PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 21.01.2009 o 15:02, Crew 900 napisał:

Stery same z Windowsa się zainstalowały .


Ciekawe, czy do grafiki tez używałbyś sterów z windy... jak pisałem, u mnie napęd zadziałał dopiero po instalacji softu z płytki dołączonej do napędu... Poza tym jak chcesz zaktualizować firmware? Bo to jest sprawa kluczowa...

@Bishoop - tez mam nagrywarkę LG, tylko że dwuletnią i też raz miałem lekki problem z płytkami Verbatim, których ni jak nie dało się nagrać, a które u innych osób chodziły. Sam nie wiem dlaczego, może były rąbnięte tylko dla mojego napędu...:) Gdy za jakiś czas kupiłem kolejne Verbatimy wszystko działało już bez problemu, także może spróbuj tez tak zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 15:02, Crew 900 napisał:

Stery same z Windowsa się zainstalowały .


A ja mam taką propozycję - nie gwarantuję, że zadziała, ale coś takiego kiedyś rozwiązało problem z moimi napędami:

wejdź w menadżer urządzeń, znajdź tam oba napędy optyczne, zaznacz, usuń z systemu a potem każ znaleźć nowy sprzęt albo zrestartuj kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mój problem jest taki - od dłuższego czasu ( niecały rok) mój napęd przestał czytać krążki DVD9. Wcześniej czytał je bez zarzutu, a teraz się coś uwziął i nie da rady. Inne nośniki czyta bez zarzutu, prócz wspomnianych DVD9 ;| Doradźcie co zrobić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam problem z Oblivionem.Mianowicie gdy wlaczam gre strasznie sie tnie-mam pokaz slajdow.
Gdy rok temu gralem zadnych problemow nie bylo.Wszystkie stery uaktualnione,wszystkie opcje graficzne na low i nadal to samo
Problem chyba nie lezy w grze ??
moj sprzet:

procek E2140 1.6x2
mobo Gigabyte 945GZM-S2
ram 2gb
karta gf 8600 gt 512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jestem zmuszony sformatować dysk twardy, ale problem tkwi w tym, że mam tylko jedną partycję, a na niej parę ważnych i dużych rozmiarem plików, których nie mogę stracić i nie mogę nigdzie ich nagrać. I takie moje jest pytanie: czy mogę sformatować dysk lecz bez tych plików? Jeśli nie, to:

Mam na dysku C: 70 GB wolnego miejsca. Czy mogę stworzyć z tych 70 GB drugi dysk, nie formatując dysku C przedtem? Wtedy wrzuciłbym tam te pliki i sformatował dysk C nie tracąc ich, bo byłby na tym drugim :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 22:21, Ludvic napisał:

Może komputer zawirusowany, zapchany jakims śmieciami ?

Sprawdzalem spybotem nic nie wykryl..ponadto zainstalowany avast :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób defragmentacje i spróbuj stworzyć dodatkową partycje, ale nie za dużą, tylko na potrzeby wspomnianych plików. Jak duże są te pliki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ich łączny rozmiar nie przekroczy więcej niż 50 GB, przy wyrzuceniu paru niepotrzebnych mogę go zmniejszyć do ok. 30 GB. I konieczna najpierw będzie defragmentacja? Nie obejdzie się bez niej? Po prostu dawno zapomniałem o defragmentacji, i może ona trochę potrwać :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 22:29, Jaki Ganh1 napisał:

Ich łączny rozmiar nie przekroczy więcej niż 50 GB, przy wyrzuceniu paru niepotrzebnych
mogę go zmniejszyć do ok. 30 GB. I konieczna najpierw będzie defragmentacja? Nie obejdzie
się bez niej? Po prostu dawno zapomniałem o defragmentacji, i może ona trochę potrwać
:>

może nie być konieczna ale na pewno nie zaszkodzi. zapewni lepsze rozłożenie danych na dysku, co ułatwi stworzenie nowej partycji. powiedz jaki największy rozmiar mają poszczególne pliki. może jakoś dałoby radę je nagrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 22:09, DJ Danielus napisał:

przeczyścić, wymienić


Przeczyścić - jak?
Wymienić - nie da rady - nie mam kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największe mają po 3-4 GB, jednak jest ich sporo. Od razu uprzedzam, bo już parę osób zarzuciło mi piractwo. to nie są piraty. Z reguły długie filmiki które sam tworzę. Niestety, jest ich sporo, a ja nie mam zamiaru przez 4 godziny nagrywać je na 20 płytkach ^^

EDIT: Jakoś w defragmentatorze Windows nie widzę nigdzie opcji utworzenia partycji O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 22:48, Jaki Ganh1 napisał:

Największe mają po 3-4 GB, jednak jest ich sporo. Od razu uprzedzam, bo już parę osób
zarzuciło mi piractwo. to nie są piraty. Z reguły długie filmiki które sam tworzę. Niestety,
jest ich sporo, a ja nie mam zamiaru przez 4 godziny nagrywać je na 20 płytkach ^^

EDIT: Jakoś w defragmentatorze Windows nie widzę nigdzie opcji utworzenia partycji O.o


Bo i nie znajdziesz takiej opcji. musisz użyć czegoś innego, na przykład Partition Managera. Jeżeli jednak mam być szczery, to wolałbym to nagrać. Dużo bezpieczniej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2009 o 22:40, Ancient Lord napisał:

Przeczyścić - jak?

Odpowiednią płytką czyszczącą puszczoną na 1x lub na własną odpowiedzialność dobrać się do lasera. Raczej to 1. ;)

Dnia 21.01.2009 o 22:40, Ancient Lord napisał:

Wymienić - nie da rady - nie mam kasy.

A gwarancja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się