PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam. Mam pytanie. Otóż chciałem podkręcić swoją kartę graficzną. Pobrałem program PowerStrip w tym celu. I moje pytanko: czy, aby podkręcić kartę, wystarczy przesuwać te dwie strzałki do góry? Cały ten zabieg jest tak banalnie prosty? Jeśli tak, to do jakiego poziomu mogę bezpiecznie podkręcić kartę (okno programu: obrazek).

http://img175.imageshack.us/my.php?image=podkrecanieda7.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 15:43, czaja24 napisał:

> Mam problem z vistą
> No kurde jestem administratorem kompa i niektórych plików nie moge usunąa bo to
mi wywala
> :|
najprawdopodobniej ten katalog został po poprzedniej instalacji systemu i jego właścicielem
jest poprzedni administrator systemu. Nie jest to wina windows tylko niuansów bezpieczeństwa
systemu plików NTFS, zmień właściciela katalogu i wszystko powinno działać. Jak to zrobić
znajdziesz w pomocy systemu.



Już usunąłem : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy komp tak samo zachowuje się w trybie awaryjnym, jeśli nie to któryś z zainstalowanych, programów(najczęściej antyvirus powoduje błąd systemu przy starcie) lub sterowników. Spróbować możesz w trybie awaryjnym wyłączyć antyvirus z sekwencji startowej, ewentualnie usunąć sterowniki powodujące problem. Jeśli to nie zadziała to bardzo prawdopodobnym powodem jest awaria dysku twardego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 15:41, Jarzy napisał:

/.../
Niewiele pomogło. Tłuki z Vobisa już nie miały co robić :/


Hmm a format wchodzi w grę? To by raczej usunęło tą reklamę, ale nie wiem czy warto z takiego powodu robić format. Poszukaj na google może ktoś miał podobny problem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 16:11, Jaki Ganh1 napisał:

Witam. Mam pytanie. Otóż chciałem podkręcić swoją kartę graficzną. Pobrałem program PowerStrip
w tym celu. I moje pytanko: czy, aby podkręcić kartę, wystarczy przesuwać te dwie strzałki
do góry? Cały ten zabieg jest tak banalnie prosty? Jeśli tak, to do jakiego poziomu mogę
bezpiecznie podkręcić kartę (okno programu: obrazek).

http://img175.imageshack.us/my.php?image=podkrecanieda7.png


Hmm jeśli za bardzo podniesiesz te strzałeczki do góry to możesz rozwalić sobie kartę graficzną, tzn jeżeli ustawisz zbyt duże częstotliwości możesz uszkodzić jakiś element na karcie np pamięć albo po prostu ja spalić.
Myślę, że trochę mniej jak połowa żółtego strzebla będzie ok....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 17:11, Jaki Ganh1 napisał:

OK, tak zrobiłem. Czy będą widoczne efekty?

Na pewno....kilka fpsow w frach na pewno przybędzie....pzdr a i sprawdź jeszcze temp jakimś programem tej karty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 17:38, Jaki Ganh1 napisał:

Temperatura na chwilę obecną wynosi ok. 40 C
Mam zdjętą obudowę + 2 wentylatory.


hmm Najlepiej włącz jakiegoś benchmarka teraz w stylu 3dMark .. i sprawdź teraz temperatury i czy wyskakują jakieś dziwne artefakty(różne kolory na ekranie..) jeżeli nie podkręć jeszcze trochę i talk długo to rób jak zacznie coś wyskakiwać..wtedy przerwij ..cofnij zmianę . i ciesz się podkręconą kartą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 18:50, Logan10 napisał:

Mam pytanie, czy ikony na pulpicie powodują że system chodzi wolniej ? bo słyszałem ze
usunięcie ikon z pulpitu pomaga.


Ale....zostaw ikonki bo one nijak sie maja do wydajnosci systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 18:53, Misquamaqus napisał:

> Mam pytanie, czy ikony na pulpicie powodują że system chodzi wolniej ? bo słyszałem
ze
> usunięcie ikon z pulpitu pomaga.

Ale....zostaw ikonki bo one nijak sie maja do wydajnosci systemu.


NO tez mi się tak wydaje ale chciałbym zdementowac ten pogląd skoro jest błędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jak masz jakiegoś kompa z, powiedzmy, 2000-2002 roku z Pentium III, 256RAM i GF4MX, z wysłużonym HDD, czyli starego i wolnego, to wywalenie tapety i jak największej ilości ikon powinno trochę skrócić czas, jaki mija podczas logowania. Z tego co widzę na Twoim GS''ie masz w miarę dobrego kompa i o ile często defragmentujesz dysk, przejmować się o zbyt wielu ikonkach nie powinieneś :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z komputerem,domyslam się że to RAM albo Dysk Twardy,odrazu mówię żę nie dvd-rom.
gdy instaluje GTA IV na moim komputerze caly czas wywala mi CRC,z tej samej plytki instalowalem na Lapku rodziców,zainstalowało się.
Potem instalowalem na komputerze taty(stacjonarny)też zadziałało,potem wziąłem od niego DVD-rom z kompa i zamontowałem u siebie,i tak sie nie udalo,potem wziąłem od DVD od siąsiada i ten sam problem,wiec wina lezy gdzie w komputerze a nie w plytce czy DVDiku.Nie wiem co mam robic.Pomocy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 15:41, Jarzy napisał:

/.../
Niewiele pomogło. Tłuki z Vobisa już nie miały co robić :/

bo to nie chodzi o dxdiag (który podaje konfiguracje programową) tylko msconfig (z szczególnym uwzględnieniem ostatniej zakładki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem otóż gram sobie kulturalnie w WoWa i gadam przez mikrofon nagle ni zgruchy ni z pietruchy mi mikrofon przestaje działac. Nic nie trzasneło, zasyczało tylko po prostu odmowił posługi. Co gorsza jak mi sie nie udalo go uruchomic to podłączyłem inny mikrofon i ten tez nie działa,ale na kompie brata działaja juz, bo sprawdzałem:/ Wie ktos jak sprawdic aby mikrofon znowu zadziałal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak rzeczywiście ...właśnie się skapnąłem... pomyliłem komendy ...sorry ....mówiłem z pamięci ... hmm jednak choroba działa nam mnie ... pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 22:14, Pysiak77 napisał:

Mam problem otóż gram sobie kulturalnie w WoWa i gadam przez mikrofon nagle ni zgruchy
ni z pietruchy mi mikrofon przestaje działac. Nic nie trzasneło, zasyczało tylko po prostu
odmowił posługi. Co gorsza jak mi sie nie udalo go uruchomic to podłączyłem inny mikrofon
i ten tez nie działa,ale na kompie brata działaja juz, bo sprawdzałem:/ Wie ktos jak
sprawdic aby mikrofon znowu zadziałal?


Przeinstaluj sterowniki od karty dźwiękowej... sprawdź jeszcze czy przypadkiem czegoś nie wyciszyłeś.....ale najlepiej nowe stery... pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki program możecie mi polecić do sprawdzenia temperatury procesora i innych podzespołów? Nigdy z tego nie korzystałem, więc nie wiem też jakie temperatury są w normie i czy powinienem je mierzyć kiedy gra jest włączona (bo właściwie to w tym mam problem, jak gram to nocą zaczyna mi gra co jakiś czas spowalniać z 50 do 20 fps i z powrotem, jest do dosyć irytujące i - niestety - nie jest to antywirus ani żaden program).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się