PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 30.11.2008 o 17:21, Lost 108 napisał:

A defragmentacja albo odkurzanie dysku mogą coś pomóc ?

owszem, defragmentacja jak najbardziej ale w jej przypadku spowolnienie było by stopniowe a nie nagłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z dwa tygodnie temu rozmawialiśmy o trwałym usuwaniu danych. Poleciłeś metodę Gutmanna, ja zadowolony dziś odpalam stosowny program... "pozostało 18 godzin" (dysk 60GB). Wymiękłem i odpaliłem metodę NIS (7 przejść, około 4 godzin). Co powiesz o bezpieczeństwie przez nią oferowanym?
Googlowanie nie przyniosło spodziewanych rezultatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam problem !
Chciałem zainstalowac świeżą kopię systemu.Zrobiłęm tak, ale jak sie później okazało jedna z partycji musi zosta sformatowana ,co najlepsze nie da sie jej sformatowac , pod koniec formatowania wyskakuje błąd ze nie można sformatowac tej partycji, ba nawet z poziomu Biosu sie nie da,ale przeciez przed instalacja systemu partycja była sprawna,przy instalacji nic nie kombinowałem z partycjami.Teraz są te błędy a system plików nie jest określony.Probowałem kasowac i tworzyc dysk logiczny z panelu sterowania z narzędzi admin. zakłądka "zarządzanie komputerem", ale bezskutecznie, o co tu chodzi ,nie wierze ze dysk jest uszkodzony.Może ja cos źle zrobiłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nietypowy problem z Windowsem, mianowicie nie mogę zainstalować żadnego programu antywirusowego, znaczy próbowałem z NOD32 i Avirą i zawsze pod koniec instalacji instalator wyrzuca błąd że instalacja się nie powiodła i nic nie instaluje. Zaczęło się od tego jak miałem problemy z usunięciem NODa i dopiero deinstalacja w trybie awaryjnym spowodowała usunięcie programu. Myslalem że jest to problem z Windows installerem albo Microsoft visual C++ redistribuable, ale odpowiednie łatki nie pomogły. System Windows Vista 64bit. czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem, albo ma pomysły co może go powodować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Z moim kompem dzieje się coś dziwnego ;/

2 tygodnie włączyłem go i działał jakbym nie miał sterów do karty grafiki ( nie dało się uruchomić stanu wstrzymania, i niskie rozdzielczości na początku). Dziś włączam go, a głośniczek w BIOS-ie robi pi-i-i-ip. Takie długie lekko przerwane pod koniec. Kilka razy tak szwankował, aż wreszcie go włączyłem. Teraz po 2 tygodniach spokojnej pracy znowu zaczął się pieprzyc. Wyczytałem, że to jest błąd z karta graficzną. Czemu tak się dzieje i jak temu zaradzić??

Do tego wysyłam wam stronkę gdzie można przeczytać oznaczenia sygnałów BIOS-u.
http://www.differ.pl/sprzet/sygnaly-i-dzwieki-biosu/

Proszę o szybką odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

być może karta graficzna się poluzowała albo styki zakurzyły.... wyjmij ją, i dmuchnij zarówno w styki karty jak i gniazdko (często pomaga w przypadku pamięci ram, wiec może i karcie graficznej pomoże)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 08:10, sig. napisał:

być może karta graficzna się poluzowała albo styki zakurzyły.... wyjmij ją, i dmuchnij
zarówno w styki karty jak i gniazdko (często pomaga w przypadku pamięci ram, wiec może
i karcie graficznej pomoże)


Wiesz, kupiłem ją na allegro 1,5 miesiąca temu i wszystko było dobrze, nie była zakurzona. 2 tyg temu przetarłem ją szmatką średnio mokrą i chyba po tym się zaczęło walić ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

elektronikę wodą? dziwię się jakim cudem jeszcze ci jakkolwiek działa.......spięcie zrobiłeś i tyle (bo woda jest przewodnikiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moją kartą graficzną- GeForce8800gs 384mb Gainward. Mimo tego, że prawie zawsze gram na najwyższych detalach i z antilastingiem, to bardzo dużo krawędzi jest strasznie postrzępione. To chyba wina ustawień mojej karty. Co mam zrobić? Zainstalować najnowsze sterowniki, aktualizacje…? Bardzo proszę o pomoc, ja słabo się znam na sprzęcie.

Dodam jeszcze, że problem pojawił się po tym jak usunąłem stare sterowniki, i zainstalowałem nowe. Wtedy też trochę grzebałem w ustawieniach karty, może coś pozmieniałem… Powrót do starszych sterowników nie pomógł.

Dorzucam screeny i proszę o pomoc…

20081201143840

20081201143914

20081201144025

20081201144113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 12:45, sig. napisał:

elektronikę wodą? dziwię się jakim cudem jeszcze ci jakkolwiek działa.......spięcie zrobiłeś
i tyle (bo woda jest przewodnikiem)


Szmata była tylko wilgotna ... I co teraz mogę zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam czy mógłby ktoś doradzić jak jeszcze można sprawdzić sprawność karty graficznej???

Nie wiem dlaczego ATIToola nie moge odpalić (Scan for Artifacts) bo twierdzi że to nie ta karta którą wykorzystuje Windows (o tyle dziwny komunikat że innej nie posiadam - nawet zintegrowanej)
oraz nie mogę odpalić 3DMarka06 (zaraz po uruchomieniu nie odpowiada).
Co jeszcze można zrobić żeby w ciemno nie jechać do serwisu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem
Mam vistę i mam jakiś folder z zawartością , klikam na ten jeden folder i właściwości , widzę że mam zaznaczone tylko do odczytu , odznaczam to , biorę zastosuj i ok , ale jak znów wezmę właściwości na ten folder co przed chwilą oglądałem to znowu mam zaznaczone tylko do odczytu ....
WTF is going on ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , co mam zrobic w wypadku kiedy system nie widzi mi urządzeń do odtwarzania muzy tak jak na screenie ? zainstalowałem wszystkie stery, instalowałem chyba ze 2 albho 3 razy stery od dziwięku (realtek) i nie widze ich nigdzie na dysku.

20081201185002

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 18:50, Logan10 napisał:

Mam pytanie , co mam zrobic w wypadku kiedy system nie widzi mi urządzeń do odtwarzania
muzy tak jak na screenie ? zainstalowałem wszystkie stery, instalowałem chyba ze 2 albho
3 razy stery od dziwięku (realtek) i nie widze ich nigdzie na dysku.

1. Zainstalowałeś stery ze strony producenta? Mi (dziwne, ale prawdziwe) te z płyty źle działały, pomogły znalezione w necie.
2. Masz w menedżerze urządzeń czytaną kartę dźwiękową?
3. Jesteś pewny, że podpinasz pod właściwe porty głośniki itp itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2008 o 18:50, Logan10 napisał:

Mam pytanie , co mam zrobic w wypadku kiedy system nie widzi mi urządzeń do odtwarzania
muzy tak jak na screenie ? zainstalowałem wszystkie stery, instalowałem chyba ze 2 albho
3 razy stery od dziwięku (realtek) i nie widze ich nigdzie na dysku.


Sam miałem kiedyś ogromne problemy z zainstalowaniem tego typu zintegrowanej kart muzycznej, pomogło dopiero znalezienie najnowszej wersji sterowników z sieci. Te z płytki dołączonej przez producenta dawały taki sam efekt jak u Ciebie.
I takie małe pytanie - jaki masz system? Mam znajomego, który używał "jakiejś zmodyfikowanej" wersji XP, która miała działać szybciej, ale jej minusem było to, że nijak nie dało się zainstalować dźwięku właśnie od Realteka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem... ost kupilem nowe 5.1 do pc, podłączylem odpalilem kompa i wszystko bylo git, ale po jakis 2 tyg. cos sie rozwalilo, ze komp mi widzi tylko przednie 2 glosniki, i niewiem czy to bedzie wina karty,sterow czy moze głośnikow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panel sterowania/ustawienia audio dźwięku (jakoś tak) i tam w ustawieniach głośnika masz chyba wybór z czego korzystasz. Kombinuj kombinuj, nic sie samo nie zrobi, chyba że podatki wzrosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się