PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 18.01.2009 o 16:48, Misquamaqus napisał:

> czemu jak wlaczam kompa to dlugo sie bardzo laduje windows a mam anti virusa nod
32 i
> nie mam zadnych wirusow robie formata jest ok a na drugi/trzeci dzien to samo ?


Odinstaluj antywira i zobacz czy system szybciej sie laduje.



Nic nie dalo... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mały problem z nie wiem czy z monitorem czy z czymś innym ale dzieje się tak tylko gdy np. widzę pulpit czy siedzę na necie, gdy gram nie ma problemów a mianowicie :

Jakoś u góry monitora widzę to co powinienem ale jest to takim przetłuszczonym i trochę zamazanym drukiem napisane, nie wiem czego to może być wina ale dzisiaj instalowałem FIFE 09 i się rozdzielczość jakoś dziwnie zmieniła ale tylko w grze i od tego czasu tak jest, rozdzielczość jest ustawiona tak jak zawsze czyli : 1440 na 900 pikseli
wcześniej przy tej rozdzielczości wszystko wyglądało normalnie i działało bez problemów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 16:24, wiedx1 napisał:

MOWIE ZE DOSTAŁEM JA Z LAPTOPEM ! a ja mam samsunga laptop . wszystko pisze w podpisie
:)

jak dostałeś z laptopem to gratulacje instalować możesz (BO PO TO TO JEST) i czego te nerwy :PP

Dnia 18.01.2009 o 16:24, wiedx1 napisał:

a na laptopie nie mam zainstalowanej visty bo ponoć wszystko wolniej chodzi (tzn stary
tak uważa :D) a gdzieś czytałem ze gry to cod miód i malina i DX10
edit jeżeli coś nie pasi mogę zrobić fote


Jak sobie porządnie viste skonfigurujesz to u mnie chodzi szybciej niż XP :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko problem z ta vista jest taki ze płytka wygląda inaczej niż oryginalna vista wiec dlatego się pytałem
tzn mam taka cała niebieska z napisem samsung i vista home edition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 20:11, wiedx1 napisał:

tylko problem z ta vista jest taki ze płytka wygląda inaczej niż oryginalna vista wiec
dlatego się pytałem
tzn mam taka cała niebieska z napisem samsung i vista home edition


spoko mój znajomy ma taką do Toshiby czy jak to sie tam pisze...

PS a na wszelki wypadek zrób kopie co ważniejszych plików (nie zapomnij skopiować plików z C bo wiesz format i po ptokach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2009 o 22:53, Piotrek K. napisał:

Hmm... powinno dzialac. Z tego co pamietam XP tez ma te narzedzia dostepne. Choc mozliwe,
ze tylko w wersji od ''Proffesional'' w gore...

W XP jest możliwość tworzenia nowych partycji z poziomu zarządzania dyskami, czy jest możliwość zmniejszania jej rozmiarów - może, ale u mnie czegoś takiego nie było.

Próbowałem wieloma programami i sposobami, żadnych rezultatów. Problemem okazały się złe sektory na dysku. CHKDSK pomógł, teraz wreszcie udało mi się zmniejszyć rozmiar partycji.

I jeszcze raz dzięki za pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Mam pewien upierdliwy problem.

Moja konfiguracja:

System: Windows XP SP3
Karta graficzna: EVGA e-GeForce 8800GTX 768MB
Procesor: Core2 Duo E4600 2.40GHz
Pamięć: 2x1024MB 800Hz DDR2 firmy Corsair

Ta konfiguracja jest chyba wyjątkowo niefortunna ponieważ mimo dużej mocy gry mi na niej klatkują. Problem z GTA4 pomijam bo z tego co w internecie wyczytałem wynika, że mało komu ta gra działa poprawnie. Jeśli chodzi o inne gry to w Mass Effect mam około 15 FPS przy najniższych ustawieniach i podobnie sprawa sie ma w przypadku nowego Prince of Persia. Co więcej zmienianie ustawień grafiki w grze nie ma większego wpływu na ilość wyświetlanych klatek na sekund. Z drugiej jednak strony Dead Space oraz Tomb Raider Underworld działały mi na najwyższych ustawieniach płynnie, więc nie wiem co o tym myśleć. Przeinstalowałem nawet system i na świerzutkiej windzie z najnowszymi sterownikami zmian nie zaobserwowałem. Teraz zadaje pytanie wprost: mój problem leży w sprzęcie czy w grach, a może jeszcze gdzieś indziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma problem... (cytat z innego forum...)

"chodzi o te physx nvidi. Nvidia pisze że można wykorzystac kartę s serii 8xxx do generowania fizyki w grze a 2 zupełnie inną kartę do generowania textur (przypominają mi sie czasy 3dfx-a). Ja mam teraz tego gts-a, następną kartą bedzie albo 9800 gtx+ albo jakaś na chipie 200 (pewnie 280 jak stanieje). W każdym razie jak już będe miał 2 karty to jak to draństwo podłączyć żeby poprawnie działało (zawsze to 32 jednostki do generowania więcej a ja nie mam zwyczaju czegoś nie wykorzystać jak mogę - po co ma w szafie kurz zbierać jak może działać) "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem coś takiego

Corsair DDR2 XMS2 DHX PC6400 2x1024MB 800MHz CL4
Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz BOX
Asus Radeon HD 4850 Glaciator 512MB DDR3 PCI-E BOX
Gigabyte GA-EP45-DS3L

PO złożeniu komputer się uruchomił i odrazu zaczął odzyskiwać dane biosu. Przy 2 kościach ram wieszał się.
o włożeniu 1 kości odzyskał bios zainstalowałem system i oprogramowanie i działał. Po włożeniu 2 kości komputer działał ok 7 minut i po restarcie znów chciał odzyskiwać bios. Czasami był też error ""checksum error".
Napisał też Scanning BIOS Image in Hard Drive. BIOS Auto-Recovering i się zawiesił. Teraz jak uruchamiam komputer wszystko pracuje ale monitor się nie włącza i nie moge wejść do biosu. Po chwili komputer się wyłącza i znów włącza i tak ciągle.

Karta graficzna była sprawdzana na innym kompie i działa.

POMOCY !!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo ta działająca kość ramu poszła się walić , albo płyta główna

Parę takich opinii znalazłem na temat tej płytki , ale najbardziej to mnie zdziwiło :
Ta płyt ma problemy z pamięciami. Trzeba dobierać takie jak gigabyte podaje na swojej stronie. Z innymi typami są problemy, nawet jeśli jest to renomowana marka. Uruchomić płytę z pamięciami chodzącymi wyżej niż 1066 to już jest cud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 09:31, Crew 900 napisał:

Albo ta działająca kość ramu poszła się walić , albo płyta główna

Parę takich opinii znalazłem na temat tej płytki , ale najbardziej to mnie zdziwiło :
Ta płyt ma problemy z pamięciami. Trzeba dobierać takie jak gigabyte podaje na swojej
stronie. Z innymi typami są problemy, nawet jeśli jest to renomowana marka. Uruchomić
płytę z pamięciami chodzącymi wyżej niż 1066 to już jest cud.


Niby na stronie producenta płyty jest apisane że współpracuje z tymi ramami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej co jest kurde ?
Wczoraj nagrywałem coś na dwuwarstwową płytę , płyta miała 8x no i nawet nagrywało mi z prędkością 10 x
Dzisiaj kupiłem sobie taką samo , nagrywam no i kurde prędkość 2.4 x :|

WTF ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 12:33, sig. napisał:

na począŧek trzeba wyłączyć ressety, sposób jak to zrobić znajdziesz tu http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=38755&pid=10
potem przepisz komunikat /zrób zdjęcie rzeczowego niebieskiego ekranu, i daj tu (najważniejsze
są nazwy plików)

Hmm, a czy komp mi sie nie zchrzani, jeśli mi się nie uruchomi ponownie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy powinienem pytac w tym temacie o internet ale zaryzykuję. Chce operatora, na razie mam 160kb za 50 zł <hahaha> a sa juz inne lepsze oferty . Chcę miec powyżej 1mb i jak najlepszy inetrnet, dlatego zastanawiam sie nad ofertmi tp, ups oraz lanetu i własnie nie wiem co wybrac.Moze macie jakies propozycje ?
Mam tv z ups''a ale nie wiem jak sie ma sprawa z tymi filtrami odszumiającymi sygnał tv, czy nie ma z nimi problemów ,zwłąszcza ze chce oglądac mecze na necie i wkurzyłbym sie gdyby w połowie meczu cos sie "popsuło" ;] A no i słyszałem ze koncentryki którym dostałbym neta z ups są najlepsze , to prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm czy ktoś korzysta może z programu DaemonTools? rozchodzi się o najnowszą wersję. Wraz z zainstalowaniem aktualizacji nagle znikła mi opcja wyboru emulacji :/

v. 4.30.3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 16:08, 88Bonzo napisał:

Hmm czy ktoś korzysta może z programu DaemonTools? rozchodzi się o najnowszą wersję.
Wraz z zainstalowaniem aktualizacji nagle znikła mi opcja wyboru emulacji :/

v. 4.30.3


Odinstaluj i zainstaluj v.4.30.1
U mnie dziala jak nalezy.
Nie baw sie w aktualizacje. Poprostu je wylacz w opcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 15:55, Logan10 napisał:

Nie wiem czy powinienem pytac w tym temacie o internet ale zaryzykuję. Chce operatora,
na razie mam 160kb za 50 zł <hahaha> a sa juz inne lepsze oferty . Chcę miec powyżej
1mb i jak najlepszy inetrnet, dlatego zastanawiam sie nad ofertmi tp, ups oraz lanetu
i własnie nie wiem co wybrac.Moze macie jakies propozycje ?
Mam tv z ups''a ale nie wiem jak sie ma sprawa z tymi filtrami odszumiającymi sygnał
tv, czy nie ma z nimi problemów ,zwłąszcza ze chce oglądac mecze na necie i wkurzyłbym
sie gdyby w połowie meczu cos sie "popsuło" ;] A no i słyszałem ze koncentryki którym
dostałbym neta z ups są najlepsze , to prawda ?



UPC jest najlepszym dostawca internetu.
Ja tez mam kablowke i internet na jednym kablu. Nie ma zadnych smieci a mam 10 mb net.
To dla tego, ze jestem tam pare lat i mam pelen pakiet kablowki.
Razem place okolo 78 zlotych miesiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2009 o 16:12, Misquamaqus napisał:


Odinstaluj i zainstaluj v.4.30.1
U mnie dziala jak nalezy.
Nie baw sie w aktualizacje. Poprostu je wylacz w opcjach.


Aha czyli coś nie halo z tą wersją. Tak właśnie zauważyłem, w poprzedniej wersji było ok, po aktualizacji jest kupa :) Dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się