PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Ja mam 9800 GTX+ BFG i temperatura podczas grania w jaką kolwiek nową grę dochodzi do 65 stopni i ani stopnia więcej

A spalić się mogła bo kolesie mieli jakiś super sprzęt a zasilacz 300 W xDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2008 o 19:38, DJ Danielus napisał:

Nie sądzę - gra nie ma prawa ingerować w hardware. Prędzej wydaje mi się, że doszło do
uszkodzenia z przegrzania, czy coś w tym stylu.


Prawdopodobnie bios poszedl.
Karty kpmpletnie oszalaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2008 o 20:19, Misquamaqus napisał:

Prawdopodobnie bios poszedl.
Karty kpmpletnie oszalaly.

Nie żartuj - jak może pójść BIOS karty od zwykłego grania? Sam jesteś graczem i żadna gra nie powodowała tego typu problemów. Z resztą co ta gra może robić? Flashować BIOS? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam od wczoraj dziwny problem z komputerem. Otóż podczas normalnego przeglądania Internetu, komputer zachowuje się tak, jakby przeszedł w stan wstrzymania. Wyłącza się monitor, ale lampka przy włączniku nadal się świeci, a co najgorsze stałym światłem świeci kontrolka od dysku twardego! Ponadto komp tak jakby starał się coś odczytać z dyskietki i płyty CD. Wyłączenie przyciskiem nic nie daje, po po włączeniu nadal jest w tym stanie. Reset nie działa w ogóle. Pomaga tylko wyciągnięcie wtyczki. Wczoraj uruchomił się po takiej akcji dopiero za czwartym razem. Myślałem, że już wszystko ok, ale dziś sytuacja się powtórzyła, z tym, że uruchomił się potem za pierwszym razem. Co ciekawe, dzień przed tą akcją robiłem generalne porządki w komputerze (defragmentacja, usuwanie plików, defragmentacja rejestru itp.) - tak jak zwykle. I nic się nie działo, a komputer uruchamiałem potem parokrotnie i nawet grałem co nieco, więc był obciążony. I nic. ESET nic nie znalazł, błędów na dysku też nie ma. Sprawdzę go dziś w nocy może Kasperskym Online, zobaczymy. Co radzicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2008 o 22:35, DJ Danielus napisał:

> Prawdopodobnie bios poszedl.
> Karty kpmpletnie oszalaly.
Nie żartuj - jak może pójść BIOS karty od zwykłego grania? Sam jesteś graczem i żadna
gra nie powodowała tego typu problemów. Z resztą co ta gra może robić? Flashować BIOS?
;)


Nie wiem co robi. Karty sypia sie podczas grania w gta 4 i tyle.
Nie wyssalem tego z palca chyba.
A tak apropo to jestes w bledzie sadzac, ze sterownik nie moze uszkodzic karty. na pewno nie mechanicznie, ale softowo to jak najbardziej tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się przegrzewa to może się i posypać (w tym przypadku obstawiał bym ramdac albo shadery)...... ale gta4 raczej nie ma z tym nic wspólnego, każda inna gra intensywnie ją wykorzystująca wywoła coś takiego. Co innego jak gdyby tylko jedna rodzina układów coś takiego miała (np błąd występował bym tylko na g-forcach seri 8800), wtedy można by podejrzewać buga w sterowniku/bioskie karty (tak jak swojego czasu część instalatorów "psuła" bios rodziny napędów LG, na wskutek ewidentnego błędu tego ostatniego). ale wszystkie karty zarówno nvidii jak i amd? to niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam problem: w 90% jak przeglądam mój dysk, w 10% bez powodu wyskakuje wpierw 1, potem 2 i po jakiś 10 sek. nr. 3 ale z różnymi nazwami.avi. Dysk jest skanowany programem Avast!, jest szansa wywalenia tego czegoś bez formatu?

20081226093941

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po 1 avast jest przewrażliwiony, sugerowałbym bo wymienić np na avg free zanim zacznie psuć pliki exe
po 2 co prawda obrazka nie udało mi się wyświetlić, ale sądząc po opisie objawów chodzi raczej o jakąś formę spyware a nie wirusa, więc przeskanuj go programami ad-aware (ma darmową wersję) oraz spybot (ten jest chyba w pełni darmowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeśli nie da się wyświetlić obrazka, to dodam że najpierw jest Attention! Detected virus. Download antivirus software (coś takiego), klikam nie, wyskakuje okienko że windows czegoś nie znalazł, jakiś (null). Potem jest okienko: że pobrałem jakiś film w formacie .avi, Do you want to watch this video now? Tak/Nie. Oczywiście nie. (Nie przytaczałem dosłownie, tylko z pamięci, bo nie chce znowu wyświetlać znowu tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 11:20, Crew 900 napisał:

Kurde ludzie , aż tyle tego dziadostwa musi być :/

Dużo pamięci mi też zżera :/

http://img249.imageshack.us/img249/2192/29843827es1.jpg


Cóż, ja pamiętam że jakiś wirus kiedyś podszywał się u mnie pod plik svchost.exe, więc sprawdź czy aby żaden z nich nie jest takim nieproszonym gościem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem....
Potrzeba mi program który znajdzie urządzenie które powoduje błędy... lub jest zepsute albo już pada...
Zna ktoś jakiś dobry i darmowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 12:33, Zabuza95 napisał:

Problem....
Potrzeba mi program który znajdzie urządzenie które powoduje błędy... lub jest zepsute
albo już pada...
Zna ktoś jakiś dobry i darmowy?


1) Prawy przycisk myszy na "Mój Komputer", "Zarządzaj", "Narzędzia Systemowe", "Event Viewer" (nie wiem jak to się bedzie nazywało po polsku) i tam bedzie Ci wyswietlalo błędy aplikacji i urządzeń

2) Klikasz na "Start" w lewym dolnym rogu :P, "Run"/"Uruchom" i wpisujesz "drwtsn32" (oczywiscie bez cudzysłowów). I wyskakuje Ci systemowy Dr. Watson.

P.S. Najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy cos poprawnie działa, jest podłączanie danego urządzenia do różnych komputerów. Jeśli nigdzie nie będzie działać, to znaczy że najprawdopodobinej urządzenie jest uszkodzone ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu przyznam Ci rację - sterownik może spowodować uszkodzenie sprzętu (vide karta sieciowa Intela pod nowym Linuksowym kernelem - na szczęście rozwiązano problem). Jednakże nVidia i ATI co dzień się chwalą, czego to nie zrobiły aby GTA 4 działało lepiej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio instalowałem sterowniki do karty graficznej ale jednak nie były zbyt fajne, a że chciałem przy okazji usunąć kilka innych rzeczy wziąłem opcję przywracanie systemu (do punku przed instalowaniem sterów). Teraz chcę jeszcze raz zmienić sterowniki ale nie mogę odinstalować aktualnych wyskakuje błąd, że nie można odinstalować uninstal nie istnieje. Czy w takim wypadku mogę po prostu zainstalować nowe sterowniki bez usuwania starych lub zwyczajnie tamte wyrzucić shift+del? Dodam jeszcze, że opcja usunięcia przez dodaj usuń programy też nie działa (błąd jak wyżej)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 10:36, zajacisko napisał:

Ok, jeśli nie da się wyświetlić obrazka, to dodam że najpierw jest Attention! Detected
virus. Download antivirus software (coś takiego), klikam nie, wyskakuje okienko że windows
czegoś nie znalazł, jakiś (null). Potem jest okienko: że pobrałem jakiś film w formacie
.avi, Do you want to watch this video now? Tak/Nie. Oczywiście nie. (Nie przytaczałem
dosłownie, tylko z pamięci, bo nie chce znowu wyświetlać znowu tego.

Czy to nie jest czasem tak, że ten "antywirus" nazywa się MS antywirus czy jakoś tak i że za darmo zeskanuje ci dysk? Objawy podobne jak u mnie. Nie instaluj tego najlepiej nic nie rób tego się chyba nie da wyłączyć noawet przez menedżera urządzeń. Użycie procka blisko 100% do tego mulenie i co chwila jakieś pierdoły do pobrania:/ Spyware jak nic i to groźne. Nie wiem czy sobie z tym poradzisz ja robiłem formata. Czekaj może znajde linka do tematu bo gdzieś chyba to rozwiązano bez formata:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Użycie procka 100% bo antywirus robi swoje :) Nie jest napisane jak się nazywa to w okienku, wyświetla się że podobno moje pliki są ogólnodostępne w sieci i inne duperele:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 13:52, THE WITCHER1990 napisał:

/.../


Żaden uninstall Ci nie zadziała, bo przywracanie systemu go usunęło. Innego wyjścia jak tylko usunięcie starych plików ręcznie nie widzę.

Moim skromnym zdaniem przywracanie systemu jest w stanie zrobić jeszcze większy bałagan niż mogłoby się wydawać. Dlatego pierwsze co robię po zainstalowaniu systemu to wyłączam przywracanie, przy okazji troszkę miejsca na dysku oszczędzam.

Następnym razem jak będziesz chciał przy okazji usunąć kilka rzeczy to polecam zrobić to po kolei :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 14:12, zajacisko napisał:

Użycie procka 100% bo antywirus robi swoje :) Nie jest napisane jak się nazywa to w okienku,
wyświetla się że podobno moje pliki są ogólnodostępne w sieci i inne duperele:)

Szukałem wspomnianego tematu ale nie udało mi się go znaleźć... Może sam spróbuj? Z tego co pamiętam koleś wywalił wszystkie wirusy różnymi programami (ad aware, spy bot i inne). Jednak radzę Ci zrobić format przynajmniej partycji z windowsem dobrze to zrobi twojemu pctowi i na pewno wywali wszelki niepotrzebny syf:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się