PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 06.12.2008 o 12:42, 0HoMicide0 napisał:

W jaki sposób mogę sprawdzić ilu bitowy mam system? Używając everesta mam tylko napisane
- "WINDOWS XP PROFESSIONAL OEM"

>

W everescie w zakladce system operacyjny pisze jaka jest wersja systemu.

tu masz link do everesta:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1184&Everest+Ultimate+Edition+4.60.1500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że na dobry temat trafiłem;), otóż mam problem z kompem:
Dzisiaj rano włączyłem kompa i ruszył normalnie, ale po kilku sekundach się wyłączył i późniejsze próby włączenia go nie dawały żadnego efektu (teraz jestem na kompie brata). Poszukałem instrukcji i rozkręciłem obudowę, pierwsze co mi się rzuciło w oczy to to, że gdy włączam zasilanie to jedyna lampką na płycie głównej która się świeci jest ta odpowiedzialna (jeśli dobrze rozumiem) za połączenie koma do prądu. Odłączyłem wszystkie kable zasilające i zostawiłem tylko te do płyty głównej i procesora i nadal brak reakcji, coś czuję, że może to być wina zasilacza (zaraz spróbuję podłączyć zasilacz od kompa brata do mojego i zobaczę co się stanie).
Dam jeszcze specyfikacje kompa:
płyta główna: Abit KN9
procesor: AMD Athlon x2 4000+
zasilacz: Tracer 4Life/400
Będę wdzięczny za wszelkie rady co zrobić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 13:02, Misquamaqus napisał:

> W jaki sposób mogę sprawdzić ilu bitowy mam system? Używając everesta mam tylko
napisane
> - "WINDOWS XP PROFESSIONAL OEM"
>

W everescie w zakladce system operacyjny pisze jaka jest wersja systemu.

tu masz link do everesta:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1184&Everest+Ultimate+Edition+4.60.1500



Napisłałem, że mam evertesta, ale on nie pokazuje ilu bitowy mam system. W ogóle nie mam takiej zakładaki, jak "system operacyjny". Mam tylko "system" pokazuje mi tylko "MICROSOFT WINDOWS XP PROFESSIONAL OEM" i nic więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak podlaczenie innego zasilacza nie pomoze, to byc moze problem lezy w baterii do plyty glownej (taka mala ;), ktora chyba odpowiada za start BIOS''u). Poszukaj dobrze, wyjmiesz ja piorem, gwozdziem, srubokretem albo jakims innym ostrym narzedziem... Pamietaj zeby przed dotykaniem kompa (w srodku) dotknac czegos metalowego np. grzejnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, jeśli dobrze rozpoznają objawy, to u kumpla świadczyło to o spaleniu zasilacza - komp niby mrugał, że się uruchamia, ale do BIOSu już nie miał mocy dość :P
Moim zdaniem wypadałoby skoczyć do serwisu, oni ci tam sprawdzą co i jak. Chociaż możliwe, że ktoś tutaj będzie w stanie pomóc ci na odległość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kuba9876543210 i szypek26 za szybką odpowiedź;)
Podłączyłem zasilacz od kompa brata do swojego i bez problemu wystartował, więc tak jak przypuszczałem to tylko problem z zasilaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.12.2008 o 13:08, 0HoMicide0 napisał:


Napisłałem, że mam evertesta, ale on nie pokazuje ilu bitowy mam system. W ogóle nie
mam takiej zakładaki, jak "system operacyjny". Mam tylko "system" pokazuje mi tylko "MICROSOFT
WINDOWS XP PROFESSIONAL OEM" i nic więcej

>

Dalem linka do nowego everesta, gdziepisze w nawiasie processor free 32 bit a to oznacza system 32 bit.
Mozesz skorzystac z programu sandra :

http://www.vnunet.com/vnunet/downloads/2129001/sisoft-sandra-lite-2005

Tu bedzie pisac o systemie jako x86 co tez mowi, ze jest to os 32 bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno miałem formata (robili go goście z serwisu). ja się za bardzo nie znam na komputerach. Wiem jednak, że przed formatem niektóre z procesów na screenie nie były włączone. Możecie mi napisać po kolei, który za co odpowiada? albo chociaż, które procesy mogę bezpiecznie wyłączyć? Nie wiem czy nie mam na kompie jakiegoś syfu.

I jeszcze jedno.... czemu gdy zmieniam nazwę użytkownika w windowsie na np. Admin, to w procesach nadal jest wpisane oi (stara nazwa użytkownika)?

20081206153640

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 12:35, Maciek2194 napisał:

i czy historia stron internetowych albo internetu gdzie jest w kompie przechowywana o
ile jest bo z wyszukiwarki umiem usunąć)

uruchomionych programów to najprawdopodobniej w rejestrze (o ile jest coś takiego), co zaś się tyczy stron to w ich przeglądarce masz opcję usuwania historii (możesz nawet ustawić co ile ma sam te dane kasować)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki sporawy problem.
Dotyczy on kompa mojego brata...jego w miarę pełna specyfikacja to:
C2D E8500 ; GF 8600GT ; 4GB ram
oraz z tych wazniejszych:
Windows Vista Home Premium 64bit(oryg.) i karta sieciowa Asus WL-130N(najnowsze stery).

Problem to:
Kiedykolwiek gdy zaczynamy coś uploadować (speedtest.net, torrent, itp.) następuje niemalże natychmiastowy freeze systemu. Krótko mówiąc, nic się nie da zrobić i trzeba dać twardego shutdowna (przytrzymać przycisk na kompie przez 3 czy tam 5s).
Pomoc mile widziana :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 19:39, Chaotizz napisał:

Chciałbym przywrócić dawno usunięte pliki. Jest na to jakiś sposób? To dość ważne, bo
potrzebuję przywrócić masę moich dawnych plików graficznych.

jeśli na tej partycji było coś zapisywane (a skoro to było dawno to pewnie tak) to szanse na ich odzyskanie bez dostępu do wyspecjalizowanego laboratorium są minimalne. są co prawda firmy które mają dostęp do sprzętu umożliwiającego przynajmniej częściowe odzyskanie takich plików, ale rachunek za usługę będzie miał co najmniej 4 cyfry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 21:35, sig. napisał:

> potrzebuję przywrócić masę moich dawnych plików graficznych.
jeśli na tej partycji było coś zapisywane (a skoro to było dawno to pewnie tak) to szanse
na ich odzyskanie bez dostępu do wyspecjalizowanego laboratorium są minimalne. są co
prawda firmy które mają dostęp do sprzętu umożliwiającego przynajmniej częściowe odzyskanie
takich plików, ale rachunek za usługę będzie miał co najmniej 4 cyfry.

Teoretycznie mam te pliki na dysku tyle że w miniaturkach... Myślałem, że pójdzie coś zrobić. Trudno. ;P Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż mam bardzo poważny problem. Mam dysk podzielony an 3 partycje. C, E i F i jakieś dwie godziny temu zniknęły mi plki które były "luzem" na partycji F! Zrobiłem windowskowy skan partycji w poszukiwaniu błędów jednak nic to nie dało. Skorzystałem też z windowsowskiego szukaj i jak się okazało pliki są na dysku!Wygląda mi on jak strona internetowa a gdy w nią klikam to wyskakuje że ścieżka do pliku jest niedostępna. To że pliki są na dyski to by się zgadzało bo miejsca na dysku nie ubyło. Proszę was o pomoc te pliki są dla mnie bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te za 189pln to sa nowki, niesmigane. Za 111pln - egzemplarze powystawowe: moga zawierac zadrapania, otarcia, rysy, etc. A ta za 89pln ma zniszczone opakowanie. A zwazywszy na to, ze juz nie jest dostepna to za ta cene juz nie kupisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 23:33, Piotrek K. napisał:

Te za 189pln to sa nowki, niesmigane. Za 111pln - egzemplarze powystawowe: moga zawierac
zadrapania, otarcia, rysy, etc. A ta za 89pln ma zniszczone opakowanie. A zwazywszy na
to, ze juz nie jest dostepna to za ta cene juz nie kupisz ;)


No właśnie to zauważyłem po tym, jak napisałem tego posta :P (tzn to, że są powystawowe :))... Chyba za 150 trzeba będzie się zainteresować na allegro :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie...

Wiadomo, że zaleca się ponowną instalację DirectXa po zainstalowaniu nowych sterowników do karty graficznej. Ale skąd wziąć najnowszego DirectXa do Visty 32-bit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 11:54, bartheez napisał:

Mam jeszcze takie pytanie...

Wiadomo, że zaleca się ponowną instalację DirectXa po zainstalowaniu nowych sterowników
do karty graficznej. Ale skąd wziąć najnowszego DirectXa do Visty 32-bit?

>

Nie trzeba instalowac tylko mozna. A jak chcesz to sciagnij tego i go instalnij:

http://www.centrumxp.pl/Uaktualnienia/6603,DirectX_90c_dla_Windows_XP_i_10.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się