PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2008 o 21:13, szypek26 napisał:

> Mam pytanie , co mam zrobic w wypadku kiedy system nie widzi mi urządzeń do odtwarzania

> muzy tak jak na screenie ? zainstalowałem wszystkie stery, instalowałem chyba ze
2 albho
> 3 razy stery od dziwięku (realtek) i nie widze ich nigdzie na dysku.
1. Zainstalowałeś stery ze strony producenta? Mi (dziwne, ale prawdziwe) te z płyty źle
działały, pomogły znalezione w necie.
2. Masz w menedżerze urządzeń czytaną kartę dźwiękową?
3. Jesteś pewny, że podpinasz pod właściwe porty głośniki itp itd?



Strona producenta pomogła, wielkie dzięki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 07:18, Crew 900 napisał:

Jakim programem mogę nagrywać to co ja robię na pulpicie systemu ?


Może ten? http://www.tylkoprogramy.pl/aviscreen,classic.php

Dnia 02.12.2008 o 07:18, Crew 900 napisał:

Bo fraps coś nie chce mi nagrywać :/


Fraps to program do mierzenia wydajności twojej maszyny w grach poprzez wyświetlanie ilości klatek na sekundę (fps). Nagrywanie filmów i robienie screenów to raczej taki dodatek. I te funkcje i tak działają jedynie podczas grania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 14:03, Logan10 napisał:

Ktoś może poleci dobre kodeki ? bo ściągnąłem Klitle Packa i mam wala bo i tak w Winampie
i Windows Media Player nie ma obrazu.


Ja bym spróbował
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=2541&ACE+Mega+Codec+Pack+6.03
albo
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&id=2127&XP+Codec+Pack+2.4.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z YouTube... Otóż gdy oglądam jakiś filmik ( dodaję, że nie z każdym tak się dzieje ) obraz miga mi raz mały, raz duży. Czy to może być wina jakiś kodeków ??? Posiadam kodeki K-Lite Pack 4.3.4 Proszę o pomoc. Z góry dzięki ;]

20081202153028

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 14:03, Logan10 napisał:

Ktoś może poleci dobre kodeki ? bo ściągnąłem Klitle Packa i mam wala bo i tak w Winampie
i Windows Media Player nie ma obrazu.


tych kodeków się przypadkie nie ustawia przy instralacji? no właśnie

@skarmory

Spróbuj w innej przegladarce. Opera, mozilla firefox, noi shitny IE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Posiadam klawiaturę Microsoft Comfort Curve na USB. Powiem o moim problemie na przykładzie gry - kiedy gram w Flat Out 2, to mogę spokojnie wciskać strzałkę w górę (gaz) + strzałkę w lewo lub prawo. Jednak kiedy skręcam i mam wciśnięty gaz, a do tego chcę skręcić w lewo to lewa strzałka się blokuje (przy prawej tego nie ma). Wcześniej miałem klawiaturę Logitecha i taka rzecz się nie działa.

Dlaczego ta klawiatura się blokuje? Czy mogę coś z tym zrobić? Myślałem, że może jest to jakiś skrót klawiszowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po dwukliku na któryś z dysków lokalnych nie włączają się, uzyskuję do nich dostęp dopiero przy ożyciu Eksploratora. Czym to może być spowodowane, i jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż.... klawiatury microsoftu zwyczajnie nie nadają się do grania (mają mały bufor, wiec nie można wciskać zbyt wielu klawiszy naraz), podejrzewam że najtańsza klawiatura za kilkadziesiaŧ zł sprawiła by się lepiej. W tym konkretnym przypadku podejrzewam że kody klawiszy wchodzą w jakąś kolizję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 20:47, Asthariel napisał:

Po dwukliku na któryś z dysków lokalnych nie włączają się, uzyskuję do nich dostęp dopiero
przy ożyciu Eksploratora. Czym to może być spowodowane, i jak to naprawić?

Wirus. Skanowanko Kasperkim (trial) po czym usunięcie syfa i po robocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy nie ma na nich czasem pliku autorun.inf takowe działą wszędzie a nie tylko na napędach optycznych (czyżby lenistwo programistów microsoftu?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 21:44, sig. napisał:

No cóż.... klawiatury microsoftu zwyczajnie nie nadają się do grania (mają mały bufor,
wiec nie można wciskać zbyt wielu klawiszy naraz), podejrzewam że najtańsza klawiatura
za kilkadziesiaŧ zł sprawiła by się lepiej. W tym konkretnym przypadku podejrzewam
że kody klawiszy wchodzą w jakąś kolizję


A da się to jakoś zmienić?


Na marginesie to mam jeszcze taki mały problem. Kiedy włączam daną stronę internetową, to ona sama, automatycznie przewija się, przeskakując, na dół strony. Co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 22:30, bartheez napisał:

A da się to jakoś zmienić?

Nie jestem specem od sprzętu, ale jeśli mam rację to pomoże tylko wymiana klawiatury. osobiście polecam i używam A4TECH, jeszcze (w miarę) tanie a już porządnie zaprojektowane i solidne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2008 o 19:20, bartheez napisał:

Dlaczego ta klawiatura się blokuje? Czy mogę coś z tym zrobić? Myślałem, że może jest
to jakiś skrót klawiszowy...


Być może ta kombinacja klawiszy powoduje nie działanie danej funkcji. U mnie na zwykłej klawiaturze, np. w FarCry-u nie mogłem jednocześnie trzymać Shift (bieganie) + strzałka w górę + strzałka w prawo/lewo bo ta kierunkowa już nie działała.
Może sterownik klawiatury źle się podinstalował? Spróbuj go przeinstalować:
Tu masz link do sterownika:

http://www.microsoft.com/hardware/download/download.aspx?category=MK

Niestety (w przeciwieństwie do Logitecha) sterowniki są w języku angielskim...

BTW, w sumie sam sobie odpowiedziałeś. Przy Logitechu tego nie miałeś...:-) Więc po co zmieniałeś na MS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 09:04, mrosi napisał:

BTW, w sumie sam sobie odpowiedziałeś. Przy Logitechu tego nie miałeś...:-) Więc po co
zmieniałeś na MS?


Bo nie miałem jeszcze klawiatury Microshitu :PA właściwie to big shitu :P No ale spróbuję z tymi sterownikami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 11:57, bartheez napisał:

Bo nie miałem jeszcze klawiatury Microshitu :PA właściwie to big shitu :P No ale spróbuję
z tymi sterownikami ;)


Ja odkąd pamiętam używam Logitecha. I nigdy nie było problemów. Zresztą ta firma to klasa sama dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 11:59, mrosi napisał:

> Bo nie miałem jeszcze klawiatury Microshitu :PA właściwie to big shitu :P No ale
spróbuję
> z tymi sterownikami ;)

Ja odkąd pamiętam używam Logitecha. I nigdy nie było problemów. Zresztą ta firma to klasa
sama dla siebie.


Ja też wszysto (dosłownie :P Łącznie z myszką, głośnikami, padem, joypadem) mam logitecha i chyba też zmienię tę klawiaturę szybciej niż myślę :P Mam wielką prośbę... Mam 2 problemy - mógłbyś pomóc?

1. Zrobiło mi się coś takiego, że np. kiedy otwieram stronę internetową, to ona automatycznie, przeskakując, przewija mi się na sam dół, a kiedy rolką przesunę ją do góry, to za chwilę znów zaczyna przeskakiwać. I dzieje się tak nie tylko ze stronami internetowymi.

2. Bardzo szybko ucieka mi miejsce z dysku systemowego. Przykładowo przed instalacją programu Sony Ericsson PC Suite dysk C miał 52 GB, a po instalacji 46,9. I tak jest zawsze. Programy, które mam powinny zająć maks. 1 GB miejsca :/

Byłbym strasznie wdzięczny, bo to trochę wkurza... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się