i podłączę płytę z innym zasilaczem i inną grafą, zobaczymy co to da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 11:24, Misquamaqus napisał:

Tak se mysle, ze jak usuniesz i cos sie pokielbasi to mozesz zrobic przywracanie systemu...

Że najpierw muszę przywracanie włączyć ;) Wyłączyłem je, bo dla mnie to tylko kolejny niepotrzebny dodatek.

Dnia 02.11.2008 o 11:24, Misquamaqus napisał:

Co o takim rozwiazaniu myslisz ?.

Że sobie tym tylko dysk zapełnię :) Przywracanie nie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja mam dziwny problem, wypaliłem płytkę z softem .
W nagrywarce wszystko pięknie widzi itp.
Da się odtworzyć.

W moim laptopie za chiny ludowe nie da się odtworzyć tego...
i to nie pierwsza płyta

Wziąłem odpaliłem w jeszcze jednym laptopie jaki był pod ręką, trochę grymasił ale odtworzył .

Pomyślałem więc że to jest problem w dellu (ten pierwszy), lecz co dziwne odtwarza wszystkie płyty VCD,DVD etc.

W laptopie to jest domyślny napęd DVD jaki był dany do c610 a w zwykłym to LITE-ON DVDRW SHW-16H5S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zdjęcie, które zrobiłem telewizorowi - znaczy - zdjęcie przedstawia to, co telewizor pokazywał. I jest problem, bo na zdjęciu są szare paski poziome, jak się obraz odświeżał. Da sie je usunąć jakoś? [Najlepiej w Gimpie, bo takowy posiadam, ale ja coś, mogę instalować coś innego]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale w tym temacie jak zadawałem różne pytania, to jeszcze się nie zdarzyło, żeby mi ktoś odpowiedział. Dlatego napisałem tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 14:49, Dark Energy napisał:

Hmm ja mam dziwny problem, wypaliłem płytkę z softem .
W nagrywarce wszystko pięknie widzi itp.
Da się odtworzyć.

W moim laptopie za chiny ludowe nie da się odtworzyć tego...
i to nie pierwsza płyta

Wziąłem odpaliłem w jeszcze jednym laptopie jaki był pod ręką, trochę grymasił ale
odtworzył .

Pomyślałem więc że to jest problem w dellu (ten pierwszy), lecz co dziwne odtwarza wszystkie
płyty VCD,DVD etc.

W laptopie to jest domyślny napęd DVD jaki był dany do c610 a w zwykłym to LITE-ON DVDRW
SHW-16H5S

Okej wgrałem najnowszy fw do napędu i jak ręką odjął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej nie wiem do kogo mam się zwrócić, zazwyczaj samemu sobie jakoś radzę, ale teraz po prostu nie mam pojęcia o co chodzi. Otóż mam problem z dźwiękiem ... ale to nie jest zwykły problem w stylu "nie ma dźwięku", to by było za proste. Otóż dźwięk jest na słuchawkach/ głośnikach, a nie ma go na telewizorze, który jest podłączony kablem minijack-2xchich. Powiecie że to albo kabel, albo wyjście w tv. Otóż nie, zarówno kabel jak i tv działa, gdyż sprawdzałem przed chwilą wszystko na starym kompie i gra jak ta lala. Powiem tylko że w starym miałem integre realteka (płyta Abit IS7), a teraz mam soundmaxa (ASUS P5Q-E). Ludzie pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z myszką. Nie wiem jak to wytłumaczyć... Może tak: Kiedy przytrzymuje lewy przycisk myszy, np. żeby coś zaznaczyć, albo przesunąć, to mi tak przerywa i sie nie da nic spokojnie przesunąć, np. kiedy gra sie w pasjansa to tych kart się nie da w ogóle przesunąć. Mam Razer''a DeathAdder''a i nie tak znowu długo bo jakieś kilka miesięcy, wiec nie wiem czy myszka powinna się tak szybko zepsuć. Nie wiecie jak na to zaradzić, bo to denerwujące jest... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 21:49, trutututu napisał:

Mam problem z myszką. Nie wiem jak to wytłumaczyć... Może tak: Kiedy przytrzymuje lewy
przycisk myszy, np. żeby coś zaznaczyć, albo przesunąć, to mi tak przerywa i sie nie
da nic spokojnie przesunąć, np. kiedy gra sie w pasjansa to tych kart się nie da w ogóle
przesunąć. Mam Razer''a DeathAdder''a i nie tak znowu długo bo jakieś kilka miesięcy,
wiec nie wiem czy myszka powinna się tak szybko zepsuć. Nie wiecie jak na to zaradzić,
bo to denerwujące jest... :)


Najprosciej bedzie wyprobowac innego gryzonia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słyszał może ktoś o programach amd cool''n''quiet software i o amd procesor drive znalazłem to na płytce pc formatu z przed miesiąca i tam pisze moze przepisze:
amd cool''n''quiet software-sterowniki do procesorów amd technologia cool''n''quiet pozwala systemowi dynamicznie i automatycznie kontrolować prędkość taktowania i wartość napięcia oraz tak dobrać kombinacje tych parametrów aby uzyskać maksymalną wydajność przy zachowaniu odpowiedniej temperatury układu .

amd procesor drive- sterownik do procesorów amd sterowniki pozwalają kontrolować prędkość taktowania i wartość napięcia oraz tak dobrać kombinacje tych parametrów aby uzyskać maksymalną wydajność przy zachowaniu odpowiedniej temperatury układu
czy to znaczy że te sterowniki same podkręcą mi proca ? czy po prostu to ułatwi (może w końcu będę mógł podnieść napięcie ??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się