PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 27.06.2009 o 21:42, Misquamaqus napisał:

Moze zeczywiscie masz racje z tymi sterownikami ?.
Bardzo mozliwe, ze win 7 nie ma w swojej bazie Twojej plyty glownej...bardzo w to watpie,
jednak jak wytlumaczyc potrzebe wgrania sterownikow ?.
Napisz jakie postepy.


Wszytsko na to wskazuje. Tylko jest jeszcze jedno ale... Na stronie gigabyte są sterowniki do XP i Visty (na W7 są tylko stery Audio i LAN :/). Które wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2009 o 22:11, tomasz23 napisał:

Wszytsko na to wskazuje. Tylko jest jeszcze jedno ale... Na stronie gigabyte są sterowniki
do XP i Visty (na W7 są tylko stery Audio i LAN :/). Które wybrać?


Do visty jak trza. Nie wiem tylko czy 32 bit czy 64. No i oczywiscie do raida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2009 o 22:11, tomasz23 napisał:

Wszytsko na to wskazuje. Tylko jest jeszcze jedno ale... Na stronie gigabyte są sterowniki
do XP i Visty (na W7 są tylko stery Audio i LAN :/). Które wybrać?


Niestety, ale chyba nie dane mi będzie korzystać z W7... Nie mam pojęcia o jakie sterowniki może mu chodzić. Odpalałem różne z płytki od mobo i nic. Pisało, że "To nie są nowe sterowniki do tego urządzenia" coś w tym stylu (tzn system już je ma) Jeszcze jutro rano coś pokombinuję, ale niestety wyjeżdżam właśnie jutro i do 1lipca pewnie się z rejestracją nie wyrobię ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Od około roku używam do poczty Mozilli Thunderbird,mam ustwione automatyczne ściąganie poczty (hasło samo się przesyła). Problem w tym, że chcę przeinstalować system, a nie pamiętam hasła na tego maila. Czy da się je jakoś "wyciągnąć" z plików programu? Jeśli nie, to czy po wgraniu systemu od nowa, zainstalowaniu Thunderbirda i podmianie plików programu na obecne, poczta dalej będzie działać? Proszę o szybką odpowiedź, z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wgranie starego profilu jeszcze przed uruchomieniem Thunderbirda powinno pomóc, ale na wszelki wypadek : edycja/preferencje (nie wiem czy pod Windowsem nie będzie to narzędzia/preferencje) "kategoria" prywatność tam guzik edytuj zapisane hasła i w końcu pokaż hasła (zapyta się jeszcze czy jesteś pewien).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 16:39, S1G napisał:

Wgranie starego profilu jeszcze przed uruchomieniem Thunderbirda powinno pomóc, ale na
wszelki wypadek : edycja/preferencje (nie wiem czy pod Windowsem nie będzie to narzędzia/preferencje)
"kategoria" prywatność tam guzik edytuj zapisane hasła i w końcu pokaż hasła (zapyta
się jeszcze czy jesteś pewien).

Dzięki! Hasło odzyskane, mogę spokojnie robić system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to i nie jest problem ale bardzo potrzebuję dowiedzieć się pewnej rzeczy. Jak sformatuje system, jak zainstalować neostradę bez tego zbędnego syfu dołączonego na płycie?? Mam modem Sagem fast 800 USB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sam sterownik bez tych speed touch, itp. A potem weź wejdź do Opcji internetowych w Panelu sterowania i tam w zakładce połączenia wejdź do ustawień i pokombinuj.
Lepiej jest załączać sterownikiem systemowym modem, ponieważ nie gryzie się, nie rozłącza byle kiedy i stabilniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TetraGramaton dobrze gada - nie używaj badziewnego softu od TP. Uzupełnię jego post o instrukcję stworzenia własnego połączenia:

1) Kasujesz aplikację (znaczy programy od TP wszystkie)
2) Instalujesz TYLKO najnowsze stery do swojego modemu
3) Klikasz Start, Panel sterowania, Połączenia Sieciowe
4) Wybierasz "utwórz nowe połączenie", klikasz dalej
5) Opcja Połącz z internetem
6) Konfiguruj moje połączenie ręcznie
7) Połącz używając modemu telefonicznego
8) Wpisz nazwę dostawcy (Cokolwiek, np "Moje połączenie z Internetem")
9) Wpisz numer telefonu jako *
10) Nazwa użytkownika, hasło jak w papierach do umowy
11) Zamieszczasz skrót na pulpicie (albo i nie, jak kto woli)
12) Dwuklik na ikonę. I cieszysz się niczym nie skrępowanym dostępem do neta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Nowym GG (stare działa jak należy). Po uruchomieniu programu pojawia się ikonka obok zegara jednak żadne okno się nie ukazuje. Mogę sobie co najwyżej zmienić status. Reinstalacja nie pomogła :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz w takim razie dam trudniejszy orzech do zgryzienia. Od niedawna gry zaczynają przycinać. W jednych są to poważne spadki fpsów a w drugich spadki o jeden góra dwa fpsy które widać. Jak mniemam jest to wina karty graficznej dlatego jakie może być rozwiązanie tego problemu. Posiadam Radeona 4870 Palit Sonic Dual Edition 512MB oraz Catalyst 9.6 . Już sam nie wiem co gorsze czy te mikro przycinki czy mocniejsze zacinanie.

Pomysły:
Komp jest zawirusowany (napewno jest ale czy to przez to się dzieje)
Nie usunięte wcześniej (dokładnie) sterowniki
Dawno formata nie było (2 miesiące temu ale jadę bez antywirusa)
Karta się przegrzewa (W stresie mam 60-70* przy obrotach wentyla 30%, Jak dam 100% żadnych zmian, dalej przycinki występują)
Nowe sterowniki (?)

Jeśli podstawowych jakiś nie wymieniłem to proszę o dopisanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2009 o 22:25, Jedimax napisał:

Komp jest zawirusowany (napewno jest ale czy to przez to się dzieje)

Niekoniecznie "na pewno" - nie ma tak, że wirusy na każdym kroku włażą do kompa, jak przedstawia to wiele firm produkujących AV :P

Dnia 28.06.2009 o 22:25, Jedimax napisał:

Nie usunięte wcześniej (dokładnie) sterowniki

Możliwe, ale mało prawdopodobne

Dnia 28.06.2009 o 22:25, Jedimax napisał:

Karta się przegrzewa (W stresie mam 60-70* przy obrotach wentyla 30%, Jak dam 100% żadnych
zmian, dalej przycinki występują)

70* to jest niska temperatura jak na referenta, jak na Sonica - ujdzie. Na pewno nie można powiedzieć, że się przegrzewa. Niemniej podaj temperatury (mierzone np. Everestem) wszystkich podzespołów.

Dnia 28.06.2009 o 22:25, Jedimax napisał:

Nowe sterowniki (?)

Na pewno nie

Ja proponuję tak - ściągasz 30-dniówkę Kasperskiego, skanujesz, usuwasz wirusy. Później usuwasz śmieci programami: CCleaner, Odkurzacz, RegSeeker i NT Reg Opt, dalej defragmentujesz dysk (ja używam Smart Defraga) oraz usuwasz sterowniki (patrz przypięty post w temacie o kartach graficznych), po czym instalujesz nowe.
Dodatkowo - ściągnij HiJacka, zrób raport i wklej na tą http://www.hijackthis.de/#anl stronę, ona ci powie czy nie masz "nieodpowiednich" procesów.
Jeśli masz dwurdzeniowy procesor od AMD, zasysasz Dual Core Optimizer.
Postaraj się też wywalić niepotrzebne procesy, działające w tle i/lub uruchamiające się przy starcie systemu. Wpisz w ''uruchom'' polecenie ''msconfig'' i przejdź do zakładki ''uruchamianie'', odznacz co niepotrzebne.

Jak to wszystko nie pomoże - pomyślimy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK a więc od dłuższego już okresu czasu mam problem z moim dużym stacjonarnym złomiastym komputerem, pamiętam jak jeszcze w 2003 roku zagrywałem się na nim pod nieobecność taty w Disciples I i marnowałem czas grając w inne gry aż do końca 2008 roku kiedy moja karta graficzna sie zepsuła i kupiłem nową pod wdzięczną nazwą RADEON 9600 PRO POWERCOLOR WOW ... ale miała pixelshadery i inne bajery jednak co z tego jeśli producent nie napisał że nie włącze po paru miesiącach żadnej gry na tym badziewiu
PARAMETRY link zewnętrzny:

IPAPER: http://www.box.net/servic...0/612811/Report
POSSIJ: http://www.box.net/shared/onnpbh231h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 00:13, szypek26 napisał:

No dobra, ale gdzie jest problem...?

nie moge wlaczyc na tym zadnej nawet starszej gry bo sie komp wylancza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 00:30, EPRE napisał:

nie moge wlaczyc na tym zadnej nawet starszej gry bo sie komp wylancza...

To znaczy, że co się dzieje...? Odpalasz dajmy na to takie Diablo II i co...? Gra nie dochodzi nawet do logo producenta i komp gaśnie (od razu, w ciągu sekundy, żadnych ''system Windows zamyka komputer'')?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2009 o 00:46, szypek26 napisał:

> nie moge wlaczyc na tym zadnej nawet starszej gry bo sie komp wylancza...
To znaczy, że co się dzieje...? Odpalasz dajmy na to takie Diablo II i co...? Gra nie
dochodzi nawet do logo producenta i komp gaśnie (od razu, w ciągu sekundy, żadnych ''system
Windows zamyka komputer'')?

gram 5 minut i monitor gaśnie (przypuszczam ze karta graficzna sie przegrzewa i wyłącza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się