PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Eh, poszukałem na innych forach i piszą to samo... Dzięki caramondl i Skarmory :)
Ps. to jest normalne, czy powinienem to pójść zareklamować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 10:23, Misquamaqus napisał:

> Dzisiejszego dnia podłączałem na nowo komputer. Starszego blaszaka podpiąłem do
monitora
> Asus VW192s. Monitor obsługuje rozdzielczość 1440x900. Kiedy chciałem właśnie taką
ustawić,
> okazało się, że nie mogę. Maksymalna rozdzielczość jaką mogę ustawić to 1360x768.
Posiadam
> GeForca FX 5600. Jaka może być przyczyna tego problemu ?

Pokombinuj z odswierzaniem ekranu.


Zrobiłem tak jak radziłeś, niestety, mogę ustawić tylko wyższe bądź mniejsze rozdzielczości niż 1440x900, a akurat tej odpowiedniej nie mogę. Monitor obsługuje maksymalnie 1440x900, więc nie mogę ustawić 1600x1200. Co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 12:20, heaton 1992 bdg napisał:

Zrobiłem tak jak radziłeś, niestety, mogę ustawić tylko wyższe bądź mniejsze rozdzielczości
niż 1440x900, a akurat tej odpowiedniej nie mogę. Monitor obsługuje maksymalnie 1440x900,
więc nie mogę ustawić 1600x1200. Co mam zrobić?


Wejdź w Panel sterowania NVIDIA (w panelu sterowania) i tam wejdź w zakładkę /Zarządzanie dostosowanymi rozdzielczościami i tam pokombinuj... Powinno pomóc..:)
Ja też mam problem:
Od dłuższego czasu tuż po starcie Windowsa włącza mi się przeglądarka na jakiejś stronie toya.net której wcale nie ma... Podejrzewam, że było to jakieś złośliwe oprogramowanie, które już dawno usunąłem, ale ono najwyraźniej zostawiło gdzieś jakiś wpisik i dlatego nadal występuje ten problem... Może ktoś kto kiedyś miał podobny problem wie jak sobie z tym poradzić? Proszę o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.03.2009 o 12:20, heaton 1992 bdg napisał:

Zrobiłem tak jak radziłeś, niestety, mogę ustawić tylko wyższe bądź mniejsze rozdzielczości
niż 1440x900, a akurat tej odpowiedniej nie mogę. Monitor obsługuje maksymalnie 1440x900,
więc nie mogę ustawić 1600x1200. Co mam zrobić?


Jak monitor ma rozdzialke 1440/900 to jak chcesz poprawnie uzywac 1600/1200 ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawia3y mi sie b3edy na kompie, wiec postanowi3em zreinstalowac system... Wszystko sz3o dobrze a? do pewnego momentu, gdzie by3o instalowanie urządzen. I wtedy pojawi3 mi sie blue screen. (Obrazek poni?ej). I pytanie... Jak mam zainstalowaa system?/ Albo czy ktoś wie czego to mo?e wina?/

20090301134253

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 13:42, BoloMaster napisał:

przeskanuj kompa spybotem i zobacz w autostarcie czy nie uruchamia się jakiś podejrzany
proces


Spybot nic nie wykrywa..:/
W autostarcie jest tylko "DSLMON"
Nie wiem co to za proces...
Chyba zrobiłem już wszystko i nic mi nie pomogło...
Może to jakiś wpis w rejestrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 11:52, Monark napisał:

Eh, poszukałem na innych forach i piszą to samo... Dzięki caramondl i Skarmory :)
Ps. to jest normalne, czy powinienem to pójść zareklamować?


Jak masz możliwość skorzystania z gwarancji to to wykorzystaj. Zawsze może się okazać, że pendrive zacznie się znowu sypać i kolejne dane się skasują. A tak dostaniesz nowy, który może podziała dłużej i lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 13:43, Zabuza95 napisał:

Pojawia3y mi sie b3edy na kompie, wiec postanowi3em zreinstalowac system... Wszystko
sz3o dobrze a? do pewnego momentu, gdzie by3o instalowanie urządzen. I wtedy pojawi3
mi sie blue screen. (Obrazek poni?ej). I pytanie... Jak mam zainstalowaa system?/ Albo
czy ktoś wie czego to mo?e wina?/


Zresetuj bios. Blad odnosi sie do karty dzwiekowej. Nie wiem czy korzystasz ze zintegrowanej karty czy z osobnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 13:27, Misquamaqus napisał:


> Zrobiłem tak jak radziłeś, niestety, mogę ustawić tylko wyższe bądź mniejsze rozdzielczości

> niż 1440x900, a akurat tej odpowiedniej nie mogę. Monitor obsługuje maksymalnie
1440x900,
> więc nie mogę ustawić 1600x1200. Co mam zrobić?
>

Jak monitor ma rozdzialke 1440/900 to jak chcesz poprawnie uzywac 1600/1200 ?.

To przecież mówię, że nie mogę ustawić 1440x900.
Lechu<---- Spróbuję, Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomocy! Dziś po prostu włączyłem komputer,gdy stało sie coś dziwnego. Na pulpicie pokazały sie poziome zielone paski(zdjecie), a gdy włącza sie ekran powitalny (logo visty), na tle są zielone i czarne kwadraciki. Monitor wczoraj działał normalnie. Co zrobić??

20090301203855

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj też docisnąć kabel monitor -> grafika, a jeśli nie, spróbuj wyciągnąć kartę i ostrożnie przeczyścić ją sprężonym powietrzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z podłączeniem nowego dysku (Seageta Barracude)
Komp widzi że został podłączony nowy dysk - wyświetla go w biosie, a na ekranie startowym wyświetla się od razu jako slave. Po uruchomieniu kompa wyświetliła się informacja że znaleziono nowy sprzęt ale w moim komputerze go nie widać.
W czym problem czy to kwestia ustawienia zworek (na dysku głównym złączone pierwsze dwa piny). Najlepsze że na dysku nie ma informacji co do ich ustawień. Na nowym dysku nie mam wogóle zworki. Pomóżcie co zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli to dyski SATA, to zdejmij zworki całkowicie. Nie są potrzebne a jedynie ograniczają transfer dysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.03.2009 o 11:50, mrosi napisał:

Jeśli to dyski SATA, to zdejmij zworki całkowicie. Nie są potrzebne a jedynie ograniczają
transfer dysków.


Oba SATA. Opcje bez zworek przerobiłem. NIc nie dała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wejd1 Start->Panel Sterowania->System->Narzędzia administracyjne->Zarządzanie komputerem->Zarządzanie dyskami
Zrób zrzut ekranu i wklej - powinien być to ekran taki jaj na załączonym przeze mnie.

20090302122152

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się