PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 12.12.2008 o 20:54, pizmak666 napisał:

mam pytanko: czy te wszystkie ukryte foldery ze screena [folder WINDOWS] mogę usunąć?
nie mam zielonego pojęcia co one tam robią i do czego służą...
z góry dzięki za pomoc ;]

Wejdź do każdego folderu osobno i sprawdź w pliki .ini albo jakimś innym notatnikopodobnym, po czym są to pozostałości. Jeśli tego dawno nie masz na dysku, wywal.
Ale lepiej robić to odpowiednimi programami - Odkurzacz sobie z tym poradzi. Dorzuć CCleanera + (dla rejestru) NTRegOpt i RegSeeker i po problemie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2008 o 21:01, szypek26 napisał:

Wejdź do każdego folderu osobno i sprawdź w pliki .ini albo jakimś innym notatnikopodobnym,
po czym są to pozostałości. Jeśli tego dawno nie masz na dysku, wywal.
Ale lepiej robić to odpowiednimi programami - Odkurzacz sobie z tym poradzi. Dorzuć CCleanera
+ (dla rejestru) NTRegOpt i RegSeeker i po problemie :)


łojezu ;p za dużo programów. odkurzacz nie widzi w tych plikach o dziwo nic złego, CCleaner''em będę próbował jeszcze czyścić wsio co się da, ale to chyba będę musiał ręcznie... tak czy siak dzięki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te foldery to pliki umożliwiające odinstalowanie łatek do Windowsa. Jeżeli je wyrzucisz (a możesz, pod warunkiem że nie instalujesz w tym samym momencie żadnej łatki), to po prostu stracisz możliwość ich odinstalowania / przywrócenia systemu do punktu przed zainstalowaniem danej łatki. Po kasacji wejdź jeszcze w edytor rejestru i w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall skasuj odpowiednią pozycję (inaczej na liście Dodaj/Usuń będziesz mieć łatki, których i tak już nie odinstalujesz).

Generalnie rzecz biorąc, to folderze Windows najlepiej nic nie usuwać, chyba że na prawdę potrzebujesz miejsca... W końcu chyba nie zaglądasz tam co 5 minut, co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ale mam internet z sieci osiedlowej. Dziś zadzwonię do nich i zobaczę co powiedzą,( mam nadzieje że to ich wina) nie sądzę bym miał wirusa czy robaka (skanowałem już przed formatem Nodem, a potem jeszcze Kasperem a i żaden z nich nic nie wykrył). A co dokładniejszego opisania problemu to:
1.Internet wyłącza mi się zupełnie (zero sygnału)
2.Zwykle po restarcie kompa jest już wszystko w porządku i internet "wraca" chodź nie zawsze.
3.I tak jak napisałeś czasami po minucie a czasami tydzień nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie modem ci padł. Chyba, że nie masz modemu :P - To wtedy coś z łączem/kartą sieciową. W każdym razie ja tu widzę usterkę sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 03:19, Sth`Devilish napisał:

Generalnie rzecz biorąc, to folderze Windows najlepiej nic nie usuwać, chyba że na prawdę
potrzebujesz miejsca... W końcu chyba nie zaglądasz tam co 5 minut, co nie?


no trochę się zmartwiłem tym co mi napisałeś, niemniej będę niedługo zmieniał dyski i system postawie na nowo na innym, więc może nie zaszkodzi mi to, że.... jednak wszystko usunąłem. bardzo mi to miejsce było potrzebne...
dzięki za informacje, na przyszłość będę z tym bardziej uważał ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą rzeczą jaką należy robić przy czyszczeniu partycji systemowej jest całkowite wyczyszczenie folderów Temp :) U mnie w ledwie kilka tygodni po świeżej instalce Windowsa (i wszystkich gier/programów) nagromadziło się tam aż 4 GB zbędnych plików. Ewentualnie jeżeli potrzebujesz to miejsce tylko po to żeby zainstalować coś na innej partycji (niektóre instalatory jak wiadomo wymagają dużo miejsca na C, jak np F.E.A.R. Perseus Mandate czy patche do Warhammer 40k Dawn of War), to wystarczy na czas instalacji ograniczyć do minimum Pamięć Wirtualną (ale nie wyłączać, bardzo ważne dla stabilności całego systemu!) i wyłączyć hibernację jeżeli z niej korzystasz (na dysku tworzy się wtedy plik wielkością odpowiadający ilości pamięci RAM).

Programy czyszczące nie są tutaj niezbędne, to narzędzia dla leniwych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 16:34, Sth`Devilish napisał:

Pierwszą rzeczą...


temp czyszczę co 2dzień, jeśli nie codziennie nawet ;]
z hibernacji nie korzystam, ale co do ograniczenia tej pamięci wirtualnej... mógłbyś napisać co gdzie jak ? z góry dzięki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 19:03, pizmak666 napisał:

> Pierwszą rzeczą...

temp czyszczę co 2dzień, jeśli nie codziennie nawet ;]
z hibernacji nie korzystam, ale co do ograniczenia tej pamięci wirtualnej... mógłbyś
napisać co gdzie jak ? z góry dzięki ;]


Pamiec wirtualna to plik wymiany.
Znajdziesz go w:

ppm na moj komputer -> wlasciwosci -> zaawansowane -> wydajnosc a tam klikasz na "ustawienia" -> zaawansowane -> pamiec wirtualna a tu klikasz na "zmien" -> teraz wybierasz co chcesz ustawic. Jak masz ponad 2 gb ramu to mozna smialo wylaczyc plik stronicowania czyli pamiec wirtualna dla wszystkich dyskow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 19:03, pizmak666 napisał:

z hibernacji nie korzystam, ale co do ograniczenia tej pamięci wirtualnej... mógłbyś
napisać co gdzie jak ? z góry dzięki ;]


Właściwości systemu -> Zaawansonwane -> Wydajność (Ustawienia) -> Zaawansowane -> Pamięć wirtualna (Zmień). Tam ustawiasz wartość pamięci wirtualnej dla każdej partycji (generalnie wystarcza na systemowej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2008 o 23:09, Misquamaqus napisał:

> yo mam pytanko
> czy jest gdzies mozliwosc sciagniecia plytki ze sterami do SB X-FI pod windows XP?

> bo robie reinstal a mi gdzies chyba zaginela.

Looknij:

http://pclab.pl/news33355.html


no ale to jest update. a chyba bez instalacji sterow z plyty najpierw tego nie zainstaluje. jesli moge to spoko juz mam, jak nie to potrzebuje wlasnie sciagnac gdzies cala plytke jaka jest dodawana do karty.
kiedys takie cos dalo sie zrobic tylko ze to byly zmodowane stery ale na calej plycie do audigy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba to ja tego nie sprawdze bo nie mam takiej karty.
Sciagnij i sprobuj.

Moze taki myk zrobic....

Uruchom everesta i wejdz w wlasciwosci karty dzwiekowej.
Napewno bedzie odwolanie do upgrade sterownikow...
Ciekawe gdzie Cie skieruja ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2008 o 00:23, Misquamaqus napisał:

Moze taki myk zrobic....

Uruchom everesta i wejdz w wlasciwosci karty dzwiekowej.
Napewno bedzie odwolanie do upgrade sterownikow...
Ciekawe gdzie Cie skieruja ?.


skieruja mnie na strone creativa do sciagniecia UPGRADE-u sterow a nie calych sterow.
ale niedlugo mi sprawdza czy instalacja samej "latki" pomoze czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu jak gram przez internet w Rohan''a albo LOTR''a, to robi się ---> patrz zdjęcie ???
To chyba nie jest od internetu, bo jak włączam ten sam internet do innego komputera, to działa.

a wcześniej tu też wszystko dobrze działało, a teraz zaczęło się tak robić

20081214094825

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!
Pisałęm juz w temacie z wiedźminem ale nikt nie umiał efektywnie pomóc mi z moim problemem dlatego pisze teraz w tym temacie ,a problem jest nastepujący:
Zainstalowalęm gre wiedźmin chcac ja przejśc jeszcze raz ale tym razem z edycji rozszerzonej.Mimo wyłaczania przezemnie opcji rozmycia tła dzieje sie to samo, a mianowicie po rozmowie z kimkolwiek z NPców obraz taki jak na 1 obrazku (przed rozmową) przekształca sie w ten który widac na 2gim obrazku.Zmiana częstotliwosci odświeżania nie przyniosła efektu.Nie jest to bardzo widoczne ale wystarczająco skoro oczy od tego bolą, nie wspomne ze to dośc irytujące.Co mam zrobic ??

20081214120547

20081214120553

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się