PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 11.11.2008 o 01:31, Los Emilos napisał:

Czy może ktoś ma jakiś program lub zna nazwę który przez dobę byłby wstanie monitorować
mi moje łącze internetowe z kilkoma serwerami (ping, prędkość- ogólnie stabilność)?


Zdaje się, że m.in. NetLimiter miał taką funkcję, ale niestety jest to program płatny i wersja demo działa tylko 1 miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, chcialbym sobie zrobic w domu siec wi-fi. mam dsl''a i przypisany do niego modem, kupilem i sprawdzalem juz 3 rutery ale zadne nie chcial wspolgrac z modemem. macie jakies pomysly ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 12:28, liwuniek14 napisał:

DZięki :D Ale myślisz że zasilacz wymienie i wszystko będzie ok? Znaczy będe mógł korzystać
z dysku normalnie?


Raczej tak. Ale jak pisałem - spróbuj najpierw zdobyć, choćby na kilka godzin, jakiś inny zasilacz. Bo jak okaże się, że to jednak nie jego wina (choć moim zdaniem to prawie na pewno on jest winowajcą), to raczej nie będziesz zbyt szczęśliwy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 20:35, sig. napisał:

hm być może któryś wentylator "dogorywa żywota" a te pyknięcia to próby jego uruchomienia....

I wogule jak włącze to na początku komp się tnie długo aplikacje się otwierają, ale to pyka wtedy jakby się procesa zaczynał pracowac to chyba raczej nie z wentylatorem związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pisze w odpowiednim miejscu ale mam takie pytanie kupiłem komputer w sklepie i spalił mi się procesor(intel) a plomby są zerwane mogę oddać na gwarancję sam procesor w firmie Intel??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 22:39, lukin1906 napisał:

Nie wiem czy pisze w odpowiednim miejscu ale mam takie pytanie kupiłem komputer w sklepie
i spalił mi się procesor(intel) a plomby są zerwane mogę oddać na gwarancję sam procesor
w firmie Intel??

Sam zerwałeś plomby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 22:39, lukin1906 napisał:

Nie wiem czy pisze w odpowiednim miejscu ale mam takie pytanie kupiłem komputer w sklepie
i spalił mi się procesor(intel) a plomby są zerwane mogę oddać na gwarancję sam procesor
w firmie Intel??


Jeszcze pytanie jakie plomby, bo wile firm zakłada na obudowę plomby transportowe, żeby była pewność że dostajesz to za co płacisz, a osobne plomby zakładają na części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

plomba plombie nierówna, kupiłeś gotowy zestaw czy też sam wybierałeś komponenty? jak to 2 to ew plomba nie ma żadnego znaczenia, jak 1 to mogą próbować ci wmówić że to przez grzebanie w środku komputera (np że zdjąłeś na chwilę radiator z wentylatorem i uruchomiłeś kompa bez niego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mój PC zaczął głośniej chodzić... wręcz burczeć. Pierwsze co to oczywiście zdjąłem obudowę. W środku było w miarę czysto. Nie było dużo kurzu, ale odkurzyłem i tak. Odpaliłem PC przy otwartej obudowie i stwierdziłem, że musi to być wentylator. Podmuchałem, kurz wyleciał i jak odpaliłem to było ok... do następnego włączenia. Znów zaczął burczeć. Jako że nie miałem czasu się tym zająć to walnąłem w obudowę i poskutkowało. Od tamtego momentu tak waliłem coraz częściej, aż w końcu i to przestało działać. Wkurzony znów otworzyłem obudowę i w końcu odkryłem, że to wiatraczek od karty graficznej. Wyjąłem, oczyściłem i było ok... do następnego włączenia. Nie wiem co teraz zrobić. Karta jest już w miarę stara (jak cały PC - ponad 2 lata) a nie mam za bardzo kasy, żeby ją wymienić. Wiatraczek wydaje się obracać luźno, ale jednak rzęzi strasznie. Jakieś rady? coś dokręcić, odkręcić czy tylko wymiana karty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:
Jak wiadomo łącząc wentylator (kabel) z molexem w postaci: czerwony - 12V, czarny - 5V uzyskamy napięcie 7V. Wynika to z różnicy potencjałów. Moje pytanie brzmi: czy da się coś takiego zrobić, jeśli posiadam regulator obrotów wentylatora (własnej roboty) o zakresach napięć 0 - 10,5V, zasiany z linii 12V to czy jest możliwość połączenia napięcia wyjściowego z tego regulatora (jako masa) oraz 12V z molexa by dało to magiczny zakres 12 - 10V? :)

Tylko proszę - niech wypowiedzą się znawcy. Nie chcę odpowiedzi: "może tak, a może nie". Wiele pracy w to włożyłem i chcę osiągnąć sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 14:15, DJ Danielus napisał:

Mam pytanie:
Jak wiadomo łącząc wentylator (kabel) z molexem w postaci: czerwony - 12V, czarny - 5V
uzyskamy napięcie 7V. Wynika to z różnicy potencjałów. Moje pytanie brzmi: czy da się
coś takiego zrobić, jeśli posiadam regulator obrotów wentylatora (własnej roboty) o zakresach
napięć 0 - 10,5V, zasiany z linii 12V to czy jest możliwość połączenia napięcia wyjściowego
z tego regulatora (jako masa) oraz 12V z molexa by dało to magiczny zakres 12 - 10V?
:)

Tylko proszę - niech wypowiedzą się znawcy. Nie chcę odpowiedzi: "może tak, a może nie".
Wiele pracy w to włożyłem i chcę osiągnąć sukces.


Twoj regulator napiecia ma na wyjsciu 10 v i chcesz go wykorzystac jako mase a 12 v z molexa jako plus ?.
Chcesz osiagnac 2 volty ?. Moment.....jak regulator, ktory ma zakres napiecia od zera do 10 volt bedzie sluzyl jako "masa" w stosunku do 12 volt z molexa to jak ustawisz sobie w regulatorze np. 5 volt to wedlug teorii powinienes uzyskac 7 volt tak ?.No to jak ustawisz w regulatorze 0 volt to w sumie wyjdzie cale 12 volt tak ?. O to chodzi aby miec pelna regulacje od 0 v do 12 v ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to problem ale pytanie.
Otóż mam zestaw (patrz podpis) i w nim płyta ASUS P5Q Sama w sobie jest super i na prawdę dawno lepszej nie miałem. Ale niepokoi mnie strasznie gorący mostek południowyy(ten na dole).
Tak tak dobrze czytacie jest gorący. Ja zawsze byłem przyzwyczajony że to północny robił za piekarnik a tu taka ryba. Owszem płyta jest super stabilna ale na południowym to ciastka w zasadzie mozna piec :D
Po prostu czy t ten Chipset tak ma czy to feler jakiś ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja to mam kurna pecha chciałem zrobic coś aby poprawic wydajnosc kompa w biosie i juz sie nie uruchamia nawet jak dam aby załądował optymalne ustawienia .. :/ pojawia mi sie taki komunikat

ps mam foxconna p35a-s

co robic "? :((((

20081112181445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się