PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 10.03.2009 o 12:22, dark mesiah napisał:

prawdopodobnie jest to wiatraczek te smigielko co chlodzi karte graficzna ma luz sa
wibracje i dergania gdy sie kreci


A rozwiązałeś ten problem jakoś ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 19:52, junior17 napisał:

/.../


Witam. Podejrzewam, że posiadasz Vistę, ponieważ miałem podobny problem. U mnie sprawcą problemu była włączona ochrona rezydentna w BitDefenderze oraz włączona Ochrona Konta Użytkownika. Po wyłączeniu OKU (wredna rzecz: a czy aby na pewno chcesz to włączyć? czy chcesz to włączyć? Normalnie w nieskończoność), wyłączeniu rezydenta (stwierdziłem, że sam co jakiś czas przeskanuję system) oraz wyłączeniu w CCleaner niektórych programów, włączających się podczas sytemu (Menu Narzędzia > Autostart), wszystko wróciło do normy. Mam nadzieję, że i u Ciebie to zadziała. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Dnia 10.03.2009 o 13:11, greg_f napisał:

Witam. Podejrzewam, że posiadasz Vistę, ponieważ miałem podobny problem. U mnie sprawcą
problemu była włączona ochrona rezydentna w BitDefenderze oraz włączona Ochrona Konta
Użytkownika. Po wyłączeniu OKU (wredna rzecz: a czy aby na pewno chcesz to włączyć? czy
chcesz to włączyć? Normalnie w nieskończoność), wyłączeniu rezydenta (stwierdziłem, że
sam co jakiś czas przeskanuję system) oraz wyłączeniu w CCleaner niektórych programów,
włączających się podczas sytemu (Menu Narzędzia > Autostart), wszystko wróciło do
normy. Mam nadzieję, że i u Ciebie to zadziała. Pozdrawiam.


Niestety jest posiadaczem Windowsa XP SP2, ale zainstalowałem SP3. Wczoraj udało mi się (Hura!) zrobić system. I zauważyłem pewien problem: Przy przełączaniu/wchodzeniu w folder użycie procesora "skacze" 1%-57%-80%-100% ( w zależności jak szybko wchodzę w kolejne foldery). Trochę to dziwne po proc (podpis) jest dobry. W grach radzi sobie bez problemu, ale jak coś robię w "Windzie" to już są problemy.
Więc wątpię, aby proc był zepsuty.

Do wszystkich:
Ktoś może wie jak temu zaradzić? Czy może mam jakieś wirusy (ale skąd)? Jak sprawdzić temperaturę za pomocą programu SpeeFan (tak to się nazywa)?
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić

Dnia 10.03.2009 o 14:07, junior17 napisał:

temperaturę za pomocą programu SpeeFan (tak to się nazywa)?
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam


Sciagnij everesta 5.00.1650.
Uruchom go z ikonki (tej wersji nie instaluje sie) i wejdz w zakladke komputer -> czujnik. Tam odczytasz temperature cpu dla calego procesora jak i rdzeni.

http://www.programosy.pl/program,everest-ultimate-edition.html

Co do sp3 to warto by bylo zrobic pozadek w systemie programikiem cclean i free registry clean.
Uzywam ich zawsze i mam cud miod systemik.

http://www.instalki.pl/programy/download/narzedzia_systemowe/CCleaner.php

http://www.programosy.pl/program,eusing-free-registry-cleaner.html

Programiki te uzupelniaja sie wiec nie wchodza sobie w droge. Skanoj system pokolei i powiedzmy co pare dni.
Bedzie porzadek.

Tu by sie jeszcze przydal programik zmieniajacy pare ustawien w bibliotekach a mianowicie smart xp 2005.
Programik rewelacha....mozesz sobie wylaczyc rozne pierdolki i bardzo efektywnie przyspiesza system.

Niestety dostepna jest tylko platna wersja, ale wojek mirek chetnie podzieli sie z kolegami. Wystarczy kliknac na gadulca....8964095.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem "fotkę". Ktoś może mi powiedzieć, czy te dane z Everesta są prawidłowe? Czy może coś faktycznie dzieje się z kompem?
A. I ktoś może mi powiedzieć, czemu w grach proc chodzi normalnie, a "Windzie" osiąga nawet 100%? Właśnie już 3 razy zrestartowałem kompa, bo się zwiesza na "dzień dobry"
Możliwe, że ma wirusy? Jeśli tak to jaki program (darmowy) polecacie?
Z góry dzięki.
Pozdrawiam

20090310153551

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 15:41, junior17 napisał:

Zrobiłem "fotkę". Ktoś może mi powiedzieć, czy te dane z Everesta są prawidłowe? Czy
może coś faktycznie dzieje się z kompem?
A. I ktoś może mi powiedzieć, czemu w grach proc chodzi normalnie, a "Windzie" osiąga
nawet 100%? Właśnie już 3 razy zrestartowałem kompa, bo się zwiesza na "dzień dobry"
Możliwe, że ma wirusy? Jeśli tak to jaki program (darmowy) polecacie?
Z góry dzięki.
Pozdrawiam


A co to za wersja everesta ?.
Tu nie ma nawet temperatury cpu.

Do przeskanowania systemu w sprawie wirusow zaprzegnij ad-aware i spybot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Tata ma w laptopie kamerke internetową... Można robić zdjęcia aczkolwiek program systemowy nie ma możliwości nagrywania filmów... Są jakieś programy które to umożliwią? Czy ta kamerka może być po prostu niedostosowana do kręcenia filmów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem. Otóż jakikolwiek program (Mozilla, Gadu-Gadu itd.) wymagający połączenia z internetem nie odtwarza dźwięku, np. nie słyszę dźwięku na wrzucie, youtube itd., czy dźwięku przychodzącej wiadomości na Gadu-Gadu. Co dziwniejsze, grając w gry wymagające połączenia z internetem dźwięk jest. Co może być przyczyną? Z deka to denerwujące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 16:20, Misquamaqus napisał:

A co to za wersja everesta ?.
Tu nie ma nawet temperatury cpu.

Sorry, ale przez przypadek ściągnąłem wersje podaną przez prf.

Dnia 10.03.2009 o 16:20, Misquamaqus napisał:

Do przeskanowania systemu w sprawie wirusow zaprzegnij ad-aware i spybot.

A mógłbyś powiedzieć jak się nimi obsłużyć? Na ad-aware kliknąłem ppm-->scan, a ten drugi mi się zainstalować nie chce (może dlatego, że tamten komp nie ma neta?)
Zrobiłem "fotkę"
Czy wszystko jest ok?
Z góry dzięki.
Pozdrawiam

20090310190309

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

temperatury podejrzanie niskie..... procek musi być pod obciążeniem. Napięcia wyglądają ok, ale pod obciążeniem mogą się zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uruchom everesta i wwlacz jakas gre. Pograj z 5 minut i wyjdz z gry. Zrob fotke z uruchomionego everesta z zakladki czujnik.

Jak sie ustawia programiki skanujace system w wyszukiwaniu smieci, to juz musisz poszukac w google lub przeczytac opis w programie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2009 o 19:18, sig. napisał:

temperatury podejrzanie niskie..... procek musi bya pod obcią?eniem. Napiecia wyglądają
ok, ale pod obcią?eniem mogą sie zmienia.


Obciążenie mówisz? Hmm.. spójrz na to (fotki robione od razu po uruchomieniu systemu):
Coś nie tak z prockiem, czy systemem?

Edit:
Misquamaqus
Aż się boje uruchamiać grę. Jak nawet paint mi się zaczął ciąć.

Z góry wszystkim dzięki.
Pozdrawiam

20090310202255

20090310202707

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i madrze zrobiles pokazujac menadzera zadan.
Tam widac dwie aplikacje obciazajace procesor.
Nie znam ich a sa to te co pobieraja po 50 % zasobow procesora.
Zakoncz te aplikacje i zobacz czy teraz jest lepiej.
Po restarcie kompa wruca do pracy i znow bedzie kicha.
Musisz sie zastanowic czy sa one potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 23:15, Nufiko napisał:

> > A czy w BIOSie wyłączyłeś startowanie po dostaniu zasilania, miałem kiedyś
coś podobnego
>
> > i wyłączenie tej opcji pomogło.
>
> Niestety przy kompletnym sprzęcie komp nie wstaje i do biosu się dostać nie mogę
- podłączam
> zasilanie, komp od razu startuje, ale obrazu nie ma no i piszczy. Tak samo piszczy
jak
> do płyty nie jest nic podpięte, oprócz pocka, wiatraka na radiatorze procka i zasilania

> płyty.

A takie pytanie czy sprawdzałeś co to piszczenie oznacza, bo ono często dość jednoznacznie
potrafi określić problem. Tu masz wyjaśnienie: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1235473.html


1 długi sygnał - tylko nie wiem, jaki tam bios mam, zdaje się, że AWARD - czyli wg. tego co mi podesłałeś - błąd pamięci - podpiąłem sprawną kość - też nic nie pomogło. Może w takim razie sloty pamięci poszyły? Ale wg. mnie to nadal nie wyjaśnia, czemu płyta sama się odpala. No chyba, że ma zwarcie gdzieś przy slotach pamięci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się