PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Czy da się włączać i wyłączać jakimś skrótem klawiszowym w MS Office indeks dolny? Nie chce mi się co chwilę klikać prawym przyciskiem myszy i wybierać tam a takie coś bardzo by mi pomogło. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Komp nie chce się włączyć i wyświetla poniższy komunikat. Dodatkowo wyświetla brak pliku NTLDR

20090525191111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ooo, widzę, że kolejna osoba z BSOD się pojawiła :P

Teraz moje pytanie. Dotyczy ono płyty głównej...
http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1700-4

W tym artykule, a dokładnie w dziale Podkręcanie, jest kilka rzeczy, które może nie tyle przeraziły mnie, co dały trochę powodów do zastanowienia...
Czy według tego co piszą tam, o działaniu pamięci, to czy pamięci, które mam obecnie nie są przypadkiem jakoś ograniczane przez płytę główną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 20:02, blacklio2 napisał:

Możesz jedynie mieszać z OC za pomocą dzielników, bo regulację napięć na MCP masz zablokowaną


Ale nie chodzi nawet o OC. Chodzi o domyślne działanie pamięci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
żeby nie eksploatować klawiatury w laptopie, kupiłem najzwyklejszą klawiaturę USB firmy Active Jet pod gniazdo USB. Podłączam ją pod laptopa (Pavilion dv5 1160), on wykrywa, że zostało podłączone jakieś urządzenie HID, wyskakuje napis, że Keyboard, a potem że wystąpił błąd i może nie działać poprawnie. Faktycznie klawiatura w ogóle nie działa. Próbowałem pod inne porty - bezskutecznie. Po podłączeniu jej do laptopa kolegi (Toshiba) działa od razu bez problemów. System to Windows XP w obu przypadkach.

Generalnie to w ogóle mi ten XP wykrywa wciąż jakieś urządzenia przy uruchamianiu (bądź jedno i to samo urządzenie) HID, gdzie tak naprawdę mam podłączoną tylko myszkę i zewn. kartę dźwiękową, która działa cały czas bez problemów. Daję screena z menedżera, po prawej jest okienko Właściwości urządzenia z wykrzyknikiem. Próbowałem aktualizować te sterowniki z żółtym wykrzyknikiem ale również bezskutecznie (zaznaczyłem Windows Update ale chyba nawet się nie łączy).
Instalowałem ponownie sterowniki od chipsetu płyty głównej: Intel? Chipset Software Installation Utility 9.0.0.1008 ale to też nie pomogło. Płytki jako takiej ze sterami nie mam bo laptop był z Vistą. Na XP ja go przemianowałem i działa bez zarzutu wszystko...no poza tą klawiaturą.

Podejrzewam, że należałoby zainstalować stery od płyty głównej no ale jako takich nie mam - tylko te od chipsetu. W Evereście zresztą pokazuje mi nazwę płyty głównej: Hewlett-Packard HP Pavilion dv5 Notebook PC, a więc nie za precyzyjnie :/

Jakieś pomysły? Pomóżcie proszę.

20090526130319

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stery od płyty głównej i stery od czpisetu to jedno i to samo. Co do problemu, ty spróbuj z odłączoną myszką/kartą dzwiękową (bywa tak że jedno urządzenie usb zakłóca pracę drugiego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 13:19, S1G napisał:

Stery od płyty głównej i stery od czpisetu to jedno i to samo.


Acha, zapamiętam na przyszłość.

>Co do problemu, ty spróbuj

Dnia 26.05.2009 o 13:19, S1G napisał:

z odłączoną myszką/kartą dzwiękową (bywa tak że jedno urządzenie usb zakłóca pracę drugiego).


Pokombinowałem odłączając i jedno i drugie ale bezskutecznie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie dotyczące Stacji płyt DVD.
Kupiłem sobie nowego Asusa i prędkość odczytu mi skacze.
Raz jest 489kb/s a raz 312600kb/s :/
Podejrzewam, że to przez te wachania jedna gra mi nie poprawnie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyt to może być wirus? Mam problemy z dźwiękiem i obrazem od dwóch dni. Przeskanowałem kompa i nic. Wystarczy zainstalować na nowo sterowniki?

20090526151457

20090526151502

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co może powodować naprzemienne regularne awarie dysku twardego lub kości ram co 2 tygodnie średnio

Dziwne to jest miałem od września od kupna kompa 4 awarie ramu i 3 dysków

nic nie podkręcałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 15:28, Jan_Czarny napisał:

co może powodować naprzemienne regularne awarie dysku twardego lub kości ram co 2 tygodnie
średnio

Dziwne to jest miałem od września od kupna kompa 4 awarie ramu i 3 dysków

nic nie podkręcałem

najprawdopodobniej masz walnięty zasilacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wywalić program z kompa, skoro nie ma pliku uninstall ani nie widnieje jego nazwa na pasku zainstalowanych programów w Panelu Sterowania?

20090526173144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 18:07, igor8472 napisał:

Spróbuj Revo Uninstaller.

Też nie widzi.

Jest możliwość, że to po prostu się rozpakowało a nie zainstalowało i wystarczy wywalić do kosza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Revo też nie widzi to możliwe ze tylko się rozpakowało i katalog programu można usunąć bo by wpisy w registry były widoczne. Dla pewności może jeszcze rejestr ''przelecieć'' CClenerem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym swoim zwyczajem powyszukiwał w rejestrze wpisy związane z tym programem a później zwyczajnie wywalił cały folder w miejscu gdzie program został zainstalowany. Czyli Uruchom>Regedit>Edycja>Znajdź>Znajdź następny itd. Tylko trzeba uważnie patrzeć na nazwy, żeby nie wyrzucić czegoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się