PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 18.07.2009 o 19:42, Starter napisał:

Zmniejszyłem taktownie kraty graf.. i wszystko na razie chodzi jak ulał;)


Ciesze sie jak cholera....
Co do sterownikow, to nie zaszkodzi zainstalowac najnowszych. Zawsze cos tam daja wiecej w wydajnosci i jakosci obrazu.

Na pocieszenie masz chomiczka :)))

20090718202000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 20:20, Misquamaqus napisał:

> Zmniejszyłem taktownie kraty graf.. i wszystko na razie chodzi jak ulał;)

Ciesze sie jak cholera....
Co do sterownikow, to nie zaszkodzi zainstalowac najnowszych. Zawsze cos tam daja wiecej
w wydajnosci i jakosci obrazu.

Na pocieszenie masz chomiczka :)))

Dzięki wielkie Galadin;) pomogło:) Również tobie Misquamaqus bardzo dziękuje;) a chomiczek słodki fajny taki:) do kofania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam obudowę ModeCom AZA LCD, na wyświetlaczu pokazuje temperaturę cpu, hdd i sys (każdy wie co znaczą te skróty) i gdy w sys przekroczy 50* to zaczyna migać (ta ikonka) i piszczeć (naciśnięcie dowolnego guzika od wyświetlacza ucisza pisk). Komp nowy, ma ledwo tydzień. Grałem na nim w Crysisa (wszystko na full), CoJ2 (też na full), ale nie zwracałem uwagi co wyświetlacz pokazuje by teraz porównać, a akurat znowu Crysisa odpalałem dziś i w trakcie grania w niego zaczęło piszczeć. Od ostatniego grania zmienił się tylko osa. Wcześniej był xp, teraz vista ultimate 64.

Na innym kompie też mam wyświetlacz tylko, że wyświetla samo cpu, ale praktycznie od dwóch lat użytkowania nie pokazał więcej niż 33* co jest przekłamaniem bo bios pokazuje około 45* - to jakoś nie wierzę temu co pokazują wyświetlacze, ale zaniepokoiło mnie to piszczenie. Mam profilaktycznie wyłączonego piszczka teraz :P


Co na to powiedzie? Poważna sytuacja czy w normie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 20:59, Kakarotto napisał:

Mam obudowę ModeCom AZA LCD, na wyświetlaczu pokazuje temperaturę cpu, hdd i sys (każdy
wie co znaczą te skróty) i gdy w sys przekroczy 50* to zaczyna migać (ta ikonka) i piszczeć
(naciśnięcie dowolnego guzika od wyświetlacza ucisza pisk). Komp nowy, ma ledwo tydzień.
Grałem na nim w Crysisa (wszystko na full), CoJ2 (też na full), ale nie zwracałem uwagi
co wyświetlacz pokazuje by teraz porównać, a akurat znowu Crysisa odpalałem dziś i w
trakcie grania w niego zaczęło piszczeć. Od ostatniego grania zmienił się tylko osa.
Wcześniej był xp, teraz vista ultimate 64.

Na innym kompie też mam wyświetlacz tylko, że wyświetla samo cpu, ale praktycznie od
dwóch lat użytkowania nie pokazał więcej niż 33* co jest przekłamaniem bo bios pokazuje
około 45* - to jakoś nie wierzę temu co pokazują wyświetlacze, ale zaniepokoiło mnie
to piszczenie. Mam profilaktycznie wyłączonego piszczka teraz :P


Co na to powiedzie? Poważna sytuacja czy w normie?
50 stopni to norma chlopiexDD nie martw się... tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 21:44, Starter napisał:

> 50 stopni to norma chlopiexDD nie martw się... tym


50* w obudowie to norma? I do tego piszczenie też jest normą? Zaiste nie ma czym się przejmować... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 21:53, Kakarotto napisał:

> > 50 stopni to norma chlopiexDD nie martw się... tym

50* w obudowie to norma? I do tego piszczenie też jest normą? Zaiste nie ma czym się
przejmować... :(

To otwórz bok bud.. ja mam otwarte 2.. i jest idealnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 21:53, Kakarotto napisał:

> > 50 stopni to norma chlopiexDD nie martw się... tym

50* w obudowie to norma? I do tego piszczenie też jest normą? Zaiste nie ma czym się
przejmować... :(


Ten czujnik raczej sprawdza temperature mostka polnocnego a nie temperature wewnatrz obudowy :))).
Jak te piszczenie Cie wkurza, to odlacz sensor i po krzyku. 50 st C to pryszcz.

Mozna jeszcze zamontowac dodatkowe wentylatorki z przodu i tylu obudowy.
Ja mam 2 z przodu, jeden z tylu i jeden na gorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadłam płytę Asus P5SD2-X lecz ona obsługuje pamięci tylko 667Mhz i niższe.. co by się stało jakbym włożył pamięci 800Mhz?? Działały by one?? Zaznaczam że nie mam bardzo możliwości sprawdzenia.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 23:04, Bezimienny_1995 napisał:

Witam posiadłam płytę Asus P5SD2-X lecz ona obsługuje pamięci tylko 667Mhz i niższe..
co by się stało jakbym włożył pamięci 800Mhz?? Działały by one?? Zaznaczam że nie mam
bardzo możliwości sprawdzenia.. :/


Dzialalyby, ale na czestotliwosci 667 mhz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 20:41, Starter napisał:

Dzięki wielkie Galadin;) pomogło:) Również tobie Misquamaqus bardzo dziękuje;) a chomiczek
słodki fajny taki:) do kofania:)


No to super. :) To jest normalnie masakra z tymi kartami, nie pierwszy raz karta fabrycznie podkręcana sprawia cyrki. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 23:23, Galadin napisał:

No to super. :) To jest normalnie masakra z tymi kartami, nie pierwszy raz karta fabrycznie
podkręcana sprawia cyrki. :/


Widocznie ma slabe chlodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dopiszę że z racji niższej częstotliwości być może udało by się zmniejszyć tzw timingi (co przynajmniej częściowo zrekompensuje stratę wydajności spowodawaną niższą częstotliwością).

ps pamięci ustawić najlepiej na taką samą częstotliwość jak FSB procesora, wtedy pracują najwydajniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 10:53, S1G napisał:

To ja jeszcze dopiszę że z racji niższej częstotliwości być może udało by się zmniejszyć
tzw timingi (co przynajmniej częściowo zrekompensuje stratę wydajności spowodawaną niższą
częstotliwością).

ps pamięci ustawić najlepiej na taką samą częstotliwość jak FSB procesora, wtedy pracują
najwydajniej.


Ano...takie 800 mhz kosci z CL4 moze moszlyby na CL3 przy 667 mhz :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 11:52, Crusader napisał:

Mam na lapie jedna partycje zajmujaca caly dysk. Jakim programem mozna go podzielic
juz teraz pod zaisntalowanym windowsem?


Partition magic. Musi byc to pelna wersja a nie trial.
Najlepiej zrobic format i ustawic partycje z plytki systemowej.
Poprzegrywaj na inny dysk wazne pliki i postaw nowa winde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwyklego formata nie mozna trzasnac, bo na lapsie jest wgrany recovery i podczas formatu pojdzie z dymem. Dlatego wlasnie sie pytam, co pod zainstalowanym windkiem pozwoli juz podzielic. Partition Magic mowisz? Jest jakas starsza wesja freeware?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2009 o 23:25, Misquamaqus napisał:

Widocznie ma slabe chlodzenie.


Nie, chłodzenie jest w porządku, 60 stopni dla karty graficznej to powinna być akceptowalna temperatura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem mianowicie mam interenet z kablówki i sygnał rozdzielony routerem Tp-linka i tak gdy włącze komputer internet mi pochodzi 10 min i potem strony mi sie przestają ładowac chodzi jedynie gadu gadu.Aby zaczely mi sie strony ładowac musze wyłącyzc kompa odłączyc przewody i dopiero po takim zabiegu smiga czego to moze byc wina??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 12:11, Crusader napisał:

Zwyklego formata nie mozna trzasnac, bo na lapsie jest wgrany recovery i podczas formatu
pojdzie z dymem. Dlatego wlasnie sie pytam, co pod zainstalowanym windkiem pozwoli juz
podzielic. Partition Magic mowisz? Jest jakas starsza wesja freeware?


Probowalem na wersjach testowych robic porzadki z partycjami, ale nic z tego. Zawsze pisalo, ze trzeba wykupic licencje.
Musisz poszukac w necie , to moze cos wynajdziesz :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się