PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 04.07.2009 o 12:15, ThimGrim napisał:

A próbowałeś naprawiać mbr albo boot systemu? fixmbr w WinXP albo fixboot- w Viscie bootrec/fixmbr
albo bootrec/fixboot?


nie to nie jest wina bootsektora, bo nawet ubuntu liveCD sie wykrzacza przy uruchamianiu. Poza tym po komp już w ogóle nie chce wystartować nie ma tego BIP od BIOSu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to mam denerwujący problem z PC-tem. Nieuruchamiany i nieruszany od 10 dni, więc niby nic nie mogło się stać. Tym niemniej nie jestem w stanie uruchomić w żaden sposób Windowsa (XP Pro), ani awaryjnie, ani normalnie. Dochodzi do ekranu ładowania systemu, po czym PC restartuje się. Na oko zasilacz i płyta główna są w porządku, nadmienię też, że Linux uruchamia się w pełni poprawnie (chociaż jest zainstalowany na innym dysku niż Windows, co może mieć znaczenie). Jest jakieś rozwiązanie tego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Chciałbym zapytać jakie mogą być przyczyny notorycznego wyłączania się komputera. Podejrzewam zasilacz, lecz chciałbym wiedzieć czy są inne możliwości. Z tego co wiem, przy przegrzewaniu komputer się restartuje a mój się wyłącza. Co jeszcze dziwniejsze, nie da się go ponownie włączyć jeśli nie zrestartuje się listwy (przy podpięciu bez listwy należy wyjąć kabel z gniazdka i ponownie tam włożyć. Ostatnimi czasy wyłączenia zdarzają się co 2-3 godziny. Czasem, gdy już komputer "padnie" nie mogę go włączyć przez godzinę, gdyż wyłącza się w ciągu kilkunastu sekund. Co więc jeśli nie zasilacz? Proszę o pomoc. Niestety nie mam możliwości podpięcia innego zasilacza, gdyż wszyscy koledzy mają zasilacze bez wejścia 4 pinowego do procesora, ja natomiast takowe posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 01:35, Manieklbl napisał:

Witam
Chciałbym zapytać jakie mogą być przyczyny notorycznego wyłączania się komputera. Podejrzewam
zasilacz, lecz chciałbym wiedzieć czy są inne możliwości. Z tego co wiem, przy przegrzewaniu
komputer się restartuje a mój się wyłącza. Co jeszcze dziwniejsze, nie da się go ponownie
włączyć jeśli nie zrestartuje się listwy (przy podpięciu bez listwy należy wyjąć kabel
z gniazdka i ponownie tam włożyć. Ostatnimi czasy wyłączenia zdarzają się co 2-3 godziny.
Czasem, gdy już komputer "padnie" nie mogę go włączyć przez godzinę, gdyż wyłącza się
w ciągu kilkunastu sekund. Co więc jeśli nie zasilacz? Proszę o pomoc. Niestety nie mam
możliwości podpięcia innego zasilacza, gdyż wszyscy koledzy mają zasilacze bez wejścia
4 pinowego do procesora, ja natomiast takowe posiadam.


Co do procesora :) jaki to jest procesor i jakbyś mógł podać jeszcze jego temperaturę (najwyższą jakiej sięga) to byłoby prościej. Może ci się kurz nazbierał, w końcu od czego mamy radiator jak nie od zbierania kurzu =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 00:13, ziptofaf napisał:

No to mam denerwujący problem z PC-tem. Nieuruchamiany i nieruszany od 10 dni, więc niby
nic nie mogło się stać. Tym niemniej nie jestem w stanie uruchomić w żaden sposób Windowsa
(XP Pro), ani awaryjnie, ani normalnie. Dochodzi do ekranu ładowania systemu, po czym
PC restartuje się. Na oko zasilacz i płyta główna są w porządku, nadmienię też, że Linux
uruchamia się w pełni poprawnie (chociaż jest zainstalowany na innym dysku niż Windows,
co może mieć znaczenie). Jest jakieś rozwiązanie tego problemu?


Takie głupie pytanie bo wiem, że sie znasz na rzeczy :) działa w trybie awaryjnym?. Kiedyś to miałem ale nie pamiętam czy nie skończyło się to formatem ;/. Dysk z XPkiem ma jedną partycję? (oby nie :]) ja zawsze robię dwie lub trzy na: pliki / system / trzecia gdyby coś się spsuło to nowego xpka ewnent. linuxa. Może wina autostartu ale nie wydaje mi się, przyczyna leży chyba tylko w dysku. Jakiej firmy płyta główna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 03:24, Plomyq napisał:

Takie głupie pytanie bo wiem, że sie znasz na rzeczy :) działa w trybie awaryjnym?. Kiedyś
to miałem ale nie pamiętam czy nie skończyło się to formatem ;/. Dysk z XPkiem ma jedną
partycję? (oby nie :]) ja zawsze robię dwie lub trzy na: pliki / system / trzecia
gdyby coś się spsuło to nowego xpka ewnent. linuxa. Może wina autostartu ale nie wydaje
mi się, przyczyna leży chyba tylko w dysku. Jakiej firmy płyta główna?



W trybie awaryjnym (nawet z wiersza poleceń nie działa). Dysk z XP-kiem ma 16 GB i jest na nim tylko system. Na drugim dysku (40 GB) znajduje się kilka partycji, w tym też linuxowa. Autostartu bym (raczej) nie winił, komp mógłby się wtedy resetować raczej po uruchomieniu systemu. A płyta główna to KOB KT133A (wspominałem, że uszkodzony komp pochodzi z 2001 roku?) :P
Na razie będę skanować dysk w poszukiwaniu błędów, których zapewne mało nie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Mam problem. Po zainstalowaniu sterowników ATI do Radeona 9550 Series cały obraz sie sypie. Rozdzielczość ekranu zmienia się na 800x600, a jakość kolorów na 4 bit. ;/ Zanim zainstaluje sterowniki wszystko jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od początku opiszę swój problem: zainstalowałem sobie oryginalne GTA: Vice City, odpaliłem, dałem start game, i jedyne co zobaczyłem, to napis Marco Bistro, 1989 (coś takiego) i na tym gra zatrzymała się. Było czarne tło i ten napis początkowy. Przyczyna tego to pewnie baaaardzo, bardzo pokiereszowany CD. Wracając do tematu, gra nie chciała mi wyjść do pulpitu, próbowałem ctrl + alt + delete i słyszałem odgłosy komunikatów, ale nic nie mogłem zrobić, bo dalej była gra włączona. Wobec tego zrestartowałem komputer tym przyciskiem na obudowie... i komputer nie chce się włączyć. Jest czarny ekran, a monitor przełącza mi się z trybu Digital na Analog. Tzn. komputer się włącza, ale jest czarny ekran. I nie wiem teraz co robić.

Chieftec Corsair 520 (Zasilacz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 03:14, Plomyq napisał:

Co do procesora :) jaki to jest procesor i jakbyś mógł podać jeszcze jego temperaturę
(najwyższą jakiej sięga) to byłoby prościej. Może ci się kurz nazbierał, w końcu od czego
mamy radiator jak nie od zbierania kurzu =]


Jakim programem polecasz sprawdzać temperature procka? Podobno te programy nieźle przekłamują, więc sprawdziłem tylko w biosie, po 6h pracy zrestartowałem komputer i pokazało 60 C. Nie żebym wiedział lepiej, ale czy przypadkiem podczas przegrzewania komputer się nie restartuje? (mój się wyłącza).
P.S Jeżeli okazałoby się, że to jednak zasilacz, to warto kupić mało używany QTechnology QT-01300 R300 300W za 30zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 20:14, blacklio2 napisał:

Jaki procek? Podaj cały konfig


Właściwości procesora:
Typ procesora AMD Athlon XP, 1833 MHz (11 x 167) 2500+
Nazwa kodowa Barton
Seria A2
Zbiór instrukcji x86, MMX, 3DNow!, SSE
Pamięć podręczna L1 kodu 64 KB
Pamięć podręczna L1 danych 64 KB
Pamięć podręczna L2 512 KB (On-Die, Full-Speed)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od obserwacji temp i napięć podawanych przez zasilacz, na początek podaj wartości napięć, mozęsz to sprawdzić programem everest zakładka Komputer--> Czujnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu zaczęła mi nawalać nagrywarka (Lite-On 165P65 DVD-RW), niestety gwarancji na nią już nie mam (ale z doświadczenia jednak wiem, że to i tak guzik daje bo odsyłają nie naprawioną...). Albo ma problemy z odczytem płytek (nie tylko tych do nagrywania, ale również i tych kupowanych oryginalnych z grami), albo z zapisem (błędy i coś długo zajmuje lead in/lead out). Czy można temu jakoś zaradzić domowymi sposobami? Jakaś płytka czyszcząca albo wgranie nowego firmware? Próbował ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z wiatrakiem na procku, cały czas ma bardzo wysokie obroty, na poziomie 4000,4500rpm ale to pikuś bo jest większy problem, jeśli wyłącza się kompa i włącza z powrotem wszystko jest w porządku ale jeśli robi się reset(np po zainstalowaniu czegoś czy przez uruchom ponownie to często wiatrak się nie uruchamia.
Co może być powodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwości czujnika:
Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Temperatury:
Płyta główna 27 °C (81 °F)
Procesor 55 °C (131 °F)
Aux 38 °C (100 °F)
Seagate ST3250620A 44 °C (111 °F)
WDC WD800JB-00ETA0 40 °C (104 °F)

Wentylatory:
Procesor 3835 RPM

Wartości napięć:
Napięcie rdzenia procesora 1.71 V
+2.5 V 2.64 V
+3.3 V 3.28 V
+5 V 4.27 V
+12 V 12.03 V
+5 V podczas wstrzymania pracy 4.57 V
Debug Info F 2C FF FF
Debug Info T 38 27 55
Debug Info V 6B A5 CD 9F BC 60 51 (77)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście radziłabym po prostu... zmienić ten syf:P Sama miałam niezłe przeboje w tym podrapanie płytki.. O_o Bardzo ładne pionowe kreski robiła :P a gdy jakąkolwiek włożyłam albo nie robiła nic.. albo jak jej się odwidziało, po jakimś tygodniu bycia "martwą", to wydawała mrożące krew w żyłach odgłosy..(trochę jak metal o beton;/) odradzam te firmę na przyszłość :P Serio:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2009 o 23:18, Azvar napisał:

Od pewnego czasu zaczęła mi nawalać nagrywarka (Lite-On 165P65 DVD-RW), niestety gwarancji
na nią już nie mam (ale z doświadczenia jednak wiem, że to i tak guzik daje bo odsyłają
nie naprawioną...). Albo ma problemy z odczytem płytek (nie tylko tych do nagrywania,
ale również i tych kupowanych oryginalnych z grami), albo z zapisem (błędy i coś długo
zajmuje lead in/lead out). Czy można temu jakoś zaradzić domowymi sposobami? Jakaś płytka
czyszcząca albo wgranie nowego firmware? Próbował ktoś?


Problem dotyczy płyt DvD czy CD? są tak jakby 2 czytniki oddzielnie prowadzone do każdego z rodzajów płyt. Jeżeli obydwa to może coś powazniejszego, tak czy siak nowy firmware nie zaszkodzi. Nowy firmware = utrata gwarancji jbc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się