PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 26.01.2009 o 02:03, Sth`Devilish napisał:

Jaki program możecie mi polecić do sprawdzenia temperatury procesora i innych podzespołów?
Nigdy z tego nie korzystałem, więc nie wiem też jakie temperatury są w normie i czy powinienem
je mierzyć kiedy gra jest włączona (bo właściwie to w tym mam problem, jak gram to nocą
zaczyna mi gra co jakiś czas spowalniać z 50 do 20 fps i z powrotem, jest do dosyć irytujące
i - niestety - nie jest to antywirus ani żaden program).


Everest Ultimate Edition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 02:03, Sth`Devilish napisał:

Jaki program możecie mi polecić do sprawdzenia temperatury procesora i innych podzespołów?
Nigdy z tego nie korzystałem, więc nie wiem też jakie temperatury są w normie i czy powinienem
je mierzyć kiedy gra jest włączona (bo właściwie to w tym mam problem, jak gram to nocą
zaczyna mi gra co jakiś czas spowalniać z 50 do 20 fps i z powrotem, jest do dosyć irytujące
i - niestety - nie jest to antywirus ani żaden program).


Masz na mysli grafike ?.
Sciagnij rive tuner 2.22 i zainstaluj. W jednej z zakladek jest monitoring karty.
W kartach nvidi jest taka opcja, ktora po przekroczeniu temperatury krytycznej obniza zegary gpu i wtedy wydajnosc spada. Jak temperatura wruci ponizej krytycznej to gpu znowu wchodzi na max i fps wzrasta.
Zobacz ile masz stopni C na gpu. Mozesz tez sciagnac everesta 4.60.1550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem Everesta, jako że głównie chodzi mi o procesor (na niego padło podejrzenie). Nie wiem za bardzo jak to tam sprawdzić, więc podam to co widzę w pasku zadań:

Procesor: wacha się jakoś od 46 do nawet 55 czasami
Płyta gł: 41
Karta graf: ?? (da się tym sprawdzić?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2009 o 19:47, kuba9876543210 napisał:


Jak masz jakiegoś kompa z, powiedzmy, 2000-2002 roku z Pentium III, 256RAM i GF4MX, z
wysłużonym HDD, czyli starego i wolnego, to wywalenie tapety i jak największej ilości
ikon powinno trochę skrócić czas, jaki mija podczas logowania. Z tego co widzę na Twoim
GS''ie masz w miarę dobrego kompa i o ile często defragmentujesz dysk, przejmować się
o zbyt wielu ikonkach nie powinieneś :).

To bardziej chodziło o kompa kumpla :) ja jak sam powiedzialeś mam dosyc dobrego pc''a :) A defragmentacje robię często.A te ikony nie spowalniają pracy takiego wolnego kompa ? bo pisałęs tylko o logowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec przywiózł z urlopu płytę dvd prawdopodobnie z filmem. Nie zna się na kompach, więc informacji udzielił raczej skąpo i są niepewne.
Więc tak - jest płytka dvd, ewidentnie coś na niej jest (widać po wypalonym śladzie). Zarówno w odtwarzaczu stacjonarnym (od tv) jak i w kompie płytka nie działa - stacjonarka tylko muli i "no read" a mój komp czyta ją jako czystą płytę. Płytka Verbatima, zero rys. Taka sama płytka ze zdjęciami (nagrywana na tym samym lapie) chodzi idealnie, więc inna strefa regionalna (nagrywane na Teneryfie) raczej odpada. Wg słów ojca osoba nagrywająca mówiła coś o "innym formacie", ale wtedy niby sam plik byłby widoczny na kompie...
Jak sprawdzić czy w ogóle oraz jak ją można uruchomić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 03:09, Sth`Devilish napisał:

Ściągnąłem Everesta, jako że głównie chodzi mi o procesor (na niego padło podejrzenie).
Nie wiem za bardzo jak to tam sprawdzić, więc podam to co widzę w pasku zadań:

Procesor: wacha się jakoś od 46 do nawet 55 czasami
Płyta gł: 41
Karta graf: ?? (da się tym sprawdzić?)


W zakladce komputer -> czujnik sa temperatury podzespolow.
Karta bedzie widniec pod gpu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 15:09, szypek26 napisał:

Mój ojciec przywiózł z urlopu płytę dvd prawdopodobnie z filmem. Nie zna się na kompach,
więc informacji udzielił raczej skąpo i są niepewne.
Więc tak - jest płytka dvd, ewidentnie coś na niej jest (widać po wypalonym śladzie).
Zarówno w odtwarzaczu stacjonarnym (od tv) jak i w kompie płytka nie działa - stacjonarka
tylko muli i "no read" a mój komp czyta ją jako czystą płytę. Płytka Verbatima, zero
rys. Taka sama płytka ze zdjęciami (nagrywana na tym samym lapie) chodzi idealnie, więc
inna strefa regionalna (nagrywane na Teneryfie) raczej odpada. Wg słów ojca osoba nagrywająca
mówiła coś o "innym formacie", ale wtedy niby sam plik byłby widoczny na kompie...
Jak sprawdzić czy w ogóle oraz jak ją można uruchomić?


hmm no trochę to dziwne...albo płyta walnięta albo źle coś się nagrało... spróbuj jeszcze nacisnąć na ten dysk prawym .i zrób eksploruj.... może tka zadziała... pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę otworzyć płytę bez problemu, tylko komp nie widzi żadnych plików w niej. A ślad po wypalaniu jest doskonale widoczny. Na oko z 2GB danych powinno być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały(?) problem z podłączeniem myszki Razer Pro Click. Dodaje urządzenie bluetooth jak należy i po zakończeniu instalacji gryzonia ten działa przez ... jakieś 2 sekundy :/ W urządzeniach bluetooth pokazuje mi, że mysz jest podłączona... Może ktoś wie w czym leży problem. Z góry dziękuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie jest czasem nagrana w "makowym" standardzie? windows ich chyba nie czyta......
ps pisząc makowym mam na myśli produkty apple (i bynajmniej nie chodzi mi o kompot ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 17:42, sig. napisał:

Ten dołączony do plyty głównej, żaden inny nie będzie wiarygodny


Z tym miałbym akurat problem, bo z dołączonej płytki (chyba) nic mi nie działa pod Vista x64, tzn wywala ciągle errory lub nic się nie ładuje. Można to gdzieś ściągnąć w wersji na Vistex64? Mam płytę Asus M2N-E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 13:08, Logan10 napisał:

> o zbyt wielu ikonkach nie powinieneś :).
To bardziej chodziło o kompa kumpla :) ja jak sam powiedzialeś mam dosyc dobrego pc''a
:) A defragmentacje robię często.A te ikony nie spowalniają pracy takiego wolnego kompa
? bo pisałęs tylko o logowaniu.


Nie, te ikony najwyzej beda spowalniac kompa podczas logowania, ale to tylko jak jest bardzo wolny/zasmiecony :)

------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------

A teraz ja mam pytanie, moze powinno byc w temacie o monitorach, ale dobra: Co sie najczesciej psuje w monitorach, tak ze przestaja wyswietlac? Pytam sie, bo 2 tygodnie temu zepsul mi sie monitor 19 cali Benq T905 i jestem zmuszony uzywac pozyczonego Sony 23 cale Full HD =) Na razie jest OK, ale w wakacje bede musial juz jakis monitor kupic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej!
Potrzebuję przesyłać pliki z kilku komputerów na inne. Na pendrive mi się nie opłaca, na płytach także. Najlepszym sposobem byłoby stworzenie własnej sieci. Niestety nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić. Dodatkową trudnością jest fakt, że każdy komputer to inny system operacyjny: Vista, XP, openSUSE. Najbardziej chodzi mi o dwa pierwsze. Pomógłby kto? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jednak ostatecznie będę formatował dysk, jednak mam problem. Formatować foramtowałem, ale wszędzie pisali o zgraniu pewnego programu na dyskietki, a gdy ostatnio formatowałem opcja formatowania włączyła się automatycznie po wsadzeniu płytki instalacyjnej od Windowsa XP. Teraz niestety już nie pojawia się ta opcja. Co zrobić, aby uruchomić ten panel, w którym będę mógł sformatować dysk? I jak stworzyć parę partycji? Stwierdziłem, że zrobię: "dysk C:" mający 25 GB dla systemu operacyjnego + plików tymczasowych (wystarczy?), 80 GB dla programów (wystarczy?), 160 GB na gry i 55 GB na pozostałe pliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po cóż tak komplikować swój żywot? Musisz ustawić w BIOSie żeby brało dane najpierw z napędu CD a nie z dysku twardego potem zapisujesz ustawienia komp się sam restartuje i trzeba wcisnąć dowolny klawisz do rozruchu z płyty. Potem podczas instalacji będziesz miał wszelkie opcje manipulowania partycjami. Przydaje się lekka znajomość angielskiego choć czasem jest po polsku. I to tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2009 o 16:05, szypek26 napisał:

Mogę otworzyć płytę bez problemu, tylko komp nie widzi żadnych plików w niej. A ślad
po wypalaniu jest doskonale widoczny. Na oko z 2GB danych powinno być...


Ale zrobiłeś eksploruj ? strzeże to nie wiem co może być przyczyną.... ja tak miałem gdy rozwalił mi się napęd...jeżeli inne płyty działają to po prostu musiało być walnięte podczas nagrywania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie moge sobie poradzia ze zmianą skina. Mam Viste, z tego co czytalem to dobrze jest posiadac program Vista Glazz, ale nie rozumiem w jaki sposób moze mi on pomóc ze zmianą. Rozpakowuje Theme do C:/Windows/Resources/Themes i nie wiem co dalej zrobic. Gdy naciskam na plik z rozszerzeniem Windows Visual Style File wyświetla mi sie "Ustawienie wygladu" (1) i mam do wybory schemat kolorów itp. Wydaje mi sie ze, to rozszerzenie pliku powinno bya zamienione na typ Windows Theme File - tak jak pozostale podstawowe style w Viscie, ale nie wiem " z czym to sie je". Móg3bym mi ktoś krok po kroku to wytlumaczyc ? Chodzi mi dokladnie o taki skin: http://kaonic.deviantart.com/art/Vista-Se7en-Black-Edition-82722972?moodonly=24 - moze link sie przyda aby mi ktos odrazu umiescil link np. na rapidshare abym mogl sciagnac to co musze.

Nie odsylajcie mnie do linków gdzie jest to opisane bo duzo przeczytalem i próbowalem róznych rzeczy, lecz nic nie pomoglo ;]

20090126214803

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się