PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 20.01.2009 o 15:56, Wiedzmin2012 napisał:

Mam pytanie: jak ustawic rozdzielczosc taka jak 1920-1200??? I o co chodzi z tym HD w
grach??


Żeby ustawić taką rozdzielczość trzeba mieć monitor który ja obsługuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 15:52, lukin1906 napisał:

Mam starą kartę graficzną GeForce 7300 GS i przy graniu w gry "bardziej wymagające" wyskakują
artefakty tylko takie na cały monitor lub "ekran śmierci" jest jakaś szansa na zreanimowanie
jej ?:)


Karta jest pasywna czy aktywna ?. Chodzi mi o chlodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, gram jakieś niecałe 5 minut i pojawia mi się taki błąd na ekranie. Pomaga tylko reset. Za każdym razem jest tak samo. Co to może oznaczać?

20090120200428

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem , odebrałem nowy napęd , podłączyłem , ten był drugi , także dwa mam , no i po podłączeniu i włączeniu komputera , w moim komputerze nie widzi obydwu :|
Dlaczego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 20:19, Crew 900 napisał:

Mam taki problem , odebrałem nowy napęd , podłączyłem , ten był drugi , także dwa mam
, no i po podłączeniu i włączeniu komputera , w moim komputerze nie widzi obydwu :|
Dlaczego ?


Ustawiłeś odpowiednio zworki na napędach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 20:20, Crew 900 napisał:

Tia , z tyłu na obydwóch zaworki są po środku


A nie powinno byc tak, żę jedna powinna być na master a druga na slave? Muszą też być podpięte do tej samej taśmy. Tak coś mi sie wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem inny napęd i zamiast tamtego bo coś z nagrywaniem było dostałem nowy , na tamtym też na środku miałem i się widziały , taśma też podłączona , działają bo się otwierają . Tylko wtedy miałem inną kolejność , ten teraz co mam na górze wcześniej miałem na dole ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

góra czy dół nie ma znaczenia, jak są na tej samej taśmie to jeden musi być master a drugi slave. Jak to osiągnąć? poszukaj naklejek na dyskach, tam będą obrazki z położeniem zworek. Teoretycznie powinno jakoś działać jak ustawisz na obu cable select, ale to automatyka więc żadnych gwarancji nie daję.
ps Windows przydziela litery najpierw partycjom z dysku master, wiec jak nie chcesz mieć bałaganu ustaw stary na master a nowy na slave.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 17:25, Misquamaqus napisał:

> Mam starą kartę graficzną GeForce 7300 GS i przy graniu w gry "bardziej wymagające"
wyskakują
> artefakty tylko takie na cały monitor lub "ekran śmierci" jest jakaś szansa na
zreanimowanie
> jej ?:)

Karta jest pasywna czy aktywna ?. Chodzi mi o chlodzenie.


Pasywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moj kumpel ma dziwny problem ze swoim kompem...

Mianowicie blaszak jego zaraz po wlaczeniu zawiesza sie. Nawet Winda sie nie zdaza zaladowac. Siedzimy tak i dumamy o co tu kaman. Zaczelo to sie jakis czas temu, mowi ze zlapal jakielgos wira, wiec przeinstalowal winde. A potem sie to wszystko zaczelo... macie jakis pomysl co to moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 20:06, 143872 napisał:

Mam taki problem, gram jakieś niecałe 5 minut i pojawia mi się taki błąd na ekranie.
Pomaga tylko reset. Za każdym razem jest tak samo. Co to może oznaczać?


Wygląda na to, że monitor traci sygnał z karty graficznej, więc może jest jakaś zjechana... jaki masz sprzęt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2009 o 21:23, lukin1906 napisał:

Pasywne



No to juz wiemy, dla czego masz zwiechy. Karta sie przegrzewa. Nie masz dobrej wentylacji w budzie.
Sa dwa wyjscia:
Albo zalozysz maly wentylatorek na radiator na karcie graficznej, albo zalozysz jeden wentylator z przodu obudowy jako nawiew i jeden wyciagajacy z tylu obudowy jako wywiew.
Wlasciwie takie coolerki powinny byc zawsze.

Pokaz karte. Moze byc link do niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 21:57, Fum4R napisał:

Moj kumpel ma dziwny problem ze swoim kompem...

Mianowicie blaszak jego zaraz po wlaczeniu zawiesza sie. Nawet Winda sie nie zdaza zaladowac.
Siedzimy tak i dumamy o co tu kaman. Zaczelo to sie jakis czas temu, mowi ze zlapal jakielgos
wira, wiec przeinstalowal winde. A potem sie to wszystko zaczelo... macie jakis pomysl
co to moze byc?


Wchodzi do systemu ?.
Jest jakis blue screen ?.
Cos moze piknie z glosniczka systemowego ?.

Zrobcie reset biosa zworka, lub jak sie da wejsc do biosu to zrobcie przywracanie ustawien fabrycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2009 o 22:44, Misquamaqus napisał:

Wchodzi do systemu ?.
Jest jakis blue screen ?.
Cos moze piknie z glosniczka systemowego ?.

Zrobcie reset biosa zworka, lub jak sie da wejsc do biosu to zrobcie przywracanie ustawien
fabrycznych.



Do systemu czasem wchodzi, czasem nie.
Nie ma blue screena, po prostu sie zwiesza
Nie, nic nie pyka... dziwnie ze w ogole nigdy nic nie pika... nawet przy wlaczaniu.

A teraz to juz w ogole padl. Jakis blad biosu wywalilo, systemu nie dalo sie przywrocic bo jakies cyrki wychodzily... imo plyta glowna do wymiany, ale ze to stary komp to rozsadniej bedzie kupic nowy sprzet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.01.2009 o 22:41, Misquamaqus napisał:


> Pasywne
>
>

No to juz wiemy, dla czego masz zwiechy. Karta sie przegrzewa. Nie masz dobrej wentylacji
w budzie.
Sa dwa wyjscia:
Albo zalozysz maly wentylatorek na radiator na karcie graficznej, albo zalozysz jeden
wentylator z przodu obudowy jako nawiew i jeden wyciagajacy z tylu obudowy jako wywiew.
Wlasciwie takie coolerki powinny byc zawsze.

Pokaz karte. Moze byc link do niej.


http://www.gigabyte.pl/products/vga/bios/gv-nx73g128d-rh.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2009 o 23:35, lukin1906 napisał:


No widzisz...masz pasywniaka. Zaloz na ten radiator jakis coolerek o wiekosci powiedzmy 8cm, 9cm i napisz czy wszystko jest OK.
Mozesz go na czas proby przypiac np. gumka do wlosow od siostry :)).
Coolerek podepniesz do obojetnie jakiego gniazdka na plycie glownej dla coolerkow. Kazde ma 12 volt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się