PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Mam dziwny problem. Otóż od niedawna gdy komputer jest wyłączony na trochę dłużej (np. na noc), to w windowsie przestawia mi się godzina. Aktualizację czasu mam włączone (wyłączenie nie pomaga), strefa czasowa jest ustawiona poprawnie. W biose zegar chodzi prawidłowo (więc to raczej nie bateryjka, tym bardziej iż nie jest jakaś stara...). Przestawia się sam zegar, data jest poprawna. Wie ktoś o co chodzi? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 10:50, redkil napisał:

Czy jest mozliwosc podlaczyc dwie karty gf 8800gt 512 i gf 8800gts 512 w SLI z gory dzieki


Możesz tylko 2 karty tego samego rodzaju, np. 2 GF8800GTX, 2 GF 8800GT itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję waszej pomocy. Komputer po włączeniu automatycznie się wyłącza (tak jak odłączyc go od prądu), niewiem czym to może byc spowodowane ? Może umiecie mi jakoś pomuc, piszę z laptopa kumpla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 15:02, czapla56 napisał:

Mam dziwny problem. Otóż od niedawna gdy komputer jest wyłączony na trochę dłużej (np.
na noc), to w windowsie przestawia mi się godzina. Aktualizację czasu mam włączone (wyłączenie
nie pomaga), strefa czasowa jest ustawiona poprawnie. W biose zegar chodzi prawidłowo
(więc to raczej nie bateryjka, tym bardziej iż nie jest jakaś stara...). Przestawia się
sam zegar, data jest poprawna. Wie ktoś o co chodzi? :/

Mała poprawka. Teraz zauważyłem, że po włączeniu kompa godzina jest ustawiona na tą, o której był ostatnio wyłączany. Efekt jakby coś z bateryjką było nie tak, ale ona jest praktycznie nowa :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 17:47, krzycho250 napisał:

Potrzebuję waszej pomocy. Komputer po włączeniu automatycznie się wyłącza (tak jak odłączyc
go od prądu), niewiem czym to może byc spowodowane ? Może umiecie mi jakoś pomuc, piszę
z laptopa kumpla.



moze zasilacz padl ? albo jakies wtyczki sie poluzowaly ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 19:58, Skarmory napisał:

Nie współpracują w sensie, że nie chodzą, czy nie współpracują w inny sposób ???

a przepraszam skrót myślowy, w sensie że nie działają natywnie w tej częstotliwości, ustawiają się jako 800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 20:02, czaja24 napisał:

> Nie współpracują w sensie, że nie chodzą, czy nie współpracują w inny sposób ???

a przepraszam skrót myślowy, w sensie że nie działają natywnie w tej częstotliwości,
ustawiają się jako 800.

To dobrze ;] Bo już się bałem, że w ogóle nie są kompatybilne ze sobą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś usłyszałem, że Windowsowy defragmentator jest całkowicie do bani, co mnie zdziwiło. Nie, żebym go uważał za jakieś super narzędzie, ale też nigdy na niego specjalnie nie narzekałem (no, poza szybkością). Jakie polecacie defragmentatory? (Tak, mogę sobie sprawdzić na dobrych programach, ale zawsze dobrze posłuchać opinii)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :)
Mam pytanie bo mój brat dostał używany komputer bez instrukcji do płyty głównej, jedyny feler to, że dysk twardy nie działa i chcemy się dowiedzieć jaki największy dysk twardy można zamontować pod płytę główną. Komputer jest dość stary ale do internetu akurat pasuje jedynie ten dysk twardy. Do tej pory wsadzony był dysk o pojemności 40 GB jak mamy sprawdzić jaką pojemność największą obsłuży ta płyta główna: ASUS MED 2001 ACPI Bios Revision 1004 bardzo proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w posiadaniu dwie karty graficzne gf 8800 gt 512 i gf 8800 gts 512 z takim samym gpu G92 .Moja plyta glowna to asus maximus formula...czy jest mozliwosc podpiac te karty w sli jezeli tak to jak z gory dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jakim jest czipsecie? jakoś nie mogę znaleźć (poda ci to np program everest). Jeśli jednak 2001 oznacza rok premiery, to może się okazać że będzie "widzieć" tylko 133 gb dysku. No chyba że potem za pomocą uparagde biosu przesunęli granicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 21:32, sig. napisał:

Na jakim jest czipsecie? jakoś nie mogę znaleźć (poda ci to np program everest). Jeśli
jednak 2001 oznacza rok premiery, to może się okazać że będzie "widzieć" tylko 133 gb
dysku. No chyba że potem za pomocą uparagde biosu przesunęli granicę.

Dzięki za pomoc już wiem, że największy dysk jaki można tam wsadzić to te nieszczęsne 133 GB, chętnie bym mu zrobił uparagd biosa ale nie mam zielonego pojęcia jak to się robi i skąd wziąć. Jedynie co dobrego to płyta jest pod Intela :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2009 o 21:04, szypek26 napisał:

Dziś usłyszałem, że Windowsowy defragmentator jest całkowicie do bani, co mnie zdziwiło.
Nie, żebym go uważał za jakieś super narzędzie, ale też nigdy na niego specjalnie nie
narzekałem (no, poza szybkością). Jakie polecacie defragmentatory? (Tak, mogę sobie sprawdzić
na dobrych programach, ale zawsze dobrze posłuchać opinii)

Diskeeper. Drogi, ale świetny... potrafi zadbać o kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam i bardzo proszę o pomoc..
Otóż, bardzo dziwne rzeczy dzieją się ostatnio z moim dyskiem twardym. Wszystko zaczęło się od wymiany nagrywarki DVD, po założeniu której najpierw było ok, ale jakąś godzinę później komputer się zawiesił. Mało tego, po restarcie jeden z dysków twardych (ten na którym mam Windowsa) nie był wykrywalny. Wyłączyłem komputer, podociskałem kable, i... zadziałało. Później nic już się nie wydarzyło, przez cały następny dzień również, ale dziś zaczęło się od początku ;( Tyle że trochę inaczej, bo dysk wyraźnie zawiesza się (następuje taki charakterystyczny dźwięk pod obudową, przypominający kliknięcie, który zawsze pojawia się przy włączaniu komputera) podczas gdy nie jest w spoczynku (pół dnia może iść w bezczynności i jest ok), czasem na chwilę, czasem na dobre i trzeba stosować twardy reset (dysk cały czas jest wykrywalny). Za każdym razem w Podglądzie zdarzeń pojawia się taki błąd: "W urządzeniu \Device\Harddisk0\D wystąpił zły blok.". Przedwczoraj, gdy miało miejsce to pierwsze zdarzenie naprzemiennie pokazywały się takie komunikaty: "Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk0\D." oraz "Urządzenie \Device\Ide\IdePort0 nie jest jeszcze przygotowane do dostępu.".
Sam nie wiem co robić, dysk ma już swoje lata i może po prostu się kończy, ale do tej pory działał bez zarzutów (zbieg okoliczności z tą nagrywarką jest dla mnie niepokojąco dziwny). Próbowałem zrobić ScanDisc, ale niestety w połowie dysk znów się zaciął.

Oto to, co udało mi się zrobić, czyli raport SMART z Everesta (nie znam się na tym aż tak dobrze, więc wklejam poniżej):
[ WDC WD800BB-00JHA0 (WD-WCAM93594180) ]

01 Raw Read Error Rate 51 200 200 0 OK: wartoœć w normie
03 Spin Up Time 21 171 166 2425 OK: wartoœć w normie
04 Start/Stop Count 0 97 97 3028 OK: zawsze pozytywnie
05 Reallocated Sector Count 140 200 200 0 OK: wartoœć w normie
07 Seek Error Rate 51 100 253 0 OK: wartoœć w normie
09 Power-On Time Count 0 75 75 18358 OK: zawsze pozytywnie
0A Spin Retry Count 51 100 100 0 OK: wartoœć w normie
0B Calibration Retry Count 51 100 100 0 OK: wartoœć w normie
0C Power Cycle Count 0 98 98 2965 OK: zawsze pozytywnie
C2 Temperature 0 101 76 42 OK: zawsze pozytywnie
C4 Reallocation Event Count 0 200 200 0 OK: zawsze pozytywnie
C5 Current Pending Sector Count 0 200 200 1 OK: zawsze pozytywnie
C6 Off-Line Uncorrectable Sector Count 0 200 200 1 OK: zawsze pozytywnie
C7 Ultra ATA CRC Error Rate 0 200 200 7 OK: zawsze pozytywnie
C8 Write Error Rate 51 200 200 0 OK: wartoœć w normie

A mój sprzęt to: Intel Core 2 Duo E6750 2,66GHz
2GB RAM (2 razy po 1GB, chyba Kingston)
Płyta główna Intel BLKDG33FBC LGA 775
ATI Radeon HD 4850
Obydwa dyski po 80GB
Zasilacz Linworld 580W (to również jest podejrzany, ale proszę powiedzcie jakie są inne możliwości, bo za każdym razem jak mam jakiś problem to wszyscy mówią "na 100% ten badziewny zasilacz", a później się okazuje, że to coś zupełnie innego).
Jeszcze raz proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z vistą. Zainstalowałem antywirusa avast''a ale vista mówi, że nie dostaje od niego jakiś tam informacji. Jaki inny dobry antywirus działa poprawnie z vistą? Chodzi mi o jakiś darmowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Avast!
Wg ostatnich testów najlepszy z darmowych i jeden z lepszych w ogóle...
Wymaga jedynie rejestracji aby wygenerować klucz aktywacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 12:55, mrosi napisał:

/.../

Avast!
Wg ostatnich testów najlepszy z darmowych i jeden z lepszych w ogóle...
Wymaga jedynie rejestracji aby wygenerować klucz aktywacyjny.


Ty to serio mówisz? Przecież napisałem że avast nie działa na viście...

Ludzie czytajcie ze zrozumieniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się