PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Jeśli wszystko inne jest w pożądku i wentyl od proca się kręci to tak... Pasta termo kosztuje takie grosze że można wymienić na nową, zwłaszcza jeśli się kruszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
mam problem, który zaczął się po reinstalacji systemu (Windows Vista). Nie wykrywa mi słuchawek, gdy podłączam je do gniazda audio. Do tego samego gniazda podłączam głośniki, które działają normalnie. Słuchawki są sprawne, sprawdzałem podłączając do TV. Mikrofon w słuchawkach działa normalnie.
Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 20:31, igor8472 napisał:

Jeśli wszystko inne jest w pożądku i wentyl od proca się kręci to tak... Pasta termo
kosztuje takie grosze że można wymienić na nową, zwłaszcza jeśli się kruszy...


A mógłbyś polecić jakąś konkretną, taką w miarę tanią? Nie chcę trafić na jakiś, za przeproszeniem, shit:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Arctic Silver 5. C2D 2.92 GHz mi się przy najbardziej wymagających gierkach grzeje gdzieś do 50-53st, w idle mam ok 40. Chłodzenie Themaltake Big Typhoon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 07:55, igor8472 napisał:

Ja używam Arctic Silver 5. C2D 2.92 GHz mi się przy najbardziej wymagających gierkach
grzeje gdzieś do 50-53st, w idle mam ok 40. Chłodzenie Themaltake Big Typhoon


Ja niestety używam chłodzenia boxowego. A co do samej pasty, waham się obecnie pomiędzy właśnie Arctic Silver 5 a Zalman ZM-STG1. Po testach w necie stwierdzam, że Zalman jest nieco lepszy i łatwiejszy w nakładaniu, ale jest też o jakieś 10zł droższy. No cóż, wezmę to na co będzie mnie stać:)
BTW: Przez chwilę myślałem nawet nad Coollaboratory Liquid Pro, ale szybko mi ten pomysł przeszedł, jak się dowiedziałem jak to się nakłada i co to może zrobić po zetknięciu się z płytą główną:) No i tanie też nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - mam kartę dźwiękową Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio i słuchawki Creative HS-450...

Problem jest taki, że w słuchawkach nie działa mi mikrofon :/ Próbowałem podłączać słuchawki pod różne wejścia etc i nic nie pomaga. Z ustawieniami karty też się bawiłem. Co mogę zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 09:42, barth89 napisał:

Słuchajcie - mam kartę dźwiękową Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio i słuchawki Creative
HS-450...

Problem jest taki, że w słuchawkach nie działa mi mikrofon :/ Próbowałem podłączać słuchawki
pod różne wejścia etc i nic nie pomaga. Z ustawieniami karty też się bawiłem. Co mogę
zrobić??

Ja bym sprawdził czy nie mam odznaczonej opcji aux-in. Potem sprawdziłbym czy prawidłowo wybrałem wejście (w ustawieniach dzwięku), a na koniec czy dobrze podłączyłem mikrofon (u mnie 100% błędów). Ale jeśli już to sprawdzałeś, to pozostaje pożyczyć od kogoś działający mikrofon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 09:58, logray napisał:

Ja bym sprawdził czy nie mam odznaczonej opcji aux-in. Potem sprawdziłbym czy prawidłowo
wybrałem wejście (w ustawieniach dzwięku), a na koniec czy dobrze podłączyłem mikrofon
(u mnie 100% błędów). Ale jeśli już to sprawdzałeś, to pozostaje pożyczyć od kogoś działający
mikrofon.



A w jakich miejscach znajdują się te ustawienia? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 10:26, barth89 napisał:

A w jakich miejscach znajdują się te ustawienia? ;>

W pracy mam 2000 po ang. Polskich nazw niestety nie pamiętam.

Dnia 20.04.2009 o 10:26, barth89 napisał:

Ja bym sprawdził czy nie mam odznaczonej opcji aux-in.

Control Pannel/Sound and Audio Properties w zakładce Audio kliknij Volume

Dnia 20.04.2009 o 10:26, barth89 napisał:

Potem sprawdziłbym czy prawidłowo wybrałem wejście (w ustawieniach dzwięku),

Control Pannel/Sound and Audio Properties w zakładce Audio

W XP w pasku jest taka okrągła ikonka od ustawiania głośności. Przez nią też się można tam doklikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko we wszystkich opcjach mam pozaznaczane, wszystko jest tak jak powinno... Nie mam siły na to :D Ale chciałym pogadać z dziewczyną przez skype''a a tu dupa... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 10:44, barth89 napisał:

Wszystko we wszystkich opcjach mam pozaznaczane, wszystko jest tak jak powinno... Nie
mam siły na to :D Ale chciałym pogadać z dziewczyną przez skype''a a tu dupa... :P

To akurat ma być odznaczone:)
Pozostaje przejść się do kogoś po mikrofon i przetestować czy działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2009 o 10:55, logray napisał:

Pozostaje przejść się do kogoś po mikrofon i przetestować czy działa.


No chyba nie mam innego wyjścia... Bo w sumie próbowałem wszystkiego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2009 o 18:45, blacklio2 napisał:

Tak Pentium M 705 jest równy z P4 2.4, wskaźnik różnicy ocenia się na 1.4 do 1.6 czyli
między 2.1 Ghz a 2.4 Ghz

a z jakim athlonem mozna porownac mojego pentiuma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj borykam się z takim problemem, że mój komputer po ok 10min się wiesza i nie daje żadnego znaku, można poczekać ok 5min i się odblokuje, a jak nie to reset. Sprawdzałem Everestem temp proce i jest na poziomie 30-35 *C więc jest ok, chociaż ostatnio kolega przyniósł mi pendrive na którym były wirusy, usunąłem je avirą, dla pewności ściągłem Triala Kasperskiego nic nie wykrył. Więc czym mogą być spowodowane te z wiechy.
PS. Wcześniej GG z użycie proca miałem na 95% gdy wyłączam spada, ale i tak komp sie wiesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam latopa Toshiba Satellite A65 S1362 i chciałbym dorzucić mu nieco RAM''u. Na Ceneo.pl znalazłem tani RAM w Komputroniku o częstotliwości 533Mhz. Problem mój polega na tym,że nie znam częstotliwości FSB mojego laptopa i nie wiem gdzie mogę tą informację znaleźć :/ W necie ciężko cokolwiek znaleźć a nie chciałbym kupić RAM''u, który będzie za mocny na FSB mojego laptopa. Czy jest ewentualnie możliwość zwiększenia mnożnika FSB? Co się tanie jeśli wsadzę RAM o zbyt wysokiej częstotliwości do mojego laptopa? Jeżeli ktoś się orientuje to poprosiłbym o napisanie, gdzie mogę kupić RAM''y pasujące do FSB moje laptopa, jeżeli te 533 Mhz nie wejdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij programik CPU-Z zakładka memory tam będzie wszystko

EDIT
Tam masz pamięci DDR1 266 Mhz, i takich powinieneś szukać w tej chwili są dostępne tylko 400Mhz,po włożeniu powinny zwolnić do 266 Mhz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój komputer coś ostatnio znowu wariuje.. Gdy przeglądam sobie zdjęcia lub zmieniam tapetę wyskakuje mi błąd explorera (nie o internet mi chodzi) i znikają wszystkie ikonki wraz z innymi elementami pulpitu - oczywiście tapeta zostaje, ale to nic nadzwyczajnego. Wie ktoś może co jest tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie
Mam Nero 8 i tam jest fajny program Nero Showtime , dzięki niemu ogląda się filmiki

I moje pytanie , można ściągnąć do tego jakieś nowsze kodeki czy coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się