PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 09.04.2009 o 23:47, 143872 napisał:

Wymieniłem sobie procesor i jak włączam jakąkolwiek grę to wyskakują mi jakieś błędy.
w Test Drive miałem tak że dźwięk był, nawet było słychać silnik podczas jazdy, wychodziłem
do menu, tylko nie było obrazu. Włączyłem Far Cry to się zawiesił, musiałem wciskać ctrl
alt delete i wyłączyć grę. Wcześniej tak nie miałem. Może mi ktoś pomóc?

Proponowalbym najpierw podac jaki procesor miales, jaki kupiles i reszte sprzetu z jakiego korzystasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. mam problem z nagrywarka zewnetrzna LITE-ONa (model DH20A4P). mianowicie chodzi o iz po podlaczeniu kabla USB do kompa i wlaczeniu zasilania w nagrywarce wyskakuje mi blad w postaci ze brakiuje sterownikow ATAPI i sprzet nie moze zostac uzyty. Wchodzilem na strone producenta a tam jest tylko bios do tej nagrywarki. Sciagnalem go i zaktualizowalem go. Po restarcie kompa i ponownym uruchomieniu napedu problem pojawil sie znowu. Szukalem w googlach sterownikow do ATAPI ale po przejrzeniu zeby nie sklamac okolo 50 stron w poszukiwaniu tegoz sterownika zwatpilem. Czy bylby ktos w stanie mi pomoc i powiedziec "co z tym fantem zrobic" badz podac mi dokladny link skad moglbym sciagnac owy sterownik? z gory dziekuje.

PS. przepraszam za brak polskich znakow, ale kozystam z anglojezycznej wersji Windowsa ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 04:49, Arturro_R napisał:

witam. mam problem z nagrywarka zewnetrzna LITE-ONa (model DH20A4P). mianowicie chodzi
o iz po podlaczeniu kabla USB do kompa i wlaczeniu zasilania w nagrywarce wyskakuje mi
blad w postaci ze brakiuje sterownikow ATAPI i sprzet nie moze zostac uzyty. Wchodzilem
na strone producenta a tam jest tylko bios do tej nagrywarki. Sciagnalem go i zaktualizowalem
go. Po restarcie kompa i ponownym uruchomieniu napedu problem pojawil sie znowu. Szukalem
w googlach sterownikow do ATAPI ale po przejrzeniu zeby nie sklamac okolo 50 stron w
poszukiwaniu tegoz sterownika zwatpilem. Czy bylby ktos w stanie mi pomoc i powiedziec
"co z tym fantem zrobic" badz podac mi dokladny link skad moglbym sciagnac owy sterownik?
z gory dziekuje.

PS. przepraszam za brak polskich znakow, ale kozystam z anglojezycznej wersji Windowsa
;/


Hmmm... To Windows Vista czy XP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem od dłuższego czasu. Mianowicie zauważyłem w GTA IV potem w GRAW 2, że czasami gra chodzi bardzo płynnie, a czasami tnie się niemiłosiernie na najniższych detalach... O co chodzi?

Pentium D930 3 ghz
2 Gb RAM
GeForce 8600 Gt 256 mb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem Semprona 2600+ zamieniłem na Athlona XP 2600+. Grafika to Radeon HD 2600 Pro, 2 kości po 512 i jedna 256. Wszystko chodziło dobrze tylko po zmienie się pieprzy. Zasilacz mam 500 więc wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 13:42, 143872 napisał:

Miałem Semprona 2600+ zamieniłem na Athlona XP 2600+. Grafika to Radeon HD 2600 Pro,
2 kości po 512 i jedna 256. Wszystko chodziło dobrze tylko po zmienie się pieprzy. Zasilacz
mam 500 więc wystarcza.

A robiles formata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam klawiaturę i mysz Logitech UltraX Media Desktop, coś mnie podkusiło żeby zrobić update softu(miałem Setpoint 2.3) do najnowszej wersji(4.7 chyba), podczas instalacji 4.7 wystąpił błąd("nie można znaleźć pliku" - jakiego pliku już nie pisało...) więc postanowiłem zainstalować wersje 4.0, instalacja zakończyła się sukcesem i wszystko zaczęło działać... przez chwilę bo po restarcie wszystko zniknęło(ikonka w dodaj/usuń programy została;). Znudzony zabawą ze sterownikami wyczyściłem wszystko dokładnie i przystąpiłem do instalacji tego co dostałem wraz z klawiaturą(Setpoint 2.3) co oczywiście zakończyło się porażką(instalator się zawiesza w połowie instalacji), spróbowałem zainstalować jeszcze kilka innych wersji ale niestety żadna z nich nie zadziałała(wyskakuje komunikat "nie można znaleźć pliku" po kliknięciu na ok pisze że instalacja się zakończyła sukcesem ale i tak nic nie działa).
Co z tym zrobić, da się jakoś ten bajzel naprawić? Byłem na oficjalnej stronie/forum Logitecha ale tam nic nie pisze o moim problemie, ba tam nawet nic nie pisze o mojej klawiaturze ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że piszę w odpowiednim temacie :)

Otóż mam sieć bezprzewodową w domu. Podłączony PS3 do niej jest i laptop siostry gdy ona ma taką zachciankę. I tu jest pewien problem. A właściwie 2.

1)siostra może się podłączyć kiedy chce, wystarczy, że wyszuka moją sieć i już jest podłączona. Chciałbym się dowiedzieć, co muszę zrobić by mieć możliwość edytowania listy połączeń bezprzewodowych?

2) Problem z PS3. Gdy tylko włącze PS3 net w konsoli się uaktywnia. Gdy w tym samym czasie ktoś siedzi na kompie nie mogę korzystać w neta na kompie :/ I na odwrót, gdy ktoś siedzi na kompie, a ja włącze konsole to na niej nie mam neta...jak to rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szukam menadżera partycji pod viste 64-bit
jest paragon ale najnowsza wersja obsługująca ten system to nie trial, a demo i wszystkie opcje są poblokowane...
jest coś darmowego czym mógłbym to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 17:17, Maurycy_69 napisał:

szukam menadżera partycji pod viste 64-bit
jest paragon ale najnowsza wersja obsługująca ten system to nie trial, a demo i wszystkie
opcje są poblokowane...
jest coś darmowego czym mógłbym to zrobić?


Rozumiem, że ten Windowsowy nie starcza? ;)

Ja mam Acronis disc director- i działa pod vistą 64 bit. Ale nie jest darmowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 14:21, Ksar666 napisał:

> Miałem Semprona 2600+ zamieniłem na Athlona XP 2600+. Grafika to Radeon HD 2600
Pro,
> 2 kości po 512 i jedna 256. Wszystko chodziło dobrze tylko po zmienie się pieprzy.
Zasilacz
> mam 500 więc wystarcza.
A robiles formata?

Tak, niestety nie pomogło. Jakieś inne wyjścia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 16:00, zajacisko napisał:

Wpadłem na nowy pomysł przeglądając ten artykuł: http://forum.pclab.pl/lofiversion/index.php?t391440.html
. Czy do przeliczania fizyki można skorzystać z karty od Ati, a do grafy od Nvidii?

Nie, ati nie wspiera psyhx-a (kupiła go nvidia, razem z firmą która go stworzyła). AMD/Ati ma chyba za to wsparcie dla Havoca. ale taki mariaż i tak się pewnie nie uda, bądź co bądź karty muszą się ze sobą komunikować a 2 sterowniki graficznej w systemie narobiły by ci pewnie niezłego zamieszania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 19:36, 143872 napisał:

> A robiles formata?
Tak, niestety nie pomogło. Jakieś inne wyjścia?

Niestety innego wyjscia poza powrotem do starego procka nie znajde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 19:58, Ksar666 napisał:

> > A robiles formata?
> Tak, niestety nie pomogło. Jakieś inne wyjścia?
Niestety innego wyjscia poza powrotem do starego procka nie znajde.

Podpiąłem ponownie starego procka. Cały czas to samo. Teraz to nie rozumiem dlaczego tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.04.2009 o 20:35, 143872 napisał:

Podpiąłem ponownie starego procka. Cały czas to samo. Teraz to nie rozumiem dlaczego
tak jest.

Zrobiles formata po podpieciu starego procka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 20:47, Ksar666 napisał:


> Podpiąłem ponownie starego procka. Cały czas to samo. Teraz to nie rozumiem dlaczego

> tak jest.
Zrobiles formata po podpieciu starego procka?

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 20:50, 143872 napisał:

> Zrobiles formata po podpieciu starego procka?
Tak.

No to juz nie wiem. Moze cos zle podlaczyles, posmarowales procka pasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2009 o 20:52, Ksar666 napisał:

> > Zrobiles formata po podpieciu starego procka?
> Tak.
No to juz nie wiem. Moze cos zle podlaczyles, posmarowales procka pasta?


Wtedy by się cały komp wyłączał.
Zresztą najlepiej zainstalować Everesta i odpalić stres testa.
<edit>
To się system stability test nazywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się