PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 08.02.2009 o 01:48, Jarzy napisał:

Potrzebuję dobrego zasilacza w cenie do 150zł. Musi być w stanie obsłużyć mój sprzęt,
czyli :Athlon 3,2Ghz 64bit, 2 dyski 80GB i 320GB, grafika Radeon X1650Pro,2x512DDR RAM,muzyk
Soundblaster Live!1024, monitor Samsung Syncmaster 20'''' i pare innych drobiazgów. Mam
w tej chwili zasilacz Feel (niby) 400W, ale nie spełnia on swojej roli :/ Na stronie
Ceneo.pl jest od zatrzęsienia zasilaczy. O jakiej mocy i jakiej firmy zasilacz będzie
spełniał kryteria? Najlepiej, żeby zostało trochę mocy w zapasie na wszeli wypadek. Z
góry dzięki za wszelkie sugestie.



Licytuj albo kup za gtowke....

http://www.allegro.pl/item546461631_zasilacz_tagan_380w_okazja.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem...
Przy próbie pobrania jakichkolwiek danych wyświetla sie takie coś...
Czy ktos wie czego to oznaka albo jak naprawia b3ąd?
To już tak z dwa tygodnie i nic...

20090208160105

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam pewien problem ostatnio zmieniałem płytę główną
dzisiaj chciałem zainstalować drukarkę i pod koniec instalacji kiedy podłanczam
drukarkę pod usb wyskakuje dymek komputer nie rospoznaję urządzenia usb ???
nie wiem oco tu chodzi robiłem formata le nie pomogło pomocy moja płyta główna
gigabyte 945gcm-s2l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 17:45, SerVius napisał:

Witam.
Mam pewien problem ostatnio zmieniałem płytę główną
dzisiaj chciałem zainstalować drukarkę i pod koniec instalacji kiedy podłanczam
drukarkę pod usb wyskakuje dymek komputer nie rospoznaję urządzenia usb ???
nie wiem oco tu chodzi robiłem formata le nie pomogło pomocy moja płyta główna
gigabyte 945gcm-s2l


Na początek zainstaluj stery do płyty głównej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
MC w cenie, którą mogę zaakcepotwać ma 350W a mnie potrzebne jest jakieś 400 W :/

Misuamaqus->nie dizięki. "Okazje" na Allegro od sprzedawców z małą ilością komentarzy są nie na moje nerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 16:01, Zabuza95 napisał:

Problem...
Przy próbie pobrania jakichkolwiek danych wyświetla sie takie coś...
Czy ktos wie czego to oznaka albo jak naprawia b3ąd?
To już tak z dwa tygodnie i nic...


To wyglada jak bys zmienial folder, w ktorym ma byc zapisany temp. Takie zeczy robi sie w zmienych srodowiskowych.
Albo przywrucisz je recznie (ja nie wiem jak), albo sprobujesz naprawic system za pomoca plytki instalacyjnej windows, albo zrobisz przywracanie systemu, albo zrobisz format i postawisz nowa winde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 21:00, TetraGramaton napisał:

Jaką komendę wpisać w CMD aby dowiedzieć się o połączeniach ?


Jeśli chodzi Ci o wszystkie informacje o połączeniach sieciowych to "ipconfig" parametr "-all" dodany po spacji wyświetli bardziej szczegółowe dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 21:08, Bart_GT napisał:

model chipsetu płyty głownej Intel P43 chyba też nie jest zły, prawda?

Lepiej kupić płytę z chipsetem P45 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z '' Menu Start" wogle sie nie wlancza , wciskam lewy przycisk myszy i nic . Wszystkie inne ikonki na pasku dolnym funkcjonoja bez problemu tylko te koleczko po lewej stronie w dolnym rogu nie reaguje. czy cos mozna z tym zrobic? system vista to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok,mam problem i to duży :P CZYTAĆ CAŁE!

Mianowicie chodzi o to,że co 10 sekund mam straszne lagi w KAŻDEJ grze(nieważne,czy to Madagaskar czy GTA4.Lagi występują nawet w najniższych ustawieniach grafiki).Wszystko zaczęło się po tym, gdy czyściłem kompa.Wiecie, trzeba było kurz zlikwidować itp.Odkurzyłem kartę graficzną oraz zdemontowałem wiatrak od procesora.Sęk w tym, że teraz jest przymocowany na 2 z 4 zatrzasków.NIe chciałem ich wpychać na siłę, bałem się, że coś rozwalę.Wszystko złożyłem i odpalam Undercovera.I się zaczęło - minutka jazdy i cholerne lagi(1 fps).Potem wraca do normy(60 fps) i dalej lagi.Ustawiłem na low i to samo.Komp sobie troszkę poleżał.Przeinstalowałem system, żeby wyeliminować jakiekolwiek błędy systemu w sprawie lagów.I dupcia blada.Koniec biadolenia, podam mój config -->

GF 8800GT 512 mb Gainward(wiatrak chodzi na max. obrotach)
C2D 6550(Podkręcony z 2,33 do około 2,5.Ale to chyba na nic nie wpływa)
2Gb ramu GeIl DDR2 800 MHz
Seagate 160 GB NCQ
Zasiłka BeQuiet Straight Power 550W(na bank nie zasilacz)
Płyta Główna MSI SLI V2

Tak sobie pomyślałem, co mogło spowodowac ten cały problem :

-Źle przykręcony wiatrak od procka
-Pasta termoprzewodząca może się starła
-Żle podłączone komponenty


Za wszelką pomoc dziękuję.Jeśli będzie to potrzebne, dam temp. procesora podczas grania w różne gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok,mam problem i to duży :P CZYTAĆ CAŁE!

Mianowicie chodzi o to,że co 10 sekund mam straszne lagi w KAŻDEJ grze(nieważne,czy to Madagaskar czy GTA4.Lagi występują nawet w najniższych ustawieniach grafiki).Wszystko zaczęło się po tym, gdy czyściłem kompa.Wiecie, trzeba było kurz zlikwidować itp.Odkurzyłem kartę graficzną oraz zdemontowałem wiatrak od procesora.Sęk w tym, że teraz jest przymocowany na 2 z 4 zatrzasków.NIe chciałem ich wpychać na siłę, bałem się, że coś rozwalę.Wszystko złożyłem i odpalam Undercovera.I się zaczęło - minutka jazdy i cholerne lagi(1 fps).Potem wraca do normy(60 fps) i dalej lagi.Ustawiłem na low i to samo.Komp sobie troszkę poleżał.Przeinstalowałem system, żeby wyeliminować jakiekolwiek błędy systemu w sprawie lagów.I dupcia blada.Koniec biadolenia, podam mój config -->

GF 8800GT 512 mb Gainward(wiatrak chodzi na max. obrotach)
C2D 6550(Podkręcony z 2,33 do około 2,5.Ale to chyba na nic nie wpływa)
2Gb ramu GeIl DDR2 800 MHz
Seagate 160 GB NCQ
Zasiłka BeQuiet Straight Power 550W(na bank nie zasilacz)
Płyta Główna MSI SLI V2

Tak sobie pomyślałem, co mogło spowodowac ten cały problem :

-Źle przykręcony wiatrak od procka
-Pasta termoprzewodząca może się starła
-Żle podłączone komponenty


Za wszelką pomoc dziękuję.Jeśli będzie to potrzebne, dam temp. procesora podczas grania w różne gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle założone chłodzenie na procka. Wyjmij je, przeczyść starą pastę, nałóż nową (dokładnie!) i tym razem załóż dobrze chłodzenie, tak by wszystko weszło jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 23:14, DJ Danielus napisał:

Źle założone chłodzenie na procka. Wyjmij je, przeczyść starą pastę, nałóż nową (dokładnie!)
i tym razem załóż dobrze chłodzenie, tak by wszystko weszło jak należy.



OK, tak uczynię.Powiedz mi jeszcze, ile około taka pasta może mnie wynieść i jak się ją nakłada?(Palcem,szmatką,natrzeć na cały proc czy jakiś punkt?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zresetować BIOS - poprzez przestawienie zworki CMOS albo wyjęcie-włożenie baterii(w końcu zabawy w BIOSie też takie rzeczy potrafią spowodować:D).

Chociaż po tym co mówisz najbardziej prawdopodobne jest to, że procesor po prostu się przegrzewa, przez co aby "ochłonąć" zmniejsza taktowanie/mnożniki, nie pamiętam jak się nazywał ten system(ii czy przypadkiem to nie ten w kartach graficznych xD), ale powoduje on niemalże na pewno twój problem, patrząc po tym jak to wszystko wygląda. Powinieneś na nowo założyć pastę termoprzewodzącą oraz wiatrak.

btw. Jak nie znasz się za dobrze na zakładaniu pasty, to nie polecam samemu robić. Spartolić można. Jak się tego nigdy nie robiło, to ryzyk-fizyk, na czuja(ew. poszukaj w google, są poradniki).

Palcem nie polecam(chyba, że w gumowych rękawiczkach:P) - w żądnym wypadku nie wolno zostawiać tłustych śladów, mogą się czymś odbić w działaniu procka. Możesz to robić przy pomocy patyczka, a pastę rozłóż równomiernie i aby to była niezbyt gruba warstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK,pobawiłem się trochę z CPU-Z oraz SpeedFanem.Obejrzałem BIOS,po reinstalce wróciłe do starego stanu(czyli wszystko domyślnie).Uruchamiam oba programy oraz GTA4(niech wyniki będą miarodajne,wkońcu gra ma niemałe wymagania).Gram sobie 10 minut(lagi mnie nie zniechęciły xD) i minimalizuję.Czas na sprawdzenie wyników.Kopara mi opadła, jak zobaczyłem że proc. ma prawie 100 stopni.Karta miała 55,bo chłodzenie na max. dałem.Lukam na CPU-Z i co widzę?Podczas, gdy w nic nie gram, mnożnik wskazuje raz x7 a raz x6.I czestotliwośc skacze od 2,0 GHz do 2,333 GHz.Gdy GTA działało w tle, przez 5 minut tylko raz mnożnik się podniósł do x7.A tak to cały czas x6 oraz 2,0 GHz.Ale ta tamperatura mnie załamała po prostu, na bank wina procka.

P.S.

Tak jest, w tle widzicie FakeLaunchera.To dlatego, że na drugim kompie nie mam neta, a do odpalenia GTA go potrzebuje.Jakbyście chcieli, mogę dać foto gry wraz z moim podpisem :P.

20090209001736

20090209001821

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się