PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Czy pulpit w windowsie jest cały czas odświeżany ? (bo kmpel mi cos gada jakies głupoty ze im mniej ikon na pulpicie tym mniej zmula system).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2009 o 23:17, Logan10 napisał:

Czy pulpit w windowsie jest cały czas odświeżany ? (bo kmpel mi cos gada jakies głupoty
ze im mniej ikon na pulpicie tym mniej zmula system).



kogo ja widzę Logan :)

600v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam zapytanie odnośnie:

Od jakiegoś czasu zacząłem się bawić w OC

lecz nie wiem jak nazywa się VTT ( nie mam takiego skrótu w biosie ) [ pewnie u mnie się to inaczej nazywa ]

ale jak ?


Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech,mam problemik...
zaczęło się od tego,ze demo F.E.A.R 2 bardzo słabo mi chodzi zacząłem więc sprawdzać komputer i temperatury poszczególnych podzespołów,wyszło mi,ze grafika ma 80 stopni c / ASUS Radeon HD 4870 512 /,zainstalowałem programik ASUS SmartDoctor / który jest zalecany przez producenta karty i opisany na pudełku mojej grafiki /,temperatura spadła o 30 c,ale komp zaczął się wieszać,nie dało sie grać - wywaliłem programik i zainstalowałem stery do grafiki / 8.12 /,co przywróciło poprzednie ustawienia,ale ...problem jest dalej...
Far Cry 2 chodzi mi ok,ale po ok.20 minutach gra się zawiesza i zamyka / tak mam praktycznie od początku / - nowy Prince of Persia dzialal mi tak śmiesznie,ze po załączeniu Antyaliasingu postacie świeciły jak żarówki - wczoraj włączyłem sobie Crysisa żeby sprawdzić jak mi teraz działa / wcześniej nie było problemów / - problem był już w menu gry; nie da sie normalnie wybrać opcji klikając na nia,tylko nad nią...ok,wczytałem jakis sejw - gra wczytuje się tak,ze po załadowaniu planszy obraz pojawia się stopniowo - najpierw grafika jest słaba a po chwili dochodzą szczególy - gra sie trochę tnie a,np.był taki moment że ściana / mór wygladał jak jeden pixel,dopiero gdy podszedłem bliżej,pojawiły się szczegóły - cegły.
Dzisiaj wyjąłem kartę,przedmuchałem ja odkurzaczem,wysprzątałem obudowę,zostawiłem zdjęty bok obudowy / jak poradzono mi w sklepie /,załączyłem kompa i w catalytyscie podkręciłem wentylator grafiki z 25% do 40% - temperatura spadła z 80 c do 48 - 50 c,pogralem chwilę,jako tako w Crysisa,i ... cały komp się zwiesił podczas gry - restart.
Co moze byc nie tak? - chłodzenie grafiki jest za slabe?,a moze to zasilacz?,procek?,pamięć? / z którą miałem już problemy,gdyż jedna kość była walnięta fabrycznie / - co zrobić,oddać komp na serwis?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2009 o 23:17, Logan10 napisał:

Czy pulpit w windowsie jest cały czas odświeżany ? (bo kmpel mi cos gada jakies głupoty
ze im mniej ikon na pulpicie tym mniej zmula system).

zakładając że nie chodzi o areo (które na wskutek braku optymalizacji zużywa dużo mocy obliczeniowej) ew wpływ i tak byłby niezauważalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche duzo jak na 80 stopni, ze miales tak rozgrzana karte... moze cos sie troche sfajczylo? A jesli chodzi o stery, to czy przed zainstalowaniem 8.12, odinstalowales stare?
Co do Crysisa, to z tym wczytywaniem szczegolow tez tak czasem mam, ale trwa to tylko po pierwszym zaladowaniu planszy i to nie wiecej niz 2-3 sekundy, dlatego ze gram w 1920 x 1200 z wszsytkim na max. (+ AA max. + AF max.) ;).
Ja bym na Twoim miejscu sprawdzil karte w innym komputerze; jak bedzie to samo, to oddaj karte do serwisu.

P.S. Moglbys jeszcze sprobowac wiatrak ustawic na 100%, wtedy bedziesz mial pewnosc, ze Ci sie nie przegrzewa (no chyba, ze z chlodzeniem cos nie tak...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie takie: czy komputer się wiesza czy restartuje jak restartuje to znaczy że dostaje bluescreena, warto więc by w takim wypadku podać komunikat jaki jest wyświetlany. Temperatura w nowych radeonach rzędu 80 st to nic niezwykłego i w takiej też pracują stabilnie. Możliwe że problem leży gdzie indziej. A tak wogóle to ostatnią wersją sterów które działały mi poprawnie na Viście były 8.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam zapytanie odnośnie:

Od jakiegoś czasu zacząłem się bawić w OC

lecz nie wiem jak nazywa się VTT ( nie mam takiego skrótu w biosie ) [ pewnie u mnie się to inaczej nazywa ]

ale jak ?


Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie
Pytanie może trochę nie do tego działu, ale mam takie pytanie:
Posiadam Monitor Syncmaster 223BW 22 cale
Mam problemy z odtwarzaniem filmów w jakości HD 720p i stąd moje pytanie, czy możliwość odtwarzania takich jakości leży w kwestii "umiejętności" monitora czy też karty graficznej? Posiadam starocie GF FX5200.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

I będziesz miał problemy z odtwarzaniem. Rozdzielczość dla monitora CRT (kineskopowego) to rozdzielczość VGA, czyli 640x480. Jako, że opis jakości HD polega na podaniu ilości pikseli w poziomie (np. dla Full HD to 1080p), tu zaś pozioma ilość to 640 pikseli, więc łatwo zauważysz, że żaden TV kineskopowy ze względu na możliwości konstrukcyjne nie pozwoli na uzyskanie jakości HD.
Tak przy okazji - FX5200 to też jedna z najgorszych kart graficznych w historii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 13:32, mrosi napisał:

/.../

I będziesz miał problemy z odtwarzaniem. Rozdzielczość dla monitora CRT (kineskopowego)
to rozdzielczość VGA, czyli 640x480. Jako, że opis jakości HD polega na podaniu ilości
pikseli w poziomie (np. dla Full HD to 1080p), tu zaś pozioma ilość to 640 pikseli, więc
łatwo zauważysz, że żaden TV kineskopowy ze względu na możliwości konstrukcyjne nie pozwoli
na uzyskanie jakości HD.
Tak przy okazji - FX5200 to też jedna z najgorszych kart graficznych w historii...


Nie wprowadzaj w błąd... CRT jest w stanie uzyskać rozdzielczość HD. Na ten przykład rozsądna rozdzielczością dla dla monitorów 17" 1024x768 pixeli choć sam monitor jest w stanie wyświetlić czasami nawet dwukrotnie wyższą rozdzielczość. tu chodzi raczej o to, że ani karta ani monitor nie wspierają systemu zabezpieczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś powiedzieć jakie amd althon 64 x2 3800 ma napięcie podstawowe bo podkręcam go i nie wiem jakie napięcie ustawić w biosie(jest na auto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 14:05, wiedx1 napisał:

może mi ktoś powiedzieć jakie amd althon 64 x2 3800 ma napięcie podstawowe bo podkręcam
go i nie wiem jakie napięcie ustawić w biosie(jest na auto)

spózniłem sie nieco z editem i znalazlem takie cos
Athlon 64 X2 3800+ 2000 MHz 2 x 512 KB 2000 MHz 10x 1,20-1,25 V jak mam na auto to chyba powinno samo się zwiększać ?(mam u mnie to 1.3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 13:32, mrosi napisał:

/.../

I będziesz miał problemy z odtwarzaniem. Rozdzielczość dla monitora CRT (kineskopowego)
to rozdzielczość VGA, czyli 640x480. Jako, że opis jakości HD polega na podaniu ilości
pikseli w poziomie (np. dla Full HD to 1080p), tu zaś pozioma ilość to 640 pikseli, więc
łatwo zauważysz, że żaden TV kineskopowy ze względu na możliwości konstrukcyjne nie pozwoli
na uzyskanie jakości HD.
Tak przy okazji - FX5200 to też jedna z najgorszych kart graficznych w historii...


Ale mój monitor to nie CRT a LCD. Chodzi mi o to, po czyjej stronie leży wina, bo ciekawi mnie czy zmiana komputera rozwiąże ten problem.
Oto opis tego modelu:
http://www.komputronik.pl/Wolters_Kluwer/22_Samsung_SyncMaster_223BW/pelny,id,44733/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 15:22, dark mesiah napisał:

mam takie pytanko jak sprawdzic temperature karty graficznej ile ma stopni


O ile sama karta obsługuje czujnik to na przykład Everestem. Jeśli nie to nie pozostaje nic innego jak uzyć spirometru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2009 o 14:14, wiedx1 napisał:

> może mi ktoś powiedzieć jakie amd althon 64 x2 3800 ma napięcie podstawowe bo podkręcam

> go i nie wiem jakie napięcie ustawić w biosie(jest na auto)
spózniłem sie nieco z editem i znalazlem takie cos
Athlon 64 X2 3800+ 2000 MHz 2 x 512 KB 2000 MHz 10x 1,20-1,25 V jak mam na auto
to chyba powinno samo się zwiększać ?(mam u mnie to 1.3)


W biosie plyty glownej bedzie podana wartosc napiecia na cpu. Poszukaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Od jakiegoś czasu w Menadżerze Zadań użycie procesora 50 - 100% nawet jak nic nie robie jest 50%. Wie ktoś może co jest nie tak?? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się