PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Nie dostaem odpowiedzi więc po raz kolejny proszę ,o pomoc. potrzeba mi paczki dobrych kodeków, naljepiej napiszcie jak zrobic w ustawieniach przy instalacji (co zaznaczyc z skladników jakie są do wyboru itd.). Pomocy !!! Puki co instalowałęm Klitle Packa ale najpewniej ustawiałem złe filtry lub inne piździki.Teraz zauwazylem cos ciekawego, kiedy włączam jakis filmik w Windows Media Player to jeśli włacze bezpośrednio jakis filmik to nic nie widac, ale jeśli włacze kilka filmików i je zostawię aby sam się przełączały po kolei (jak 1 sie skończy to nastepny) to wtedy (czasami jest obraz).NIe rozumiem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

paczki kodeków mają to do siebie że potrafią nieźle namieszać w systemie, więc najlepiej jest dać sobie z nimi spokój i instalować pojedyńcze, te potrzebne kodeki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Po wczorajszym formatowaniu mam problemy z komputerem. Sformatowalem dysk, utworzylem nowe partycje, zainstalowalem system. Wszystko było pieknie gitnie tylko ze.. zainstalowalem sterowniki plyty głownej i nie idzie zrestartowac komputera. Przed formatowaniem tez się nie dalo. Nie wiem z w czym tkwi problem plyta głowna to MSI K9NU Neo (V Class).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki...
Mam laptopa Acer z preinstalowanym systemem Vista Home Premium. Numer licencji (klucz) jest nalepiony na spodniej stronie laptopa. Chciałbym zlikwidować wszystkie dodatki "polepszające" komputer dostarczone z systemem na ukrytej partycji recovery i zainstalować czysty system.
Pytanie jest następujące - czy mogę z dowolnego nośnika zainstalować system (używając klucza załączonego do laptopa)? Czy instalator przyjmie ten klucz? Jak potem z aktywacją, skoro preinstalowany system jest bezaktywacyjny? Sprawa jest o tyle istotna, że jeśli klucz nie zadziała to stracę ukrytą partycję i nie będę miał systemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro jest bezaktywacyjny to są 2 możliwośći:
1 laptop ma specialny układ (nazywa się to o ile dobrze pamiętam TPD) informujący system że z tym kompem wciśnięto vistę w takiej a nie innej wersji na siłę, i aktywować nie trzeba (mało prawdopodobne biorąc pod uwagę że masz numer)
2) na rzeczowej ukrytej partycji jest obraz już aktywowanego sytemu (wersja o tyle prawdopodobna że jego rozpakowanie na systemową jest dużo szybsze (góra kilkanaście minut) niż instalacja systemu, sterowników, antywirusa, itd). ps poszukaj, może da się zgrać tenże obraz na płyty dvd (np w hp mojego brata jest odpowiedni pogram), w takim przypadku będziesz zabezpieczony na wypadek jak by coś poszło nie tak.
ps sprawdź czy to numer od tej wersji, bo przy viście jest tak że na płycie zawsze jest ultimate, a jak podasz klucz z jakiejś niższej wersji to się wtedy instaluje tylko część softu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Problem jest tego rodzaju, że nie można tego sprawdzić. Partycja jest ukryta dla systemu. Nie można zobaczyć innego folderu niż same sterowniki. A Acer poza aplikacją recovery z pozycji BIOSu nie ma innego oprogramowania (przynajmniej ja nic takiego nie zauważyłem)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieje możliwość odzyskania plików po SHIFT + DEL . ?
Nie wyłączałem jeszcze kompa, a okazało się, że troche z zaznaczeniem przesadziłem i usunełem niezbędne mi pliki :/
Stało sie to ok 5 minut temu, jeżeli można je przywrócić, to w jaki sposób ?
Proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam pewien problem jakies 3 dni temu ni z gruchy ni z pietruchy strasznie zmalaly mi wszedzie fps, myślałęm że może cos z nowym antywirusem ktorego zainstalowałem ale nie po jego deinstalacji dalej tak samo. Postanowiłem że sformatuje system lecz tez nic to nie dało.. miał ktoś taki problem albo pomysł na wskutek czego tak mogły mi fpsy zmaleć??(taki sam stan rzeczy w różnych grach w WoWie fps zmalaly z 50 do ok 16 a w CoDa 4 nie da się grać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem z kompem, może ktoś mi doradzi... otóż podczas grania na kompie potrafi się nagle wyłączyć. Wg PC Health procek ma temperaturę ponad 70 *C! Czy to możliwe, żeby procek aż tak bardzo przegrzewał się na firmowym chłodzeniu? Mój konfig: płyta Gigabyte GA-M61SME-S2L, procek AMD Athlon 64 X2 4400+, karta grafiki Sapphire Radeon HD3850 512MB DDR3, zasilacz Modecom feel-400ATX. Co zrobić, żeby zapobiec tym przegrzaniom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

być może radiator jest zakurzony, spróbuj otworzyć "budę" i go przedmuchać (np giętką, plastikową rurą od odkurzacza, przy okazji odkurz też całą resztę kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 18:42, Graszczur napisał:

Mój monitor (chyba) dziś zaczął robić sobie ze mnie jaja. Spójrzcie sami na te żółte
wzorki, które pojawiły się znienacka na moim ekranie
Dodam jeszcze, że okienko parametrów monitora (jasność, kontrast itd., czyli to, co się
guziczkami na monitorze ustawia) wyświetlane jest poprawnie.
Proszę o pomoc

>
A jaka masz rozdzielczosc i jakosc kolorow ustawiona ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 16:52, KLucas napisał:

A ja mam taki problem z kompem, może ktoś mi doradzi... otóż podczas grania na kompie
potrafi się nagle wyłączyć. Wg PC Health procek ma temperaturę ponad 70 *C! Czy to możliwe,
żeby procek aż tak bardzo przegrzewał się na firmowym chłodzeniu? Mój konfig: płyta Gigabyte
GA-M61SME-S2L, procek AMD Athlon 64 X2 4400+, karta grafiki Sapphire Radeon HD3850 512MB
DDR3, zasilacz Modecom feel-400ATX. Co zrobić, żeby zapobiec tym przegrzaniom?


Sprzęt wygląda na dobry :)
Zainstaluj "speedfan" i podaj temp w windowsie
PS. Podobno w biosie procek pracuje na najwyższych obrotach :)
Mi się wyłączał i nie chciałem reinstalki... ale w końcu musiałem i pomogło.
Przeczyść wszystko obok procka :) ja miałem istne królestwo kurzu... zawartość odkurzacza się przy tym chowa.

PS2. Prosiłbym o pomoc na moim GSie :( wpis jest podany... przy dzisiejszych finansach bardzo się przyda pomoc... :| pare pytań o alle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 17:50, Misquamaqus napisał:

A jaka masz rozdzielczosc i jakosc kolorow ustawiona ?

1280x1024, 32 bit. Zmiany nic nie dają, jedynie w trybie 16-bitowym jest ciut mniej żółto (ale problem nadal jest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2008 o 18:15, Graszczur napisał:

> A jaka masz rozdzielczosc i jakosc kolorow ustawiona ?
1280x1024, 32 bit. Zmiany nic nie dają, jedynie w trybie 16-bitowym jest ciut mniej żółto
(ale problem nadal jest)

>

Czyli mamy sterowniki zmienione, temperatury w normie, odswierzanie, rozdzielczosc i jakosc kolorow w porzadku czyli pozostaje isc do sklepu i oddac na gware.
moze jeszcze obniz wartosci gpu i pamieci o powiedzmy 200 mhz dla kazdego.
Najpierw obniz gpu i posc komputer a potem obniz pamieci. Jezeli nic sie nie zmieni to na gware karte :((.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie. Mam pewien problem. Otóż lubię oglądać mecze piłkarskie przez internet. Słyszałem, że można je oglądać nawet w HD. I tu właśnie pojawia się problem. Kiedy otwieram linka do danego meczu w jakości HD strona się ładuje, po jakimś czasie przestaje się ładować a transmisja się włącza, jest po prostu biały obraz. Moje pytanie brzmi czy to wina mojego łącza internetowego, może potrzebuje jakichś specjalnych sterowników czy też jest inny powód tego problemu. Z góry Dziękuje za pomoc :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę , podajcie mi jakiś bardzo dobry program do defragmentacji , pliku wymiany , wszystkiego czego nie defragmentuje zwykły defragmenator w systemie

Oczywiście pod Vistę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

defragmentacji pliku wymiany? a po kiego grzyba? przecież przy wyłączaniu windowsa te informacje co tam są i tak są "zapominane" bo już do niczego nie będą potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się