PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 03.08.2009 o 22:44, Jackal-pl napisał:

>ciach

Co do Twojego pierwszego problemu to obstawiam Kartę graficzną. Miałem podobny problem.
Komputer zawieszał się po włączeniu jakiejkolwiek gry (w tym flash).
Po dociśnięciu jej do MoBo (płyty głównej), wszystko w normie. Aczkolwiek nic nie czuć
spalenizną z mojego kompa. Jeżeli coś miało się spalić to tylko Mobo, labo RAM (jak masz
dwie/więcej kości, to próbMamuj po kolei, może jeszcze jakaś działa. Jak nie pomoże, to
ostatecznie płyta główna.


mi gry działały normalnie, bez problemów. Mam jedną kość i jeden bank na kości, bo jeden uległ.... wypadkowi. Komp dzisisajjedzie do naprawy. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o HiJacka, zrób raport i wklej na tą stronę http://www.hijackthis.de/#anl - wszystko będzie widać jak na dłonii.
Co do massive attacków - swego czasu miałem Kasperskiego wersję Internet Secutiry (teraz jadę na K. Anti-Virus z firewallem z Windowsa) i co jakiś czas miałem właśnie takie massive attacki... Ale się nie przejmowałem zbytnio. O ile się nie mylę, pomogło zablokowanie portów, z których często korzystają szpiegujące robaki oraz inne paskudztwa - http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1643&Windows+Worms+Doors+Cleaner+1.4.1 (zablokuj wszystkie porty, chyba że z któregoś korzystasz - ale to mało prawdopodobne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 00:17, blacklio2 napisał:

Żeby podziałało jest potrzebny restart, inna sprawa, a nie masz opcji w panelu sterowania
dotyczącej właśnie Autoodtwarzania


Mi się wydaje, że to może być problem związany z brakiem jakiegoś pliku. NAWET jakbym miał wyłączone automatyczne odtwarzanie, to mógłbym go włączyć ręcznie. Jak jest płyta w napędzie to mógłbym kliknąc PPM i kliknąć w "autoodtwarzanie".
Niestety nie jest to możliwe. Jest tylko "otwórz".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, mam problem ;] Dosyć nietypowy ale może ktoś pomoże.
Po około 10 minutach gry w cokolwiek wymagającego dla komputera, komp zawiesza się (towarzyszy temu jeden ciągły pisk - taki jak z biosu, ale wydobywa się on z głośników) i jedynym ratunkiem jest reset.
Podczas normalnego użytkowania (GG, filmy, internet, muzyka) wszystko działa stabilnie i się nie wiesza.
Nie wiem co jest tego powodem, od dawna miałem ten problem ale teraz właśnie się nasilił i uniemożliwia jakąkolwiek grę.

Domyśla się ktoś o co chodzi? Może coś się przegrzewa? Karta graficzna raczej nie, patrzyłem temperatury na bieżąco i nie były zbyt duże jak dla tego Radka (~65 C), procek też chyba nie, chociaż ma chłodzenie BOX-owe, chyba że dysk twardy albo karta dźwiękowa, ale tego sam nie jestem pewny.

Podejrzewałbym zasilacz, wiem że nie jest markowy tylko od Modecoma, to powoduje taką niestabilną pracę?

Wirusów nie mam, format był niedawno robiony i teraz mam Viste Business 32 Bit. z SP2.
Jakby ktoś chciał, to mogę zrobić zdjęcie zasilacza, albo nakręcić filmik jak przebiega ta zwiecha.

Z góry dzięki wszystkim! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 16:40, Misquamaqus napisał:

Sciagnij occt i zrob test power supply powiedzmy 10 minut. Nie wylanczaj testu tylko
po 10 minutach zrob screana. Bedzie widac temparatury i napiecia pod obciazeniem.

http://www.programosy.pl/program,occt-perestroika.html


Zrobiłem tak jak mówiłeś, odpaliłem ten test power supply, i po dosłownie minucie komp padł i automatycznie się zresetował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 17:02, Beliar-13 napisał:

Zrobiłem tak jak mówiłeś, odpaliłem ten test power supply, i po dosłownie minucie komp
padł i automatycznie się zresetował.


No i jakie wnioski ?.
Nie widze zadnych wynikow testu.
Moze zamiast occt sciagnij i zainstaluj hwmonitor.
Uruchom go i odpal jakas gre. Zrob fote z hwmonitora i zapodaj na forum. Screan ma byc zrobiony natychmiast po wyjsciu z gry.

http://www.programosy.pl/program,hwmonitor.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 17:12, Misquamaqus napisał:

No i jakie wnioski ?.
Nie widze zadnych wynikow testu.
Moze zamiast occt sciagnij i zainstaluj hwmonitor.
Uruchom go i odpal jakas gre. Zrob fote z hwmonitora i zapodaj na forum. Screan ma byc
zrobiony natychmiast po wyjsciu z gry.

http://www.programosy.pl/program,hwmonitor.html


Screen po 5 minutach gry w GTA 4, nie mogłem dłużej bo komp się zwieszał.

20090804193617

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2009 o 20:06, Misquamaqus napisał:

> tak to wyglada po 10 min

Procesor jest ok.
Teraz zrob test test gpu:occt.
Zrob 10 minut i pokaz
pokaz tez wykres napiec 12, 5 i 3,3 volta z testu gpu.

kąputer był u fachowca przyczyna jest karta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.08.2009 o 19:36, Beliar-13 napisał:

Screen po 5 minutach gry w GTA 4, nie mogłem dłużej bo komp się zwieszał.


Oj.....
Za wysoko na cpu i plyta glowna sie gotuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 20:04, Misquamaqus napisał:

Oj.....
Za wysoko na cpu i plyta glowna sie gotuje.


Na CPU to nie wiem czemu, jak zmiejszę taktowanie to pomoże? Bo jest podkręcony z 2.4 na 3.0 Ghz.
A na płycie głównej to chyba zepsute czujniki są (jeżeli chodzi o tą temperaturę 120 C) i pokazują temperatury z kosmosu. A napięcia dobre? Czy możliwe że jak się przegrzewa to komp się tnie żeby czegoś nie spalić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=278&pid=23583) napisałeś, że twój zasilacz to Modecom Feel. Nie podałeś co prawda jego mocy, ale wszystkie Feele to jedno i to samo (za przeproszeniem) g**no, nie ważne czy ma 350 czy 500W. Na twoim miejscu cieszyłbym się że komp ci jeszcze nie poszedł z dymem... Tym bardziej że masz stosunkowo prądożerną kartę i podkręconego proca. Tak więc wymień tego szrota (zasilacz oczywiście :)) jak najszybciej, bo sam widzisz jak twój komp jest niestabilny, a to może być dopiero początek problemów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 20:43, Kreeg napisał:

W innym temacie ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=278&pid=23583) napisałeś, że
twój zasilacz to Modecom Feel. Nie podałeś co prawda jego mocy, ale wszystkie Feele to
jedno i to samo (za przeproszeniem) g**no, nie ważne czy ma 350 czy 500W. Na twoim miejscu
cieszyłbym się że komp ci jeszcze nie poszedł z dymem... Tym bardziej że masz stosunkowo
prądożerną kartę i podkręconego proca. Tak więc wymień tego szrota (zasilacz oczywiście
:)) jak najszybciej, bo sam widzisz jak twój komp jest niestabilny, a to może być dopiero
początek problemów...


Dzięki za radę, ale nie strasz mnie bo w kompa trochę kasy poszło ;] A zasilacz mam 500W. No i przy okazji, jakiej firmy i jaką moc zaleciłbyś do mojego kompa?
No i co masz na myśli mówiąc że to może być dopiero początek problemów? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bloknąłem co się dało, log z hijacka nie wykazał niczego również i na tamtej stronie. Dalej PG pokazuje jakieś dziwne rzeczy. Cóż, najwyraźniej pożyję z tym do ewentualnego formata, swoją drogą pewnie niedługo, bo już chłopak się zamulił przez około 2 lata od ostatniego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mam na myśli, że z czasem może ci się zwyczajnie sfajczyć, razem z całą resztą podzespołów :) Wiedz na przyszłość, że na zasilaczu się nie oszczędzą (ale to nie oznacza, że masz zaraz lecieć do sklepu po np. be quiet! Dark Power 1000W ;)).

Jaki bym polecił zasilacz? Zależy od tego, ile kasy możesz na to przeznaczyć. Jeśli masz tyle, to proponował bym OCZ StealthXStream 500W, cena ok. 230zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 21:01, Kreeg napisał:

To mam na myśli, że z czasem może ci się zwyczajnie sfajczyć, razem z całą resztą podzespołów
:) Wiedz na przyszłość, że na zasilaczu się nie oszczędzą (ale to nie oznacza, że masz
zaraz lecieć do sklepu po np. be quiet! Dark Power 1000W ;)).

Jaki bym polecił zasilacz? Zależy od tego, ile kasy możesz na to przeznaczyć. Jeśli masz
tyle, to proponował bym OCZ StealthXStream 500W, cena ok. 230zł.


No akurat gdzieś tyle kasy będę miał, dzięki za pomoc, teraz muszę tylko wybrać zasilacz i jazda ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nagle zmieniła mi się wielkośc stron w przeglądarce internwtoej (IE 7.0). Wcześniej zawartość strony była dostosowana rozmiarem do wielkości okna. W tej chwili zawartość strona ma dużo większe rozmiary niż okno przeglądarki-zupełnie jakby rodzielczośc stron www zmniejszyła się. Co zrobić,żeby wielkość stron wróciła do normy? Uprzedzam, że nie chodzi tu o wielkośc okna przeglądarki (aż takim głąbem nie jestem :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się