PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 20.03.2009 o 12:57, Kuboo PL napisał:

Mi pomog3o takie ustawienie:
Klikną3em tak?e na te kropki przy "wycisz" i zaznaczy3em "Microphone Boost". Nie zwracaj
uwagi na to w kó3ku. Nie jestem pewien, co to tego. Wcześniej dzia3a3o wyciszenie samego
"Stereo Mix", ale po przeinstalowaniu sterowników (to ju? inna bajka) by3o to zaznaczone.


Spróbowałem zainstalować sterowniki od nowa ale nic to nie dało. Dalej nie działa. Spróbowałem ustawić tak jak ty masz i też nic :(
Mógłbyś dać zdjęcie tak jak ja tam wcześniej z opcjami z wszystkimi odblokowanymi ? Może tak by się duało coś zrobić.
PS. A tutaj jak masz ? (obrazek)

20090320141416

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2009 o 11:57, Skulbaka napisał:

Pomyłka panowie. Znalazł się. Nie będę tłumaczył jak i kretyna z siebie robił. :P Znalazł
się, lecz zużycie wynosi tylko 75 - 80%, więc odrobinę mało. Jakieś dalsze pomysły?


Jezeli proces bezczynnosci jest na poziomie 75 %, to odszukaj co zabiera te 25 % pozostalych.

Jakis program dziala w tle lub masz wirusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę:
Ustawienia złącza mam tak samo.
Btw. co jest z systemem powiadamiania o odpowiedzi na posta? Ciekawe ile odpowiedzi przez to przegapiłem :/ Stary był lepszy.

20090320152502

20090320152517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto wie czym sformatować partycję raw żeby przejść na ntfs. Format z windowsa nie daje rady z wiersza poleceń też. Partytion magic nie chce się odpalić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hjuston mamy problem...
Moj komp jest dosyc stary iiii pojawil sie pewien problem... Mam 512 pamieci fizycznej (z moich informacji wynika ze to jest RAM:D) no to komp jest stary i jak kupowalem to bylo 512 ramu. No to pewnego razu looknelem sobie w informacje o komputerze. I co?
Pamiec fizyczna: 512
Dostepna pamiec fizyczna: 56
[MB]
CO mam z tym zrobic zeby znow bylo tyle ile mialem jak go kupowalem? Czy to juz jest nieprzywracalen? Trzeba dokupic nowy? Otwarty w pasku z godzina (nie wiem jak sie nazywa;d) avast "Głośność" VRDB no i opere...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2009 o 16:55, Head Master napisał:

Hjuston mamy problem...
Moj komp jest dosyc stary iiii pojawil sie pewien problem... Mam 512 pamieci fizycznej
(z moich informacji wynika ze to jest RAM:D) no to komp jest stary i jak kupowalem to
bylo 512 ramu. No to pewnego razu looknelem sobie w informacje o komputerze. I co?
Pamiec fizyczna: 512
Dostepna pamiec fizyczna: 56
[MB]
CO mam z tym zrobic zeby znow bylo tyle ile mialem jak go kupowalem? Czy to juz jest
nieprzywracalen? Trzeba dokupic nowy? Otwarty w pasku z godzina (nie wiem jak sie nazywa;d)
avast "Głośność" VRDB no i opere...


Pokaz menadzera zadan "wydajnosc".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O.o
Tam mi pokazuje za calego mam 266 cos a dostepnego po wlaczeniu xfire 16... urzycie pliku stron 512 procesy 32 (O.o) nawet nie widzialem ze tyle... Cos mi sie wydaje ze to przez to chociaz nie jestem pewny. Ile ma tych procesow byc?
Dojscia 8200
Wątki 380
Bufor systemu 13548.
Reszte tez podac? Screena nie moglem zrobic bo cos mi zdjecia nie chca wchodzic na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2009 o 17:38, Head Master napisał:

O.o
Tam mi pokazuje za calego mam 266 cos a dostepnego po wlaczeniu xfire 16... urzycie pliku
stron 512 procesy 32 (O.o) nawet nie widzialem ze tyle... Cos mi sie wydaje ze to przez
to chociaz nie jestem pewny. Ile ma tych procesow byc?
Dojscia 8200
Wątki 380
Bufor systemu 13548.
Reszte tez podac? Screena nie moglem zrobic bo cos mi zdjecia nie chca wchodzic na forum.


No to sciagnij everesta i zobacz ile masz pamieci zainstalowanej i ile jest dostepnej.
Pamietaj, ze system zzera polowe albo jeszcze wiecej. W koncu to xp a nie 98.

http://www.programosy.pl/program,everest-ultimate-edition.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i mam problem :| na moim laptopie (coś w rodzaju toshiby L100-112) przestał działać dźwięk z głośników. natomiast jak podepnę słuchawki wszystko słychać

Używany system operacyjny WinXP Home sterowniki wszystko z płyty Toshiby Windows sformatowałem nic się nie zmieniło. :/

Jeszcze wczoraj czy przed wczoraj działał :|

Później nagle CD-Rom nie wykryty przez windows a jak wyłączałem system to co słyszę w głośnikach? dźwięk zamykania!? a predtem nawet w biose nie było (przedtem był) i teraz też jest :P

Co się dzieje? cyrk na kółkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2009 o 20:24, Konrad162 napisał:

No i mam problem :| na moim laptopie (coś w rodzaju toshiby L100-112) przestał działać
dźwięk z głośników. natomiast jak podepnę słuchawki wszystko słychać

Używany system operacyjny WinXP Home sterowniki wszystko z płyty Toshiby Windows sformatowałem
nic się nie zmieniło. :/

Jeszcze wczoraj czy przed wczoraj działał :|



Może masz słuchawki jako domyślne źródło dźwięku ustawione w Panelu Sterowania>Dźwięk?

Piszę na przykładzie Visty więc w XP może coś być inaczej ale ja mam taką zieloną "fifkę" przy głosnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam taki o to problem i prosze o pomoc. Mianowicie sformatowalem dyski oprocz C (na ktorym jest vista) i wlozylem plyte w celu przeinstalowania systemy. myslalem ze jak zainstaluje na D to potem tamten C bede mogl sformatowac. jednak podczas rozruchu poprostu mi pokazuje ze moge uruchomic vista 1 lub vista 2. jak sformatowac oba dyski i zainstalowac od poczatku wszystko?
i drugi problem. Odtwarzam film film dobiega konca (badz go wylaczam) i pojawia mi sie niebieski ekran o bledzie systemu. probowalem wiele razy i problem sie powtarza (zaczelo sie po wymianie karty graf)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

formatowanie partycji na której będzie system to jedna z opcji instalatora, powinien się też spytać czy dać bootmenagera czy też zawsze uruchamiać aktualnie instalowany system.
Co do bluescreena to:
1) Usunąłeś stare sterowniki przed instalacją nowych?
2) Jesteś pewien że karta się nie przegrzewa?
3) Jakie komunikaty są na tym blue screenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2009 o 21:39, sig. napisał:

formatowanie partycji na której będzie system to jedna z opcji instalatora, powinien
się też spytać czy dać bootmenagera czy też zawsze uruchamiać aktualnie instalowany system.

Co do bluescreena to:
1) Usunąłeś stare sterowniki przed instalacją nowych?
2) Jesteś pewien że karta się nie przegrzewa?
3) Jakie komunikaty są na tym blue screenie?



ale jakos nie zauwazylem takiej opcjii...:( i nie wiem jak to zrobic.

co do karty graf to chyba sie nie przegrzewa bo na grach itp wszystko gra nic sie nie wylacza. natomiast np jak klikam na plik filmowy ppm to w miejscu gdzie normalnie pisze otworz to jest dlugi napis bra id źródłowego. co do niebieskiego ekranu to nie pamietam co tam pisze ale cos z pamiecia systemowa(nastepuje jakis proces bo migaja mi procenty i po czym pisze ze zresetuj komp a jak sie powtorzy to skontaktuj sie ze sprzedawca. i ze problemem moze byc niedawno zainstalowany software badz hardwar....) chyba jakis napis mowi o memory dumping.....ale upewnie sie jutro bo nie jestem przy swoim kompie. co do sterownikow kg (starej) to niepowinno ich byc bo byl format.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz przychodzę z problemem, Panie i Panowie ;-)
Dopiero co uporałem się z wyłączającym się komputerem (którego nie można było włączyć dopóty dopóki nie odłączyło się wtyczki od gniazdka i nie włożyło się jej ponownie) [tzn... chyba się uporałem. Jeszcze działa.], a już zauważyłem kolejny problem.
Everest twierdzi, że obie kości pamięci RAM jakie posiadam (Kingston 512 PC3200 + 256 RAM Niewiadomo-co) są w stanie pracować na prędkości 200 mhz (wg Everestu to PC3200), jednak bios ustawił mi ''ładnie'' na 166 Mhz. Mogę bez problemu spróbować przestawić na 200, nie bawiąc się w żadne napięcia, zmianę innych ustawień itepe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BIOS sczytuje dane z SPD pamięci i do nich ustawia parametry. Sprawdź z jakimi częstotliwościami mają pracować Twoje pamięci, sprawdź także opóźnienia i timingi. Zapisz to wszystko na kartce, wejdź do BIOSu i ustaw jak ma być. Czasem zdarza się, że płyta zapodaje za małe napięcia dla kości, dlatego spada taktowanie lub wzrastają opóźnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Formatowałem dziś kompa, a że nie mam w tym dużego doświadczenia, to się trochę namęczyłem, i napsociłem. Efektem jest to, że choć Windows mam jeden, to przy uruchamianiu kompa pokazują się dwie wersje do wyboru, z czego jedna rzekomo jest na dysku C, nawet gdy wykasowałem z stamtąd wszystko, wciąż jest 400 mb przestrzeni nie do użycia.

Jak wykasować ten ,,drugi windows'''', i odzyskać to miejsce? Rzecz jest irytująca, bo przy każdym włączeniu kompa muszę wybrać wersję, z której chcę korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój komputer->Właściwości->Zaawansowane->Uruchamianie i odzyskiwanie->Ustawienia->Uruchamianie systemu->Edytuj. I tam masz tę listę z systemami do wyboru.
Edit: literówka. Btw. Nie możesz po prostu tego dysku sformatować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mam problem z klawiaturą zewnętrzną do laptopa. Podłączam ją (najprostsza klawirka Active Jet) pod gniazdo USB i laptop (HP Pavilion dv5 1160) ją wykrywa. Wyskakują te dymki od sterów, że Keyboard, że urządzenie HID, instaluje się, a potem dymek, że coś nie halo i może nie działać poprawnie. No i tak naprawdę w ogóle nie działa. Próbowałem pod inne porty ale nic z tego :/
Jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się