PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

mam problemik...

ostatnio kupilem sobie nowa muszke (logitech rx1000) noweczka itp. itd. pod usb. Podczas podlaczania myszki windows instaluje sterownik po czym pojawia sie komunikat o bledzie krytycznym podczas instalacji...
mam w kompie 6 zlacz usb (4 tyl, 2 przod) na wszystkich tylnych zlaczach wywala mnie z tym bledem podczas dodawania nowego sprzetu... na jednym z przednich lacz tez mnie wywala z tym ze bledem ale myszka dziala normalnie (moge przesuwac kursorem itp)

wie ktos w czym problem ??
po kupnie przejsciowki na ps2 dzieje sie to samo...
sprawdzalem myszke jeszcze na 2 innych kompach i tam wszystko bylo okej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nie masz czasem w routerze jakiejś "blokady" na adresy mac? może go nie wpisałeś albo popełniłeś jakiś błąd. pozatym napewno masz w tym routerze włączony serwer dhcp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pytam na tym forum bo niewiem gdzie o to pytać. Jak wypalam płytę z muzykom i chce w formacie audio żeby to się na DVD odtwarzało i nero ma do wyboru jakieś WMA i Make Nero Digital Audio Disc to które mam wybrać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 17:21, sig. napisał:

a nie masz czasem w routerze jakiejś "blokady" na adresy mac? może go nie wpisałeś albo
popełniłeś jakiś błąd. pozatym napewno masz w tym routerze włączony serwer dhcp?

tak. jest stacjonarny komputer jeden (działa) 2 laptopy (działają) i ten nowy który nei działa (nie wiem dlaczego). Adres MAC tamtej karty sieciowej dodałem do routera i jest on zapisany. Nie wiem totalnie co się dzieję... Masz jakiś pomysł? I dzieki za odp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- sprawdź, czy zapora na laptopie nie jest przeszkodą w uzyskaniu adresu IP
- spróbuj ręcznie ustawić ten adres (np. jako konfiguracja alternatywna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 15:01, albert.jarema napisał:

Sorki, to nie w przeglądarce tylko : opcje internetowe (w panelu sterowania) -> Zaawansowane
-> Odszukaj multimedia -> tam powinno być. Jeśli nie to w opcjach przeglądarki,
treść strony.


Nie mam nigdzie niczego takiego, jesteś pewien tego o czym piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wybierasz w 1 okienku audio-cd. no chyba że to ma być dvd z muzyką (ponoć istnieje coś takiego) wtedy niewiem, ale raczej nie chodzi tu o WMA (format microsoftu, niewiem czy cokolwiek poza WMP coś takiego odtworzy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 11:29, Chester001 napisał:

Takie pytanie :
czym różni się laptop od notebooka ?


Niczym. To dwa określenia na ten sam typ komputera. W zamierzchłych czasach (naturalnie w innych częściach świata, nie u nas) może i jakieś tam zestandaryzowane różnice natury konstrukcyjno-użytecznościowej były, ale dziś to już z pewnością synonimy. Co jakiś czas jakaś grupa pr0 ekspertów lub konkretna firma w odniesieniu do swoich produktów stara się wprowadzać sztuczne rozróżnienia między tymi pojęciami wedle kryteriów takich jak waga czy rozmiar w centymetrach, acz nigdy żaden ogólnoświatowy standard nie powstał. I raczej nie powstanie, bo to nie jest nikomu potrzebne. Zatem póki co laptop = notebook. Historycznie rzecz biorąc termin „laptop” jest młodszy, pierwsza maszyna tak określana (wedle mojej wiedzy Gavilan SC) pojawiła się kilkanaście miesięcy po wprowadzeniu „notebooków”. Choć to już zabawa w nomenklaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poniewa pracowaem jako spryedawca... i pryzsyed do mnie klient i chcial wiedyiec cyzm sie royni laptop od notebooka.. ja mu mowielm ze to to samo.. ale on sie uparl bo mu jakis onformatyk powiedzial ze to co innego i on szuka juz nie pamietam laptopa... ??? tlumaczylem mu.. ale na nic... :/
i dlatego chcialem tu o tym napisac abysmy sie posmiali ;)

ps czesto mi sie przelancza klawitura.. nie moge teraz zrobic ziet ci oraz el .. :/ jaki byl ten skrot klawiszowy ? zawsze zapomne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 13:03, Chester001 napisał:

ps czesto mi sie przelancza klawitura.. nie moge teraz zrobic ziet ci oraz el .. :/
jaki byl ten skrot klawiszowy ? zawsze zapomne ?


Shift+Ctrl :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niech zgadnę z z y zamienione i pl literki koło enter-a masz? panel sterowania/klawiatura/2 zakładka wywalasz wszystko poza polski (programisty) i będzie ok niezaleznie od tego co wciśniesz.

ps jeśli chodzi o klienta to może chodziło mu o netbooka. to taki miniamlistyczny laptop nadający sie w zasadzie tylko do przeglądania internetu (np eeeeeeeeee(tam) pc czy macbok air)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem wczoraj obudowe, mam problem, poniewaz gdy wlaczam kompa wyskakuje mi error disk i musze wciskac F1. Czym to moze byc spowodowane? (moze czegos nie podlaczylem?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 06:49, Adam k. napisał:

Zmienilem wczoraj obudowe, mam problem, poniewaz gdy wlaczam kompa wyskakuje mi error
disk i musze wciskac F1. Czym to moze byc spowodowane? (moze czegos nie podlaczylem?)

spróbuj podociskać kabelki (s)ata, być może któryś jest poluzowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! zadam pytanie po raz drugi...
Pisałęm juz w temacie z wiedźminem ale nikt nie umiał efektywnie pomóc mi z moim problemem dlatego pisze teraz w tym temacie ,a problem jest nastepujący:
Zainstalowalęm gre wiedźmin chcac ja przejśc jeszcze raz ale tym razem z edycji rozszerzonej.Mimo wyłaczania przezemnie opcji rozmycia tła dzieje sie to samo, a mianowicie po rozmowie z kimkolwiek z NPców obraz taki jak na 1 obrazku (przed rozmową) przekształca sie w ten który widac na 2gim obrazku.Zmiana częstotliwosci odświeżania nie przyniosła efektu.Nie jest to bardzo widoczne ale wystarczająco skoro oczy od tego bolą, nie wspomne ze to dośc irytujące.Co mam zrobic ??

20081218090835

20081218090857

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 11:01, WUJA777 napisał:

mam problem z grom stalker cień czarnobyla gra jak by była niestabilna wszystko widoczne
na obrazku


A jaki masz sprzęt? Wygląda jakby twoja karta graficzna nie wyrabiała... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 12:05, hunter22 napisał:

> mam problem z grom stalker cień czarnobyla gra jak by była niestabilna wszystko
widoczne
> na obrazku

A jaki masz sprzęt? Wygląda jakby twoja karta graficzna nie wyrabiała... :P

ale ja mam NVIDIA GeForce 8600 GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się