PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2009 o 18:45, wiedx1 napisał:

> czyli nvidia. zainstaluj active armor (program do konfiguracji nvidiowego firewala)
i
> testowo wyłącz firewala. jak zacznie działać to zacznij szukać instrukcji obsługi
do
> niego coby wszystko poustawiać.
nie uwierzysz jak naprawiłem oO
magiczna komenda msconfig włączenie paru programików(chyba nawet stery + norton) i działa
jednak najłatwiejsze sposoby sa najlepsze
dzięki za pomoc mam nadzieje się kiedyś odwdzięczyć ;))

Tak naprawde to żadna naprawa.. coś sie zrobi znowu i nadal będziesz miał to co masz , zastosuj się do rady moderatora .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stery powiadasz: w takim razie internet albo gry wybór należy do ciebie ;) no chyba że to nie były sterowniki tylko wspomniany active armor na domyślnych (restrykcyjnych) ustawieniach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 21:00, sig. napisał:

Stery powiadasz: w takim razie internet albo gry wybór należy do ciebie ;) no chyba że
to nie były sterowniki tylko wspomniany active armor na domyślnych (restrykcyjnych) ustawieniach).


nie wiem po prostu włączyłem wszystko i wszystko działa gry poczta gg przeglądarki :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 21:01, wiedx1 napisał:

nie wiem po prostu włączyłem wszystko i wszystko działa gry poczta gg przeglądarki :))

No to włączaj je z powrotem i po restarcie kompa sprawdzaj czy nadal działają.. jak zidentyfikujemy winnego będziemy w stanie coś poradzić (bo na chwilę obecną korzystanie z internetu nie zalicza się do bezpiecznych czynności)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 21:08, sig. napisał:

> nie wiem po prostu włączyłem wszystko i wszystko działa gry poczta gg przeglądarki
:))
No to włączaj je z powrotem i po restarcie kompa sprawdzaj czy nadal działają.. jak zidentyfikujemy
winnego będziemy w stanie coś poradzić (bo na chwilę obecną korzystanie z internetu nie
zalicza się do bezpiecznych czynności)

kurde ale to w wollnym czasie bo to będzie około 30 restartow ;//
przeskanowałem kompa nodem 32 było na nim 5 wirusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem: jakiś czas temu kupiłem sobie i zainstalowałem Unreal Tournamenta 3 i ściągnąłem do niego pathe. Kilka dni potem komp zaczął mi się wyłączać przy każdej możliwej grze po max. 10 minutach, mimo że w necie mogłem siedzieć do oporu - tak samo mogłem robić wszystko oprócz grania. Spróbowałem przeinstalować Windowsa (mam Vistę), ale nic to nie dało. Ostatecznie oddałem kompa do serwisu, gdzie sprawdzono sprzęt - nie było żadnego problemu, więc przeinstalowali mi wina po swojemu (nie wiem jak) i wszystko działało. pomyślałem, że była to jakaś techniczna usterka i ponownie zainstalowałem tego Unreala (oczywiście oryginał) z pathami i załamałem się kiedy znowu się zaczęło wyłączać. Jestem prawie pewien, że to wina UT 3, ale nie wiem czemu po jego odinstalowaniu nadal się tak dzieje. Macie pomysł, co zrobić, czy będę musiał ponownie odwiedzić serwis? Wyłącza się bez żadnego ostrzeżenia - w ciągu 2 sekund wszystko nagle gaśnie. Mój komp to: Phenom 9500 Quad-Core (4 CPUs), ~2.2GHz, 2 GB RAMu i karta 2 razy ATI Radeon HD 2600 PRO. Komp jest świeży - ma roczek. Macie jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 21:54, wiedx1 napisał:

jaki zasilacz?

głupia sprawa - sam do końca nie wiem, ale na pewno dobry, ponieważ w sewisie powiedzieli, że sprzęt jest w 100% sprawny i wszystko powinno działać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 22:00, michas93 napisał:

> jaki zasilacz?
>
głupia sprawa - sam do końca nie wiem, ale na pewno dobry, ponieważ w sewisie powiedzieli,
że sprzęt jest w 100% sprawny i wszystko powinno działać

dla pewności mógłbyś zdjąć lewa płytę obudowy i zobaczyć na naklejke ;]
ale jak mówią ze wszystko sprawne ehh a sprawdzałeś temperatury
podkręcałeś coś ?? sterowniki aktualne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 22:02, wiedx1 napisał:

> > jaki zasilacz?
> >
> głupia sprawa - sam do końca nie wiem, ale na pewno dobry, ponieważ w sewisie powiedzieli,

> że sprzęt jest w 100% sprawny i wszystko powinno działać
dla pewności mógłbyś zdjąć lewa płytę obudowy i zobaczyć na naklejke ;]
ale jak mówią ze wszystko sprawne ehh a sprawdzałeś temperatury
podkręcałeś coś ?? sterowniki aktualne ?


Ma dopiero roczek - nic nie podkręcałem, sterowniki mam najnowsze (zainstalowali w serwisie :)), a temperaturę sprawdzam na bieżąco i nigdy mi nie podskoczyła wyżej 48 stopni - procesor, a reszta też na pewno się nie przegrzewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 15:24, michas93 napisał:

> > > jaki zasilacz?
> > >
> > głupia sprawa - sam do końca nie wiem, ale na pewno dobry, ponieważ w sewisie
powiedzieli,
>
> > że sprzęt jest w 100% sprawny i wszystko powinno działać
> dla pewności mógłbyś zdjąć lewa płytę obudowy i zobaczyć na naklejke ;]
> ale jak mówią ze wszystko sprawne ehh a sprawdzałeś temperatury
> podkręcałeś coś ?? sterowniki aktualne ?

Ma dopiero roczek - nic nie podkręcałem, sterowniki mam najnowsze (zainstalowali w serwisie
:)), a temperaturę sprawdzam na bieżąco i nigdy mi nie podskoczyła wyżej 48 stopni -
procesor, a reszta też na pewno się nie przegrzewa

hmm tylko przy Unrealu tak się dzieje ?? Bo jak tylko przy tej grze to nie wada sprzetu a biosa ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób można zmienić rozmiar partycji w Win Vista? Mam latopa w którym jest Vista i głupio rozmieszczone miejsce na partycjach- systemowa 288GB i partycja na dane 9GB. Wolałbym dużo więcej na tej drugiej i mniej na pierwszej. Próbowałem zmienić rozmiary partycji za pomocą programu zawartego w Viscie, ale problem jest taki, że jeśli zmniejszę jedną partycję (nie wiem czemu mogę zmniejszać tylko o ok.500MB) o pewną wielkość to już drugiej partycji nie mogę zwiększyć o ilość wziętą z partycji pierwszej :/ W necie nie ma jakichś dobrych wskazówek co i jak ze zmianą partycji :/ Na kilku forach ludki twierdzą, że PArtition Magic 8.0 potrafi zepsuć partycje. W jaki sposób mam w takim razie zmienić rozmiary partycji? Interesuje mnie tylko zmniejszenie jednej partycji i powiększenie drugiej kosztem miejsca uwolnionego z pierwszej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podlacz dysk zewnetrzny i skopiuj wszystkie dane. Zrob ghosta systemu. Sformatuj caly dysk w laptopie i utworz nowe, wygodne dla Ciebie partycje.
Bawienie sie programami typu "partition magic" zrobisz tylku balagan i stracisz mnostwo czasu jak nie wszystkie mdane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 15:47, mas1213 napisał:

> > > > jaki zasilacz?
> > > >
> > > głupia sprawa - sam do końca nie wiem, ale na pewno dobry, ponieważ w
sewisie
> powiedzieli,
> >
> > > że sprzęt jest w 100% sprawny i wszystko powinno działać
> > dla pewności mógłbyś zdjąć lewa płytę obudowy i zobaczyć na naklejke ;]
> > ale jak mówią ze wszystko sprawne ehh a sprawdzałeś temperatury
> > podkręcałeś coś ?? sterowniki aktualne ?
>
> Ma dopiero roczek - nic nie podkręcałem, sterowniki mam najnowsze (zainstalowali
w serwisie
> :)), a temperaturę sprawdzam na bieżąco i nigdy mi nie podskoczyła wyżej 48 stopni
-
> procesor, a reszta też na pewno się nie przegrzewa
hmm tylko przy Unrealu tak się dzieje ?? Bo jak tylko przy tej grze to nie wada sprzetu
a biosa ,


niestety nie tylko przy unrealu - od niego się zaczęło, a teraz robi tak przy wszystkich grach, ale jak napisałem wyżej np. w necie mogę siedzieć do oporu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możliwe ze coś z karta graficzna sie może dziać ale to mało prawdopodobne jak dałes do serwisu i po tym działało :) według mnie gra coś z Biosm zrobiła bo wtedy zwykłe zrobienie Systemu nic nie daje hmm a spróbuj zainstalować Windows Seven BETA 1 na moim gramsajcie opisane jak uzyskać orginalny klucz :) i jak sciagnać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Nie mam dysku zewnętrznego i interesuje mnie tylko opcja przerzucenia miejsca z jednej partycji na drugą.
Nie wiem czy to coś zmienia, ale w Win XP Pro zmieniałem rozmiary partycji za pomocą Partition Magic bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

druga partycja to nie jest partycja na dane tylko na kopię zapasową systemu ewentualnie partycja instalacyjna(zamiast płyty jest specjalna partycja z której instaluje się system). Do zmiany rozmiaru polecam GParted w internecie znajdziesz wszelkie instrukcje jak go używac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 09:05, Skarmory napisał:

Czy to prawda, że Asus P5Q Pro słabo współpracuje z pamięciami 1066 i obniża ich taktowanie
na 800 Mhz ???

prawie wszystkie płyty główne dostępne na rynku nie współpracują z pamięciami 1066, jeśli mnie pamięć nie myli ten asus normalnie współpracuje z 1066 w trybie OC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się