PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 03.03.2009 o 08:21, Zand79 napisał:

/.../ Dzieki za podpowiedź udało się go odpalić - wystarczyło go zainicjowac czy coś
takiego potem tylko szybki format (jakieś 1,5h) i działa


Nie ma sprawy. Tyle tylko, że szybki format zająłby jakieś 20 sekund. Widać musiałeś zrobić zwykły format. Nie mniej najważniejsze, że działa. Na zdrowie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś na czym polega różnica pomiędzy płytami DVD+R i DVD-R? Mój napęd(LG GSA-H10N) bardzo ładnie nagrywa płytki z "+", za to nie reaguje wcale na płyty z "-". I nie wiem co z tym fantem zrobić, bo przecież powinien czytać każdy rodzaj DVD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem, ale z tego co zauważyłem i co wynika z opinii moich znajomych, płyty ''+'' generalnie lepiej chodzą, ich wadliwość jest niższa. Ale to zależy od konkretnego egzemplarza nagrywarki, poszukam czegoś na ten temat i dam Ci znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są to 2 różne standardy, z początku ze sobą konkurowały ale pojawiły się nagrywarki obsługujące oba typy więc obecnie stosuje się je zamiennie.. Co do nagrywarki, to być może jest uszkodzona/trzeba ją wyczyścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sig.<---- Wiem już mniej więcej o co chodzi. Czyli od tego drugiego komputera ma iść kabel sieciowy? Ten kabel to ma wejście USB? Wybacz, że tak pytam, ale na tym się nie znam.
Edit: Nie wiem czy to ważne, ale potrzebuje kabla o długości około 15-17 metrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 21:10, sig. napisał:

Są to 2 różne standardy, z początku ze sobą konkurowały ale pojawiły się nagrywarki obsługujące
oba typy więc obecnie stosuje się je zamiennie.. Co do nagrywarki, to być może jest uszkodzona/trzeba
ją wyczyścić.


Właśnie w tym cała dziwność, że nagrywarka działa idealnie, poza kontaktem z płytami "-". Robiłem dzisiaj kilka testów i bez problemu nagrywam cd, dvd+rw, dvd9, z odczytem nie ma też najmniejszych problemów. Co do tych dziwacznych "-" warto tez wspomnieć, że nie działa mi dokładnie 25 nowiutkich Verbatimów, także jakość samego nośnika jest raczej dobra. A już zupełnie zaskoczyło mnie sprawdzanie kilkudziesięciu nagranych na przestrzeni ostatnich lat dvd, bowiem są tam i płytki "-". Jakieś cuda się robią, jak zawsze. Bo w 25 płyt z rzędu walniętych jakoś nie wierzę.
Cała sprawa najprawdopodobniej skończy się jutro, bo płytki najzwyczajniej oddam do sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 22:08, heaton 1992 bdg napisał:

Sig.<---- Wiem już mniej więcej o co chodzi. Czyli od tego drugiego komputera ma iść
kabel sieciowy? Ten kabel to ma wejście USB? Wybacz, że tak pytam, ale na tym się nie
znam.

nie. wejście eternet, podobne do telefonicznego.
ps jeśli w modemie masz tylko usb, zaś routera nie uda się podłączyć zamiast modemu to będzie problem. Bo trzeba będzie podpiąć modem do któregoś z komputerów, zaś drugi komputer do tego 1 (np poprzez windowsowe udostępnienie połączenia sieciowego). A w takim przypadku komputer z podpiętym modemem będzie musiał być włączony żeby na tym 2 był net.

Medit: eternet takiej długości możesz spokojnie ciągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 22:12, sig. napisał:

> Sig.<---- Wiem już mniej więcej o co chodzi. Czyli od tego drugiego komputera
ma iść
> kabel sieciowy? Ten kabel to ma wejście USB? Wybacz, że tak pytam, ale na tym się
nie
> znam.
nie. wejście eternet, podobne do telefonicznego.
ps jeśli w modemie masz tylko usb, zaś routera nie uda się podłączyć zamiast modemu to
będzie problem. Bo trzeba będzie podpiąć modem do któregoś z komputerów, zaś drugi komputer
do tego 1 (np poprzez windowsowe udostępnienie połączenia sieciowego). A w takim przypadku
komputer z podpiętym modemem będzie musiał być włączony żeby na tym 2 był net.


W modemie mam i wejście USB i Ethernet. Czyli będę mógł swobodnie podłączyć router zamiast modemu. Idąc do sklepu mam powiedzieć '''' Poproszę Kabel Sieciowy''''? Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 22:19, heaton 1992 bdg napisał:

W modemie mam i wejście USB i Ethernet. Czyli będę mógł swobodnie podłączyć router zamiast
modemu. Idąc do sklepu mam powiedzieć '''' Poproszę Kabel Sieciowy''''? Dzięki za pomoc.

Jak się będziesz tam wybieraj to zmierz odległości i dodaj co najmniej 1,5m na wszelki wypadek, takie kable zwykle są ucinane "na wymiar" (potem tylko końcówki założyć, co sklep też bez problemu zrobi). Mogą się czasem pytać czy krosowany czy nie, jak już pisałem akurat w twoim przypadku to bez większej różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem: w naprawianym przeze mnie komputerze występuje dziwne zjawisko: komputer odpala się od razu jak dostanie zasilanie - bez naciskania jakiegokolwiek włącznika - po prostu włączam listwę zasilającą, do której komp jest podpięty a on już startuje... ...startuje i głośniczek pika. Wyeliminowałem większość możliwości aż doszedłem do takiego momentu: od płyty odpięte jest wszystko oprócz procka i zasilania płyty (nawet linię 12V do rdzenia odpiąłem) - problem nadal występuje - komp odpala się jak tylko dostanie zasilanie. Nie jest to wina zasilacza - sprawdziłem na kilku w 100% sprawnych. Czy zatem to jest jakieś zwarcie na płycie głównej? Mobo: Asus A8NE-FM/S. Czekam na Wasze opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie słuchawki Platronics Gamecom 777. Niestety okazały sie one vista unfrendly. Mianowicie maja one dołączaną karte muzyczną z systemem dolby headphone 5.1 pod usb. O ile na XP 32 bit SP 2 działa bez zażutu do pod vista 32 bit SP 1 już nie (tzn dźwięk zamiast przez słuchawki leci przez głośniki). Jakieś pomysły? (słuchawki sa typu plug and play wiec nie ma załączonego żadnego oprogramowania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 22:39, Bartuc napisał:

Mam taki problem: w naprawianym przeze mnie komputerze występuje dziwne zjawisko: komputer
odpala się od razu jak dostanie zasilanie - bez naciskania jakiegokolwiek włącznika -
po prostu włączam listwę zasilającą, do której komp jest podpięty a on już startuje...
...startuje i głośniczek pika. Wyeliminowałem większość możliwości aż doszedłem do takiego
momentu: od płyty odpięte jest wszystko oprócz procka i zasilania płyty (nawet linię
12V do rdzenia odpiąłem) - problem nadal występuje - komp odpala się jak tylko dostanie
zasilanie. Nie jest to wina zasilacza - sprawdziłem na kilku w 100% sprawnych. Czy zatem
to jest jakieś zwarcie na płycie głównej? Mobo: Asus A8NE-FM/S. Czekam na Wasze opinie
:)


A czy w BIOSie wyłączyłeś startowanie po dostaniu zasilania, miałem kiedyś coś podobnego i wyłączenie tej opcji pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu komp sie chrzani ;/ Wyskoczył mi taki błąd system windows jakaś biblioteka/aplikacja i nazywał się to zły obraz...nie mam screna bo kompa resetować musiałem....i ciągle się wiesza i jeszcze internet włącza się po jakiś 2-3 minutach po kliknięciu na ikonkę WTF?!?!?!?!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przepisz ten komunikat albo zrób mu zdjęcie..... najważniejsze są nazwy plików, a także informacja czy było zrzucenie pamięci fizycznej na dysk (o ile to był BSOD, czyli białe napisy na niebieskim tle, zamiast pulpitu/programu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 15:32, Maciek2194 napisał:

Znowu komp sie chrzani ;/ Wyskoczył mi taki błąd system windows jakaś biblioteka/aplikacja
i nazywał się to zły obraz...nie mam screna bo kompa resetować musiałem....i ciągle się
wiesza i jeszcze internet włącza się po jakiś 2-3 minutach po kliknięciu na ikonkę WTF?!?!?!?!?!

Nie wiem czy pomoże ale spróbuj:
1) Wyczyścić rejestr ze śmiecie przy użyciu np. Easy Cleaner''a
2) Zdefragmentować kompa a przynajmniej C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 17:55, Maciek2194 napisał:

Defragmentacja usunie cos mi?

Jak wspomniał Bolo, defragmnetacja układa pliki albo mówiąc po "ludzkiemu" sprząta kompa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się