PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Od wczoraj mam problem z komputerem. Kompletnie się na tym nie znam, więc proszę o pomoc.
Od wczoraj (w czasie gry) komputer nagle się wiesza (wcześniej słyszę pstrykniecie, jakby coś się wyłączało) i pokazuje się niebieski ekran - kolor jak bluescreen, ale nie ma żadnych liter, sam niebieski kolor - i pomaga jedynie reset. Chociaż też nie do końca... gdy komputer uruchamia się od nowa, wyskakuje jakiś komunikat "disk boot failure. insert system disk and press enter". Niby rozumiem o co się mnie w nim prosi, ale.... jak już pisałem nie znam się na tym, więc... mógłby ktoś krok po kroku napisać co mogłoby mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu i ew. skąd on się wziął (coś padło?). Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na problem z dyskiem, zapuść scandisk najlepiej gruntowny. Sprawdź też jakimś programem status S.M.A.R.T. dysku, najlepiej zacząć poszukiwania od strony producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że się na tym znasz (przynajmniej trochę), więc odpisuję na twój post z nadzieją, że mnie poratujesz :)

Dnia 28.05.2009 o 15:30, Nufiko napisał:

Wygląda na problem z dyskiem, zapuść scandisk najlepiej gruntowny.

Gdy próbuję zrobić scandisk (na jedyny znany mi sposób - przez "mój komputer") wyskakuje to co widać na załączonym obrazku.

Dnia 28.05.2009 o 15:30, Nufiko napisał:

Sprawdź też jakimś programem status S.M.A.R.T. dysku,

hmmm... mógłbyś jakiś polecić? Chyba, że te co pobrałem są dobre:
1. HD Tune 2.55 nie wykrył żadnego błędu przy szybkim skanowaniu. Teraz jestem w trakcie normalnego skanu i do 1/3 jest wszystko na zielono.
2. HDD Health też chyba nic nie wykrywa (temp. ok. 41 stopni, "pasek życia" 100%)

20090528160925

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Scandisk, który nie może dokończyć skanowania, oznacza iż w tle działa jakiś aktywny proces, który nieustannie korzysta z dysku. Biorąc pod uwagę pozostałe objawy, powiedziałbym, że masz w kompie wirusa. Proponuję AVG (lub testową wersję Kaspersky''iego) do przeskanowania całego systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2009 o 16:18, confident napisał:

Gdy próbuję zrobić scandisk (na jedyny znany mi sposób - przez "mój komputer") wyskakuje
to co widać na załączonym obrazku.


Spróbuj powyłączać wszystkie programy działające w tle, najlepiej przez managera zadań poubijaj wszystkie procesy oprócz explorer (pozostałe jak będą niezbędne same wrócą), odłącz internet i zapuść scandisk. Jak komunikat będzie ten sam to zrób skan na wirusy jak radzi ziptofaf.

Spróbuj podociskać kable do dysku może pomoże.

Ostatecznie może być zasilacz ale to jak na razie mało prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.Cały czas wyskakuje mi okienko autoodtwarznie. Przerywa to pisanie czynności w programach,minimalizuje gry...To strasznie denerwujące...Nie mam żadnej karty pamięci włożonej,a czytnikowi mryga active....Samo mryganie ździerże ale okienko podczas pracy przy pc juz nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2009 o 20:46, blacklio2 napisał:

Zasilacz, podaj smart dysków twardych może coś tam będzie, ale ogólnie proponuje kupić
miernik i pomierzyć napięcia podawane przez zasilacz


Smart jest off przy raid ^^


w biosie odczytałem takie

CPU = 1,144V
3,3V = 3,280V (Norma)
5V = 5,040V (Norma)
12V = 12.152V (Norma)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2009 o 07:22, igor8472 napisał:

A podkręcałeś go? Ph II 720 te jeden z extra podkręcalnych modeli, Black Edition więc
ma odblokowany mnożnik...

wiem ze ma po to go kupilem ale bez powinien miec ze 3500 a ma 1200 wiec to mnie zastanawia a jaki ty masz wynik 3dmarka 06 bo widze ze masz taka sama karte bo cos mi sie wydaje ze powinien byc lepszy niz 9700 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z kompem i muszę sprawdzić czy procesor i ram nie są zepsute. Jakie programy polecacie (bo domyślam się że do ramu i procka oddzielne) do diagnostyki tych podzespołów?

Jeśli to ważne to podaje co mam:
Inter C2D e7200
2x 1GB kingostone ddr2 800 (cl5)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zepsuty procesor generował by masę błędów, zaś zepsuty ram blue screeny. Ale jak już chcesz sprawdzać to superpi do procesora i memtest dla ram-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2009 o 21:05, John_McClane napisał:

Inter C2D e7200

Orthos (Stress prime) - musisz odpalić dwa razy - na każdy rdzeń - działa z poziomu Windowsa

Dnia 28.05.2009 o 21:05, John_McClane napisał:

2x 1GB kingostone ddr2 800 (cl5)

Tego jest od groma... Wybierz cokolwiek, na przykład memtest albo goldmemory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2009 o 16:34, Nufiko napisał:

odłącz internet i zapuść scandisk.

Scandisk nie wykryl żadnych błędów.

>zrób skan na wirusy
AVG i Avast nic nie wykryły.

Dnia 28.05.2009 o 16:34, Nufiko napisał:

Spróbuj podociskać kable do dysku może pomoże.

Też nie pomogło...

Dnia 28.05.2009 o 16:34, Nufiko napisał:

Ostatecznie może być zasilacz ale to jak na razie mało prawdopodobne.

Chyba powoli zaczynamy się do tego zbliżać...

Jeszcze jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2009 o 14:20, confident napisał:

Jeszcze jakieś pomysły?


Może być jeszcze walnięty dysk, jak możesz to sprawdź u kogoś na komputerze, podłącz jako dysk dodatkowy i jak przestanie działać (dysk nie komputer) znaczy, że dysk do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2009 o 14:30, Nufiko napisał:

Może być jeszcze walnięty dysk....

Dysk wymieniany miesiąc temu, więc mało prawdopodobne, ale warto spróbować. Jakby to jednak nie był dysk to chyba pofatyguję się do serwisu...
Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ''''mały'''' problem. Otóż chciałbym włożyć do obudowy drugi wentylator . Przejrzałem ją i znalazłem 1 miejsce gdzie można go wsadzić (1).I tu właśnie tkwi problem ,czy żeby go tam włożyć muszę pozbyć się całego przedniego panelu(2)??
2. Czy Chieftec 500 W utrzyma 2 wentyl ?
Reszta sprzętu to
Hd4850 Palit
AMD Athlon3800+@2200
2 gb ram
Ps.Syf na dywanie to z obudowy.Już odkurzony :))

20090529164246

20090529164311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2009 o 16:53, blacklio2 napisał:

Wentyl montujesz od środka obudowy, zasilacz spokojnie pociągnie

W takim razie po zamontowaniu nie musi być ściągnięty ten przedni panel?(To co lezy na podłodze ??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2009 o 16:59, oskiiq napisał:

W takim razie po zamontowaniu nie musi być ściągnięty ten przedni panel?(To co lezy na
podłodze ??)



Nie musi. Blaklio napisal wyraznie co zrobic.
Wazne, zeby wentylatorek wdmuchiwal powietrze do srodka obudowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się