PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Witam, mam dwa problemy:
1.
Komputer strasznie mi muli od dłuższego czasu. Dokupiłem więcej ramu (z myślą o nowym total war) a i to w niczym nie pomogło. Zazwyczaj po formacie wszystko działa dobrze, szybko i sprawnie. Jednak jak zainstaluje pare programów w tym Avasta to już zaczynają się schody. Co jest tego przyczyną i jak temu zaradzic? Ktoś mi kiedys tutaj podpowiedział, że to być moze dysk jest zbyt wolny. Da radę to jakoś sprawdzic? Dysk mam SATA, komputer też nie jest stary – z 2 rok mu leci. Już mój celeron 333 się szybiciej załancza ;)
2.
Teraz chcę zrobić format i zacząć wszystko od początku. Jakieś rady co potem? Wiem, że na Windows partycja powinna mieć 20giga, pozostałe są już nie ważne. Chciałem tez sobie zrobić jedną partycję 20giga aby była punktem przywracania systemu, czy coś takiego. Nie pamietam dokładnei o co w tym chodzi, jak to zrobić i czy to działa. Czy jest to rozwiązanie praktyczne i już nie będę musiał robić formatow? Wystarczy, że przywrócę system do momentu zaraz po formacie i instalacji niezbędnych sterowników i programów? Jakieś rady co jeszcze można zrobic?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 15:08, TetraGramaton napisał:

Wywal avasta i na zawsze go zapomnij.


No cóż, nie takiej odpowiedzi się spodziewałem ;) Wiem, że najlepszy to on nie jest, ale jest darmowy. Podobno miał też zjadać mało zasobow systemowych. Teraz mam coś innego, ale mi się licencja testowa kończy wiec chciałem coś nowego zainstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 15:32, BoloMaster napisał:

stanowcza odradzam avasta,
są lepsze darmowe antywirusy Avira czy AVG


OK dam sobie z nim spokój ;)

-----
wiecie coś może nt tamtych spraw 1 i 2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 22:04, DJ Danielus napisał:

Sprawdź temperaturę i podaj ją oraz przeinstaluj sterowniki.


Przeinstaowanie sterowników skończyło się na odinstalowaniu starego, zrestartowaniu i tym, że teraz monitor nie wykrywa sygnału. Co do temperatury, nie jest wysoka pewnie, bo karta dotknięta nie parzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podłącza się go zamiast modemu, wiec będziesz potrzebował 2 kabli sieciowych. jako że ma atudetekcję bez znaczenia czy krosowanych czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 16:42, maja96 napisał:

Przepraszam za 2 post z rzędu.

Sprężonego powietrza nie ma na stanie, jest jakaś inna opcja??

Zakładając że chcesz czyścić wnętrze kompa to ja używam do tego odkurzacza, ale zakładam wyłącznie plastikową, giętką rurę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Resetując BIOS znalazłem takie coś co mnie dziwi.. Ten kabel "wiszący". Czy on nie powinnien być podpięty? I czy wiatraczek procesora uruchamia się po starcie komputera? Czy kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 20:17, Zabuza95 napisał:

Resetując BIOS znalazłem takie coś co mnie dziwi.. Ten kabel "wiszący". Czy on nie powinnien
być podpięty? I czy wiatraczek procesora uruchamia się po starcie komputera? Czy kiedy?


Tak, wiatraczek od proca powinien startować wraz z naciśnięciem poweru w kompie. A sądząc z układu kabli, to te "wiszące" odpowiadają właśnie za zasilanie tego wiatraczka. Lepiej czym prędzej podłącz je w odpowiednie miejsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 17:55, sig. napisał:

podłącza się go zamiast modemu, wiec będziesz potrzebował 2 kabli sieciowych. jako że
ma atudetekcję bez znaczenia czy krosowanych czy nie

Jak mogę odłączyć kabel od modemu? Wtedy stracę połączenie z internetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

modem jest wbudowany w ten router........ wiec po odpięciu go od modemu podłączasz do routera, i internet będzie. no chyba że akurat twojego gniazdka nie obsługuje (w sumie niewiem jak masz ten internet) wtedy trzeba będzie 3 kabel sieciowy, z modemu do routera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 12:22, mrosi napisał:

/.../
Wejd1 Start->Panel Sterowania->System->Narzędzia administracyjne->Zarządzanie
komputerem->Zarządzanie dyskami

/.../ Dzieki za podpowiedź udało się go odpalić - wystarczyło go zainicjowac czy coś takiego potem tylko szybki format (jakieś 1,5h) i działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale patrząc/szukając tam wejścia na ten kabel, znalazłem tylko za kartą graficzną, a ten klabel tam nie dostanie..;/ Ale popatrze dzisiaj jeszcze po szkole ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 09:50, Zabuza95 napisał:

Ale patrząc/szukając tam wejścia na ten kabel, znalazłem tylko za kartą graficzną, a
ten klabel tam nie dostanie..;/ Ale popatrze dzisiaj jeszcze po szkole ;)

sprawdź w instrukcji do płyty głównej, wentylator procka ma specjalne gniazdko blisko tego ostatniego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 07:59, sig. napisał:

modem jest wbudowany w ten router........ wiec po odpięciu go od modemu podłączasz do
routera, i internet będzie. no chyba że akurat twojego gniazdka nie obsługuje (w sumie
niewiem jak masz ten internet) wtedy trzeba będzie 3 kabel sieciowy, z modemu do routera.

Internet mam podłączony do kompa w w pokoju rodziców. Drugiego mam u siebie w pokoju. Czyli router mam mieć w pokoju rodziców a modem przenieść do swojego, po czym połączyć kablem router z modemem, aby internet działał na obydwu komputerach? Korzystam z sieci osiedlowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oba kompy podłączysz do routera, a ten w zależności od gniazdka albo bezpośrednio do gniazdka w ścianie (tego z internetem) albo do modemu (w tym ostatnim przypadku warto było by upewnić się że router potrafi podzielić net z sieci man, chociaż nie przewiduję problemów w tym względzie)
ps jak mi się inkspace urpmpnie to dam stosowny obrazem z obiema możliwościami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się