PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

jest problem. jakiś już czas temu złożyłem kompa i zakupiłem pamieci patriot 800 mhz cl 4 ddr 2 2x2 GB za niemałą sumke wszystko pięknie.. niedawno sprawdzam bios i chodzą one na CL 5 próbowałem wszystkie zmieniłem V tak jak jest wyryte na pamięciach.. i czasy... komp sie nie uruchamia... nawet kolega przyszedł wspólnie tez próbowaliśmy ustawic CL 4 nie da rady.. ( płyta foxconn p35 as ) czy moge isc do sklepu gdzie je kupiłem i powiedziec o co kaman.. i . rządać aby dali mi inny egzemplarz pamięci ? czy może odesłać producentowi je /.?
bo wiecie troche mi głupio trzeba było od razu na kilka dni po zakupie pamięci iść do sklepu ale wtedy jeszcze tego nie sprawdziłem.. co zrobic /?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 08:18, Chester001 napisał:

jest problem. jakiś już czas temu złożyłem kompa i zakupiłem pamieci patriot 800 mhz
cl 4 ddr 2 2x2 GB za niemałą sumke wszystko pięknie.. niedawno sprawdzam bios i chodzą
one na CL 5 próbowałem wszystkie zmieniłem V tak jak jest wyryte na pamięciach.. i czasy...
komp sie nie uruchamia...

... może spaliłeś RAM

Dnia 19.11.2008 o 08:18, Chester001 napisał:

nawet kolega przyszedł wspólnie tez próbowaliśmy ustawic CL
4 nie da rady.. ( płyta foxconn p35 as ) czy moge isc do sklepu gdzie je kupiłem i powiedziec
o co kaman.. i . rządać aby dali mi inny egzemplarz pamięci ? czy może odesłać producentowi
je /.?
bo wiecie troche mi głupio trzeba było od razu na kilka dni po zakupie pamięci iść do
sklepu ale wtedy jeszcze tego nie sprawdziłem.. co zrobic /?

heh, jak kombinowałeś z napieciami to gwarancja nie obejmie, tym bardziej producent. Ale mozesz zadzwonić do sklepu...

na drugi raz daj pełną specyfikacje sprzętu i dokładnie liczby co zmieniałeś, najlepiej ze screenami z CPU-Z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 14:32, seles napisał:

> jest problem. jakiś już czas temu złożyłem kompa i zakupiłem pamieci patriot 800
mhz
> cl 4 ddr 2 2x2 GB za niemałą sumke wszystko pięknie.. niedawno sprawdzam bios
i chodzą
> one na CL 5 próbowałem wszystkie zmieniłem V tak jak jest wyryte na pamięciach..
i czasy...
> komp sie nie uruchamia...
... może spaliłeś RAM

masz racje spaliłem ram... taaak
no to wytłumacz mi jakim cudem grałem dzisiaj w NFSU na kompie i jak sie uruchomił pC... ehhh
po za tym nawet na ramie jest napisane ze 3 V 4.4.4.12 czy coś takiego wiec z sufitu tego nie wziołem

Dnia 19.11.2008 o 14:32, seles napisał:

> nawet kolega przyszedł wspólnie tez próbowaliśmy ustawic CL
> 4 nie da rady.. ( płyta foxconn p35 as ) czy moge isc do sklepu gdzie je kupiłem
i powiedziec
> o co kaman.. i . rządać aby dali mi inny egzemplarz pamięci ? czy może odesłać producentowi

> je /.?
> bo wiecie troche mi głupio trzeba było od razu na kilka dni po zakupie pamięci
iść do
> sklepu ale wtedy jeszcze tego nie sprawdziłem.. co zrobic /?
heh, jak kombinowałeś z napieciami to gwarancja nie obejmie, tym bardziej producent.
Ale mozesz zadzwonić do sklepu...

no jak nie obejmuje jak na ramie jest napisane jakie napiecie i jakie czasy ... a w biosie mam na dzien dobry ustawione CL 5 a ramy są dedykowane na CL 4 ... wiec coś nie teges chyba.

Dnia 19.11.2008 o 14:32, seles napisał:


na drugi raz daj pełną specyfikacje sprzętu i dokładnie liczby co zmieniałeś, najlepiej
ze screenami z CPU-Z

a co to da ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2008 o 14:40, Chester001 napisał:

masz racje spaliłem ram... taaak
no to wytłumacz mi jakim cudem grałem dzisiaj w NFSU na kompie i jak sie uruchomił pC...
ehhh
po za tym nawet na ramie jest napisane ze 3 V 4.4.4.12 czy coś takiego wiec z sufitu
tego nie wziołem


to ciekawe, bo w poscie poprzednim pisałeś, że "KOMP SIE NIE URUCHAMIA"
cytat: " komp sie nie uruchamia..."

Dnia 19.11.2008 o 14:40, Chester001 napisał:

komp sie nie uruchamia...

to ty mi wytłumacz jak grałeś na nieuruchomionym kompie... to znaczy raczej nie odpisuj.
nabijasz posty ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 14:44, seles napisał:

to ciekawe, bo w poscie poprzednim pisałeś, że "KOMP SIE NIE URUCHAMIA"
cytat: " komp sie nie uruchamia..."
> komp sie nie uruchamia...
to ty mi wytłumacz jak grałeś na nieuruchomionym kompie... to znaczy raczej nie odpisuj.
nabijasz posty ?

Ehhh co ja z Tobą mam . Szukałem szukałem i w końcu wyszukałem chodziło o to ze komp sie nie uruchamia jak ustawie ramy na CL 4, jednak jak powróce do domyślnych ustawień to .. wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem z ACPI, windows się nie załączał itp . nieraz a raz mi zresetował się perfidnie w windowsie.
więc wgrałem bios do płyty głównej , zły się okazało, bo ja mam rev 2.0 a wgrałem 1.0
(płyta to Gigabyte GA-m57Sli-S4 )
Niby się załącza , ale nic nie widać na ekranie, windows nie bootuje , można pomarzyć o wejściu do biosu .
Nie chodzi mi o to czy da się wgrać nówkę w domu bo pewnie się nie da .
Mam tylko pytanie, czy jak mam źle wpisane na gwarancji (a raczej nie wpisane rev tylko M5) , a nie dostałem de facto pudełka z wersją, instrukcji czy gwarancji ( a everest pokazywał bez rev, tyle że to nie liczy się) to czy mogę się z nimi handryczyć że uszkodziłem sprzęt bo nie dostałem jego pełnej specyfikacji etc. ?
(wybaczcie za błędy ale mi się aż ręce trzęsą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to nie ma nic do tematu ale chyba tu znajsde pomoc jak jest adobe reader 9 czy jakas inna wersjia to sobie sciagnolem pordniki do wowa i chciałbym do tego programu wklejic zebym mial strone po stronie jak mam to zrobic wchodze w program i wiekszosc funkcji jest zablokowa i co robic wiem ze ten post ma tylko 1druga procenta ze 100 ale prosze o pomoc i niezmieniasnie tematu dopuki odp nie bedzie nao dp gorze dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Innymi słowy, problem częściowo nie z twojej winy?
Z tego co mi wiadomo, to prawie zawsze uznaje się gwarancję, jeżeli przy aktualizacji BIOS-u (o ile wgrywasz BIOS oficjalny, a nie jakąś podróbę) coś pójdzie nie tak. W twoim przypadku też powinni uznać gwarancję.

PS Twoja płyta ma Virtual Dual BIOS. A to oznacza, że chyba obejdzie się bez chodzenia do serwisu:
http://www.gigabyte.com.tw/FileList/NewTech/2006_motherboard_newtech/article_04_bios_explained.htm

GIGABYTE Xpress BIOS Rescue™ is a tool that automatically recovers damaged BIOSes (plural for BIOS) to their original state. How it works is that an ISO file or image file of the BIOS is stored in a hidden file on the hard drive automatically each time your system boots. This copy is able to replace a corrupted BIOS automatically due to software applications or viruses without the need for CD or Floppy support. As the process is fully automated, there is no need to fix or change the BIOS through a command prompt. This helps to ensure your BIOS are functioning correctly at all times.

Ale jak teraz tej funkcji u ciebie użyć, to nie wiem. Nigdy nie miałem płyty Gigabyte''a, a moja obecna ma chyba tylko 1 BIOS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej Wam :) mam takie pytanie.. właśnie zrobiłem sobie hibernacje na viscie.. komp się wyłączył...
czy w tym stanie on pobiera duzo prądu czy lepiej opłaca mi sie go po prostu wył ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 17:05, Chester001 napisał:

Hej Wam :) mam takie pytanie.. właśnie zrobiłem sobie hibernacje na viscie.. komp się
wyłączył...
czy w tym stanie on pobiera duzo prądu czy lepiej opłaca mi sie go po prostu wył


Z tego co pamiętam to nie ma dużej różnicy, hibernacja polega na zrzuceniu zawartości pamięci RAM na dysk twardy i wyłączeniu komputera, przy uruchamianiu zawartość pamięci jest wgrywana z dysku na ram, że po włączeniu komputer wygląda dokładnie tak jak w momencie wyłączania, przzy mniejszej ilości pamięci przyspiesz to uruchamianie komputera, ale obecnie wiąże się to z zapisaniem na dysk od 2 do 4 GB danych (obecnie dość typowa pojemność ram) a potem te dane muszą być odczytane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prądu nie pobiera jakoś dużo, bo niektóre urządzenia przechodzą w stan wstrzymania/wyłączają się, np dyski twarde, etc. Jednak to nadal trochę jest. Jeśli odchodzisz na dłużej to lepiej wyłącz po prostu.

Sorka - pomyliłem ze stanem wstrzymania :) Hibernacja to tak jak kolega wyżej podał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 17:42, DJ Danielus napisał:

Prądu nie pobiera jakoś dużo, bo niektóre urządzenia przechodzą w stan wstrzymania/wyłączają
się, np dyski twarde, etc. Jednak to nadal trochę jest. Jeśli odchodzisz na dłużej to
lepiej wyłącz po prostu.

no mam tutaj na myśli od 15 min do 2-3 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc wszystkie za i przeciw powiem Ci, że raczej lepiej po prostu wyłączać komputer. Po co tracić kilka GB miejsca na dysku skoro dany dokument lub program szybko sobie otworzysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 15:49, ziptofaf napisał:

/.../
Innymi słowy, problem częściowo nie z twojej winy?
Z tego co mi wiadomo, to prawie zawsze uznaje się gwarancję, jeżeli przy aktualizacji
BIOS-u (o ile wgrywasz BIOS oficjalny, a nie jakąś podróbę) coś pójdzie nie tak. W twoim
przypadku też powinni uznać gwarancję.

PS Twoja płyta ma Virtual Dual BIOS. A to oznacza, że chyba obejdzie się bez chodzenia
do serwisu:
http://www.gigabyte.com.tw/FileList/NewTech/2006_motherboard_newtech/article_04_bios_explained.htm

GIGABYTE Xpress BIOS Rescue™ is a tool that automatically recovers damaged BIOSes
(plural for BIOS) to their original state. How it works is that an ISO file or image
file of the BIOS is stored in a hidden file on the hard drive automatically each time
your system boots. This copy is able to replace a corrupted BIOS automatically due to
software applications or viruses without the need for CD or Floppy support. As the process
is fully automated, there is no need to fix or change the BIOS through a command prompt.
This helps to ensure your BIOS are functioning correctly at all times.


Ale jak teraz tej funkcji u ciebie użyć, to nie wiem. Nigdy nie miałem płyty Gigabyte''a,
a moja obecna ma chyba tylko 1 BIOS.

Ech a teraz pomyliłem literki bo nie jestem przy tym, a mógłbyś pokazać gdzie jest napisane nt. jednego failowego update ?
Byłbym super wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chcesz przeglądać wielostronicowy dokument pdf strona po stronie. Napisz jednak jaśniej na temat wejściowych plików (jaki format, ilość stron), bo jeśli jak przypuszczam chcesz połączyć kilka plików pdf w jeden, to Adobe Reader Ci nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JEST COS BARDZO NIE TAK!!
czasami NIE MAM ANI SHIFT ANI CAPS LOOK I PISZE DUZYMI LITERAMI...
ctrl i shift nic nie daja zmiany.
litery z i y sa pozamieniane a inne znaki rowniez... co sie dzieje--
akurat teraz tak sie dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam problem z moim komputerem :) Zrobiłem format mojego komputera lecz w czasie formatu próbowałem sb skrócić drogę więc zobaczyłem czy chodzi mój stary dysk a jak sie okazało że nie wczepiłem stary i zrobiłem format a po nim okazuje się że komputer nie pokazuje mi dysku D tylko sam C który ma 230 gb a 20 gd na dysk D nie ma jakby sie ulotniło kolega doradził żebym odpiął złącza i przypiął jeszcze raz ale to nic nie daje pomocy !!! bo na dysku D mam bardzo ważne rzeczy :) z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się