PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 12.11.2008 o 18:17, Nufiko napisał:

wejdź w BIOS i ustaw w BOOT sequence lub coś podobnego aby najpierw próbował załadować
z dysku na którym masz system.

wiec o co chodzi ci ? bo ja nadal nie wiem co zrobic...
no wiem szukałem tego ustawiłem na standardowe ustawienie i nadal jak włoze kabel od neta do kompa to pisze coś o dhcp . i sie z czymś łączy ... ?P?P :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 18:14, Chester001 napisał:

co robic "? :((((


Sprawdź kabelki od dysku twardego (poprawność podłączenia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 18:24, mrosi napisał:

> co robic "? :((((

Sprawdź kabelki od dysku twardego (poprawność podłączenia).

w d... to mam jutro przyjdzie kumpel i to zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 18:14, Chester001 napisał:

ja to mam kurna pecha chciałem zrobic coś aby poprawic wydajnosc kompa w biosie i juz
sie nie uruchamia nawet jak dam aby załądował optymalne ustawienia .. :/ pojawia mi
sie taki komunikat

ps mam foxconna p35a-s

co robic "? :((((


na płycie głównej SA takie zworki które chyba na 5 sekund trzeba spiąć razem, i powinno działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ponownej instalacji windowsa zniknęła mi jedyna partycja z dysku slave, a za to na miejscu, które wcześniej było wolne pojawiła się nowa, niesformatowana. Screen z Paragon Hard Disk Managera na dołączonym obrazku. Jak odzyskać ten kawałek dysku?

20081113150811

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 15:16, minimysz napisał:

Po ponownej instalacji windowsa zniknęła mi jedyna partycja z dysku slave, a za to na
miejscu, które wcześniej było wolne pojawiła się nowa, niesformatowana. Screen z Paragon
Hard Disk Managera na dołączonym obrazku. Jak odzyskać ten kawałek dysku?


Próbowałaś użyć programu, o którym pisałem Ci w Loży? Chodzi o OnTrack Recovery. Wersja shereware''owa umożliwi Ci uzyskanie pewności, że dane te da się odzyskać. Wtedy trzeba będzie poszukać programu freeware, które zakończy robotę. Jeśli zrobisz to pierwsze to daj znać. Pomyślimy nad drugim krokiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

problem mały, acz wkurzający....
mianowicie, po zakatalogowaniu pewnych fotek do folderu i ukryciu go, ni jak nie da rady go otworzyć.
znaczy się, przy wyszukiwaniu tego konkretnego, wynik pojawia się właściwy, jednak gdy chcę obejrzeć foldery ukryte, skubaniec się nie pojawia...
od razu mówię, że skrinem nie poczęstuję, nie na moim kompie się to dzieje, nie w moim domu nawet, sam opis problemu musi starczyć, do znalezienia rozwiązania.
prosiłbym o możliwie szybką odpowiedź, chrzanię się z tym już dobre 2-3 tygodnie a winda się ze mną gryzie o to :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy dojdzie do tej części dysku, na której była partycja, zaczyna pokazywać informację, że wykryto błąd, a przewidywany czas sprawdzania rośnie w szybkim tempie. Poza tym znajduje pliki starsze, niż ta partycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

że się tak głupio zapytam...... włączyłeś pokazywanie plików ukrytych w eksplolerze (czy jak się tam ta dyskowa część ie nazywa)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 23:29, minimysz napisał:

Gdy dojdzie do tej części dysku, na której była partycja, zaczyna pokazywać informację,
że wykryto błąd, a przewidywany czas sprawdzania rośnie w szybkim tempie. Poza tym znajduje
pliki starsze, niż ta partycja.


Rzeczywiście program znajdzie także poprzednie instancje na dysku, ale potem powinien posortować to chronologicznie i określić co można uratować a co nie. Trzeba też cierpliwości do tego programu, bo on potrzebuje trochę czasu, by dokładnie sprawdzić strukturę danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ponad 6 godzinach mielenia zrezygnowałam, bo nie było prawie postępu, a program żądał kolejnych 8h.
Ja już nawet nie chcę odzyskać tych danych, tylko miejsce na dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 15:16, minimysz napisał:

Po ponownej instalacji windowsa zniknęła mi jedyna partycja z dysku slave, a za to na
miejscu, które wcześniej było wolne pojawiła się nowa, niesformatowana. Screen z Paragon
Hard Disk Managera na dołączonym obrazku. Jak odzyskać ten kawałek dysku?


Miałem podobny problem w Windows XP i o dziwo pomogła mi instalacja najnowszego Service Pack, w jakiś magiczny sposób wszystko wróciło do normy (a już się pogodziłem ze stratą 3 partycji...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem wczesniej napisac wiec napisze teraz.... Po zreinstalowaniu kompa dalej mi Wiedzmin nie chodzi a pisali ze to przez zasfyniony komputer... Sprawdzalem i powinien isc, gdyz instalujac na jeszcze slabszym kompie pisalo ze nie spelnia wymagan minimalnych i nie pojdzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak! :) właśnie rzecz w tym, że mimo odblokowania tej opcji i tak nie można ''zobaczyć'' w ogóle tego folderu. to, że jest pokazuje wyszukiwarka windowsowska, ale nic więcej nie da rady zrobić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 16:50, Lost 108 napisał:

Co może być przyczyną, tego że jak wkładam płytę do napędu to mam pustą stację dysków
?


A plyta jest zapelniona ?.
Sprawdz inne plyty.
Diodka miga jak jest czytana plyta ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 16:50, Lost 108 napisał:

Co może być przyczyną, tego że jak wkładam płytę do napędu to mam pustą stację dysków
?


A tak się dzieje z każdą płytą? Jeśli tak to stawiam na uszkodzenie napędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2008 o 16:50, Lost 108 napisał:

Co może być przyczyną, tego że jak wkładam płytę do napędu to mam pustą stację dysków
?

sprawdź też czy napęd obraca płytą.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się