PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 16.01.2009 o 16:11, Lucas01 napisał:

Sory żle napisałem jak wkładałem do 1 i 3 to nie odpalał. A 2 i 4 było ok narazie


czyli cyrk na kółkach pełną gębą :P może któreś z gniazd spierniczone, sprawdzałeś jedną kość włożyć do slotu do każdego slotu z osobna drugą kość na razie zostaw w spokoju... w najgorszym przypadku zrób to samo z drugą kością po tym teście :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 16:17, Sand Wraith napisał:

nie mówisz przypadkiem o 8.11? ale whatever ...


nie nie mówię o 8.12 że skopane... bo sam miałem z nimi problem to raz a dwa tego jestem pewien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 16:20, Konrad162 napisał:

> nie mówisz przypadkiem o 8.11? ale whatever ...

nie nie mówię o 8.12 że skopane... bo sam miałem z nimi problem to raz a dwa tego jestem
pewien :)

I mówisz, że 8.10 jest lepsze od 8.11 (pomijam już 8.12) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 16:24, Sand Wraith napisał:

I mówisz, że 8.10 jest lepsze od 8.11 (pomijam już 8.12) ?


hmm lepsze... pojęcie względne... stabilniejsze być może, mniej pkt w 3dmarku być może, 5 FPS mniej w Crysis pewnie tak :)

8.12 mają udowodnione bugi... a tych nie udowodnionych jest pewnie jeszcze więcej :P Jakie Ty wybierzesz do przetestowania to już Twój wybór :) z tego co czytałem ludzie polecali 8.10...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 15:57, Konrad162 napisał:

> ....

Jakie kości pamięci? (bo może nie doczytałem)


GoodRAM GR800D264L5/1G 1 GB DDR2-800 DDR2 - wszystkie cztery takie same.

Dnia 16.01.2009 o 15:57, Konrad162 napisał:

PS tylko to jedno gniazdo nie chce współpracować z innymi? czy jak np. włożysz 3 kości
ramu do płyty tyle że w to (4) gniazdo to się uruchomi?


Szczerze mówiąc tego jeszcze nie wypróbowałem - jestem teraz na etapie zastanawiania się, czy zwiekszenie ilości RAM z 3gb na 4gb w ogóle coś mi da...

@mas1213
- płyta główna spisuje się bez najmniejszych zarzutów. A same gniazdo(4) muszę przetestować, o ile dojdę do wniosku, że jest sens wkładać czwartą kostkę...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcę wejść w folder ,w którym są pobrane pliki z UTorrenta to wyskakuje mi raport o błędzie Explorera i jak nacisnę ,żeby nie wysyłać raportu ,to zamyka mi to okno .Nie mogę nic otworzyć ,co ściągnąłem ,bo od razu wyskakuje błąd .To zaczęło się dopiero dzisiaj ,albo wczoraj .Jak to naprawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wcześniej pisałem mój menadżer zadań nie działa. na forach internetowych udało mi sie wyczytać że najprawdopodobniej jest to spowodowane wirusem i rzeczywiście ostatnio avast wykrywa mi logowanie wirusa. Czy przywrócenie systemu pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 21:20, VanShikamaru napisał:

Jak wcześniej pisałem mój menadżer zadań nie działa. na forach internetowych udało mi
sie wyczytać że najprawdopodobniej jest to spowodowane wirusem i rzeczywiście ostatnio
avast wykrywa mi logowanie wirusa. Czy przywrócenie systemu pomoże?

Pomoże wywalenie wirusa. A przywracanie systemu ... nie sadzę, zawsze mnie zastanawiało na jakiej zasadzie to działa, nawet raz czy dwa uratowało mi skórę. Ale myślę, że rejestr ma na ten temat inne zdanie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 17:38, caramondl napisał:

czy zwiekszenie ilości RAM z 3gb na 4gb w ogóle coś mi da...


jak używasz XP 32bit to nic Ci to nie da :-) Ja się cały czas zastanawiam czy posiadając viste 64bit zainstalowane aplikacje 32bit wykorzystują 4GB RAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 22:27, Konrad162 napisał:

jak używasz XP 32bit to nic Ci to nie da :-)


Do podobnych wniosków doszedłem, chyba zostawię tą czwartą kość jako zapasową...:)

Dnia 16.01.2009 o 22:27, Konrad162 napisał:

Ja się cały czas zastanawiam czy posiadając viste 64bit zainstalowane aplikacje 32bit wykorzystują 4GB RAM


Jak znam życie, to pewnie nie. Zresztą, co dla gier, w które obecnie gramy, różnica czy 3gb czy 4gb RAM. A trzeba pamiętać, że i pamiątka z grafii się do tego wlicza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 22:28, Konrad162 napisał:

jak tam wykrywanie telewizora? wiesza Ci sie komp? :P czy już naprawiłeś

Hmm zmiana na 8.10 faktycznie pomogła. I monitor się 3 razy nie resetuje przy stracie, jak to miało miejsce ostatnio (myślałem że to wiry, ale avast nic nie wykrył) ...kurde i jak tu liczyć na progres ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewno pytanie dotyczące karty dźwiękowej. Otóż zastanawiam się czy karta dźwiękowa przedstawiona na zdjęciu będzie poprawnie działać z płyta główna, która również jest na zdjęciu. Chodzi mi o to czy karta dźwiękowa będzie pasowała do gniazd PCI znajdujących się na płycie głównej. Pozdrawiam

20090117013253

20090117013300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 01:37, Norman93 napisał:

...


Jeśli karta dźwiękowa jest na gniazdo PCI (nie PCIE nie mylić) i płyta główna ma gniazda PCI (a ta widać ma te 3 po lewej na zdjęciu ) to chyba będzie działać bo i czemu nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2009 o 22:59, Sand Wraith napisał:

Hmm zmiana na 8.10 faktycznie pomogła.


no i fajno... nie zawsze dobre to co najnowsze :P nieważne czy to ati czy to nVidia czy intel....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tymi moimi Ramkami faktycznie coś dziwnego jest - dzisiaj zrobiłem mały test - przełożyłem kostkę ze slotu nr.2 do nr.4 i komp odpalił się bez problemu. Oczywiście po dołożeniu czwartej kości już nie było tak dobrze i powtórzył się wcześniejszy objaw i system nie może się odpalić. Jednym słowem - komp głupieje przy 4gb RAM...:)
I teraz nachodzi pytanie, czy może to być wina np. dość starego(z 25 grudnia 2007) biosu.
Czy może dziadowi po prostu brakuje prądu - choć jakoś nie wydaje mi się, żeby jedna kostka robiła aż tak wielka różnicę w poborze napięcia... Zresztą wydaje mi się, że do mojego kompa(dałem screen dwie strony temu, w poście 24431) Chieftec 400W wystarczy w zupełności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 10:55, caramondl napisał:

Z tymi moimi Ramkami faktycznie coś dziwnego jest - dzisiaj zrobiłem mały test - przełożyłem
kostkę ze slotu nr.2 do nr.4 i komp odpalił się bez problemu. Oczywiście po dołożeniu
czwartej kości już nie było tak dobrze i powtórzył się wcześniejszy objaw i system nie
może się odpalić. Jednym słowem - komp głupieje przy 4gb RAM...:)
I teraz nachodzi pytanie, czy może to być wina np. dość starego(z 25 grudnia 2007) biosu.
Czy może dziadowi po prostu brakuje prądu - choć jakoś nie wydaje mi się, żeby jedna
kostka robiła aż tak wielka różnicę w poborze napięcia... Zresztą wydaje mi się, że do
mojego kompa(dałem screen dwie strony temu, w poście 24431) Chieftec 400W wystarczy w
zupełności...


Nie chce mi sie czytac starych postow, ale widze, ze masz problem z 4 koscmi.
Mozesz miec racje co do braku pradu....dovoltuj memki w biosie o powiedzmy 0.2 volta. Mostek polnocny czyli NB tez dovoltuj o powiedzmy 0.1 volta.
Sprobuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 11:02, Misquamaqus napisał:

Nie chce mi sie czytac starych postow, ale widze, ze masz problem z 4 koscmi.
Mozesz miec racje co do braku pradu....dovoltuj memki w biosie o powiedzmy 0.2 volta.
Mostek polnocny czyli NB tez dovoltuj o powiedzmy 0.1 volta.
Sprobuj.


Dzięki za radę, ale szczerze mówiąc, to jakakolwiek zabawa z napięciem w kompie, nawet o 0,1 czy 0,2v przeraża mnie...:) Wiem, jestem głupi...:) Ale nie mam najmniejszego zamiaru czegoś zepsuć, a znając moje szczęście to pewnie tak by się stało... Za jakiś czas spróbuje jeszcze zaktualizować sobie bios, może to coś da. Albo po prostu wymienię sobie te dwie nowe kostki na jedną, ale 2gb. A najpewniej wcale nic nie ruszę, bo wszystko, czego używam na kompie, śmiga mi w wysokich ustawieniach i to w natywnej rozdziałce nowego LCD(1680x1050).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się